Jump to content

Πλανητης Αρης


nounou
 Share

Recommended Posts

Παιδια δειτε κατι φοβερο. Δεν ξερω αλλα εγω τωρα τελευταια αισθανομαι μια περιεργη ενεργεια να παλεται παντου τριγυρω.

Ισως να μην ειναι τυχαιο και αυτο το γεγονος που θα συμβει...

 

 

O πλανήτης Άρης θα είναι ο ορατός στον ουρανό νύχτας αυτόν τον Αύγουστο.

> >

> > -Θα φανεί τόσο μεγάλος όσο η Πανσέληνος στο γυμνό μάτι.

> >

> > -Καλύτερη στιγμή να το παρατηρήσετε θα είναι στις 27 Αυγούστου στις 12.30 τοβράδυ όταν ο Άρης θα έρθει σε απόσταση 34.65Μ μίλια από τη γη.

> >

> > -Να προσέξετε τον ουρανό στις 27 του Αυγούστου 12:30 AM.

> >

> > -Θα μοιάσει σαν να έχει η γη 2 φεγγάρια.

> >

> > -ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ ΑΥΤΟ..... Η επόμενη φορά που ο Αρης θα έρθει τόσο κοντά θα είναι το 2287.

> >

> > -ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Μοιραστείτε το με τους φίλους σας δεδομένου ότι ΚΑΝΕΝΑΣ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΣΗΜΕΡΑ δέν θα ξαναδεί τέτοιο θέαμα

Link to comment
Share on other sites

Πάλι;

 

Συγνώμη για το ξενέρωμα, αλλά αυτό το mail κυκλοφορεί εδώ και τρία χρόνια και είναι προφανέστατα μούφα. Ειλικρινά, πιστεύεις πως μια μέρα ο Άρης θα εμφανιζόταν ωσάν την πανσέληνο κι ότι 1) αυτό θα γινόταν τελείως ξαφνικά (δε θα μεγάλωνε βαθμιαία για μέρες) και 2) ένα δεύτερο φεγγάρι στον ουρανό θα περνούσε αρκετά απαρατήρητο ώστε να χρειάζεται e-mail για να το προσέξεις;

 

Ρίχνοντας μια ματιά στις θέσεις των πλανητών, διαπιστώνω πως ο Άρης σήμερα βρίσκεται στις 13 της Παρθένου. Με τον Ήλιο στην αρχή του Λέοντα, είναι αδύνατο να φανεί στον νυχτερινό ουρανό, γενικότερα αυτήν την εποχή.

 

Πάντως, την παράξενη ενέργεια που αναφέρεις, δεν είσαι η μόνη που τη νοιώθει. Μπαίνουμε και σε περίοδο εκλείψεων... 3 Αυγούστου ολική Ηλίου.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αληθεια μου το σκευτηκα κι εγω οτι ειναι μουφα πριν σας το στειλω.

:019blush:

Κριμα γιατι το ατομο που μου το εστειλε ειναι αρκετα σοβαρο. Θυμα κι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα γιατι το ατομο που μου το εστειλε ειναι αρκετα σοβαρο. Θυμα κι αυτο.

 

Α μπα.. Όλοι θύματα είμαστε στα αλυσιδωτά μηνύματα μέχρι να καταλάβουμε το.. νόημα :)

Link to comment
Share on other sites

earth-mars.JPG

 

να πηγαίνουμε με τα αεροπλάνα αμα είναι τόσο κοντά, ε παιδιά;; χαχαχαχααχ

 

ορίστε αυτό που αναφέρει το spam - chain - mail με βάση τη φαντασία :

 

080319140319.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...