Jump to content

Planet Of Zeus


 Share

Recommended Posts

Εντάξει το σκέφτηκα αρκετά να δημοσιεύσω αυτήν την μπάντα σε αυτό το φόρουμ.... αλλά πάει στα κομμάτια οι τύποι είναι έλληνες

και θέλουν υποστήριξη, γι' αυτό.... ΣΕΞ ΚΑΙ ΒΙΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΔΙΑ!!!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:Το ποστ αυτό δεν απευθύνεται στους πιο light αγγλόφιλους....(γιατί έχω την εντύπωση ότι θα πέσει συζήτηση γι' αυτό;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιον κοροιδεύεις; Δεν μπορούμε να δημοσιεύσουμε μουσική εδώ ανεξάρτητα απ΄το είδος; Δηλαδή τα πιο underground συγκροτήματα που αρέσουν σε κάποια άτομα δεν κάνει να προωθούνται;

Οι Planet of Zeus παίζουν heavy rock/stoner τι δουλειά έχει το παραπάνω βίντεο που δημοσίευσες εδώ; Άνοιξα ένα topic για να τους προτείνω, αν θες άνοιξε δικό σου...

Μην δημοσιεύσεις κάτι πιο μάτσο στο φόρουμ αυτό αμέσως ν'αρχίσει η κοροϊδία.Τι σε πείραξε;; το σλόγκαν της μπάντας;;; Που είναι τώρα και ο outis να πεταχθεί και να μας πει τα δικά του περί trolling;

Πως ήτανε; Α ναι << Βασικά έσυ θα πρέπει να μας πεις ότι θα πάψεις να τρολλάρεις ή να ποστάρεις χωρίς περιεχόμενο και απερίσκεπτα :zipped_h4h: >> Ξέρω τι κάνω, δεν δημοσιεύω ποτέ απερίσκεπτα περιμένω

όμως να δω αντιδράσεις για να ξεχωρίζουμε και άτομα σιγά σιγά....

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση αδερφέ απευθυνόταν αποκλειστικά και μόνο σε ένα πράγμα.
Στον τρόπο που εισήγαγες το βίντεο.Προσωπικά ελάχιστα με ενδιαφέρει το
κάτα πόσο κάτι ταιριάζει απόλυτα με την θεματολογία γύρω από την οποία
κινείται το site.Ανεβάζοντας όμως ένα άγνωστο συγκρότημα τονίζοντας το σλόγκαν
ΣΕΞ ΚΑΙ ΒΙΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΔΙΑ λέγοντας οτι αμφιβάλεις για το κατά πόσο
ταιριάζει με το φόρουμ και τονίζοντας οτι το παρ'όλα αυτά το κάνεις λόγω του
οτι είναι Έλληνες,λυπάμαι,αλλά ρίχνεις το επίπεδο.


Τι θέλω να πω.
Όταν γενικά τα περισσότερα ποστ σου είναι τέτοιας μορφής.


"Μην ακούς κανέναν ρε Πετσέτα!Συνέχισε αγόρι μου :gleam: , δώσε ποστ, δώσε τόπικς και στο τέλος και @#$% τους μύστες μιλάμε!

Αστειέυομαι φυσικά μην παρεξηγήσει κανένας γιατί έχω και προηγούμενα....." (ή όπως το παραπάνω που μου έγραψες)

Προκαλείς,αν καταλαβαίνεις τι εννοώ,με το να ζητάς συζήτηση για..

 

 

Εντάξει το σκέφτηκα αρκετά να δημοσιεύσω αυτήν την μπάντα σε αυτό το φόρουμ.... αλλά πάει στα κομμάτια οι τύποι είναι έλληνες

και θέλουν υποστήριξη, γι' αυτό.... ΣΕΞ ΚΑΙ ΒΙΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΔΙΑ!!!

τούτο.Με πιάνεις?


