Jump to content

Αλκίνοος Ιωαννίδης.Είναι μύστης?


Lainus
 Share

Recommended Posts

Τί μύστης ρε παιδία ο άνθρωπος;

Απλά ΠΟΙΗΤΗΣ είναι!!

Υπάρχουν τόσοι και τόσοι που λένε καταπληκτικά πράγματα μέσω των τραγουδιών των. και δεν εχω καμια όρεξη να αρχισω να φταχνω λιστα γιατι σιγουρα θα αφησω πολους απο εξω...

 

Για παράδειγμα μπορω ομως να πω ενα δισκακι απο θηβαίο και μικρουτσικο (αμλετ της σεληνης), ή απο τους Αρτέμη κ Ευθήμη..τον Αγγελακα, τον παυλιδη ΤΟΝ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟ τον καββαδία, και γενικότερα τους περισότερους ποιητάς...

 

Αυτό ειναι η Ποίηση ρε παιδιά...Να λες πράγματα που δεν λέγονται με τρόπο που να "επιτρέπεται"!!!

 

Η Μουσικη ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΕΙΑ.

 

 

Τώρα όσων αφορα το απαράδεκτο θέμα που πήρε το μάτι μου περι της αρρώστειας του καθενός...ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟΝ.

 

 

 

ΥΓ. Αρχάγγελε :D :D :D :D !!! μου αρέσουν οι "σκουρίες" σου ma young young child }:[)»

Edited by Sucore
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τί μύστης ρε παιδία ο άνθρωπος;

Απλά ΠΟΙΗΤΗΣ είναι!!

 

Δυστυχώς αυτό αντανακλά το επίπεδό μας Sucore. Φτάσαμε στο σημείο να θεωρούμε τα απλά πράγματα της ζωής ''μαγεία''. Αν θεωρείς τα τηγανητά αυγά σαν ''υψηλή μαγειρική'', δεν πρόκειται να φανταστείς ποτέ γεμιστή χήνα στον φούρνο με σως από αγριοφράουλες (έτσι το είπα τώρα, μπορεί και να είναι αηδία :P)

 

ΥΓ. Αρχάγγελε :D:D:D:D !!! μου αρέσουν οι "σκουρίες" σου ma young young child }:[)»

 

Α όχι! Η τιμή ανήκει στην νένυα. Αυτή με πρωτοδίδαξε :P

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:

 

Ποιος είναι αυτός ο salad;

 

Γιατί ο Αρχάγγελος είναι τόσο εμπαθής μαζί του; :cheerful:

ο Κ. salad είναι η σαλάτα που υπάρχει στον εσωτερικό κόσμο του καθενός και έχει τα προσωπικά του κολλήματα με τα "σκουριασμένα" πιστεύω του, τόσο που πραγματικα αποροφάται σε αυτά που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ξεχνάει~ξεφεύγει απο τον κόσμο που κυριαρχεί το "κόκκινο νερό" που τόσο όμορφα και ήρεμα ρέει υπενθυμίζοντας μας τον Ηράκλειτο και την γνωστή του φράση ... (το τελευταίο το πρόσθεσα εγώ στον συλλογισμό μου :P )

 

:D

 

Για τα λοιπά ρώτα τον Αρχάγγελο!!!

Link to comment
Share on other sites

ο Κ. salad είναι η σαλάτα που υπάρχει στον εσωτερικό κόσμο του καθενός και έχει τα προσωπικά του κολλήματα με τα "σκουριασμένα" πιστεύω του, τόσο που πραγματικα αποροφάται σε αυτά που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ξεχνάει~ξεφεύγει απο τον κόσμο που κυριαρχεί το "κόκκινο νερό" που τόσο όμορφα και ήρεμα ρέει υπενθυμίζοντας μας τον Ηράκλειτο και την γνωστή του φράση ... (το τελευταίο το πρόσθεσα εγώ στον συλλογισμό μου

 

Δυστυχως σουκορε δεν ειναι τοσο απλο.. (ρωτα τον αρχαγγελο να στο επιβεβαιωσει :P )

Δυστυχως ο salad δεν ειναι ετσι λογω τον προσωπικων του κολληματων..Ο κοσμος που ζει δεν πιστευω οτι ειναι φανταστικος (σε αντιθεση με τα περισσοτερα προσωπα και καταστασεις) αλλα ενα ερημωμενο τοπιο εξαιτιας ασφαλως του ΜΕΓΑΛΟΥ πολεμου...

Αλλα ο salad αν κ συμπαθεστατος δεν παυει να ειναι δολοφονος..

Κατα την γνωμη μου κ με ελαχιστες εξαιρεσεις οι περισσοτεροι χαρακτηρες που εμφανιζονται στην σειρα ηταν θυματα του αξιοαγαπητου κατα τα αλλα SF..

