Jump to content

Δράκος και Τίγρης


 Share

Recommended Posts

Και παλι θα επιμεινω πως κουμαντο κανει ο Δρακος μας , ισως αρχικα να ειχα καποιες αμφιβολιες οι οποιες καταρηφθηκαν στην πορεια απο ενα πειραμα που εκανα με εμενα την ιδια ...αν θελει πραγματικα κατι το πνευμα μας (δρακος μας) τοτε οτι και αν κανει η υλικη μας υποσταση (τιγρης) δεν θα τα βγαλει περα ...αν αποφασισει κατι το μυαλο ολα τελειωνουν για την τιγρη ειναι μονοδρομος , θελει δεν θελει θα ακολουθησει .

Link to comment
Share on other sites

leuki-magisa...

 

Οι μάχες μεταξύ του πνεύματος και ύλης, είναι πάντα τρομακτικές και με απαίσιες συνέπεις και για τους δύο.

Όταν η επιβολή του Δράκου , γίνει τέτοια που η ύλη δεν μπορεί να αντισταθεί, έχεις χαλάσει την ισορροπία , όπου μπορει να σε οδηγήσει και σε ακραίες καταστάσεις, μιας και ο Δράκος ναι μεν είναι σοφός αλλά χωρίς τον επηρρεασμό της ύλης και του κόσμου γύρω του , μπορεί να οδηγηθεί σε ακραίες καταστάσεις. (βλ. κατάθλιψη, συναισθηματικό εθισμό ακόμα και αυτοκτονία).

 

Δυστυχώς δεν έχω και πολύ χρόνο να το αναλύσω, μιας και είναι ώρα να τα μαζεύω και να πηγαίνω σπίτι μου , σιγά-σιγά.

 

Ελπίζω να μπορέσω να βρεθώ στην συνάντηση στις 23.. .κάτι που είναι κατά 90% σίγουρο , αλλά ας κρατήσουμε και μια πισινή.

 

Εύχομαι καλή ξεκούραση σε όλους και ... σε όποιον θέλει... Καλά Χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

leuki-magisa...

 

Οι μάχες μεταξύ του πνεύματος και ύλης, είναι πάντα τρομακτικές και με απαίσιες συνέπεις και για τους δύο.

Όταν η επιβολή του Δράκου , γίνει τέτοια που η ύλη δεν μπορεί να αντισταθεί, έχεις χαλάσει την ισορροπία , όπου μπορει να σε οδηγήσει και σε ακραίες καταστάσεις, μιας και ο Δράκος ναι μεν είναι σοφός αλλά χωρίς τον επηρρεασμό της ύλης και του κόσμου γύρω του , μπορεί να οδηγηθεί σε ακραίες καταστάσεις. (βλ. κατάθλιψη, συναισθηματικό εθισμό ακόμα και αυτοκτονία).

 

Δυστυχώς δεν έχω και πολύ χρόνο να το αναλύσω, μιας και είναι ώρα να τα μαζεύω και να πηγαίνω σπίτι μου , σιγά-σιγά.

 

Ελπίζω να μπορέσω να βρεθώ στην συνάντηση στις 23.. .κάτι που είναι κατά 90% σίγουρο , αλλά ας κρατήσουμε και μια πισινή.

 

Εύχομαι καλή ξεκούραση σε όλους και ... σε όποιον θέλει... Καλά Χριστούγεννα.

Ειναι ενα σταδιο που το περασα πολυ εποδινα , μονο που τοτε δεν ηταν δυνατος ο Δρακος μου , αν ηταν πιστευω να μην ειχα κανει δυο φορες αυτην την βλακια ...οποτε ομως εχεις ευκαιρια τα λεμε , μονο που εγω δεν μπορω να κατεβω αθηνα για αυτην την συναντηση , ισως σε καποια αλλη

Καλα Χριστουγεννα αν δεν μπεις ξανα :019blush:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...