~~

Υ.Γ.Αν είχες διευκρινήσει πολύ απλά οτι πρόθεση σου είναι να προωθήσεις "τα πιο underground συγκροτήματα που αρέσουν σε κάποια άτομα"
Θα χαιρόμουν ιδιαίτερα να σου ζητήσω συγνώμη για την διακοπή της ροής του τόπικ σου και να κάνω edit την απάντηση μου σε κάτι πιο διακριτικό που
θα προωθούσε την συζήτηση.Την συγκεκριμένη στιγμή μετά από το παραπάνω,λυπάμαι,αλλά απλώς θα θεωρήσω οτι το γενικότερο άσχημο κλίμα
μέσα στο οποίο πρότεινες το βίντεο προκαλεί πιο δυσάρεστες εντυπώσεις από το ίδιο το,όχι και τόσο κακό,βίντεο.Καθώς και οτι η εισαγωγή που έκανες
είναι εξίσου ευάλωτη και ανοιχτή προς συζήτηση ή σχολίασμο.
Ευχαριστώ.



           


 

Edited by Βηλφεγώρ
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά που λες; Αυτή είναι η φιλοσοφία του stoner αν δεν σου αρέσει έχω προτείνει και άλλα είδη... Ο κύριος Πετσέτας που λες μου ζήτησε ο ίδιος να ποστάρω κάτι στο τόπικ του, οτιδήποτε

για να συνεχιστεί η συζήτηση και να μπορέσει να ανέβει βαθμό.Πάλι χρειάζεται να απολογηθώ σε κάποιον;Πάλι χρειάζεται να δώσω εξηγήσεις; Ας είναι.... Το είδος που παίζει η μπάντα θεώρησα (και δίκιο είχα) ότι είναι άγνωστο και δεν ταιριάζει με το γούστο που έχουν τα περισσότερα μέλη σε αυτό το φόρουμ.Ποιο είναι το άσχημο κλίμα; Από που θα λάβει την υποστήριξη η μπάντα έχεις την εντύπωση

όντας ελληνική; Θα πάει δηλαδή ο ξένος (οποιοσδήποτε) και θα αγοράσει δίσκο τους;;Που θα τον βρει;; Απο ποιον θα τους μάθει;;;Εγώ φταίω που τους προτείνω σε ελληνικό φόρουμ; Πότε ζήτησα εγώ να γίνει συζήτηση;Σε αυτό το μέρος του φόρουμ όπως λέει και ο τίτλος προτείνουμε...ένα από αυτά είναι η μουσική.Αν θες να συζητήσεις κάτι περί αυτού που δημοσιεύω είσαι καλοδεχούμενος να επεκταθούμε και σε συζήτηση....Αλλά εσύ κοροιδεύεις.Μετά δικαιολογείσαι ότι με τον τρόπο μου ρίχνω το επίπεδο άρα είσαι ελεύθερος και συ να συνεχίσεις την κοροιδία.Προκαλώ; μήπως σε προκαλεί η μπάντα με το θέμα της;

Μήπως σε προκαλεί και το γούστο μου στη μουσική;Με την εισαγωγή που έκανα έδωσα διαισθητικά το κλίμα και την ατμόσφαιρα του είδους αλλά εσύ την βρίσκεις δυσάρεστη.Είναι ευάλωτη προς συζήτηση;

Από ότι φαίνεται είναι είναι ευάλωτη επειδή δεν σου αρέσει....

Link to comment
Share on other sites

Για να το κλείσουμε,επειδή θα μπορούσε να είχε τελειώσει το θέμα πολύ νωρίτερα.
Ανεβάζεις ένα χαρντ ροκ κομμάτι άγνωστης μπάντας με σεξιστικό τίτλο και με εικόνα
έναν υπέρβαρο τυπά με έξι δάχτυλα και τα γένια του Κθούλου*(
*το οποίο ναι,προβάλλεται ως
γενική μίξη ροκ στοιχείων)
έχοντας,όπως συνηθίζεις να αναφέρεις,ελαφρώς βεβαρυμένο ιστορικό
σε σχέση με τις δημοσιεύσεις σου.