Για μενα η σειρα ειναι απλα γριφος. σου δινονται διαφορα σκορπια στοιχεια προκειμενου να καταλαβεις πως κ γιατι συνεβησαν αυτοι οι φονοι. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

ο Κ. salad είναι η σαλάτα που υπάρχει στον εσωτερικό κόσμο του καθενός και έχει τα προσωπικά του κολλήματα με τα "σκουριασμένα" πιστεύω του, τόσο που πραγματικα αποροφάται σε αυτά που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ξεχνάει~ξεφεύγει απο τον κόσμο που κυριαρχεί το "κόκκινο νερό" που τόσο όμορφα και ήρεμα ρέει υπενθυμίζοντας μας τον Ηράκλειτο και την γνωστή του φράση ...

 

Μ' έστειλες... Ειλικρινά, με τίποτα δεν μπορούσα να σκεφτώ την παραπάνω ερμηνεία!

 

Hats off! :clapping:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ο Κ. salad είναι η σαλάτα που υπάρχει στον εσωτερικό κόσμο του καθενός και έχει τα προσωπικά του κολλήματα με τα "σκουριασμένα" πιστεύω του, τόσο που πραγματικα αποροφάται σε αυτά που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ξεχνάει~ξεφεύγει απο τον κόσμο που κυριαρχεί το "κόκκινο νερό" που τόσο όμορφα και ήρεμα ρέει υπενθυμίζοντας μας τον Ηράκλειτο και την γνωστή του φράση ...

 

 

 

ωραια διατυπωση.... βασικα ενεχει μεγιστες αληθειε μονο που για το καθενα ειναι αληθινες κ για τους αλλους σκουριασμενα....

ο εσωτερικος κοσμας ειναι αβυσσος,.... τα γεγονοτα οχι... η ερμηνεια ναι , το γιατι ναι.. οι αποδειξεις και τεκμηριωσεις οχι.....οι αλκοολικοι ναρκομανεις και μαγοι μαγισσες σκουριασμενα πιστευω..... ο κ. σαλαντ που ανηκει????????

 

οσο για σενα κυριε τραγε δεν νομιζω οτι σε εστειλε απλα σε πρωτη διατυπωση εχει ως ναι σε δευτερη... πιστευω οτι το ξανασκεφτηκες.

 

 

αντε παιδια τωρα ολοι εδω εχουμε αποδειξεις..... για το κ σαλαντ το δολοφονο οπως λετε... δεν εχω γνωμη.... αλλα μην μας προμοιαζετε..

 

αντε τα ξαναλεμε

Link to comment
Share on other sites

aquarius και τα σκουριασμένα κάποτε έλαμπαν, και ο,τι λάμπει σήμερα, αυριο ισως σκουριάσει.

 

Κάθε πιστεύω που σε έχει κάπου αλλού εκτός ενότητας, σκουριασμένο είναι.

 

Νένυα, και έτσι να είναι, πάλι σε φανταστικό κόσμο ζει, όσο αληθινός και να είναι αυτός εφόσων περιστοιχίζεται απο φανταστικές καταστάσεις, εφόσων αυτό είναι το περιβάλλον του, τότε δεν μπορούμε να πούμε πως Υπάρχει στην πραγματικότητα ακόμα. Ισως αργοτερα να τα καταφέρει, στις περισσότερες περιπτώσεις όμως δεν υπάρχει γυρισμός.

Link to comment
Share on other sites

''Δεν κατάλαβα χριστό!'', που λένε και οι νέοι :P

Καλέ μεθυσμένη έγραφες ή κοιμησμένη; Για ξαναπές το άλλη μία γιατί ειλικρινά δεν κατάλαβα τίποτα.

 

 

 

μαλλον ειδες το χριστο φανταρο... δεν αναφερθηκα σε σενα... αλλα στο τραγο... καληνυχτα...

Link to comment
Share on other sites

δεν αναφερθηκα σε σενα... αλλα στο τραγο...

 

ωραια διατυπωση.... βασικα ενεχει μεγιστες αληθειε μονο που για το καθενα ειναι αληθινες κ για τους αλλους σκουριασμενα....

ο εσωτερικος κοσμας ειναι αβυσσος,.... τα γεγονοτα οχι... η ερμηνεια ναι , το γιατι ναι.. οι αποδειξεις και τεκμηριωσεις οχι.....οι αλκοολικοι ναρκομανεις και μαγοι μαγισσες σκουριασμενα πιστευω..... ο κ. σαλαντ που ανηκει????????

 

αντε παιδια τωρα ολοι εδω εχουμε αποδειξεις..... για το κ σαλαντ το δολοφονο οπως λετε... δεν εχω γνωμη.... αλλα μην μας προμοιαζετε..

