Jump to content

Αλκίνοος Ιωαννίδης.Είναι μύστης?


Lainus
 Share

Recommended Posts

http://www.fat-pie.com/salad.htm

 

Ένα ενδιαφέρον ''cartoon'', που πραγματεύεται διάφορα σημαντικά πραγματάκια με αρκετά ασυνήθιστο -τουλάχιστον για εμένα- τρόπο, σχεδόν παρανοϊκό, όσο και ο πρωταγωνιστής του.

 

Για περισσότερες λεπτομέρειες, απευθυνθείτε στην αγαπητή νένυα MSc., PhD on Andvanced Saladology.

 

Υ.Γ. Το πρώτο επεισόδιο δεν είναι κατατοπιστικό. Η σειρά δεν είναι τόσο απλή όσο φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.fat-pie.com/salad.htm

 

Ένα ενδιαφέρον ''cartoon'', που πραγματεύεται διάφορα σημαντικά πραγματάκια με αρκετά ασυνήθιστο -τουλάχιστον για εμένα- τρόπο, σχεδόν παρανοϊκό, όσο και ο πρωταγωνιστής του.

 

Για περισσότερες λεπτομέρειες, απευθυνθείτε στην αγαπητή νένυα MSc., PhD on Andvanced Saladology.

 

Υ.Γ. Το πρώτο επεισόδιο δεν είναι κατατοπιστικό. Η σειρά δεν είναι τόσο απλή όσο φαίνεται.

 

Παρανοϊκότατο... Ούτε που θα μου περνούσε από το μυαλό να πω αυτή τη σειρά απλή! Νομίζω όμως ότι δεν το έπιασα το νόημα!

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία εκπροσωπεί μια μερίδα ολόκληρου του έθνους, πράγμα καταθλιπτικό καθευατό. Η Συγγεκριμένη μερίδα κατηγοροιοποιεί τα άτομα, βάσει των σεξουαλικών τους προτιμήσεων, αρέσκεται στο να βάζει νταπέλες (θεωρόντας τις δικές του ως τις πιο καθωσπρέπει), ''βγάζουν διάγνωση χωρίς το πλήρες ιστορικό του ασθενή'' και υποφέρουν γιατί κανένας πραγματικά (εκτός από τους θλιβερούς οπαδούς τους) δεν ασχολείται μαζί τους.

ΕΥΘΥΝΗ

Τουλάχιστο ενέχεις ευθύνη αγαπητή "αν όντως" θέλεις να προστατεύσεις το Σύνολο από κάποιο άτομο τουλάχιστο η δήλωση που κάνεις να είναι πέρα για πέρα αληθινή. Γιατί μετά κινδυνεύεις να τρέχεις στα δικαστήρια που προσβάλλεις την τιμή και την υπόληψη του ατόμου, για το οποίο κάνεις δηλώσεις. Και έτσι για να ξέρεις οι ρήτρες εμπιστευτικότητας που αναφέρεις και το γεγονός ότι είναι 'δημόσια πρόσωπα' δεν τα κάνει λιγότερο προστατευμένα από το προσωπικό απόρρητο. Στους κλάδους της Νομικής και της Ιατρικής η ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑ είναι πολύ σημαντικό μάθημα. Να αρχίσεις να διαβάζεις από τώρα για να ξέρεις το συσχετισμό με τις δηλώσεις που κάνει ένας επαγγελματίας ιατρός στα ΜΜΕ ώστε να μην έχεις κανένα πρόβλημα με το πειθαρχικό συμβούλιο.

ΕΘΝΟΣ

αν όντως ανήκεις σε αυτή την μερίδα ολόκληρου του έθνους που έχει ανάγκη το νταμπέλωμα εν ανάγκη να νιώσουν καλύτερα θα σου πρότεινα να αφίσεις την "προσωπική περίπτωση του αλκίνου" και να ασχοληθείς με την προσωπικότητα σου. Είναι μαγικό το πόσα πράγματα μπορεί να μάθει κανείς με την ενδοσκόπιση. Μαθαίνει πρώτα να βλέπει ότι δεν είναι το τελειότερο πλασματάκι πάνω στη γη, και μπαίνει στη ζωή του η

λέξη 'αυτοβελτίωση'.

