Jump to content

ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ URANTIA...


 Share

Recommended Posts

vp_flier:

ΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΝ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ URANTIA ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΘΕΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ Η ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΘΕΙ, ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ? ΠΟΣΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΤΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΚΥΡΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΚΔΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!?? ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΗΧΗΣΗ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΠΩΣ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΠΟ ΑΝΕΚΑΘΕΝ "ΑΝΗΣΥΧΑ ΝΙΑΤΑ" ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΟ(ΕΦΟΣΟΝ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ Η ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΠΙΣΤΗ)!

ΤΟ ΘΕΛΩ!!! 

 

Υ.Γ Εάν δεν θέλετε αυτή τη στιγμή της ζωή σας να προσθέσετε άλλη μια στενοχώρια ή και θυμό στο κεφάλι σας, διαβάστε κάποια άλλη στιγμή το «Απαγορευμένα ΒΙΒΛΙΑ» εκδόσεις : ΑΡΧΕΤΥΠΟ (Δ΄ ΕΚΔΟΣΗ). Δεν μπορείτε να διανοηθείτε πόσα βιβλία και τι αστείρευτες γνώσεις μας κρύβουν ή καταστρέφουν οι περίφημοι ?ΕΚΛΕΚΤΟΙ? οι οποίοι προέρχονται από όλους τους χώρους?.Κυβερνητικοί, Αρχιερείς και Θρησκευτικοί παράγοντες γενικότερα (index Βατικανού, Άγιο Όρος κ. π. α), Επιστήμονες και μεγάλη μάγοι που ζουν στην εποχή μας και τα κρατούν όλα για την πάρτη τους οι παλιομα?.μπίπ?. άντε να μην παραφερθώ τώρα και παραβώ και τους αξιότιμους όρους του forum.

_________________

Η ΕΥΤΥΧΙΑ, Η ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ! ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝΤΑΙ, ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ-ΚΑΘΕ ΩΡΑ-ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΗΣ ΛΗΞΕΩΣ!!!

Seirios:
"...Δεν μπορείτε να διανοηθείτε πόσα βιβλία και τι αστείρευτες γνώσεις μας κρύβουν ή καταστρέφουν οι περίφημοι ?ΕΚΛΕΚΤΟΙ? οι οποίοι προέρχονται από όλους τους χώρους?.Κυβερνητικοί, Αρχιερείς και Θρησκευτικοί παράγοντες γενικότερα (index Βατικανού, Άγιο Όρος κ. π. α), Επιστήμονες και μεγάλη μάγοι που ζουν στην εποχή μας και τα κρατούν όλα για την πάρτη τους ..."

 

Καλησπέρα φίλε vp_flier

 

μήν στενοχωριέσαι γιά ότι κρύβεται. Η ΓΝΩΣΗ, είναι συνδεμένη μέ τήν ανάμνηση, τό παρόν καί τό μέλλον αυτού τού ΚΟΣΜΟΥ, είναι η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ πού κανείς δέν μπορεί νά μάς τήν αφαιρέσει.

 

Καλέ μου φίλε, αξίζει νά αναστατωνόμαστε γιά ένα καί μοναδικό ζήτημα: Οταν γιά τήν απόκρυψη χρησιμοποιείται σάν μέσο ο ΦΟΒΟΣ, ο οποίος δημιουργεί Ανασφάλεια, η οποία οδηγεί σέ Οπισθοχώρηση καί δυστυχώς σέ μαζική Απώλεια τής ανάμνησης.

 

Αν κατάλαβα καλά από τό Αβατάρ σου, πετάς μέ PARA5.

 

Αλήθεια όταν είσαι εκεί ψηλά πώς σού φαίνεται ο ΚΟΣΜΟΣ, κι ας μήν έχεις διαθέσιμη τήν φυσικοχημική Ανάλυση τών στοιχείων πού τόν αποτελούν.

 

ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ?