 

 

Εγώ δεν ανήκω στα ''παιδιά''; Ή μήπως αυτά που λες δεν απευθύνονταν σε εμένα; Αν αναφέρεσε στον σάλαντ, εγώ είμαι που ξεκίνησα το θέμα, άρα αφορά και εμένα :P

 

οσο για σενα κυριε τραγε δεν νομιζω οτι σε εστειλε απλα σε πρωτη διατυπωση εχει ως ναι σε δευτερη... πιστευω οτι το ξανασκεφτηκες.

Από την άλλη μόνο αυτό το μικρό κομματάκι απευθυνόταν στον σεβαστό εντιμότατο κ.κ. Τράγο.... έτσι τουλάχιστον κατάλαβα.

 

αντε τα ξαναλεμε

καληνυχτα...

 

Με τους άλλους θα τα ξαναπείτε, αλλά εμένα με καληνυχτείς και μου κλείνεις την πόρτα. Τί έκανα για να αξίζω τέτοια ταπείνωση και απαξίωση; :(

 

μαλλον ειδες το χριστο φανταρο...

Αχ ναί...σαν να ήταν χθες. Και ήταν αγχωμένο το μικρούλι μου. Του έχω ιδιαίτερη αδυναμία ξέρεις, μου τον είχε αναθέσει το αφεντικό από την γέννησή του. Πόσα πούπουλα μου είχε τραβήξει παίζοντας... Αλλά συνεχίζω να του έχω αδυναμία. Είναι αξιολάτρευτος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ανήκω στα ''παιδιά''; Ή μήπως αυτά που λες δεν απευθύνονταν σε εμένα; Αν αναφέρεσε στον σάλαντ, εγώ είμαι που ξεκίνησα το θέμα, άρα αφορά και εμένα :P

 

 

Από την άλλη μόνο αυτό το μικρό κομματάκι απευθυνόταν στον σεβαστό εντιμότατο κ.κ. Τράγο.... έτσι τουλάχιστον κατάλαβα.

 

 

 

 

Με τους άλλους θα τα ξαναπείτε, αλλά εμένα με καληνυχτείς και μου κλείνεις την πόρτα. Τί έκανα για να αξίζω τέτοια ταπείνωση και απαξίωση; :(

 

 

Αχ ναί...σαν να ήταν χθες. Και ήταν αγχωμένο το μικρούλι μου. Του έχω ιδιαίτερη αδυναμία ξέρεις, μου τον είχε αναθέσει το αφεντικό από την γέννησή του. Πόσα πούπουλα μου είχε τραβήξει παίζοντας... Αλλά συνεχίζω να του έχω αδυναμία. Είναι αξιολάτρευτος.

 

 

δεν σου κλεινω την πορτα....κλεινω την πορτα στο θεμα.. ο κ σαλαντ μπορει να ειναι ο κυριος ιωαννιδης μεταφορικα. και ενω ολιγοις .. εσυ που ξεκινησες το θεμα δεν συμφωνω με την διατυπωση οκ ...απλως απορησα με το κ τραγο... οκ? και βεβαια οταν δεις το χριστο φανταρο οπως λετε οι νεοι τοτε θα κοιταχτειτε ολοι στο καθρεφτη και θα δειτε οτι δεν ειστε τοσο νεοι.... με λιγα λογια σου λεω... οτι τα σκουριασμενα πιστευω : δικα μου δικα σου και του καθενος εχουν λαμψη για τις αληθειες τους .... επισης σου λεω οτι ειμαστε κομματι απο το θεο η το χριστο οπως θες παρτο.... αρα ενεργεια... μην την σπαταλησεις σε μαγικα... αντε η ζωη ειναι μικρη κ οι ανθρωποι ευθραυστοι...

Edited by aquarius
Link to comment
Share on other sites

ο κ σαλαντ μπορει να ειναι ο κυριος ιωαννιδης μεταφορικα

:blink1: :blink1:

βασικα....

δεν νομιζω οτι αυτο εννουσε ο Αρχαγγελος.... :whistling:

 

 

:blblbl:

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Αλκίνοε! Καλός είναι μωρέ. Τώρα αν είναι μύστης ή όχι να πω την αλήθεια δε με πολυνοιάζει. Πόσο μάλλον δε με ενδιαφέρει εάν είναι ναρκομανής ή έχει aids ή αν έχει οχτώ πόδια και δέκα κεφάλια.

Βλέπω το αποτέλεσμα και στα λίγα τραγούδια του που μου αρέσουν έχει όμορφο στίχο.

Όπως είπε και ο Τράγος (νομίζω) "απλά ποιητής".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...