Jump to content

Η "δημοκρατική περιποιηση" των ασφαλιτών προς τους μετανάστες


kiko
 Share

Recommended Posts

Τωρα τι να πω;

Βασικα λυθηκα στα Γελια!!!

ΟΜΩΣ ειναι τελειως ανηθικο και ανετα μπορει και ΠΡΕΠΕΙ να καταβληθει μηνυση!!!!!

Πραγμα πολυ ευκολο επειδη ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ τα προσωπα, και των δαρμενων αλλα και του τυπου με το μπαστουνι!

Γελασα επειδη ΞΕΡΩ πως γινονται ΠΟΛΥ μα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΕιΡοΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ομως δεν τα δειχνουν, το συγκεκριμενο υποπτευομαι πως το βρηκε το παιδι του αστυνομου a.k.a.{Also known As~"συμοριτη-ανω-του-νομου}.

Φανταζομαι τι θα τους εκαναν μετα, οταν εκλεισε η καμερα.

 

 

 

ΔΥΣΤΥΧΩΣ το μεγαλυτερο ποσοστο των αστυνομων ετσι λειτουγρει.

Παντως κακα τα ψεμματα, περναει καποιο μηνυμα, ειδικα στο τελος που χτυπιουνται μεταξυ τους και λενε "ειμαι μ...... επειδη εκλεψα" θα τους μεινει τυπωμενο στο υποσυνειδητο.

 

Κακως μου φαινεται αστειο, αλλα πραγματικα εχω δει χειροτερα.

Χαστουκια δεν πειραζει και τοσο, αλλα οι ροπαλιες ειναι πραγματικα ασχημο πραγμα, φυσικα και οι δυο τους θα εχουν φαει πολυ περισσοτερο ξυλο και απο τους δικους τους αλλα και γενικα, γιατι σε αυτους τους κυκλους ολο τσαμπουκαδες γινονται.

 

Απ'οτι καταλαβα η συμπεροφορα των αστυνομων αντικαθιστα την συμπεριφορα των γονιων των, γιατι οι περισσοτεροι τουλαχιστον, αν μαθαιναν πως το παιδι τους κανει τετοια πραγματα θα τους χτυπαγαν ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

Οποτε εχοντας αυτο κατα νου, οι κατοχοι Batch (αλλιως Μπατσοι) προσπαθουν να τους μαθουν πως ειναι κακο να κλεβεις, αντικαθιστωντας (οπως προειπα) το τι θα εκανε ενας γονιος...και αυτο πιστευω πως θα σκεφτονται εκεινη την ωρα τα παιδια αυτα.

Link to comment
Share on other sites

ειπες εχεις δει χειροτερα

 

μηπως υπαρχουν σε video οι φωτογραφιες?

 

ειδη εχουν σταλθει τα παραπανω στον τυπο και σε δημοσιογραφους και υπαρχει σκεψη να σταλουν στον εσωτερικων υποθεσεων ωσ καταγκελια

 

αν εχεις και αλλα παρακαλω στειλτα μου

 

kikogk@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

ειπες εχεις δει χειροτερα

 

μηπως υπαρχουν σε video οι φωτογραφιες?

 

ειδη εχουν σταλθει τα παραπανω στον τυπο και σε δημοσιογραφους και υπαρχει σκεψη να σταλουν στον εσωτερικων υποθεσεων ωσ καταγκελια

 

αν εχεις και αλλα παρακαλω στειλτα μου

 

kikogk@gmail.com

Δυστυχως οχι φιλε μου, ομως στις 12 που το ειδα το εστειλα σε ΑΝΤ1, Mega, Alter, ΝΕΤ...

Φυσικα με ενα γραμμα το οποιο ποσταρω παρακατω...:

Μαλλον το παιδι ενος αστυνομου οπου τραβουσε βιντεακι για προσωπικη χρηση βρηκε το κινητο του πατερα του με το ακολουθο βιντεο μεσα.

Οπως το παρατηρουσα ομως, κατανοησα πως η στρατηγικη των οργανων δεν ηταν να ξυλοκοπησουν απλα τους συληφθεντες, αλλα να τους δωσουν ενα μαθημα (μαλλον αντικαθιστωντας αυτο που θα εκαναν οι γονεις των παιδιων-και το ΤΟΝΙΖΩ αυτο!) ωστε να αποτυπωθει στη μνημη των παιδιων (μαλλον στο υποσυνειδητο τους κοματι) πως η κλοπη ειναι ενα σοβαρο αδικιμα.