 

Έχω μια λέξη για να πω

μα είναι το στόμα μου κλειστό

και την κρατάω μέσα μου

να μεγαλώνει.

Και με σκοτώνει

σ' έναν ισόβιο τοκετό

το ενα μου μέρος το κρυφό

και νιώθω μέσα απ' τη βαθιά μου εγκυμοσύνη

αυτό που φτύνει η τεχνητή μας νοημοσύνη:

Ευγνωμοσύνη!

 

 

αγαπητε μας χρωσταει και πολλα εκατομμυρια σε θεμα μμε. επειδη δεν γουσταρουμε να το συζητησουμε το ποσο και τι μαλακιες πουλαει ασχετα με την μουσικη του δεν εχουμε τπτ με την μουσικη εχουμ με την υμπεριφορα του. κομμενη η κουβεντα. ο κυριος ιωαννιδης ... αυτο εχω να σου πω. μουσικη και αηδιες μας πουλαει.. οσο για αυτο κ δεν ακουγεται και πουθενα... το νταμπελωμα ανηκει σε αυτον π δεν εχει ιδεα να προσταυτευσει τον ευατο μου. αγαπητε μονο και μονο για να μην το κλεισουμε μεσα κυκλοφορει ελευθερος. χαρη του καναμε λογω δημοσιοτητας... τελος κυριοι αυτος κ οι δικηγοροι του ειναι πολλοι μεγαλα καθαρματα... ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ. ΟΥΞ ΑΠΟ ΕΔΩ

Edited by aquarius
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις AIDS ψάχνεσαι? Αααα.Δε το ήξερα βρε να κολλήσω και εγώ μήπως και σταματήσω να χαζεύω δεξια και αριστερά!

 

 

 

 

 

 

Μη με κολάζεις πρωινιάτικα βρε ακουάριους! Ο τύπος δε βγαίνει στην TV δεν ενδιαφέρεται για τον τύπο και δεν χρησιμοποιεί καθόλου την περαση της μουσικής του!!

Και πια καταθλιπτικά δηλαδή που τα τραγούδια του παντα έχουν ένα μήνυμα καλό.

 

" Και το όνειρο πάλι την αλήθεια θα σώσει... Θα μαι κοντά σου..."

 

 

 

 

:censored: :censored: :censored: :censored:

 

 

μιλησα εγω για τι βι? καταλαβες που ανφερομαι ?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και το ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ασχολήθηκε με τον Ιωαννίδη; Σιγά ρε Ιωαννίδη-Montana!

 

Δεν χαλαρώνουμε όμως λίγο τους τόνους;

Link to comment
Share on other sites

ωχ... ο τραγου κερατος (ασχετο αλλα παιζει να ειναι το πιο δυσκολο nick ειτε το χρησιμοπεις σε τριτο προσωπο ειτε κατ ιδιαν :P ) εχει ηδη κολλησει.. ειναι πολυ αργα γι αυτον.. Οι υπολοιποι ομως αν θελουμε να σωθουμε καλυτερα να μη του μιλαμε...Μαλιστα ισως ο συντονισμος θα πρεπει να σκεφτει την οριστικη διαφραφη του.. :biggrin2:

 

Anyway βρε ακουαριους μου λυνεις ακομα μια απορια.. εσυ μουσικη ακους με βαση τον χαρακτηρα του καλλιτετεχνη?

Ο Τσαλικης λεγεται οτι ειναι πολυ καλο παιδι ωστοσο προσωπικα προτιμω να ακουω τον ναρκομανη Aλκινοο... :P

Δεν παει να ειναι ο μεγαλυτερος βλακακος του κοσμου..Εμενα να τραγουδια του με συγκινουν? Με αγγιζουν? Αυτο εχει σημασια, και οχι οι οποιες προσωπικες επιλογες του.

 

και αυτο που γινεται στο συγκεκριμενο τοπικ ειτε λεγεται κακοηθεια ειτε οχι, σιγουρα ειναι κουτσομπολιο.... :whistling:

(και μιας που το φερα στην κουβεντα..:P εγω αυτο με την βισση δεν το πιστευω.. Η γυναικα με τα μεσα που διαθετει μπορει να εχει οποιον θελει... λετε να υπεπεσε στην αναγκη της amstel? )

 

εντιτ:

 

Ολοι οι ψαγμενοι λογω καταστασεων ειναι ψαγμενοι..

