Jump to content

Χρονομηχανη


 Share

Recommended Posts

Εχετε σκεφτει ποτε ποια προσωπα η σε ποιες εποχες θα θελατε να πατε; Προσωπικα το σκεφτομαι. Ενδεικτικα αναφερω πως θα ηθελα να δω τους: Χριστο, Περικλη, (aou - aou) Leonidas :063laugh: , Μεγα Αλεξανδρο, Μινωα, να παρακολουθουσα απο κοντα στιγμες που αλλαξαν τον κοσμο οπως βομβαρδισμο Χιροσιμα, μαχες κατα την αρχαιοτητα, επιστημονικες ανακαλυψεις εν τη γεννεση. Νομιζω θα ηταν εκπληκτικο. βεβαια δεν θα μπορουσα να παρεμβω αλλα θα ηταν ωραιο :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ....

Θα γούσταρα τρελά να πάω να δω τι στο καλό ήταν τελικά ο Μέρλιν (μέχρι και για συλλογικό πρόσωπο διάβασα...)

Την ανακάλυψη της φωτιάς....

Το μηχανισμό τον αντικυθήρων....

Θα ήθελα να δω πολλούς αρχαίους (αν αρχίσω να γράφ ονόματα θα τελειώσω αυριο).

Την ατλαντίδα (αν υπάρχει-πιστεύω πως υπάρχει)...

 

Πολλά είναι ρε....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να δω τον πρώτο άνθρωπο που κάρφωσε ένα παλούκι στο χώμα, προχώρησε 10 μέτρα, κάρφωσε άλλο ένα παλούκι στο χώμα κ.ο.κ. και στο τέλος είπε "αυτός ο χώρος είναι δικός μου".

 

Κι αν στα πλαίσια του χρονοταξιδιού μπορούσαμε να αλληλεπιδράσουμε και με τον κόσμο, θα του έβαζα τα παλούκια εκεί που ξέρει! :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να δω τον πρώτο άνθρωπο που κάρφωσε ένα παλούκι στο χώμα, προχώρησε 10 μέτρα, κάρφωσε άλλο ένα παλούκι στο χώμα κ.ο.κ. και στο τέλος είπε "αυτός ο χώρος είναι δικός μου".

 

Κι αν στα πλαίσια του χρονοταξιδιού μπορούσαμε να αλληλεπιδράσουμε και με τον κόσμο, θα του έβαζα τα παλούκια εκεί που ξέρει! :P

 

ΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

Όπως κατάλαβες φίλε Firemaster, το θέμα θα καταλήξει στο ''το γέλιο κάνει καλό''. Όχι επειδή είναι γελοίο, προς θεού, δεν λέω αυτό, αλλά προβλέπω ήδη τις απαντήσεις μας...

 

Εγώ πάλι θα ήθελα να ταξιδέψω με μία μεγάλη συσκευασία roundup (γνωστό ζιζανιοκτόνο) και να ραντίσω το δέντρο της Γνώσης. Ακόμα και να μην ξεραινόταν, τουλάχιστον θα δηλητηριαζόταν η Εύα και θα απέφευγε να φάει ο Αδάμ. Αργά ή γρήγορα ο καλός Θεούλης, θα του έφτιαχνε (άλλη) μία γυναίκα. Τί του τα έδωσε τόσα πλευρά; Για να μπορεί να φτιάχνει όσες γυναίκες θέλει! Έτσι ο άνθρωπος θα παρέμενε στον Παράδεισο.

 

Επίσης θα ήθελα να ταξιδέψω και στην Ημέρα της Κρίσεως και να μοιράζω συγχωροχάρτια σε αυτούς που τα πούλαγαν στους πιστούς (τότε που ήταν της μοδάς). Θα με έκαιγε στην κόλαση ο Θεός, αλλά θα πέθαινα από τα γέλια. Αν δεν μπορείς να το αποφύγεις, διασκέδασέ το.

 

Τώρα που το ξανασκέφτομαι...θα ταξίδευα μία μέρα μέτα την Κρίση. Έτσι θα γλίτωνα τις Εξετάσεις :P

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά θα ήθελα να ταξιδέψω στα αρχαία χρόνια, να δώ τις βαλκυρίες, και όλους τους αρχαίους θεούς και ημίθεους που ήταν πάνω στην γή.

 

επίσης ένα ταξιδάκι στο μέλλον... να ζήσω την περίφημη εποχή των υπολογιστών και των ιπτάμενων αυτοκινήτων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα ήθελα να ταξιδέψω με μία μεγάλη συσκευασία roundup (γνωστό ζιζανιοκτόνο) και να ραντίσω το δέντρο της Γνώσης. Ακόμα και να μην ξεραινόταν, τουλάχιστον θα δηλητηριαζόταν η Εύα και θα απέφευγε να φάει ο Αδάμ. Αργά ή γρήγορα ο καλός Θεούλης, θα του έφτιαχνε (άλλη) μία γυναίκα. Τί του τα έδωσε τόσα πλευρά; Για να μπορεί να φτιάχνει όσες γυναίκες θέλει! Έτσι ο άνθρωπος θα παρέμενε στον Παράδεισο.

 

Επίσης θα ήθελα να ταξιδέψω και στην Ημέρα της Κρίσεως και να μοιράζω συγχωροχάρτια σε αυτούς που τα πούλαγαν στους πιστούς (τότε που ήταν της μοδάς). Θα με έκαιγε στην κόλαση ο Θεός, αλλά θα πέθαινα από τα γέλια. Αν δεν μπορείς να το αποφύγεις, διασκέδασέ το.

 

Τώρα που το ξανασκέφτομαι...θα ταξίδευα μία μέρα μέτα την Κρίση. Έτσι θα γλίτωνα τις Εξετάσεις :P

 

Θα έδινες ξανά στην επόμενη εξεταστική............

Link to comment
Share on other sites

Σε εποχές θα ήθελα να πάω σε πολλές. Πρόσωπα που θα ήθελα να δω.. κανένα! Δε θα μπορούσα να συνεννοηθώ μαζί τους, πρόβλημα διαλέκτου και γλώσσας βλέπεις.. :P

Edited by sabrina
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια αλλα αν πηγαινα τοσο παλια ή τοσο μετα που η γη δεν υπηρχ τοτε?????

 

θα <<πετουσα>> στο διαστημα χορις να μπορω να γυρισω πισω???????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...