Δεν υπαρχουν στοιχεια για το τι εγινε υστερα, μετα το κλεισιμο της καμερας, αλλα δεν πιστευω να χειροτερεψαν τα πραγματα.

 

Το παρον βιντεακι εχει κυκλοφορησει εδω και λιγο καιρο(σημερα το πρωι, μολις το ειδα ομως το εστειλα σε πολλους γνωστους και μη) στο διαδυκτιο, οποτε ΑΝ τυχων το αναφερετε σε καποιο σας δελτιο,καλο θα ηταν να αναφερθητε και στο γεγονος πως οι αστυνομοι αντικαθιστουν την γονικη συμπεριφορα σε αυτον τον τομεα.

Οι ειδησεις θα ΠΡΕΠΕΙ (ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ) να ΜΗΝ δημιουργουν προκαταληψεις, και να προβαλλουν τα γεγονοτα απο ΟΛΕΣ τις δυνατες οπτικες γωνιες!

 

Προσπαθειστε να μην κατακρινετε το γεγονος, πιστευω μαλιστα πως αν καποιο απο αυτα τα παιδια ( ή οποιοδηποτε αλλο) εκλεβε το κηνιτο ενος συναδελφου σας, η συμπεριφορα του θα ητο αναλογη.

Ο Συνδεσμος για αυτο ειναι :

 

 

Η ποιοτητα ειναι χαλια, διοτι το βιντεο τραβηχθηκε απο κινητο τηλεφωνο.

 

Αν θελετε να επικοινωνησετε μαζι μου για οποιονδηποτε λογο, εκτος απο το e-mail που σας στελνω αυτο το κειμενο εχω και:

1) sucore666@hotmail.com

2) sucore@pathfinder.com

3) το κινητο μου τηλεφωνο : +306970142029.

 

Εφοσων δεν τιθετε θεμα προσωπικης κατοχης του βιντεο ΚΑΙ παραχωρησης επι πληρωμης προς εσας θα στειλω το ιδιο κειμενο και σε αλλα καναλια, για περισσοτερη πληροφορηση.

 

Ευχαριστω

 

ΥΓ. αν βρω τιποτε παροιμοιο ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!(γιατι καποιο καναλι βαζει επανειλημενα βιντεο τα οποια υπαρχουν στο διαδυκτιο εδω και ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ!! (οχι εσεις, το κλασικο με τις χειροτερες ΕΙΔΗΣΕΙΣ εννοω, ονοματα δεν λεμε)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι φιλε μου, ομως στις 12 που το ειδα το εστειλα σε ΑΝΤ1, Mega, Alter, ΝΕΤ...

Φυσικα με ενα γραμμα το οποιο ποσταρω παρακατω...:

 

 

το video μαζι με τις φωτογραφιες τα ειχα στειλει εγω σε ολα τα καναλια απο τα ξημερωματα

 

απλα απο τα ξημερωματα υπηρχε η σκεψη να γινει και καταγγελια στο εσωτερικων υποθεσεων αν δεν γινοταν προβολη και αυτεπαγκελτη διωξη

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι όλοι έχουμε δει και ακούσει χειρότερα σκηνικά από αυτά αλλά δεν είναι δικαιολογία

ότι και οι γονείς τους θα τους έδερναν έτσι, δεν ξέρω τι θα έκαναν οι γονείς αλλά ότι και να έκαναν

είναι γονείς των παιδιών και ο ρόλος της αστυνομίας δεν είναι να το παίζει γονιός.

Εσείς δηλαδή αν ήσασταν στη θέση αυτονών θα λέγατε οκ και οι γονείς μου το ίδιο θα μου έκαναν

οπότε δεν τρέχει και τίποτα;

Αυτό είναι κακοποίηση σωματική και ψυχολογική και μάλλον πρέπει να ψάξουμε τα κίνητρα των παιδιών

πριν τρέξουμε να τα τιμωρήσουμε!

Δεν νομίζω ότι τα κανάλια θα κάνουν κάτι, σχεδόν όλος ο κόσμος ξέρει τι γίνεται πίσω από τις πόρτες του

εκάστοτε αστυνομικού τμήματος και ας κάνουν τους έκπληκτους όποτε εμφανίζεται ένα βιντεάκι σαν αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...