Κ γενικοτερα ολοι ειμαστε αυτο που ειμασετε λογω διαφορων καταστασεων...

 

ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ μουσικη με βαση χαρακτηρα του καλλιτεχνη, , αλλα ο συγκεκριμενος καταλιτεχνης ηρθε στο γραφειο μας και απαιτησε να δει πορισματα της ανοσοποιητικης ανεπαρκειας.. παραβιαζοντας απορρητο, προβαλλωντας επιταγη στο ονομα μικροβιολογου, και ζητησε να σπασει στο απορρητο.. εκβιασε .. πολλους απο εμας ... επειδη εχει μια ανιατη ασθενεια και ξερετε ποιος ειμαι εγω... λοιπον αγανακτισα στο τοπικ του λαινους οτι τυπος ειναι μυστης , δεν ειναι μυστης. δεν ειναι συμπεριφορα αυτη...του δωσαμε τα καλυτερα κ ζει μεχρι σημερα...κ ολοι το ακουμε στα σιντι του.

 

ο κυριος ιωαννιδης μας εκβιασε.. αμα δεν σας κανει η απαντηση δεν σας αλλαζω εγω την γνωμη και ουτε προκειται... κουτσομπολιο η κακοηθεια ειναι η αληθεια...συγνωμμη τωρα..... το ψαξιμο δεν το κανουμε βαση εκβιασμου προ τετελεσμενου γεγονοτος... κ μαλιστα μη αναστρεψιμου... ευχαριστω κοπελα μ

Edited by aquarius
Link to comment
Share on other sites

http://www.fat-pie.com/salad.htm

 

Ένα ενδιαφέρον ''cartoon'', που πραγματεύεται διάφορα σημαντικά πραγματάκια με αρκετά ασυνήθιστο -τουλάχιστον για εμένα- τρόπο, σχεδόν παρανοϊκό, όσο και ο πρωταγωνιστής του.

 

Για περισσότερες λεπτομέρειες, απευθυνθείτε στην αγαπητή νένυα MSc., PhD on Andvanced Saladology.

 

Υ.Γ. Το πρώτο επεισόδιο δεν είναι κατατοπιστικό. Η σειρά δεν είναι τόσο απλή όσο φαίνεται.

 

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :063laugh::063laugh:

Εεεεεετσι Αρχαγγελε....αντε γιατι πολυ στο ντουκου τον εχουμε περασει....

 

ο κυριος ιωαννιδης μας εκβιασε.. αμα δεν σας κανει η απαντηση δεν σας αλλαζω εγω την γνωμη και ουτε προκειται... κουτσομπολιο η κακοηθεια ειναι η αληθεια...συγνωμμη τωρα..... το ψαξιμο δεν το κανουμε βαση εκβιασμου προ τετελεσμενου γεγονοτος... κ μαλιστα μη αναστρεψιμου... ευχαριστω κοπελα μ

 

βρε ακουαριους καταλαβαινω οτι εχεις αρνητικες προσωπικες εμπειριες με τον κ.Ιωαννιδη κ ειναι λογικο να σου εχει σχηματιστει η αναλογη αποψη γι αυτον.

Ομως μη περιμενεις κ απο ενα συνολο ανθρωπων λογω τον δικων σου εμπειριων να σχηματισουν την ιδια αποψη.. Αλλωστε δεν υπαρχουν ανθρωποι που καποια στιγμη της ζωης σου να τους φερθηκες κομματακι ασχημα? Τι γνωμη θα εχουν αυτοι οι ανθρωποι για σενα? Ειναι 100 τοις εκατο ολοκληρη η αληθεια για σενα? (ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω, δεν χρειαζεται να απαντησεις)

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ μουσικη με βαση χαρακτηρα του καλλιτεχνη, , αλλα ο συγκεκριμενος καταλιτεχνης ηρθε στο γραφειο μας και απαιτησε να δει πορισματα της ανοσοποιητικης ανεπαρκειας.. παραβιαζοντας απορρητο, προβαλλωντας επιταγη στο ονομα μικροβιολογου, και ζητησε να σπασει στο απορρητο.. εκβιασε .. πολλους απο εμας ... επειδη εχει μια ανιατη ασθενεια και ξερετε ποιος ειμαι εγω... λοιπον αγανακτισα στο τοπικ του λαινους οτι τυπος ειναι μυστης , δεν ειναι μυστης. δεν ειναι συμπεριφορα αυτη...του δωσαμε τα καλυτερα κ ζει μεχρι σημερα...κ ολοι το ακουμε στα σιντι του.

