Jump to content

Hotel California-Manson -Σατανικοί Στίχοι


Lainus
 Share

Recommended Posts

Επειδή και στο φορουμ και στο web βρήκα μόνο σκόρπια πράγματα όσον αφορά την Ιστορία του hotel california, αποφάσισα να διαφωτιστώ ....(χθες το βράδυ στις 3 -αν είναι δυντατόν - είχαμε μια συζήτηση περί αυτού...)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

marketing legend... όπως το reverse playback των KISS , το "Σατανικό προφίλ" του Alice Cooper κ.α. πολλά που πούλησαν εκατομμύρια δίσκους. Αν θέλει να δεί κάποιος δαίμονες μπροστά του, θα τους δεί ακόμα και αν κοιτάει cartoon στην TV. (λέγεται αυθυποβολή! ).

Link to comment
Share on other sites

marketing legend... όπως το reverse playback των KISS , το "Σατανικό προφίλ" του Alice Cooper κ.α. πολλά που πούλησαν εκατομμύρια δίσκους. Αν θέλει να δεί κάποιος δαίμονες μπροστά του, θα τους δεί ακόμα και αν κοιτάει cartoon στην TV. (λέγεται αυθυποβολή! ).

 

Ok περί αυτού αλλά την ιστορία του εν λόγω hotel την ξέρετε???

Link to comment
Share on other sites

απο manson συγκεκριμένα? κοίτα το αρχικό έχει μια ιστορία μια περιπέτεια... τωρα την εκτέλεση απο manson δεν την έχω στα υπόψιν μου

Link to comment
Share on other sites

marketing legend... όπως το reverse playback των KISS , το "Σατανικό προφίλ" του Alice Cooper κ.α. πολλά που πούλησαν εκατομμύρια δίσκους. Αν θέλει να δεί κάποιος δαίμονες μπροστά του, θα τους δεί ακόμα και αν κοιτάει cartoon στην TV. (λέγεται αυθυποβολή! ).

Συμφωνώ 1000% μαζί σου! Όλα τα και καλά "σατανιστικά" είναι πολύ δήθεν στο metal. Ξέρω άτομα από "δικά μας" γκρουπ (R.C.) που το παίζουν σατανιστές απ' τη μία, και από την άλλη παντρεύτηκαν σε εκκλησία με παπά και με κουμπάρο!!! Άσε ποια αυτό τo στιλάκι "είμαι μέσ' στη σατανίλα" (λες και είναι αποσμητικό), το οποίο δεν πουλάει πια! Γκρουπ όπως οι Dimmu Borgir και οι Cradle of Filth έχουν χάσει κατά πολύ τις πωλήσεις τους. Ακόμα και ο (ξεχνάω πως τον λένε) τραγουδιστής των FIELDS OF THE NEPHILIM -που το παίζει μάγος, έχει χάσει και θαυμαστές -στριες και πωλήσεις. Καλά, δεν είχε κανά ξόρκι για να τους μαγεύει με τα τραγούδια του;;;;

Link to comment
Share on other sites

απο manson συγκεκριμένα? κοίτα το αρχικό έχει μια ιστορία μια περιπέτεια... τωρα την εκτέλεση απο manson δεν την έχω στα υπόψιν μου

 

Δεν εννοώ τον marylin manson αλλά τον charles manson ο οποίος το '69 π΄γε στο ξενοδοχείο και σκότωσε πολύ κόσμο ....Λεπτομέρειες αγνωστες.

Μάλιστα το ξενοδοχείο αυτό φημιζόταν τόσο για την εκκλησία του Σατανά και τους οπαδους που φιλοξενούσε κατά καιρούς.....

Link to comment
Share on other sites

αρχίζει και ακούγεται πιο ενδιαφέρον ξέρει την ιστορία κανείς πλήρως?αχ μακάρι..

Link to comment
Share on other sites

O μάνσον νομίζω ηταν ψυχοπαθής δολοφόνος και είχε δολοφονήσει την συζυγο του Ρομάν Πολάνσκι (Ρομάν Πολάνσκι= γνωστός Σκηνοθέτης) ...

Αυτό μου ήρθε στο μυαλό σχετικά με τον εν λόγω κύριο....

λεπτομέρειες δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Γκρουπ όπως οι Dimmu Borgir και οι Cradle of Filth έχουν χάσει κατά πολύ τις πωλήσεις τους.

 

Kαι μάλιστα ο Dani των Cradle είναι κομματάκι χέστης κανονικά :P :P

 

O μάνσον νομίζω ηταν ψυχοπαθής δολοφόνος και είχε δολοφονήσει την συζυγο του Ρομάν Πολάνσκι (Ρομάν Πολάνσκι= γνωστός Σκηνοθέτης) ...

Αυτό μου ήρθε στο μυαλό σχετικά με τον εν λόγω κύριο....

λεπτομέρειες δεν ξερω.

 

Ψυχοπαθής δολοφόνος από τον οποίο έχουν εμπνευστεί αρκετά συγκροτήματα. Από εκεί πήρε το όνομά του και ο Μarilyn Manson (το marilyn είναι από την Monroe)

(άσχετο, απλά μου 'ρθε να το πω)

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τους dimmu παντως..το μόνο που θυμάμαι είναι το burn in hell... χάλια μουσική.. υπάρχουν και καλύτεροι στο είδος

Link to comment
Share on other sites

Ναι βασικα καποιοι λεγανε για φαντασματα σαταναδες και τα λοιπα , και γενικα πολλες ιστοριες λεγονταν τοτε με ολα αυτα τα γεγονοτα που αναφερατε παραπανω.το ιδιο το γκρουπ δεν το επιβεβαιωσε ποτε. ανθρωποι μελετητες μπορουμε να τους πουμε λενε πως γραφτηκε τοτε στη μεγαλη μεταναστευση προς την αμερικη. ενα καλωσορισμα στους μεταναστες και πως η ζωη τους ηταν σαν να μενεις σε ενα ξενοδοχειο στη california οπου δεν θες να φυγεις ποτε απο κει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...