Jump to content

Greek people against the Greek way


Sucore
 Share

Recommended Posts

Επιπλέον, δε νομίζω να πιστεύεις πραγματικά πως "όοοοοοολοι" όσοι θέλουν να φύγουν από την Ελλάδα, έχουν και την αντίστοιχη οικονομική δυνατότητα να το κάνουν, ή τις κατάλληλες διασυνδέσεις για να "πιαστούν" από κάπου όταν τελικώς φύγουυν.

Αυτος πιστευω ειναι ενας πολυ βασικος παραγοντας που πολλοι ενω θα ηθελαν να φυγουν δεν το κανουν. Κι εχω πολλους γνωστους και φιλους σαν τετοια παραδειγματα. Νεοι ανθρωποι χωρις οικογενειακες υποχρεωσεις και χωρις κατι να τους κραταει εδω και δεν μπορουν να φυγουν γιατι ειναι δυσκολο να πεις ετσι απλα οτι σηκωνομαι φευγω, γεια σας!

Οπως και να εχει το ποσοστο των ανθρωπων που εγω γνωριζω (τονιζω το εγω γιατι μπορει η αποψη μου να φανει υποκειμενικη) και θελουν να φυγουν γιατι δεν αντεχουν πλεον καποιες καταστασεις ειναι μεγαλο. Και αυτο θα πρεπει να κανει μερικους μερικους να αναρωτηθουν γιατι συμβαινει αυτο και τι μπορει να γινει ωστε να κανουμε την χωρα μας εναν καλυτερο τοπο.

Link to comment
Share on other sites

Συμμφωνώ Σείριε.

Σε μια παρέα που βρισκόμουν είχε γίνει μια συζήτηση τέτοιου περιεχομένου περίπου , οπότε κάποιος νεαρός ρωτάει έναν ΔΙΑΝΟΟΥΜΕΝΟ (κυριολεκτικά) "Υπάρχει κράτος?"

Και ο Διανοούμενος απαντά "Υπάρχουν πολίτες?"

Αυτό τα λέει όλα κατά τη γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...