Jump to content

μια λογικη εξηγηση


kiko
 Share

Recommended Posts

Λοιπόν ακου τι μπορεί να έγινε....απλα με ενα βραχηκυκλωμα μην ψαχνεις περετερο αν ηταν σημαδι... σιγουρα δεν θα εκανε τον ηλεκτρολόγο..... :angel:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακου τι μπορεί να έγινε....απλα με ενα βραχηκυκλωμα μην ψαχνεις περετερο αν ηταν σημαδι... σιγουρα δεν θα εκανε τον ηλεκτρολόγο..... :angel:

 

 

δεν ψαχνω κατι τετοιο

 

απλα μια λογικη ηλετρολογικη εξηγηση ψαχνω

 

αλλη φορα με βραχυκυκλωμα απλα ειχε καταστραφει ο διακοπτης (δεν εκανε επαφη) ουτε φωτα ουτε τιποτα να αναψει η να καει λαμπα και λοιπα

 

τωρα απλα αναψαν τα φωτα και ο διακοπτησ επειτα δουλευει μια χαρα χωρισ κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

το πιο απλό που συμβαίνει 90% των περιπτώσεων , είναι να μην έχει πατηθεί σωστά ο διακόπτης και να έχει κολλήσει. Μετά απο ώρα, επανέρχεται στην αρχική του θέση και τα φώτα ανάβουν.

Την έχω πατήσει μια δύο φορές έτσι και όταν γύρισα απο την δουλειά νόμιζα οτι είχε μπεί κάποιος στο σπίτι. Μετά διαπίστωσα οτι ο διακόπτης ήταν ελαττωματικός :P

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβηκε εχθές με ένα σομπάκι αλογόνου που έχω για? έκτακτη ανάγκη (σε περίπτωση δηλαδή τελειώσει το πετρέλαιο στη σόμπα.. οκ στο βουνό μένω, σόμπα έχω :018bleh: ? και βαριέμαι να τρέχω έξω).

 

Ενώ το έσβησα (ή τουλάχιστον έτσι νόμισα) ξαφνικά ξανάναψε! Και μετά το πατούσα, έσβηνε, και δώστου ξανάναβε. Μέχρι να καταλάβω τι συμβαίνει, κόντεψα να το σπάσω από τα? παραφυσικά μου νεύρα :blblbl: !

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβηκε εχθές με ένα σομπάκι αλογόνου που έχω για? έκτακτη ανάγκη (σε περίπτωση δηλαδή τελειώσει το πετρέλαιο στη σόμπα.. οκ στο βουνό μένω, σόμπα έχω :018bleh: ? και βαριέμαι να τρέχω έξω).

 

Ενώ το έσβησα (ή τουλάχιστον έτσι νόμισα) ξαφνικά ξανάναψε! Και μετά το πατούσα, έσβηνε, και δώστου ξανάναβε. Μέχρι να καταλάβω τι συμβαίνει, κόντεψα να το σπάσω από τα? παραφυσικά μου νεύρα :blblbl: !

made in China ηταν; :P

παντως αυτο που λεει ο Anor ειναι και το 90% των περιπτωσεων, και σε εμενα τυχαινει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...