_________________

Seirios

 

Seirios:

"vp_flier": ΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΝ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ URANTIA ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΘΕΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ Η ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΘΕΙ, ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ? ...

Φίλε vp_flier

 

έριξα μιά ματιά στά πέριξ καί βρήκα τήν παρακάτω διεύθυνση:

 

http://clubs.pathfinder.gr/UrantiaBook_GreekReaders/47762

 

...νομίζω ότι θά σ΄ενδιαφέρει

_________________

Seirios

 

outis:

vp_flier έγραψε:

ΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΝ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ URANTIA ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΘΕΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ Η ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΘΕΙ, ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ? ΠΟΣΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΤΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΚΥΡΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΚΔΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!?? ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΗΧΗΣΗ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΠΩΣ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΠΟ ΑΝΕΚΑΘΕΝ "ΑΝΗΣΥΧΑ ΝΙΑΤΑ" ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΟ(ΕΦΟΣΟΝ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ Η ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΠΙΣΤΗ)!

ΤΟ ΘΕΛΩ!!! 

.

 

Θεωρητικά μια μεταφραστική προσπάθεια είναι σε εξέλιξη. Κάποιες "κρούσεις" σε εκδοτικούς οίκους δεν απέδωσαν, αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει. Βιβλίο 2000+ σελίδων και ελάχιστα γνωστό έχει μικρές "πιθανές" εμπορικές προοπτικές, οπότε... στα χρήματα κολλάει δηλαδή περισσότερο. Εννοείται πως δεν φταίνε μόνο οι εκδότες και το "Ίδρυμα" της URANTIA δεν θέλει να ρίξει χρήματα, θέλει να *βρεθούν*.

Speedy:
?ΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΝ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ URANTIA ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΘΕΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ Η ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΘΕΙ?

 

Άμα δε κάνω λάθος νομίζω ότι έχει εκδοθεί εδώ και καιρό στα ελληνικά!

 

 

«Επιστήμονες και μεγάλη μάγοι που ζουν στην εποχή μας και τα κρατούν όλα για την πάρτη τους οι παλιομα?.μπίπ»

ΟΝΤΟΟΟΟΟοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοςςςςςς!

 

Παραθέτω κείμενο από το βιβλίο

"Το Τοπικό μας Σύμπαν του Nέβαδον έχει 100 Αστερισμούς, μεταξύ των οποίων είναι και ο δικός μας, αυτός του Νορλατιαντέκ, με πρωτεύουσα την Εντέντια. O αστερισμός του Νορλατιαντέκ αποτελείται από 100- συστήματα στα οποία ανήκει και το δικό μας Σύστημα που ονομάζεται Σύστημα της Σατάνια (από το όνομα του βοηθού του Εωσφόρου, Σατανά, πριν από την αποστασία). Πρωτεύουσα του Συστήματος της Σατάνια είναι η Τζερουζέμ.

 

Η Σατάνια δεν είναι ηλιακό σύστημα, αλλά ένα σύστημα από ήλιους που αποτελείται από 1.000 κατοικήσιμους πλανήτες από τους οποίους οι 619 κατοικούνται, και μεταξύ των οποίων ο δικός μας,

 

Η Ουράντια, έχει τον αύξοντα αριθμό 606. Αυτό σημαίνει ότι ήταν ο 606ος πλανήτης του συστήματος που χρονικά ανέδειξε ζωή μετά τη δημιουργία του συστήματός μας. Από τα 1.000.000 χρόνια που καταγράφτηκε σαν κατοικημένος πλανήτης μέχρι το 1934 που δόθηκαν τα «Έγγραφα της Ουράντια» έχουν κατοικηθεί άλλοι 13 κόσμοι στο σύστημά μας."

