Jump to content

κάποιοι που ξέρουν..


 Share

Recommended Posts

Lady.. Με ποιόν να συζητήσεις τέτοια θέματα?

παππάδες, μοναχούς, ψυχιάτρους, δασκάλους?

16465[/snapback]

 

Με οποιον νομιζεις καλυτερα. Στην αναγκη κανε μια ερευνα αγορας ! Δηλαδη ξεκινα πχ. με τους ψυχιατρους, δεν σου κανει ο ενας? Απευθυνσου στον αλλον..Καποια στιγμη θα βρεις αυτο που να σου ταιριάζει καλυτερα. Θα εκπλαγεις με το ποσοι απο αυτους ασχολουνται με αυτα τα θεματα...

 

Παντως μεταξυ μας, θεωρω οτι ολα ειναι στο χερι σου.. εχω την εντυπωση πως μπορεις να τα καταφερεις, αρκει να σταματησεις τα γιατι και να μην δινεις σε τιποτα σημασια που παει να διαταραξει την ψυχικη σου ηρεμια.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι λέτε πως δεν υπάρχει από αυτά που λέω εσείς? πνεύματα? Θορύβοι?

Για που ο ψυχίατρος?

 

Οι παράνοιες φεύγουν, τουλάχιστον δεν τις ζω και σχεδόν ελέγχω..

 

 

Αυτά, Καλημέρα

16535[/snapback]

 

 

ΔΕΝ ειμαι ο ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ για να σου δωσω συμβουλή για την καταστασή σου. Έκανα λόγο για έμμονες ιδέες. ΔΕΝ μίλησα για ψυχίατρο αλλά για ψυχολόγο ή ακόμα καλύτερα ψυχαναλυτή. Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ. Τι κι αν ελέγχεις το βήμα σου και τις σκέψεις σου? Αποκτάς τη νηφαλιότητα που χρειάζεσαι και συναχίζεις. Μετά επανέρχονται τα ίδια συμπτώματα ασθένειας. Προσπάθησε να ζητήσεις τη βοήθεια ειδικού. TA Forums δεν είναι ο σωστός τόπος για το προβλημά σου. Εδώ οι άνθρωποι θα παραθέσαουν τις ιδέες και απόψεις τους καιμπορεί κατά λάθος σου να ακολουθήσεις κάποιες που δεν θα σε βοηθήσουν... Πιστεύω πως πολλοί θα συμφωνήσουν με την γνώμη μου.

 

Μιχαηλ

Link to comment
Share on other sites

Βασικά LADY, αυτό.. ήδη τα ξεχωρίζω, πολλά τα αποτρέπω, άλλα τα ψάχνω χωρίς να παρεξηγώ και παρανοώ..

Κάπως με καταλαβαίνεις, ή θέλω να νομίζω πως έτσι είναι?

 

Από την στιγμή που βλέπω ότι τα περσότερα τα ελέγχω με τον καιρό και αρχίζω να βλέπω καθαρά τα πράγματα.. ΠΟυ είναι το πρόβλημα?

 

Λέω δηλ. ότι τα παλεύω, το βλέπω... Και αν δεν ήτανε η αλλαγή που ακολουθεί την εξέλιξη, εδώ και 3 χρόνια, θα μιλούσα για θαύμα, πως άλλαξα και λοιπά..

Αλλά συνειδητοποιώντας την κάθε μέρα το πως είμαι, μου φαίνεται πιο ομαλή η διαδικασία βελτίωσης..

 

Και πάλι θα ρωτήσω...

Τι ήταν αυτά? Υπάρχουν, υπήξαν...

 

Γιατί είναι τόσο κολημένη η άποψή σου στο ότι, θα υπάρχουν και μετά, γιατί τόσο απόλυτοςςς?

 

Χάνω και πολλά καλά στοιχεία και αυτά θα έρθουν πάλι?

Και να έρθουν μετά, πάλι. Εγώ είμαι αυτός που θα διαλέξει πια θα τρέφει, μετά..

Σαν νιώσεις αγάπη για την γαλήνη μια φορά, την κυνηγάς για πάντα.. ( για μένα)

 

Δεν είμαι τόσο αδύναμος, όσο νομίζεις.. Δεν είχα απόψεις για τέτοια θέματα καθόλου και παρεξηγούσα πολλά, εύκολο ήταν να τα ενώσω και να τα τρέφω, πιστεύοντας ότι είναι αληθινά.. Σαν είδα το που με κρατάν, ψυχολογικά και τέτοια, επέλεξα να μην καταστρέφω την αλήθεια.. Να θέλω να την βλέπω.. Αν δεν ανοίξω τα μάτια μου εγώ και να δω με την ματιά μου, κανείς δεν μπορεί να το κάνει... Το κάνω.. Όσα έβλεπα, ήταν αληθινά, για θορύβους και τέτοια, αλλά το ψέμα το δημιουργούσα εγώ, δημιουργούσα σενάρια και τα ζούσα, μέχρι που μαζεύτηκαν πολλά.. Πολλά παρτάσιτα έτρεφα..

 

Και αυτό που συνεχ να ρωτάω είναι: Κάποιοι που ξέρουν, έχουν ασχοληθεί, ή έχουν ψάξει τις δικές τους παραξενιές, εμπειρίες και βιώματα, τι βρήκαν? Κάτι κοινό?

