Jump to content

Όνειρο


chaos
 Share

Recommended Posts

Ειχα δει και 2 δρακους πριν κατι μηνες πιο πριν απο το ονειρο με τα πλασματα κοιμοντουσταν και οι 2 και εγω πεταξα απο πανω τους κι ο ενας ξυπνησε κι αρχισε να με κηνηγαει στον αερα προσπαθησα να τον μεταφερω σε μια τοποθεσια απ οπου ηξερα οτι υπηρχε μια εισοδος ισα ισα για να περασω εγω απο μεσα της αλλα η εισοδος ηταν κλειστη και ο δρακος με επιασε και μου επιτεθηκε μου αρπαξε τα ποδια και μου ηταν αδυνατο να κινηθω κι εκεινη τη στιγμη εμφανιστηκε καποιος ανθρωπος απο πισω με ενα αντιαρματικο και τον χτυπησε αλλα δε διαπερασε τη πανοπλια του τον αιφνιδιασε ομως και με ελευθερωσε κι οπως ο δρακος ηταν απασχολημενος με το τι συνεβηκε του επιτεθηκα με πυροκινηση και δε τον καταστρεψα αλλα τρομαξε κι εφυγε.

 

Ουτε φυσικα δρακους εχει τυχει να δω ποτε απο κοντα..

 

Στο τελευταιο ονειρο που ειδα καρχαρια εχει τωρα κανα μηνα ημουν πανω σε μια βαρκα και ειδα απο τη βαρκα μεσα στη θαλασσα ενα μεγαλο καρχαρια θα πρεπει να ηταν λευκος ομως ενιωθα οπως στη πραγματικοτητα δεν ηξερα οτι ημουν μεσα σε ονειρο νομιζα οτι ειναι κατι το πραγματικο.

 

Ο τελευταιος μου εφιαλτης και πιο τρομακτικος απ ολους το τελευταιο καιρο ηταν σε ενα υπονομο περπαταγαμε καμια δεκαρια ατομα και ψαχναμε για καταφυγιο και βρηκαμε ενα σπιτι το οποιο ηταν το μισο μεσα στον υπονομο και το μισο απ εξω ακριβως εξω απο το σπιτι στην εισοδο ηταν ο υπονομος στον οποιο υπονομο ηταν κροκοδειλοι και τρεχαν σχετικα γρηγορα οποτε αν σε παιρναν στο κηνηγι επρεπε να τρεξεις ως την εισοδο και γρηγορα.

 

Μετα την επομενη εμφανιστηκε ενας τεραστιος γυπας 10 μετρα χωρις το ανοιγμα των φτερων σε μηκος ο οποιος αυτος εφαγε ολους τους κροκοδειλους και εκανε ντου στο σπιτι και το διελυσε κι εμεις τρεχαμε να καλυφτουμε μετα εκανε επιθεση σε ολη την πολη κι εγινε ο χαμος.

Δε ξερω σιγουρα δε βλεπω οτι βλεπω για να γινω σεναριογραφος ταινιων τρομου πρεπει να υπαρχει καποιος λογος για οτι βλεπω απλα δεν ξερω ακομα το γιατι.

Edited by asotos11
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ειχα δει και 2 δρακους πριν κατι μηνες πιο πριν απο το ονειρο με τα πλασματα κοιμοντουσταν και οι 2 και εγω πεταξα απο πανω τους κι ο ενας ξυπνησε κι αρχισε να με κηνηγαει στον αερα προσπαθησα να τον μεταφερω σε μια τοποθεσια απ οπου ηξερα οτι υπηρχε μια εισοδος ισα ισα για να περασω εγω απο μεσα της αλλα η εισοδος ηταν κλειστη και ο δρακος με επιασε και μου επιτεθηκε μου αρπαξε τα ποδια και μου ηταν αδυνατο να κινηθω κι εκεινη τη στιγμη εμφανιστηκε καποιος ανθρωπος απο πισω με ενα αντιαρματικο και τον χτυπησε αλλα δε διαπερασε τη πανοπλια του τον αιφνιδιασε ομως και με ελευθερωσε κι οπως ο δρακος ηταν απασχολημενος με το τι συνεβηκε του επιτεθηκα με πυροκινηση και δε τον καταστρεψα αλλα τρομαξε κι εφυγε.

