Jump to content

ΒΟΗΘΕΙΑ.....


Lostsoul
 Share

Recommended Posts

ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ....ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ.....

 

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΟΙ ΥΠΟΨΙΕΣ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΑΛΗΘΙΝΕΣ.... ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΛΗ ΑΛΛΑ...ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΝ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΝΑ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΟΥΝ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΤΟ ΦΩΤΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ...

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.... ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΑΙΔΙΑ...ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΑ ΧΑΝΩ...

 

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΧΩΡΟ?? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ...???? :001almostcry:

 

ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΠΕΙΣΗΣ ΠΩΣ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΣΕ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ (Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΙΑ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΑΠΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ...

 

ΒΟΗΘΕΙΑ...ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΙ...ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΞΩ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολλές απαντήσεις πήρες έ???

 

Δεν ξέρω τι παίζει, αλλά θα γράψω, μιας και δεν γράφει κανείς..

 

Πρώτα, τι διαφορές έχεις στον εαυτό σου?δηλ. πως έχεις αλλάξει?

 

Μπορεί να σου χρειαζόταν η αλλαγή αυτή?

 

Μην προσπαθείς να τα εξηγήσεις, ίσως πολλά δεν χρειάζεται..

 

Μπορεί π.χ. να νιώθεις πολύ σίγουρη για κάποια πράγματα, και να θέλει κάπως ο εαυτός, υποσυνείδητο να σε αλλάξει..

 

Παίρνε τα πράγματα όπως έχουν και μην βγάζεις υποθέτοντας συμπεράσματα.. Μπορεί να σε οδηγήσει πολύ πέρα..

 

Μην υποθέτεις ότι είναι για κακό, γιατί με τον καιρό θα το πιστέψεις και μόνο αυτό θα βλέπεις μέσα σε όλα..

 

Δεν σε βοηθάει να ανοίξεις τα μάτια σου, δεν σκέφτεσαι πιο ανοιχτά, κάτι ή κάποιος δεν ασχολείται μαζί σου?

Δεν είναι κακό...

Κάποιους παράξενους συνειρμούς μονάχα να προσέχεις μην πείθεσαι από τους φόβους σου..

 

Αυτό που λέω είναι ότι ακόμα δεν ξέρεις..

Ανοιχτά έχε τα μάτια..

Και μπορεί κάτι να ξέρεις υποσυνείδητα που προσπαθεί να σε βοηθήσει με την κατάσταση αυτή, να σε κάνει κάπως για να αποφύγεις κάτι ή για κάποιο λόγο..

Μην φτάσεις στο σημείο να βλέπεις σημάδια και ότι έτσι πρέπει να γίνει.. Γιατί αν γίνει έτσι θα χάσεις και όσα κερδίζεις..

 

Μήπως φταίει ότι δεν πατάει κανείς σπίτι σου, έχεις ανάγκη παρέα και χρησιμοποιείς δύναμη για να νιώσεις έτσι? χα

 

Μπορεί πολλοί να μην συμφωνούν με ότι λέω..

Αλλά τα λέω...

 

Πάντως και εγώ το ένιωθα, μα δεν πήρα απαντήσεις, ίσως και να πήρα μα να μην θέλω να τις δω..

Ίσως κάποτε μάθουμε, σύντομα ή αργά να πάρουμε τις απαντήσεις μας, αν έρθει θα την δεις, μην πλάσεις δικές σου για να καλύψεις την άγνοια και ίσως να τα'ίσεις πράματα που δεν θες...

 

Καλημέρα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ελπιζω να μην τα εχεις παιξει ακομα!! :lol:

κοιτα απαντησεις δε θα σου δωσει κανεις , αυτο ειναι το σιγουρο.

Μη κανεις το λαθος να εμμενεις στις ερωτησεις σου, το μονο που θα καταφερεις ειναι να προκαλεσεις αντιπαθεια προς το ατομο σου, μιλαω εκ πειρας...

ισως αν ακουσεις λιγο ΒΑΒΥΛΩΝΑ να παρεις τα πανω σου, κραζουν ωραια τα παλικαρια!!!

 

Ειμαι ακομα μεσα σε μια φαση τρελας που προσπαθει να με σημαδεψει με τον τροπο της, απλα τη νικησα

NOW ITS MY WAY

μου βγηκε η παναγια ναι!μεχρι και τα πουλια ειχαν ανθρωπινη λαλια!!ΧΑ αυτα ηταν τα ωραια!!ακομα βλεπω σκιες να κινουνται γρηγορα στις κορυφες των δεντρων τη νυχτα και να ακολουθουν...απλα τους δειχνω το δακτυλο!! :smilewink:

Μη αφηνεις τιποτα να σε "εγκλωβιζει", ολα ειναι στο μυαλο σου λενε...ΧΑΧΑ και ποιος τα εβαλε εκει?

εχε ανοικτα τα ματια οπως συνβουλευει και ο φιλος Άγρυπνος

Η αληθεια δεν ειναι για μας...δεν ειμαστε ικανοι βλεπεις, θα το καταλαβεις αυτο αν ριξεις μια ματια γυρω σου!