 

αυτά και παλι..

 

Αντίο..

Link to comment
Share on other sites

Lady!!

 

Στις 2 τελευταίες σου γραμμές, βλέπω και γω το πρέπει και θέλω.. Αυτό προσπαθώ και καταφέρνω, αργά και σταθερά... Σε αυτά τα συμπ. καταλήγω και γώ..

Σε ευχαριστώ..

16551[/snapback]

 

Τιποτααααααααααα!! :019blush:

 

Οπως σου ειχα πει και στο πρωτο μηνυμα μου θεωρω οτι εισαι σε πολυ καλο δρομο.. μην ασχολησαι με περιττα... μονο με την ουσια και με οτι σε ευχαριστει και οχι οτι σε προβληματιζει..

 

Ολα καλαααααααααα Ολα καλα θα σου πανε!! ( ωπα βγηκε ο Σακης απο μεσα μου :018bleh: )

Link to comment
Share on other sites

να ηταν μονο κοινο καλα θα ηταν...

Οχι μονο θορυβοι πολλα παιζουν, παρα πολλα απο "πολλους" που "φοβουνται" να εναντιωθουν στον μεγα μοναρχη-τυρανο-"παντοκρατορα" κλπ...

Ο μονος αυθεντικος που το εκανε τωρα συγκεντρωνει ολο το μισος του κοσμου...Ισως για αυτο και να μην ειναι προσιτος..

Ομως οχι δεν συνφωνώ με αυτα, τον καταλαβαινω,μπορει οχι ακομα στο σημειο που θα ηθελα ομως ειμαι μαζι του στο εργο του...

Ενα εργο απαγορευμενο, γιατι τα επιτρεπτα ειναι παντα αυτα που "βολευουν", και στη τελικη αφου δε μπορεις να το αποφυγεις>απολαυσε το!!!

 

ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ???? μαζι "τους" δεν παω,ρε το μαχαιρι στο λαιμο να μου βαλουν θα τους πολεμω με ολα τα μεσα που διαθετω!!!!!!ΕΙΣ ΑΕΙ ΡΕ!!!!!!

 

Till death do it's Part...

Link to comment
Share on other sites

"άπιστος πιστός ηγεμόνας του κακού

στην ψυχή ενός νεκρού

που επιστρέφει στα λημέρεια

στα δικά μου πάλι χέρια

με ακαίραια μορφή

ξεπροβάλει απ' την ταφή με μια κραυγή

ουααα τα νεκροταφεία είναι κλειστά

τα κεριά σβηστά

μονάχα ο Τυμβωρίχος παίζει μπαρ με το οστά

έχω σωσίες με extra large ενδυμασίες

κάνω ντου από παντού και πουθενά

το στυλ μου μονο τρυγυρνά και βλάπτει σοβαρά

τον καθένα με αποθημένα

που έχει φτιαγμένα μόνο για μένα

κι αποκρυμενα κάτω απ' το χώμα

γίνεσαι λιώμα πέφτεις σε κώμα

και που είσαι ακόμα όταν με δείς θα εκπλαγείς

θα εκραγείς και θα γευτείς

όσα δεν σου κανα θα δεις

πως να στα κάνω

δε θέλω λέξη και όποιος αντέξει

πάρτε το 166

των πρώτων βοηθειών

πο-πόνεσες στο χτύπημα των Ζωντανών Νεκρών

πο-πο-πο

πόνεσες στο χτύπημα των Ζωντανών Νεκρών x3

Νεος θάνατος χωρίς να τρέχει αίμα

καταστρέφει το μυαλό και αφήνει άθικτο το δέρμα

όπως το παιδί είναι επόμενο απ' το σπέρμα

έτσι ο Λυτρωτής θα σε τραβήξει από το ρέμα

ήρθα στη γη με σκοπό να γευτώ τον παράνομο καρπό

και να πιώ το αθάνατο νερό

να νικήσω τον καιρό δίνοντας σε έναν νεκρό

άλλο έναν θανατο και να το το πτώμα

σηκώθηκε από τη γη

νεκρώσιμη σιγή ακολουθεί

οι Ζωντανοί Νεκροί σπάνε τη σιωπή

με στρατιά από ζόμπι για χόμπυ

βάζουνε στο σώμα την ψυχή

σχέδιο σε εφαρμογή

έγινε η προσαγωγή ήτανε αιματηρή

του κόψαν το λαιμό με λεπίδα κοφτερή

το σώμα του χωρίς κεφάλι στη χωματερή

το πετάξαμε και άλλους τόσους σφάξαμε

τη νύχτα εκείνη

ΖΝ

 

κατάλληλα το στυλ μας

για όλους σας

πουλημένοι Ζωντανοί Νεκροί

Μέρα 1:Δεν αισθάνεσε καλά κάνεις όλο εμετό και πας για ύπνο χαλαρά

Μέρα 2:Σε τρέχουνε για το νοσοκομείο με φορείο, δεν θα πρεπε να το πάρεις για αστείο

Μέρα 3:Αρχίζει να εκδηλώνεται η ασθένεια

Μέρα 4 ΖΝ,ΖΝ,ΖΝ,ΖΝ,ΖΝ,ΖΝ

και στη μάπα σου, και στη μάπα σου

και στη μάνα σου,και στη μάνα σου"

:offtopic::offtopic::offtopic:

κατι απο ΖΝ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...