Jump to content

Εμμ... όποιος ξέρει τπτ.. ας μου πει...


~anthou~
 Share

Recommended Posts

"> >> Δεν ξέρουμε ποιος έγραψε αυτό το σημείωμα, ούτε ποιος έβγαλε τη συνημμένη φωτογραφία.

> >> Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι το παιδί στην φωτογραφία ήταν διακοπές στο SUNDERBANS με τους φίλους του.

> >> Θέλησε να του βγάλουν μία φωτογραφία. Την ώρα που άναψε το φλας το παιδί έβαλε τις φωνές

> >> και λιποθύμησε.Μετά από 2 μέρες αυτό το παιδί πέθανε από ανακοπή. Οι

> >> φίλοι του που εμφάνισαν την φωτογραφία είδαν 'αυτό' και τρόμαξαν, καθώς

> >> τη στιγμή που έβγαζαν την φωτογραφία δεν υπήρχε τίποτα. Κανένα από τα

> >> παιδιά δεν είχε δει τίποτα, οπότε μετά που είδαν τη φωτογραφία όλα, το ένα

> >> πίσω από το άλλο μπήκαν σε ψυχιατρεία. Ένας στρατιώτης βρήκε την φωτογραφία και την έδειξε

> >> σε 13 διαφορετικούς εκτιμητές. Με το που έκανε αυτή τη πράξη στο στρατόπεδο ανέβηκε

> >> στην ιεραρχία. Ένας επιχειρηματίας είδε την φωτογραφία γέλασε και την

> >> έσβησε από τον υπολογιστή του και μετά από χρονικό διάστημα δήλωσε πτώχευση.

> >> Στείλε αυτή την φωτογραφία σε 13 άτομα. Περίμενε και παρακολούθησε τους..

> >> Μην σβήσεις όμως την φωτογραφία αυτή από τον υπολογιστή σου.

> >> Αλλιώς μπορεί και να δέσεις εσύ ο ίδιος τη μοίρα σου."

 

Μου το στείλανε.. και επειδή δεν είμαι κ πολύ σίγουρη.. κ αν δε σιγουρευτώ θα σκάσω... είπα να το βάλω εδώ, να μου πείτε... όλο κάτι θα ξέρετε... ε?? :D :D :D

πάντως, εγώ με τα λίγα που ξέρω πιστεύω πως όχι.. γιατί γενικώς το όλο πράγμα δε πολυδένει...

post-1825-1204067412_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τοση γκαντεμια και εδω βρηκες να το βαλεις αυτο;

σε κοινη θεα;

ΤστσττσσΤ

Μεχρι και η πλακα εχει παλιωσει γυρω απο αυτα...

Μην ασχολεισε καν

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές εκδόσεις τέτοιων φωτογραφιών που κυκλοφορούν μέσω e-mail. Εμένα μου είχε σταλεί μία τέτοια τύπισσα κάτω από το κρεβάτι ενός σε νοσοκομείο. Απλά μωρέ τότε ήταν στη μόδα η Sadako, οπότε καταλαβαίνεις..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην κοροιδεύετε. Εγώ τα πιστεύω αυτά τα πράγματα.

Εμένα αυτό το σακίδιο που κρατάει ο νεαρός πολύ με προβληματίζει. Δεν ξέρω, ανησυχώ.

Πάντως η φωτογραφική μηχανή δεν ήταν ποιότητας. Η κοπελιά του νεαρού έχει βγει πολύ χλωμή.

Άσε που φαίνεται να βαριέται...έχει το βλέμα της αγελάδας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό το σακίδιο που κρατάει ο νεαρός πολύ με προβληματίζει. Δεν ξέρω, ανησυχώ.

[..]Η κοπελιά του νεαρού έχει βγει πολύ χλωμή.

Άσε που φαίνεται να βαριέται...έχει το βλέμα της αγελάδας.

Mωρέ πάνε για χωρισμό τα παιδιά. Είναι η τελευταία αναμνηστική τους φωτογραφία. Μαζεύει τα μπογαλάκια του ο άλλος και..γεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχεις την 8η αίσθηση!

Αυτό είναι! Τα μπογαλάκια!

Κάτι είχα ψιλιαστεί.

 

Στείλε την φωτογραφία σε 13 ζευγάρια για να μην χωρίζουν!!!

Υποσ.: Και στους δύο.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε την φωτογραφία σε 13 ζευγάρια για να μην χωρίζουν!!!

Υποσ.: Και στους δύο.

13+13=26. Συν τους εραστές...χμ χμ.. Καλά είπα θα κάνω στάση εργασίας σήμερα. Έχω δουλειά..

