Jump to content

Έχει να φάει από το 1940!


Recommended Posts

Δεν μπορούμε να ξέρουμε, αλλά αν μπορώ να ρισκάρω μια τρελή θεωρία είναι ότι στον εγκέφαλο διοχετεύται ηλεκτρική ενέργεια και σήματα που τον προγραμματίζουν να παράγει τροφή και ανακυκλώσει τα απόβλητα της καυσης με την ενέργεια που πήρε...

Τρελό όντως, χωρίς να θέλω να σε θίξω. Έχεις φαντασία και καλό είναι αυτό.

Και σίγουρα ο εγκέφαλος μια χαρά τα πάει με τον ηλεκτρισμό, γουστάρει σε μικρές ποσότητες, αλλά δεν μπορεί να παράγει τροφή για το σώμα. Το σωμά τρέφει τον εγκέφαλο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ακόμα και με την υπόθεση του Grey δεν είναι αρκετό.

Αν παράγει κάτι έτσι, θα πρέπει να είναι ήδη αποθηκευμένο μέσα του. Αλλά πόσο θα άντεχε έτσι;

 

Εγώ νομίζω ότι αν όντως τρέφεται με "πνευματική δύναμη", ίσως έχει βρει ένα τρόπο να προσλαμβάνει την ενέργεια αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Τρελό όντως, χωρίς να θέλω να σε θίξω.

 

Καθόλου δε με θίγεις. Άλλωστε και εγω είπα "αν μπορώ να ρισκάρω μια τρελή θεωρία". Αλλά και εσύ έχε υπόψη σου ότι δε μπορούμε να ξέρουμε τι μπορούν να κάνουν κάποιοι που είναι μερικά εκατομμύρια χρόνια μπροστά από μας.

 

 

Έχεις φαντασία και καλό είναι αυτό.

 

Υποφέρω από αυτή την ανίατη ασθένεια εκ γενετής...

 

 

Και σίγουρα ο εγκέφαλος μια χαρά τα πάει με τον ηλεκτρισμό, γουστάρει σε μικρές ποσότητες, αλλά δεν μπορεί να παράγει τροφή για το σώμα. Το σώμα τρέφει τον εγκέφαλο.

 

Μόνος ο εγκεφαλος μπορεί όχι αλλά μαζί με τα υπόλοιπα όργανα που ελέγχει ίσως ναι... Και δεν ξέρουμε και τι άλλο του έδινε και το έλεγε "ελιξίριο" ο γέρος. Επειδή υπάρχει η τρύπα ξέρω ότι δεν ήταν "Θεά" και ξέρω ότι ήταν κάποια άγνωστη τεχνολογία.

 

 

Νομίζω ότι ακόμα και με την υπόθεση του Grey δεν είναι αρκετό.

Αν παράγει κάτι έτσι, θα πρέπει να είναι ήδη αποθηκευμένο μέσα του. Αλλά πόσο θα άντεχε έτσι;

 

Χμμμμ... και ένα φυτό φωτοσυνθέτει με ενέργεια που παίρνει από τον ήλιο και πρώτες ύλες Η20, CO2 και Ν2 απο τον αερα, αν βάλει κανείς ενέργεια μπορεί να συνθέσει τροφή. Το δέντρο ζει και αιώνες... Περισσότερο θα ζούσε από σένα και μένα ο ινδός. Δεδομένου ότι οι εξωγήινοι είναι πολύ πιο μπροστά απο εμάς. Άλλωστε δεν ξέρουμε τι άλλο του έδιναν και το έλεγε ελιξίριο.

 

 

Εγώ νομίζω ότι αν όντως τρέφεται με "πνευματική δύναμη", ίσως έχει βρει ένα τρόπο να προσλαμβάνει την ενέργεια αλλιώς.

 

Παίζει να είναι και αυτό. Η τρύπα είναι που παραπέμπει σε εξωγήινους πιο πολύ, από ότι σε "Θεά" που νομίζει εκείνος. Και αυτό δικαιολογεί και το ενδιαφέρον των ενόπλων δυνάμεων. Και εμένα αν μου έλεγε κάποιος "Μου ρχεται μια θεά κλπ κλπ" και του 'βρισκα τρύπα στο κεφάλι, το στρατό και την ΕΥΠ θα φώναζα...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι και αυτό. Η τρύπα είναι που παραπέμπει σε εξωγήινους πιο πολύ, από ότι σε "Θεά" που νομίζει εκείνος. Και αυτό δικαιολογεί και το ενδιαφέρον των ενόπλων δυνάμεων. Και εμένα αν μου έλεγε κάποιος "Μου ρχεται μια θεά κλπ κλπ" και του 'βρισκα τρύπα στο κεφάλι, το στρατό και την ΕΥΠ θα φώναζα...

