Jump to content

Σολομωνική!!!!!


christos123
 Share

Recommended Posts

Γεία σας παιδιά!!

Λοιπόν.... εχθές κατέβασα απο το internet την σολομωνική, την ελληνική έκδοση την οποία παλιότερα είχα και σε βιβλίο- και διάβαζα ορισμένα πειράματα....... ακόμα και για το πως να γίνεσαι αόρατος!!!!

Πιστεύετε ότι κάτι τέτοιο είναι πιθανό ή παραπάει?????

Θέλω να πω.... αν όντως υπάρχουν πνεύματα και αν όντως ένας μάγος μπορεί να τα προστάξει, τότε γιατί να μην είναι δυνατό να τα βάλει να μπερδεύουν τους γύρω ώστε να μην φαίνεται?

Από την άλλη... η λογική μου αρνείται να δεχτεί κάτι τόσο φανταστικό... βασικά φοβάμαι να απομακρύνομαι πολύ από την πραγματικότητα ή καθημερινότητα καλύτερα... γιατί εκεί έξω ελλοχεύουν και τα τρελάδικα!!! :whistling:

Ποιά είναι η γνώμη σας??????

Link to comment
Share on other sites

Ωχ παιδιά σόρρυ.... δεν ξέρω γιατί εμφανίστηκε δύο φορές το post μου!! Ελπίζω κάποιος να μπορεί να διαγράψει το ένα.... ή να το κάνει αόρατο χε χε χε

Link to comment
Share on other sites

μμμμμμμ, sorry για την επανάληψη, έκανα search! όμως έψαξα για "αορατότητα" κλπ. και δεν εμφανίστηκαν αποτελέσματα- βασικά αυτό που με ενδιέφερε ήταν κατά πόσο είναι πιθανό να γίνει για παράδειγμα κάποιος αόρατος, και όχι ο σχολιασμός της σολομωνικής.

Την επόμενη φορά θα είμαι πιο προσεκτικός!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...