 

ο κυριος ιωαννιδης μας εκβιασε.. αμα δεν σας κανει η απαντηση δεν σας αλλαζω εγω την γνωμη και ουτε προκειται... κουτσομπολιο η κακοηθεια ειναι η αληθεια...συγνωμμη τωρα..... το ψαξιμο δεν το κανουμε βαση εκβιασμου προ τετελεσμενου γεγονοτος... κ μαλιστα μη αναστρεψιμου... ευχαριστω κοπελα μ

 

Αγαπητή Aquarius,

 

Καλά όλα αυτά που λες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω σχετικά με ποιό πράγμα σας "εκβίασε", όπως λες, και σε ποιό απόρρητο αναφέρεσαι, όταν λες ότι "ζήτησε να το σπάσει". Σας εκβίασε για να δει τα πορίσματα, τις διαγνώσεις, τα αποτελέσματα των εξετάσεων και γενικά τον ιατρικό φάκελο που αφορούν τον ίδιο; Απ' όσο ξέρω, γιατί κι εγώ ιατρική σπουδάζω και μεταξύ των άλλων μαθημάτων έχω διδαχθεί και το "ιατρική ευθύνη και ηθική", υποχρέωση του γιατρού είναι αφ' ενός το να ενημερώσει τον ασθενή για την κατάσταση της υγείας του (άρα και να του δείξει τα πορίσματα της ανοσολογικής ανεπάρκειας) και αφετέρου, να μην κοινοποιήσει σε κανέναν άλλο εκτός του ασθενή οποιοδήποτε στοιχείο για την κατάσταση της υγείας του ασθενή.

 

Υ.Γ: Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να γράφεις λίγο πιο κατανοητά, διότι σε κάποια σημεία τα κείμενά σου είναι δυσνόητα

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Aquarius,

 

Καλά όλα αυτά που λες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω σχετικά με ποιό πράγμα σας "εκβίασε", όπως λες, και σε ποιό απόρρητο αναφέρεσαι, όταν λες ότι "ζήτησε να το σπάσει". Σας εκβίασε για να δει τα πορίσματα, τις διαγνώσεις, τα αποτελέσματα των εξετάσεων και γενικά τον ιατρικό φάκελο που αφορούν τον ίδιο; Απ' όσο ξέρω, γιατί κι εγώ ιατρική σπουδάζω και μεταξύ των άλλων μαθημάτων έχω διδαχθεί και το "ιατρική ευθύνη και ηθική", υποχρέωση του γιατρού είναι αφ' ενός το να ενημερώσει τον ασθενή για την κατάσταση της υγείας του (άρα και να του δείξει τα πορίσματα της ανοσολογικής ανεπάρκειας) και αφετέρου, να μην κοινοποιήσει σε κανέναν άλλο εκτός του ασθενή οποιοδήποτε στοιχείο για την κατάσταση της υγείας του ασθενή.

 

Υ.Γ: Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να γράφεις λίγο πιο κατανοητά, διότι σε κάποια σημεία τα κείμενά σου είναι δυσνόητα

 

 