Η εικονα που εχω για τον κοσμο εχει αλλαξει υπερβολικα τα τελευταια χρονια...εχω φτασει σε σημειο (αν και πολυ ευαισθητος και ρομαντικος κατα τα αλλα) να συνφωνω με πολλες απο τις κινησεις των SS ...

Δε σου λεω οτι ειμαι καλα, κανεις δεν ειναι!

χαλαρωσε, ολα στο παιχνιδι ειναι, το δικο τους!!

εμεις μονο προσπαθουμε να περναμε καλα και να μη σκεφτομαστε και πολυ πολυ, για να μη πεσουμε στο ιδιο τρυπακι με εσενα...

αυτοι που το περασαν ομως θα σταθουν διπλα σου, θα σε βοηθησουν με τον τροπο τους, ο καθενας με διαφορετικο...

Τους καταλαβαινεις ευκολα, εχουν μπεσα οι περισσοτεροι, στεκονται στο υψος τους χωρις εγωισμους και αλλαζονιες...Οτι κι αν ακουνε δεν επηρεαζονται

Δεν θελω να σε φοβισω ομως ειναι κομματακι τραυματικη εμπειρια...Προσωπικα δεν εχω τελειωσει ακομα με αυτα, ποτε δεν τελειωνουν βλεπεις, το ταξιδι συνεχιζεται εις αει!!!

 

Σε παρακαλω πες μας πως εισαι αυτον το καιρο, αν αισθανεσαι καλυτερα - χειροτερα και γενικα προσπαθησε να δωσεις περισσοτερα στοιχεια για διαφορα, μοιραζοντας τα θα δεις οτι δεν ειναι οπως φαινονται...ειναι πολυ πιο απλα!!!

 

Καλημερα λοιπον!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχω να γραψω παααρα πολυ καιρο όμως σημερα μου καρφωθηκε οτι πρεπει να συνεχισω..

μοιραζοντας τις οποιες εμπειριες μας λυνουμε ΜΟΝΟΙ μας τα προβληματα μας..

Συμφωνω με τον ΑΥΠΝΟ οτι αν το δεις ΘΕΤΙΚΑ μονο θετικα πραγματα θα παρεις.απλα θελει χρονο να το συνηθησεις.. στην αρχη το φοβασαι.. το τρεμεις δε θες να το βλεπεις, να το αισθανεσαι να το ζεις΄μετα απο λιγο καιρο ομως που θα αρχισεις να βλεπεις οσα σου δινει.. θα νιωθεις.. ΠΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟΜΕΝΗ ΟΝΤΩΤΗΤΑ.

 

δεν ξερω να λεω ωραια ριτα και ριαφορα τσιτατα.. ομως ο μεγαλος ΕΛΥΤΗΣ ειπε οτι ΤΟ ΑΛΛΙΩΤΙΟ Κ ΤΟ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ ΦΕΡΜΕΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ και αυτο ειναι ενα ρητο που πρεπει να αντιληφθεις κ να ξεπερασεις...

 

ευχομαι να καταφερεις να περασεις απεναντι και να δεις ποσο χρησιμο ειναι.. χρησιμοποιησε το για καλο.. κ παρε οτι σου δινει χωρις να ψαχνεις τι πρεπει να δωσεις.. απλα.. χρησιμοποιησε το.

 

αυτα..

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω ουσιαστικη βοηθεια δεν μπορει να σου δωσει κανενας..

 

Το μονο που μπορω να σου που ειναι τι θα εκανα στη θεση σου..

 

θα κοιτουσα να ηρεμησω λιγακι και να προσπαθησω να σκεφτω περισσοτερο λογικα και επειτα θα περνουσα στο παραφυσικο η στο υπερβολικο..

 

Μια απομακρυνση απο το συγκεκριμενο χωρο για λιγες μερες ισως βοηθουσε και παραλληλα θα τσεκαρες και αν το προβλημα θα σε "ακολουθησει" η οχι..

 

Επειτα θα σκεφτομουν οτι εαν προκειτε για φυσικο πρωσωπο (εφοσον θεωρεις οτι παρακολουθήσε) να σκεφτω το γιατι , το κινητρο που θα εχει ενα τετοιο ατομο καθως και τα πιθανα ατομα που ηρθα σε επαφη μαζι τους..

 

Αφου αποκλεια ολα τοτε θα περνουσα στο παραφυσικο και θα προσπαθουσα να μαθω περισσοτερα γιαυτο ειτε μεσω ανθρωπν που εχουν γνωση ειτε μεσω βιβλιων κλπ..

 

Το σιγουρο ειναι οτι θα προσπαθουσα να το καταγραψω , καμερα . φωτ.μηχανη κλπ

 

Ισως και μια συζητηση με ενα φιλο βοηθουσε απλα και μονο να το ξερει..

Γιατι μονοι μας παντα ειναι πιο δυσκολα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...