Και βασικά καλά κάνεις που μας το δείχνεις γιατί είναι ωραίο κομμάτι και το όλο ρεύμα έχει ενδιαφέρουσα
βάση.Θέλησες να το βάλεις με θετική διάθεση να δείξεις και να προσφέρεις κάτι καινούργιο.Δεν φάνηκε.
Και ειλικρινά λυπάμαι που το είδα με βάση τα προηγούμενα ποστ σου και δεν προσπάθησα περισσότερο
να μαντέψω τον λόγο και τις προοπτικές ανάπτυξης με τις οποίες το ανέβασες.

Το μόνο που θα ήθελα να επισημάνω πριν αποχωρήσω(αν μου επιτρέπεις)είναι οτι όταν έχει
σχηματιστεί μια συγκεκριμένη,όχι ιδιαίτερα κολακευτική εικόνα,για ένα άτομο,ειδικά σε διαδικτυακούς
χώρους,το να εισάγει πράγματα τα οποία είναι καινούργια και συμπεριλαμβάνουν στην βάση τους το
"ακραίο" γενικά μπορεί να θίξει αισθητικές αν δεν εξηγήσει ποιοί,πώς τι και γιατί.
Ειδικά όταν ο χώρος είναι ένα ελληνικό φόρουμ εσωτερισμού/μυστικισμού(κτλ){με διάφορες υποενότητες ναι}
και όχι κάποιο φόρουμ μουσικοφιλίας στο οποίο τέτοιες μουσικές προτάσεις είναι ο κανόνας και όχι
η εξαίρεση.


Υ.Γ.Και όχι.Δεν σου ζητάει κανείς να δικαιολογηθείς και έχω την εντύπωση οτι εκεί εντοπίζεται το γενικότερο
πρόβλημα που λες οτι έχεις με διάφορα άτομα.Άλλο οι απαραίτητες επεξηγήσεις για να δώσεις στον άλλο να
καταλάβει οτι η οπτική σου είναι δόκιμη και όχι ένα κράμα "άκριτης υιοθέτησης και προβολής" ακροτήτων και
άλλο το να θεωρείς οτι πρέπει να εξηγήσεις το παραμικρό στοιχείο που σε ώθησε σε κάθε υποπράξη της

υποπράξης σου.
Y.Γ2.Που πάει να πει θέλεις να βάλεις οπαδούς της φιλοσοφίας του stoner.Βάλε.Θέλεις να υποστηρίξεις οτι
είσαι υπερ μιας μερίδας υποτιμημένων ταινιών?Κάντο.
Αλλά αντίθετα με τα κομμάτια των Daemonia Nymphe πχ τα οποία υποστηρίζουν από μόνα τους τον εαυτό τους
για να υποστηρίξεις αυτά τα συγκεκριμένα είδη,στον συγκεκριμένο χώρο,χωρίς να έχεις αρνητικά σχόλια,πιστεύω
οτι πρέπει να εξηγήσεις δύο πράγματα ή να αναφέρεις το τι θέλεις να προσφέρεις βάζοντας τα.
Είναι η ίδια λογική με μια συζήτηση για την εγκεφαλική αιμορραγία σε παιδιά.(όχι δεν συνδέω την αιμορραγία με την ροκ)
Αν εξηγήσεις που θέλεις να εστιάσεις,γιατί το αναφέρεις σε αυτό το φόρουμ και τι θέλεις να υπογραμμίσεις δεν πειράζει.

Κανέναν.Αν δεν το κάνεις μην περιμένεις να αρχίσει συζήτηση επιπέδου Σχολής Πλάτωνα.


 

Edited by Βηλφεγώρ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

...Προφανώς δε μπορεί κάθε μουσική να εκφράζει κάθε άνθρωπο, αλλά αυτός δεν είναι λόγος να ξεκατινιάζεστε.

Και ναι, οι planet of zeus είναι συγκροτηματάρα.

:action-smiley-035:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...