Jump to content

Μερική αμνησία και κενό μνήμης


Recommended Posts

Προχθές το πρωί ξυπνάω κανονικά.

Βάζω κάτι φωτογραφίες σε έναν φάκελο και από εκεί και πέρα δεν θυμάμαι τίποτα.

Είχα την εντύπωσει ότι τις πήρα μαζί μου αλλά δεν έγινε έτσι.Όταν κατάλαβα ή μάλλον θυμήθηκα ότι είχα να δώσω αυτές τις φωτογραφίες άρχισα να ψάχνω παντού.Εκείνη την στιγμή ήταν περίπου πέντε με έξι το απόγευμα.Προσπαθούσα να θυμηθώ μα μάταια.Έφτασα σε σημείο να νομίζω ότι πράγματα που έγιναν την Δευτέρα να νομίζω ότι έγιναν την Τρίτη.Το θέμα είναι ελεηνό και από την άλλη έρχεται και μια άκυρη και την Δευτέρα και την Τρίτη έκαιγε φασκόμηλο κοντά μου.Και αυτό το κενό μνήμης πρέπει να είναι από 30 δευτερόλεπτα μέχρι 6 ώρες....

 

Διαφωτίστε με....

 

Ότι μπορείτε να μου πείτε,πείτε το..

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ελεηνό και από την άλλη έρχεται και μια άκυρη και την Δευτέρα και την Τρίτη έκαιγε φασκόμηλο κοντά μου.

 

 

Πρώτα από όλα τι εννοείς εδώ;

Link to comment
Share on other sites

είναι υπερφορτομένο το short memory σου;;;

 

:)

Link to comment
Share on other sites

είναι υπερφορτομένο το short memory σου;;;

 

:)

Είναι υπερφορτωμένο το sort memory του. Το παθαίνω συνέχεια σε περιόδους άγχους ή όγκου δουλειάς.

It sucks… :015annoyed:

 

Το πιο πρόσφατο πριν δυο εβδομάδες, μπαίνω στο αυτοκίνητο μαζί με την αδελφή μου και πάω να επιστρέψω κάποια dvd. Κατεβαίνω από το αυτοκίνητο, μπαίνω στο dvd-club, μιλάω λίγο και αρχίζω να ψάχνω για τα κλειδιά μου. Βάζω και το παιδί από το dvd-club να ψάχνει. Μετά από ένα δεκάλεπτο άσκοπου ψαξίματος μου λέει «Μήπως τα έχεις αφήσει στο αυτοκίνητο;» και σκέφτομαι «Να είμαι τόσο άνετη βρε παιδί μου, που άφησα το αυτοκίνητο ανοιχτό και τα κλειδιά πάνω;» και βγαίνω στο δρόμο και κατευθύνομαι προς το αυτοκίνητο. Σκύβω στο τζάμι του οδηγού για να δω αν είναι τα κλειδιά μέσα και βλέπω ότι είναι το ραδιόφωνο ανοιχτό. Αρχίζει να με λούζει κρύος ιδρώτας. Σηκώνω αργά το βλέμμα μου και πιάνω με την άκρη του ματιού μου ότι κάποιος κάθεται στη θέση του συνοδηγού. Αστραπιαία πετάγομαι πίσω και αρχίζω και τσιρίζω. Αρχίζει να τσιρίζει κι η… αδελφή μου που βρίσκεται μέσα στο αυτοκίνητο και έχει τρομάξει επειδή τσιρίζω. Είχα ξεχάσει ότι ήταν μαζί μου! Μέχρι και σήμερα, δεν «υπάρχει» πουθενά μέσα στον εγκέφαλό μου η μνήμη αυτή (ότι επιβιβάστηκε στο αυτοκίνητο μαζί μου).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε και σήμερα που μου έδωσε ο πατέρας μου άλλο φακελάκι για να βάλω μέσα τις καινούριες φωτογραφίες.Πήγα να το κλείσω όπως και το προηγούμενο.Εκείνη την στιγμή ένιωσα κάτι σαν απώλεια ενέργειας και ένιωσα πως έχανα την μνήμη μυ κατά κάποιο τρόπο.

 

Το φακελάκι το έκλεισα όταν το έδωσα εκεί που είχα να το δώσω.

 

Το φασκόμηλο δεν ξέρω τι σχέση έχει αλλά με παραξενεύει.

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

Οτι παθαινεις διαληψεις ετσι στο ακυρο δεν ειναι κατι το τοσο παραξενο μπορει να ειναι λογω αγχους και εγω παθαινα δεν θυμασαι που στο ειχα πει περυσι...Αλλα το τωρα το φασκομιλο δεν ξερω που κολλαει προβληματιζει.Ψαχτο παντος

Link to comment
Share on other sites

Ισως το υποσεινήδητό μου να είναι αγχωμένο γιατί εγώ δεν νομίζω να είμαι ιδιαίτερα αγχωμένος..

 

Πάντος με το δεύτερο φακελάκι που πήγα να κλείσω όντως όταν πήγα να το κάνω ένιωσα να φεύγει η ενέργειά μου. Δεν θα ξαναπάρω τέτοια φακελάκια!!!!

 

Αλλά γιατί απώλεια ενέργειας;

 

Αυτό δεν καταλαβαίνω.

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω-τρομάξω μπορεί να είναι μία απλή επιληπτική κρίση. Όχι με σπασμούς(τονική-κλονική). Μια απλή αφαίρεση. Η πιο soft μορφή της επιληψίας.

 

Για το χαμομήλι δεν έχω ιδέα.

 

Φιλικά,

 

Άτροπος

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω πως ένιωσα απώλεια ενέργειας και την δεύτερη φορά που πήγα να κλείσω το δεύτερο φακελάκι.

 

Αυτό με παραξένεψε ακόμα περισσότερο.

 

Παρόλα αυτά ευχαριστώ..

 

Αngel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...