 

 

ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ: http://clubs.pathfinder.gr/UrantiaBook_GreekReaders

 

 

 

 

Γνώμη μου: Διαβασέτο όσες φορές θες! Και αναρωτήσου!! Τι άλλαξε στη ζωή σου μετά από την ανάγνωσή του;

Link to comment
Share on other sites

outis:

QUOTE%20("SpeedyΆμα%20δε%20κάνω%20λάθος%20νομίζω%20ότι%20έχει%20εκδοθεί%20εδώ%20και%20καιρό%20στα%20ελληνικά!%20

...%20

ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ:%20%5bURL=http://clubs.pathfinder.gr/UrantiaBook_GreekReaders)

%5burl=http://clubs.pathfinder.gr/UrantiaBook_GreekReaders" target="_blank">http://clubs.pathfinder.gr/UrantiaBook_GreekReaders[/url]

Γνώμη μου: Διαβασέτο όσες φορές θες! Και αναρωτήσου!! Τι άλλαξε στη ζωή σου μετά από την ανάγνωσή του;

 

Εκτός κι αν έχω χάσει επεισόδια δεν έχει εκδοθεί. Τα κείμενα στο πιο πάνω URL είναι μάλλον τμήματα της μετάφρασης και επεξηγήσεις βασισμένες σ' αυτή.

 

Dakkon Darkblade:

egw padws to vrika stin stoa tou vivlio sta aglika

_________________

Βγάλε την Τάπα

Τζιάκοπο Μπέλμπο(Το Εκκρεμές Του Φουκώ, Ουμπέρτο Έκο)

Speedy:
Ρε συ νομίζω το τσέκαρα και μεταφρασμένο!!

 

Τεσπα

 

vp_flier:

ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ!

ΦΙΛΕ Seirios ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ-ΦΥΣΗ-ΖΩΑ-ΚΑΙΡΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ! ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΘΕΙΟ! ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΣΜΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕϊΚΗ ΠΗΓΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΕΠΑΡΕΙ ΤΟΣΟ ΩΣΤΕ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΓΕΙΩΝΟΜΑΙ,ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΟΣΟ "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΝ...ΑΓΑΠΩ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΕΡΕΣ ΟΣΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΜΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΠΟΔΡΑΣΗ(ΠΤΗΣΗ)ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΙΔΑΝΙΚΗ ΛΥΣΗ.

ΠΟΙΟ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΗΞΕΡΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ! ΜΕΡΗ ΜΑΓΙΚΑ,ΟΜΟΡΦΑ+ΜΥΣΤΙΚΑ...Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΜΟΥ!

ΣΥΝΤΡΟΦΕ Outis ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΜΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΩ ΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΖΗΤΩ...

ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗ...

_________________

Η ΕΥΤΥΧΙΑ, Η ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ! ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝΤΑΙ, ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ-ΚΑΘΕ ΩΡΑ-ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΗΣ ΛΗΞΕΩΣ!!!

Seirios:
vp_flier έγραψε:

ΦΙΛΕ Seirios ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ-ΦΥΣΗ-ΖΩΑ-ΚΑΙΡΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ! ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΘΕΙΟ! ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΣΜΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕϊΚΗ ΠΗΓΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΕΠΑΡΕΙ...

ΠΟΙΟ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΗΞΕΡΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ! ΜΕΡΗ ΜΑΓΙΚΑ, ΟΜΟΡΦΑ + ΜΥΣΤΙΚΑ...Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΜΟΥ! ...

ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗ...

 

 

Συμφωνώ μαζί σου φίλε VP-Flier,

 

...είναι πολύ έντονη η κοινωνία μέ τόν Κόσμο όταν διαβαίνεις τόν ουρανό στηριγμένος σέ δυό κομάτια ενωμένου υφάσματος στό έλεος τής πνοής τού ανέμου καί μέ πλήρη επίγνωση τού ευάλλωτού σου στίς ατμοσφαιρικές διαταραχές.

 

...καί πραγματικά είναι τεράστια η δύναμη πού αναβλύζει από μέσα σου όταν τά πόδια πατούν ξανά στήν μητέρα Γή.

_________________

Seirios

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...