Jump to content

ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΥ ΧΙΛΣ


aquarius
 Share

Recommended Posts

Σωστά, «all I wanna do is sex you up». Και δεν το άκουγα, το μισούσα αυτό το τραγούδι!

 

Δεν έχει πόντους γιατί έκλεψες! :blblbl:

 

Εμένα Σούκορη μου, μου αρέσουν τα σοβαρά -τα σχετικά με τον ιστότοπο- θέματα (και σήμερα όντως, έστειλα ένα τέτοιο...)αλλά...ΔΕΝ με χαλάει και λίγος ΧΑΒΑΛΕΣ!!! Σωστόοοοος???? :smilewink:

 

Τραγούδι και συγκρότημα της δεκαετίας '90;

ΟΚ: Smell like a Teen Spirit των Nirvana (όχι άσχετο, διότι...ποτέ μου δεν μ' άρεσε το "Μπέβερλυ Χιλς" που΄ναι για τα φλωράκια -και γω τότε νέος, πολύ πανκιό και φρικιό!- και έπειτα έβρισκα τη Σάνεν Ντόχερτυ της σειρας ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΆ ΚΑΙ ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΉ! Ευτυχώς, στις "Μάγισσες" έγινε πιο...όμορφη σε κάθε επίπεδο...) Και Τραγοκέρατε, ΣΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΠΟΝΤΟΥΣ....Άντε, κέρδισα! Ουφ!!!! :whistling: :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα προσπαθώ να θυμηθώ τι άκουγε ο κόσμος τη δεκαετία του 1990, πριν τους Nirvana... Και δεν τα κατάφερα. Οι νεώτερες γενιές δεν ξέρουν τι χρωστάμε στο συγκρότημα αυτό...

Link to comment
Share on other sites

oi nirvana (αλλο αγαπημενο μου συγκροτημα) πιστευω πως εδωσαν μια ξεχωριστη μορφη της μουσικης και με τον τροπο τους επηρρεασαν παρα πολυ την μουσικη οπως την ξερουμε. ειλικρινα βλεπω τον ξαδερφο μου ο οποιος ειναι 14ων να ακουει Nirvana. δεν εχουμε μεγαλη διαφορα ηλικας θα μου πειτε αλλα το γεγονος πως τοσα χρονια μετα απο τον θανατο ατομα που τους ακουν ειναι κατι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι τίποτα. Οι Nirvana ανέστησαν το ροκ. Στα τέλη της δεκαετίας του 80 το ροκ είχε ψοφήσει. Οι Cure κάνανε τότε κοιλιά, τα μόνα συγκροτήματα που είχαν μείνει ήταν οι Guns'n'Roses (ροκ για 15χρονα) οι Metallica (respect) οι Iron Maiden κι οι U2. Και τελειώσαμε. Ο πολύς ο κόσμος άκουγε ποπ η οποία είχε αρχίσει να παίρνει την κατηφόρα από την εισαγωγή του βίντεο κλιπ και μετά.

 

Και ξαφνικά... ένα άλμπουμ από ένα άγνωστο συγκρότημα... άλλαξε τα πάντα. Το ροκ αναστήθηκε.

 

Δεν είναι τυχαίο που, μόλις 4 χρόνια μετά τη διάλυση των Nirvana, ο Neil Young έκανε tribute σε αυτούς.

 

Οι μεταλλάδες έχουν παράπονα βέβαια... αλλά δε βρίσκω πως έχουν δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

αρα η σειρα σας θυμισε πολλα κ παραιτερα... ολοι λοιπον αναπολουμε παλια... ναι η τηλεοπτικη μπρεντα εγινε πολυ καλυτερη σε ολα τα επιπεδα πολυ καλυτερη και φαινεται στην τηλεοπτικη πρου... εκεινη πληρωνοταν και μεις διασκεδαζαμε.... γιατι λοιπον λεμε πραγματα που δεν ενοοουμε...

 

 

 

γεια χαρα...

 

 

ακουαριους

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...