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι το γνωστό φάντασμα κλέφτης ! Αμα δείτε καλά το σακίδιο είναι σα να ρουφιέται! Του τα έχει βουτήξει όλα!

Το καημένο το γιαπωνεζάκι το δουλέψανε!

 

(photoshop καραμπινάτο!)

Link to comment
Share on other sites

Καλέ!! Το "φάντασμα" (υποτίθεται) πίσω από το γιαπωνεζάκι (σίγουρα; Μου κάνει και ως Κορεάτης!) μοιάζει πολύ με την εξαδέλφη μου την Έλσα!Πολύ "γιαπωνέζική" φάτσα είχε η χαριτωμένη(κατά τ άλλα) εξαδελφούλα...Να το παίξω Πουαρώ και να τηνε ρωτήσω που πήγε το προηγούμενο μήνα;Αν έκανε καμιά αστρική προβολή ενώ κοιμότανε και αν θυμάται να "ταξίδεψε" αιθερικώς στην μακρινή Ιαπωνία (ή Κορέα -το ίδιο κάνει...);Α ρε η άτιμη ξαδελφούλα μου...τι πα και σκαρφίζεται κάθε φορά... :cheerful: :cheerful: :cheerful:

 

Μεταξύ μας -ακόμα κι αν αποδεχτούμε την ύπαρξη στοιχειακών/φαντασμάτων- η φώτο μοιάζει περισσότερο με περίπτωση "διπλοτυπίας". Άρα παίζει χοντρό δούλεμα...

Link to comment
Share on other sites

χώρια που παλιότερα, προ ψηφιακής εποχής, ήταν δυσκολότερο να "στήσεις" μια δήθεν φώτο φαντάσματος!

 

Τώρα πια, στην υπεραναπτυγμένη ψηφιακή εποχή μας, με τις ψηφιακές μηχανές και τα photoshop και τα συναφή προγράμματα να οργιάζουν...δύσκολο πλέον να πιστέψω σε τέτοιες φώτο! Ακόμα και σε μίνι-βίντεο να'ναι, λέω "και που ξέρεις...φτιαχτό θαναι κι αυτό!". Όποτε...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να θίξω κάποιες άλλες παραμέτρους του θέματος "φαντάσματα" με αφορμή το παραπάνω ποστ.

 

Πιστεύω ότι ο κόσμος μας λειτουργεί με κανόνες θα έλεγα νόμους.

Δεδομένου ότι οι εμφανίσεις οντοτήτων τρομοκρατούν συνήθως τα όντα ενός άλλου πεδίου σκέφτομαι ότι θα πρέπει να υπάρχει κάποιος νόμος προστασίας από τέτοιες περιπτώσεις. Ας πούμε ότι το λέμε φύλακα άγγελο ή όπως αλλιώς θέλετε.

 

Από την άλλη πιστεύω ότι μια επικοινωνία μεταξύ οντοτήτων μπορεί να γίνει σταδιακά και σιγά σιγά.

Ας πούμε αρχικά μέσω σήματος και σημαινόμενου π.χ. βλέπουμε κάτι και κάτι (μια σκέψη) γεννιέται στο μυαλό μας.

Ή μέσω ονείρων.

Ή τηλεπαθητικά με την σκέψη.

 

Μέχρι να "δούμε" οντότητα υπάρχει μεγάλη απόσταση.

 

Και ειδικά η προβολή αρνητικών στοιχείων των οντοτήτων δημιουργεί πρόβλημα στην επίτευξη κάποιας επικοινωνίας.

 

Βέβαια από την άλλη το πρώτο πράγμα για να επικοινωνήσουμε είναι να αποβάλουμε τον φόβο μας.

 

Εσείς τι λέτε;

Έχετε εμπειρίες επικοινωνίας με άλλα όντα.

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

[...]

Εσείς τι λέτε;

Έχετε εμπειρίες επικοινωνίας με άλλα όντα.

όντα μαλλον θα εννοεις κατι αναλογο και οχι μια γατα πχ.

 

Ναι με διαφορων ειδων και ιεραρχιων, ομως σπανια με καθαρο κεφαλι (σπανια, οχι ποτέ).

Αποφευγω να τις αναλυσω μιας και δεν θα βγαλει πουθενα, ομως συμφωνω με την απαλαγη του φοβου, μιας και τελικα συνεβει ακριβως το αντιθετο απο αυτο που φοβομουν, σε ολες τις περιπτωσεις που φοβηθηκα λιγακι (στις αλλες που δεν υπηρξε αυτο το συναισθημα δεν υπηρξε κανενα προβλημα, ηταν πολυ καλυτερα).

