Jump to content

Περίεργα patterns


 Share

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι Αναζητητές,

είμαι ο αρχηγός μιας μικρής ερευνητικής ομάδας με έδρα την Αθήνα, και τον τελευταιό καιρό συμβαίνουν κάποια γεγονότα τα οποία μας ανησυχούν κάπως: μια σειρά οιωνών αν θέλετε, που υποδεικνύουν οτι κάτι πάει λάθος. Τα μέλη της ομάδας μου χαρακτηρίζουν την αίσθηση αυτή σαν "το σύμπαν να χάνει κάποια δευτερόλεπτα", και την συγκρίνουν με τα θεατρικά έργα του Μπέκετ("Περιμένοντας τον Γκοντό). Έχουμε κάνει μια αρκετά σημαντική πρόοδο, και αν έχει υποπέσει οτιδήποτε σχετικό στην αντίληψη ή την διαίσθηση σας θα θέλαμε να το μοιραστείτε μαζί σας. Η διεύθυνση του ηλεκτρονικού μας ταχυδρομείου είναι jonathanmchawk@yahoo.com. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

 

Με ειλικρινή εκτίμηση,

J.McHawk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Jonathan Mc Hawk. :)

Ενδεχομένως να πρέπει να γίνεις πιό συγκεκριμένος όσον αφορά αυτούς τους "οιωνούς" όπως τους χαρακτηρίζεις, ωστέ να ξέρουμε σε τί περίπου αναφέρεσαι...

Πάντως, διαβάζοντας την περιγραφή που έδωσες, θυμήθηκα μια πρόσφατη συζήτηση και στο ονειροφόρουμ, η οποία επίσης υπονοεί ότι "κάτι δεν πάει καλά τώρα τελευταία"... :unsure:

Δεν ξέρω αν είναι αυτό ακριβώς που ψάχνεις, αλλά μπορείς να ρίξεις μια ματιά...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι Αναζητητές,

είμαι ο αρχηγός μιας μικρής ερευνητικής ομάδας με έδρα την Αθήνα, και τον τελευταιό καιρό συμβαίνουν κάποια γεγονότα τα οποία μας ανησυχούν κάπως: μια σειρά οιωνών αν θέλετε, που υποδεικνύουν οτι κάτι πάει λάθος. Τα μέλη της ομάδας μου χαρακτηρίζουν την αίσθηση αυτή σαν "το σύμπαν να χάνει κάποια δευτερόλεπτα", και την συγκρίνουν με τα θεατρικά έργα του Μπέκετ("Περιμένοντας τον Γκοντό). Έχουμε κάνει μια αρκετά σημαντική πρόοδο, και αν έχει υποπέσει οτιδήποτε σχετικό στην αντίληψη ή την διαίσθηση σας θα θέλαμε να το μοιραστείτε μαζί σας. Η διεύθυνση του ηλεκτρονικού μας ταχυδρομείου είναι jonathanmchawk@yahoo.com. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

 

Με ειλικρινή εκτίμηση,

J.McHawk

 

Το σύμπαν είναι μή μετρήσιμη έννοια. Η χρονικός προσδιορισμός 'τελευταία' είναι πολύ σχετικός (Θα μπορούσες να εννοείς τους πρόσφατους αιώνες ή και χιλιετηρίδες). Το αντικείμενο της έρευνάς σας πάλι είναι ασαφές γιατί μιλώντας απροσδιόριστα χρονικά και τοπικά κανείς δεν μπορεί να φανταστεί ή μάλλον μπορεί μόνο να φαντάζεται τί εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Johnny, σε ευχαριστώ για την σχετική υπόδειξη, ήταν πάρα πολύ χρήσιμη και πάρα πολύ κοντά σε αυτό που ψάχνω.

Αγαπητέ Fan4fun, το σύμπαν είναι και δεν είναι μετρήσιμο, ανάλογως το ποιο κομμάτι του προσπαθείς να αναλύσεις και με βάση ποιά παράδοση. Αντιλαμβάνεσαι πως αν έλεγα σε ένα τόσο μεγάλο φόρουμ "ε παιδιά, οι τάδε ημερομηνίες δεν ήταν πολύ περίεργες?θυμηθείτε,έγινε αυτό και αυτό" είμαι σίγουρος πως όλοι οι αναγνώστες των fora σας θα συμφωνούσαν μαζί μου ο καθένας για τους δικούς του λόγους.

Απο την άλλη, αν κάποιος διαισθανθεί οτι κατανοεί αυτό στο οποίο αναφέρομαι, νιώσει την παρότρυνση να επικοινωνήσει μαζί μας, και ανακαλύψουμε οτι υπάρχει μια ταύτιση των ημερομηνιών, τότε αυτό σίγουρα θα είναι ένα στοιχείο που θα επιβεβαιώνει την θεωρία της ομάδας μου, γιατί θα σημαίνει πως οι εμπειρίες που είχαμε δεν περιορίζονται σε προσωπικό επίπεδο ή έστω στον κλειστό μας κύκλο. Αυτό ακριβώς είναι που ψάχνουμε.

Και πάλι ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

Με εκτίμηση,

J. McHawk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...