 

Ουτε φυσικα δρακους εχει τυχει να δω ποτε απο κοντα..

 

Στο τελευταιο ονειρο που ειδα καρχαρια εχει τωρα κανα μηνα ημουν πανω σε μια βαρκα και ειδα απο τη βαρκα μεσα στη θαλασσα ενα μεγαλο καρχαρια θα πρεπει να ηταν λευκος ομως ενιωθα οπως στη πραγματικοτητα δεν ηξερα οτι ημουν μεσα σε ονειρο νομιζα οτι ειναι κατι το πραγματικο.

 

Ο τελευταιος μου εφιαλτης και πιο τρομακτικος απ ολους το τελευταιο καιρο ηταν σε ενα υπονομο περπαταγαμε καμια δεκαρια ατομα και ψαχναμε για καταφυγιο και βρηκαμε ενα σπιτι το οποιο ηταν το μισο μεσα στον υπονομο και το μισο απ εξω ακριβως εξω απο το σπιτι στην εισοδο ηταν ο υπονομος στον οποιο υπονομο ηταν κροκοδειλοι και τρεχαν σχετικα γρηγορα οποτε αν σε παιρναν στο κηνηγι επρεπε να τρεξεις ως την εισοδο και γρηγορα.

 

Μετα την επομενη εμφανιστηκε ενας τεραστιος γυπας 10 μετρα χωρις το ανοιγμα των φτερων σε μηκος ο οποιος αυτος εφαγε ολους τους κροκοδειλους και εκανε ντου στο σπιτι και το διελυσε κι εμεις τρεχαμε να καλυφτουμε μετα εκανε επιθεση σε ολη την πολη κι εγινε ο χαμος.

Δε ξερω σιγουρα δε βλεπω οτι βλεπω για να γινω σεναριογραφος ταινιων τρομου πρεπει να υπαρχει καποιος λογος για οτι βλεπω απλα δεν ξερω ακομα το γιατι.

Ο μόνος λόγος που διαχωρίζουμε όνειρα από «πραγματικότητα» είναι ότι τα γεγονότα στα όνειρα δεν αλλάζουν την πραγματικότητα παρά μόνο πλάγια. Ενώ η πραγματικότητα αλλάζει άμεσα τα όνειρα.

 

Έχεις ένα βιβλίο δίπλα σου.

Κοιμάσαι. Βλέπεις σε όνειρο να παίρνεις το βιβλίο και να το βάζεις στο ράφι πιο δίπλα.

Ξυπνάς. Κοιτάζεις δίπλα σου. Το βιβλίο είναι ακόμα εκεί. Το ράφι παραμένει άδειο.

Όνειρο. Καμιά επιρροή στην πραγματικότητα.

 

Έχεις ένα βιβλίο δίπλα σου.

Το βάζεις στο ράφι πριν κοιμηθείς και κάνεις κάτι άλλο.

Κοιμάσαι. Βλέπεις όνειρα χωρίς βιβλία.

Ξυπνάς. Δεν ασχολείσαι καθόλου με το βιβλίο.

Πραγματικότητα. Καμιά σχέση με όνειρα.

 

Δεν έχεις ένα βιβλίο δίπλα σου.

Κοιμάσαι. Βλέπεις ένα όνειρο με βιβλία.

Ξυπνάς. Αγοράζεις ένα βιβλίο επειδή ονειρεύτηκες βιβλία..

Πραγματικότητα πλάγια επηρεασμένη από όνειρο.

 

Η «μαγκιά» λοιπόν είναι να φτάσεις (αν είναι δυνατόν) σε ονείρεμα τέτοιο ώστε να έχουν άμεση επίδραση στην πραγματικότητα.

 

Έχεις ένα βιβλίο δίπλα σου.

Διαβάζεις πριν κοιμηθείς.

Κοιμάσαι. Βλέπεις όνειρο με περιπέτεια σαν από το βιβλίο. Λες και ζεις τη συνέχεια από σελίδες που δεν διάβασες ακόμα!