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο google και γραψε φαντασματα θα βρεις απυρες παρομοιες φωτογραφιες σαν αυτη και το κακο σε ολο αυτο το θεμα ειναι οι περισοτερες, μην πω ολες, ειναι ψευτικες.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να θίξω κάποιες άλλες παραμέτρους του θέματος "φαντάσματα" με αφορμή το παραπάνω ποστ.

 

Πιστεύω ότι ο κόσμος μας λειτουργεί με κανόνες θα έλεγα νόμους.

Δεδομένου ότι οι εμφανίσεις οντοτήτων τρομοκρατούν συνήθως τα όντα ενός άλλου πεδίου σκέφτομαι ότι θα πρέπει να υπάρχει κάποιος νόμος προστασίας από τέτοιες περιπτώσεις. Ας πούμε ότι το λέμε φύλακα άγγελο ή όπως αλλιώς θέλετε.

 

Από την άλλη πιστεύω ότι μια επικοινωνία μεταξύ οντοτήτων μπορεί να γίνει σταδιακά και σιγά σιγά.

Ας πούμε αρχικά μέσω σήματος και σημαινόμενου π.χ. βλέπουμε κάτι και κάτι (μια σκέψη) γεννιέται στο μυαλό μας.

Ή μέσω ονείρων.

Ή τηλεπαθητικά με την σκέψη.

 

Μέχρι να "δούμε" οντότητα υπάρχει μεγάλη απόσταση.

 

Και ειδικά η προβολή αρνητικών στοιχείων των οντοτήτων δημιουργεί πρόβλημα στην επίτευξη κάποιας επικοινωνίας.

 

Βέβαια από την άλλη το πρώτο πράγμα για να επικοινωνήσουμε είναι να αποβάλουμε τον φόβο μας.

 

Εσείς τι λέτε;

Έχετε εμπειρίες επικοινωνίας με άλλα όντα.

 

Ναι, πιστευω παντως οτι αυτο επρεπε να ηταν τοπικ και οχι replay σε ενα παρομοιο θεμα

Edited by gko
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να "δούμε" οντότητα υπάρχει μεγάλη απόσταση.

 

Σωστό κι αυτό! :smilewink:

 

Και ειδικά η προβολή αρνητικών στοιχείων των οντοτήτων δημιουργεί πρόβλημα στην επίτευξη κάποιας επικοινωνίας.

 

Γι αυτό κάμποσοι καταφεύγουν σε εναλλακτικές μεθόδους π.χ. EVP Voices (ηχογράφηση σε ελεγχόμενο περιβάλλον,κτλ.)για να διαπιστώσουν τυχόν "παρουσίες"...

 

Βέβαια από την άλλη το πρώτο πράγμα για να επικοινωνήσουμε είναι να αποβάλουμε τον φόβο μας.

 

Εύκολο το'χεις...; :whistling:

 

Εσείς τι λέτε;

Έχετε εμπειρίες επικοινωνίας με άλλα όντα.

 

Εμ,να πω την αλήθεια...στη μνήμη μου αυτή τη στιγμή μου έρχεται η "νυχτερινή φάση" που πέρασα πριν 3 βδομάδες -άντε,με κάνατε και το μαρτυρώ εδώ!- όπου πριν καταφέρω να κλείσω τα μάτια μου,αντιλήφθηκα την πόρτα της κρεββατοκάμαρας να κινείται κάτι εκατοστά (και όχι:δεν είναι το...ρεύμα-το έλεγξα!)προς τον τοίχο. Κάτι "μαύρισε" αφύσικα σε γωνιά ψηλά προς το ταβάνι. Κατόπιν ένα "σύγκρυο" με έπιασε (πράγμα συνήθιστο-δεν νιώθω ποτέ άβολα όταν πάω να πέσω για ύπνο-σαν αρκούδος κοιμάμαι...)και με εμπόδισε να ησυχάσω και να κοιμηθώ επιτέλους! Το αποκορύφωμα; Εδώ γελάμε ίσως:μια πολύ σιγανή -σχεδόν ανεπαίσθητη- φωνούλα να καλεί " όχι αυτό δεν είναι σωστό" (έτσι νομίζω έλεγε)επαναλαμβανόμενη 2-3 φορές τουλάχιστον...Ο.Κ. Δικά σας συμπεράσματα και...όχι δεν σας δουλέυω. Μακάρι εσείς να μην έχετε τέτοιες εμπειρίες και να κοιμάστε πάντα βαθιά και ευχάριστα,διότι και εγώ ΔΕΝ ΘΕΛΩ να ξανανιώσω όπως ένιωσα τη νύχτα αυτή:να μου λείπει!

Edited by Ingmar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...