Jump to content

Chocolat (η ταινία)


outis
 Share

Recommended Posts

:063laugh:  :063laugh:  :063laugh:

 

Ε ρε μάνα... για τα μάτια του Τζόνι σφάζονται οι κοπελιές!!

 

:063laugh:  :063laugh:  :063laugh:

...ποιός είναι αυτός ο ...Johny ρέ κορίτσια; :015annoyed: ...επιτέλους!;!

 

...o δικός μας Johny;

 

:angel:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Πάντως μη μας δοθεί η ευκαιρία να πούμε κάτι για τον Johnny.. την αρπάζουμε όλες μας! Λυσσάρες!!!!!!!! (Σχόλιο Σαμπρίνας που συμφωνώ!!!!!!!) :063laugh:

Πολύ κάλη ταίνια,αφήστε που λατρεύω την σοκολάτα,οπως όλοι φανταζομαι!!!! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Τζοναρπάχτρες! :lol:

Καλέ Δέσποινα, πήγαινε να τιμήσεις κι εσύ το είδωλό μας στο αντίστοιχο τόπικ, να πάρει λίγο ζωή ξανά το θέμα!

 

Μη τολμήσετε...ειδάλλως θα ανοίξω ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΤΟΠΙΚ για τον ΔΙΚΟ ΜΑΣ Johnny και θα γίνει της τρελλής!!!... :cheerful: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

in topic (δεν έχει emoticon για αυτό!!!!)

 

Άλλη μια καλή είναι η The mists of Avalon..

Κι ακόμη πιο In topic...Η ταινία χάνει κάποια στοιχεία από το βιβλίο, όπως το ότι η Βίβιαν έριχνε τράπουλα (δεν καλοθυμάμαι αν ήταν ταροτ....) Και ότι η γιαγιά της ήταν κι αυτή "ψαγμένη" ψυχή...

Αυτά!Χαίρομαι να ξαναδιαβάζω..Φιλιά πολλά σε όλους κι όλες :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Guest GILRAEN_ORONAR

Η ταινία είναι μια γλύκα. Και από τις καλές στο είδος της. Προσωπικά μια από τις αγαπημένες μου.

Οσο για τον Τζόνι, είναι πολύ "γκράου" (προσωπικός μυκηθμός γυναικείου ερωτικου παροξυσμού), όπως στις περισσοτερες ταινίες του το μανάρι. :KaoAni052:

Link to comment
Share on other sites

Guest GILRAEN_ORONAR
in topic (δεν έχει emoticon για αυτό!!!!)

 

Άλλη μια καλή είναι η The mists of Avalon..

Κι ακόμη πιο In topic...Η ταινία χάνει κάποια στοιχεία από το βιβλίο, όπως το ότι η Βίβιαν έριχνε τράπουλα (δεν καλοθυμάμαι αν ήταν ταροτ....) Και ότι η γιαγιά της ήταν κι αυτή "ψαγμένη" ψυχή...

Αυτά!Χαίρομαι να ξαναδιαβάζω..Φιλιά πολλά σε όλους κι όλες :smilewink:

Οσο για τις Ομίχλες, είναι από τα αγαπημένα μου βιβλία, αλλά νομίζω ότι η ταινία ήταν εντελώς εκτός. Αλλού γι' αλλού. Αν τη δει κάποιος ανεξάρτητα από το βιβλίο είναι μια συμπαθητική μίνι σειρά (αυτό ηταν αρχικά), αλλά το βιβλίο είναι άλλη φάση. Πολύ πιο βαθύ και πολύ "μπασμένο" στην Κέλτικη Παραδοση. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

in topic (δεν έχει emoticon για αυτό!!!!)...Και ότι η γιαγιά της ήταν κι αυτή "ψαγμένη" ψυχή...
Και στην ταινία υπάρχουν αναφορές για το ρόλο "κληρονομικότητας" στο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Και στην ταινία υπάρχουν αναφορές για το ρόλο "κληρονομικότητας" στο θέμα.

Μονάχα στο σημείο που αφηγείται για τη μητέρα της και τον πατέρα της..η γιαγιά sorry αλλά νομίζω πως πάει "βόλτα"..τεσπα,είναι πολύ καλή μεταφορά βιβλίου....Συνεπώς αξίζει και με το παραπάνω ως ταινία!

 

 

Οσο για τις Ομίχλες, είναι από τα αγαπημένα μου βιβλία, αλλά νομίζω ότι η ταινία ήταν εντελώς εκτός. Αλλού γι' αλλού. Αν τη δει κάποιος ανεξάρτητα από το βιβλίο είναι μια συμπαθητική μίνι σειρά (αυτό ηταν αρχικά), αλλά το βιβλίο είναι άλλη φάση. Πολύ πιο βαθύ και πολύ "μπασμένο" στην Κέλτικη Παραδοση. rolleyes.gif

 

 

Συμφωνώ για το βιβλίο.Το αστείο είναι ότι το πέτυχα σε έκθεση που είχαμε στη βιβλιοθήκη του σχολείου και με μαγνήτησε αμέσως.... :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...