Ξυπνάς. Διαβάζεις τη συνέχεια και είναι πολύ όμοια με το όνειρο.

 

Πραγματικότητα και όνειρο έχουν κάποια σύνδεση.

 

Η ιδέα είναι να δημιουργηθεί ένας «διάδρομος» ανάμεσα στην κατάσταση εγρήγορσης (που αποκαλούμε «πραγματικότητα») και στην κατάσταση ονειρέματος κατά τον ύπνο.

 

Ειδικά με τους δράκους χρειάζεται κάποια έναρξη επικοινωνίας πρώτα.

Edited by outis
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που διαχωρίζουμε όνειρα από «πραγματικότητα» είναι ότι τα γεγονότα στα όνειρα δεν αλλάζουν την πραγματικότητα παρά μόνο πλάγια. Ενώ η πραγματικότητα αλλάζει άμεσα τα όνειρα.

 

Έχεις ένα βιβλίο δίπλα σου.

Κοιμάσαι. Βλέπεις σε όνειρο να παίρνεις το βιβλίο και να το βάζεις στο ράφι πιο δίπλα.

Ξυπνάς. Κοιτάζεις δίπλα σου. Το βιβλίο είναι ακόμα εκεί. Το ράφι παραμένει άδειο.

Όνειρο. Καμιά επιρροή στην πραγματικότητα.

 

Έχεις ένα βιβλίο δίπλα σου.

Το βάζεις στο ράφι πριν κοιμηθείς και κάνεις κάτι άλλο.

Κοιμάσαι. Βλέπεις όνειρα χωρίς βιβλία.

Ξυπνάς. Δεν ασχολείσαι καθόλου με το βιβλίο.

Πραγματικότητα. Καμιά σχέση με όνειρα.

 

Δεν έχεις ένα βιβλίο δίπλα σου.

Κοιμάσαι. Βλέπεις ένα όνειρο με βιβλία.

Ξυπνάς. Αγοράζεις ένα βιβλίο επειδή ονειρεύτηκες βιβλία..

Πραγματικότητα πλάγια επηρεασμένη από όνειρο.

 

Η «μαγκιά» λοιπόν είναι να φτάσεις (αν είναι δυνατόν) σε ονείρεμα τέτοιο ώστε να έχουν άμεση επίδραση στην πραγματικότητα.

 

Έχεις ένα βιβλίο δίπλα σου.

Διαβάζεις πριν κοιμηθείς.

Κοιμάσαι. Βλέπεις όνειρο με περιπέτεια σαν από το βιβλίο. Λες και ζεις τη συνέχεια από σελίδες που δεν διάβασες ακόμα!

Ξυπνάς. Διαβάζεις τη συνέχεια και είναι πολύ όμοια με το όνειρο.

 

Πραγματικότητα και όνειρο έχουν κάποια σύνδεση.

 

Η ιδέα είναι να δημιουργηθεί ένας «διάδρομος» ανάμεσα στην κατάσταση εγρήγορσης (που αποκαλούμε «πραγματικότητα») και στην κατάσταση ονειρέματος κατά τον ύπνο.

 

Ειδικά με τους δράκους χρειάζεται κάποια έναρξη επικοινωνίας πρώτα.

Εφτασα σε τετοιο ονειρεμα συγκεκριμμενα πριν 3 μηνες στο πρωτο ηταν αλιθηνο ονειρο το οποιο δεν ηξερα απο την αρχη οτι ηταν αλιθηνο ονειρο αλλα το καταλαβα οταν προσπαθησα να φαω κατι και το ενιωθα στη πραγματικοτητα και τρομαξα καπως και ειπα σκεφτηκα εκεινη τη στιγμη ενταξει ειμαι σε αλιθηνο ονειρο αλλα γιατι μπορο να γευτω και στη πραγματικοτητα οτι γευομαι στο ονειρο κατι δε παει καλα πρεπει να ξυπνησω και μαλιστα αμεσως.

