Jump to content

Μαγεία & Χόλυγουντ


johnny
 Share

Recommended Posts

στο Spawn λεει μια ωραια ατακα για τα σατανια :offtopic:

 

Τελος παντων offtpας και Ακυρος πιστευω ενας ειναι εδω μεσα

CoReSu

 

πιο :offtopic: :evilbl: :evilbl: :evilbl:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την συνδρομή σας!

 

Θέλω να νοικιάσω ένα dvd που να έχει προσεγγίσει όσο γίνεται καλύτερα την Τέχνη. Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιο;

 

:witch:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την συνδρομή σας!

 

Θέλω να νοικιάσω ένα dvd που να έχει προσεγγίσει όσο γίνεται καλύτερα την Τέχνη. Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιο;

 

:witch:

15022[/snapback]

 

Practical Magic (Μαγικα Φιλτρα στα ελληνικα) νομίζω η καλύτερη προσεγγιση!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομιζω οτι το " THE CRAFT " ηταν απο τις καλυτερες ταινιες με θεμα τι αλλο? Απο την Μαγεια φυσικα. Για οσους παιζουν με γητειες αγαπης ή αλλιως love spells θα σας προτεινα το " Love Potion No 9 " !! Παλιο αλλα αρκετα πετυχημενο και με αρκετο χιουμορ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εμενα το DVDαδικο μου δεν το εχει.. αλλα που θα παει θα το ξαναβαλει ο ALPHA!! Οταν βαλει στα προσεχως θα σας ενημερωσω να το δειτε!! εχει χουμορ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

"Γιατί θέλετε -ή θέλατε όταν ξεκινήσατε- να μάθετε την Τέχνη; Τι πιστεύετε/πιστεύατε ότι θα σας προσφέρει παραπάνω ..."

 

Ερώτηση που πάντα ήθελα να απαντήσω σε κάποιο άτομο που να γνωρίζει αυτό που ρωτάει.

Από μικρός μαζί με ένα φίλο, κάθε νύχτα κουβεντιάζαμε με τις ώρες περί υπερ και παραφυσικών φαινομένων, μυστίρια γεγονότα και άλλα. Δε θυμάμαι πότε ήταν η πρώτη φορά που βρίκα περιοδικό με συγγεντρομένες "κουβέντες" περι αυτών, αλλά απο τότε, διαβάζω. Με το πέρασμα του καιρού, είδα πως όταν διαβαζα η μιλούσα γι αυτά, αισθανόμουν γεμάτος, δε με ενδιέφερε τιποτε αλλο παρά μόνο αυτό.

Μετά απο καιρό, άρχισα και την αναζήτηση των εν λόγω θεμάτων στο διαδίκτυο μέχρι που "έπεσα" σε μια σελίδα για... μύστες και όχι μονο. Άρχισα να διαβάζω, έως ότου αποφάσισα να (προσπαθήσω) πράξω.

Όμως τα πράγματα δε μου φαινόταν τόσο απλά. Ένιωθα πως δε μπορώ να πω 10 λέξεις και να κάνω κάτι. Έτσι, άφησα την πρακτική. Όμως τώρα, έχωντας διαβάσει και δέι τόσα (μέσα και από προσωπικές εμπειρίες) αποφάσισα να ασχολιθώ βαθύτερα.

 

Με γεμίζει το αφανές, το μυστίριο με κάνει να νιώθω ολοκληρομένος. Πραγματικά, έχω δοκιμάσει κι έχω κάνει πάρα πολλά πράγματα στα 22 χρόνια που ζω. Τέτοια ικανοποίηση από την ασχολία με το άγνωστο, το υπερφυσικό, το (μέσα σε πλαίσια) ανεξήγητο και τις εμπειρίες του ανατριχιάσματος, δε τις συγκρίνω ακόμα και με το Eppur sir muove των HAGGARD ((δεν έχω λόγια να τον χαρακτηρίσω) δίσκος).

 

Αυτά τα λίγα, έχει κι άλλα αλλά δεν εκφράζονται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Εγώ ξεκίνησα με πολύ περίεργο τρόπο .Η γιαγιά μου και ο παππούς μου είχαν διάφορα περίεργα πράγματα μέσα στο σπίτι τους και τώρα πια επιτέλους ξέρω τι....Και είναι τόσο ενδιαφέροντα όλα.....

Link to comment
Share on other sites

Η μαγεία από πάντα με γοήτευε!! Η περιέργεια,το έμφυτο του ανθρώπου για το ανώτερο από αυτό που λέμε πραγματικότητα,δεν ξέρω πάντως ότι πέφτει στα χέρια μου σχετικά είτε ταινία είτε βιβλίο το ξεκοκκαλίζω!

Ευτυχώς το Χόλυγουντ παίρνει πολύ υλικό από μαγεία και έχουμε κάτι ενδιαφέρον να δούμε!!

Βέβαια μερικά δεν πολυαξίζουν αλλά εντάξει,διαλέγουμε!! :)

 

Μήπως είδατε πριν λίγες μέρες στο Μέγκα την Ματίλντα,χαριτωμένο με χιούμορ και μαγεία!!!

 

 

 

Ξέρει κανείς ποια έίναι η ταινία που έχει στα πρόσθετα τρόπους μαγείας;

Κάτι έχω ακούσει!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό που αξίζει να δείτε (το είδα τυχαία στην net πριν το Πάσχα), είναι "η πόλη του Xaloween" ή κάπως έτσι λεγόταν, είναι πολύ ωραίο πάντως... :biggrin2: .

post-1654-1214660446.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό που αξίζει να δείτε (το είδα τυχαία στην net πριν το Πάσχα), είναι "Xalloweentown" , είναι πολύ ωραίο πάντως, αξίζει να το δείτε....

 

θα σας αρέσει. να ορισμένα λινκ:

 

http://www.youtube.com/watch?v=c6Prt0nH13Q...h?v=c6Prt0nH13Q

 

http://www.youtube.com/watch?v=1-gDi65bKA4...h?v=1-gDi65bKA4

http://www.youtube.com/watch?v=WsBLbIKfUbg...feature=related

post-1654-1214662361.jpg

Edited by kailor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...