καλησπερα σου, σ απαντω αμεσως : ζητησε ο μανατζερ του μαζι με το προσωπικο του φρουρο του τον ιατρικο του φακελο παρουσια του ενδιαφερομενου..δεν το θελαμε να το δωσουμε γιατι ειναι απορρητο... ο αμεσα ενδιαφερομενος επειδη ηταν ντοπαρισμενος με καποια ουσια που οπως ανιχνευθηκε κατοπιν εξετασης ητα και νοθευμενη ... εκανε φασαρια στο γραφειο πετωντας αντικειμενα κ το προσωπικο του κινητο στο κεφαλι συναδελφου.. λεγοντας οτι δεν κανουμε την δουλεια μας... μετα ορμησαν οι μπραβοι του να μας χτυπησουν το αποτελεσμα ηταν οτι εμεις προστατευαμε το απορρητο του ιωαννιδη.. και ο ιδιος το ξετιναξε στο αερα... με δημοσιογραφους απεξω... η κατασταση του ειναι χρονια.. ειναι στασιμη ειναι μη αναστρεψιμη .. του δωσαμε οδηγιες για να παραταση ζωης... επισης του διευκρινησαμε οτι δεν μπορουμε να κανουμε περα απο το οτι εχει φτασει η επιστημη... εκτος αυτου σε 5 ημερες εμφανιστηκε για εξεταση απειλωντας συναδελφο για να του δωσει κατι για το συνδρομο... κ μετα μας εκανε μυνηση οτι δεν του παρεχουμε ιατρικη βοηθεια .... λοιπον ειναι παραφρονων ο ανθρωπος και γινεται λογω ουσιων και προβληματων... φυσικα δεν ειναι ωραιο θεαμα να μπουκαρει στο γραφειο σ ο ενδιαφερομενος κ συρφετο του και να σου ζηταει την δοση που επιτρεπεται ... κ συναδελφοι να του κανουν την αναλογη ενεση για να ηρεμησειι....αυτα εχουν γινει παρα πολυ παλια....

 

δεν νομιζω οτι ο ανθρωπος ειναι στα καλα του....

 

κοινοποιησε ονομα συναδελφου κ προσωπικο ετσι για πλακα... στο πειθαρχικο συμβουλιο ... βαση ομως πορισματων του την χαρισαμε επειδη δεν ειναι διασημος κ επειδη εχει μια ανιατη ασθενεια.... με το να μας πληρωσει ενα μεγαλο χρηματικο ποσο στους εν λογω συναδελφους....

 

 

αυτα εχω να πω....

 

 

γεια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αντιμετώπιση του Salad φαίνεται λογική, αν και φέρεται παράλογα. Καταφέρνει να ζει ευτυχισμένος σε έναν δυστυχισμένο και κατεστραμμένο κόσμο.

Δεν είναι όμως δημιουργικός.... στην πραγματικότητα, δρα καταστροφικά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αντιμετώπιση του Salad φαίνεται λογική, αν και φέρεται παράλογα. Καταφέρνει να ζει ευτυχισμένος σε έναν δυστυχισμένο και κατεστραμμένο κόσμο.

Δεν είναι όμως δημιουργικός.... στην πραγματικότητα, δρα καταστροφικά.

 

Αρχαγγελε δεν ξερω αν συμφωνω μαζι σου... δρα κατασροφικα για ποιον? για τον εαυτο του ή για το ηδη κατεστραμενο περιβαλλον του? οπως ειπες ο ιδιος ζει ευτυχισμενος.. ομως πριν απο οποιαδηποτε αναλυση ειναι ιδιαιτερα σημαντικο να αποφασισουμε για το φυλο του salad fingers...

υπαρχουν ενδειξεις κ αποδειξεις οτι ο SF μπορει να ειναι καλλιστα ειτε αρσενικο ειτε θηλυκο.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδιαιτερα σημαντικο να αποφασισουμε για το φυλο του salad fingers...

 

Τι σημασία έχει;

Εδώ δεν ξέρουμε καν αν είναι άνθρωπος :P

 

Δρα καταστροφικά στα πάντα γύρω του. Σε κάθε επεισόδιο καταστρέφει και κάτι. Ένα παιδάκι, ένα σκουλικάκι, τον εαυτό του κλπ κλπ κλπ

Είδες πουθενά κάτι το δημιουργικό; Εκτός βέβαια από την φαντασία του.

Link to comment
Share on other sites

Είδες πουθενά κάτι το δημιουργικό; Εκτός βέβαια από την φαντασία του

Τι πιο δημιουργικο απο την μαγειρικη κ τα ταξιδια...?

Τι φταει ο καημενος που παντα κατι τυχαινε...

 

 

 

Τι σημασία έχει;

Εδώ δεν ξέρουμε καν αν είναι άνθρωπος

 

πως δεν εχει....! δυστυχως θα πρεπει να αναφερθω σε συγκεκριμενες λεπτομερειες για να το στηριξω.... ειναι απαραιτητο παντως για την κατανοηση της πλοκης...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ο μονος που τον ψιλοτρομαζει ο salad fingers? κατα τάλλα φοβερη σειρα. :clapping::clapping:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...