Και εκεινη τη στιγμη εβαλα τα δυνατα μου να ξυπνησω αρχισα να σκεφτομαι οτι πρεπει να ξυπνησω και βρεθηκα μεσα στο δωματιο μου και ειπα ουφ ξυπνησα αλλα δεν ηταν ετσι ακομα κοιμομουν και βρεθηκα σε αλλο σημειο στην ιδια πολη που ημουν και πριν και λεω οχι δε παει ετσι πρεπει να ξυπνησω και ξυπνησα παλι και ηταν μια αραχνη που μου επινε το αιμα και τις ριχνω μια πεταξια πανω στο τοιχο και λεω εσυ εφταιγες που εγω δε ξυπναγα και ειχα αυτες τις παραλογες σκεψεις  κι οχι ακομα δεν ημουν ξυπνιος βρεθηκα παλιστην ιδια πολη λες και ειχα παγιδευτει και δε μπορουσα να ξυπνησω και χτυπησε το ξυπνητιρι..

 

Το δευτερο το οποιο πραγματικα δεν μου εχει ξανατυχει κατι τετοιο εκει ειχα μια συνδεση την οποια πραγματικα ενιωσα..

 

 

Θυμαμαι ηταν παλι καπου εκει κοντα με το αλλο το ονειρο το προηγουμενο με ενα μηνα διαφορα περιπου.

Εδω λοιπον ειχα ξαπλωσει αλλα δεν ηθελα να κοιμηθω πανω απο μια ωρα ηταν βραδακι κατα τις 7 το βραδυ και ηθελα να κοιμηθω ως τις 8 το βραδυ και ξυπνησα χωρις το ξυπνητηρι και δε σηκωθηκα αμεσως εκεινη τη στιγμη ακουσα ενα παραξενο ηχο κατι σαν ενα τζιτζιρα αλλα ηταν πολυ κοντα ακουγοταν πολυ καθαρα κι εκεινη τη στιγμη η κουβερτα αρχισε να κινειται και κατα καποιο τροπο προσπαθουσε να με πνιξει διλ μαζευοταν προς ενα σημειο κι εγω ηθελα με το χερι μου να το σταματησω αυτο αλλα δε μπορουσα να κουνηθω κατι δε πηγαινε καλα και η κουβερτα με επνιγε κι εγω ανασαινα με δυσκολια οσο αυτη με επνιγε περισσοτερο και ηθελα να πω κατι να φωναξω αλλα δε μπορουσα να μιλησω κι ακομα πιστευα οτι ημουν στη πραγματικοτητα ειχε συνδεθει τοσο πολυ το ονειρο που δεν ηξερα οτι ονειρευομουν ε πως να το ξερω αφου ενιωθα οτι γινοταν οπως νιωθουμε στη πραγματικοτητα κι εβαλα ολη μου τη δυναμη στη φωνη μου και φωναξα με μανια να σταματησει το ολο και βγηκαν μισες λεξεις εξω τις οποιες ακουσα και σταματησε και την ωρα που πηγα να σηκωθω απο το κρεβατι χτυπησε το ξυπνητηρι και ξυπνησα στη πραγματικοτητα.

 

Το θεμα βεβαια ειναι οτι ενω ειχα αυτες τις συνδεσεις δεν ξερω πως ακριβως θα συνδεθω απο δικια μου θεληση οχι οποτε τα ονειρα το θελουν αλλα οταν εγω το θελω πρεπει καπως να βρω τη συνδεση.

 

Θα μπορουσε βεβαια να υπαρχει και κατι που να θελει να εποικηνωνησει μαζι μου ειχα δει μια οντοητητα με μαυρα μια γυναικα με μαυρα η οποια ηταν στο δωματιο μου αυτη βεβαια την εχω δει κι αλλες φορες δεν ξερω ποια ειναι αυτη κι αν ειναι αυτη που θελει να εποικηνωνησει μαζι μου ισως και να την ξερω πρεπει να την ξερω δε γινεται να την βλεπω τοσο συχνα μου περασε απο το μυαλο να ειναι η μορα οχι δεν ειναι αυτη ειναι οικιω το προσωπο νιωθο μια οικιοτητα οποτε τη βλεπω αλλα δεν ξερω ποια ειναι..

Edited by asotos11
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...