Jump to content

Καρδια ή λογικη?


 Share

Recommended Posts

Καλό είναι να μπορείς να ελέγξεις ποιανού επίδραση να είναι πιο δυνατή,πράγμα δύσκολο! Πιο σωστή λύση είναι με την λογική, γιατί με την καρδιά τις περισσότερες φορές κάνουμε λάθος και πληγωνόμαστε!!! Καλό θα ήταν να μην μας εκμεταλλεύονται και μας πιάνουν κορόιδα όταν δείξουμε εμπιστοσύνη και πιστέψουμε με την καρδιά μας ότι οι τάδε είναι φίλοι για σένα και όχι για κάποιο ψυχρό συμφέρον!! Ετσι που έχουμε καταντήσει πρέπει να χαλιναγωγίσουμε την καρδιά μας και να έχουμε για δείκτη την ψυχρή λογική!!!

 

 

Μακάρι να το καταφέρω κάποτε!!!! Γιατί εντάξει υπάρχουν κανα 2 εξαιρέσεις με καλούς ανθρώπους,αλλά πάντα πρέπει να κρατάμε και καμμιά επιφύλαξη!!! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

"Μα αν έχεις σκέψη στην καρδιά

 

κι αγάπη στο μυαλό σου

 

σαν θα 'ρθει τούμπα ο ντουνιάς

 

θα βρεις τον άνθρωπό σου"

Link to comment
Share on other sites

Guest GILRAEN_ORONAR

Η καρδιά είναι σε μένα το πιο ισχυρό επιχείρημα και βάσει αυτής κινούμαι. Δεν αγνοώ όμως και τη λογική όπυ μπορώ και όπου πιθανώς χρειαστεί. Αλλά έχω παρατηρήσει ότι τις πιο σωστές αποφάσεις μου τις έχω πάρει ακολουθωντας το ένστικτο. Είναι μέρος της καρδιάς αυτό? Δεν ξέρω. Πάντως δεν βγήκα χαμένη όποτε το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Και με τα δύο αλλά εγώ ψηφίζω για τον εαυτό μου την καρδιά γιατί απλά δεν ακούω ποτέ την λογική (μάλλον την ακούω αλλά σπάνια κάνω ότι λέει η λογική) :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...