 

Και γιατί να χρειάζεται να κάνουν οι εξωγήινοι μια τρύπα στον ουρανίσκο του; Αν είναι τόσο προηγμένοι που κάνουν γενετικά πειράματα, ταξίδια στο χρόνο κ.λπ, κ.λπ, θα τους αρκούσε να τον ταΐζουν τηλεπαθητικά.

Ο στρατός μπορεί να τον παρακολουθεί για δικούς του λόγους, όχι επειδή εμπλέκονται εξωγήινοι. Φαντάζεστε τι φοβερό και τρομερό στρατό θα έφτιαχναν οι πολεμοχαρείς αν δε χρειάζονταν να τροφοδοτούν τους πολεμιστές που βρίσκονται σε ερήμους;

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ... και ένα φυτό φωτοσυνθέτει με ενέργεια που παίρνει από τον ήλιο και πρώτες ύλες Η20, CO2 και Ν2 απο τον αερα, αν βάλει κανείς ενέργεια μπορεί να συνθέσει τροφή. Το δέντρο ζει και αιώνες... Περισσότερο θα ζούσε από σένα και μένα ο ινδός. Δεδομένου ότι οι εξωγήινοι είναι πολύ πιο μπροστά απο εμάς. Άλλωστε δεν ξέρουμε τι άλλο του έδιναν και το έλεγε ελιξίριο.

 

Αρχίζω να πείθομαι όσον αφορά την ωμή ενέργεια. Έτσι όπως το θέτεις, ναι είναι εφικτό αν και εντελώς διαφορετική φύση τα φυτά από εμάς. Από την άλλη βέβαια, δεν μπορούν αν παράγουν αρκετή ενέργεια για να κάνουν τις λειτουργίες που κάνει ο Ινδός ή εμείς.

Τι να πω... δεν ξέρω.

 

Και θα συμφωνήσω και με σενα minerva. Οι σκοποί τους προς τα κει φαίνεται να ατενίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να χρειάζεται να κάνουν οι εξωγήινοι μια τρύπα στον ουρανίσκο του; Αν είναι τόσο προηγμένοι που κάνουν γενετικά πειράματα, ταξίδια στο χρόνο κ.λπ, κ.λπ, θα τους αρκούσε να τον ταΐζουν τηλεπαθητικά.

 

Τηλεπαθητικά??? Οκ ότι πεις, η τρύπα υπάρχει όμως...

 

 

Ο στρατός μπορεί να τον παρακολουθεί για δικούς του λόγους, όχι επειδή εμπλέκονται εξωγήινοι. Φαντάζεστε τι φοβερό και τρομερό στρατό θα έφτιαχναν οι πολεμοχαρείς αν δε χρειάζονταν να τροφοδοτούν τους πολεμιστές που βρίσκονται σε ερήμους;

 

Είναι και αυτός ένας από τους λόγους, αν και θα μπορούσε να λυθεί με ένα βιοηλεκτρονικό σύστημα θρέψης, που θα μιμείται τη φωτοσύνθεση των φυτών, αντί να τρώνε αλλάζουν η φορτίζουν τη μπαταρία με φωτοβολταϊκό και είναι εντάξει. Αν δεν ξέρουν ακόμα πώς να κάνουν αυτό, δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβουν ότι άλλο μπορεί να συμβαίνει στο γέρο... Ειδικά αν αυτό συμβαίνει από κάποια "θεότητα". Άρα σε κάθε περίπτωση είναι περιττό να τον παρακολουθούν.

 

Η τρύπα όμως παραπέμπει σε εξωγήινους. Τα πνεύματα δε χρειάζονται να ανοίγουν τρύπες... Αν ήταν θεότητα ή πνευματική ικανότητα του ίδιου του γέρου δεν θα υπήρχε καμία τρύπα.

 

Για την περίπτωση της θεότητας ή πνευματικής ικανότητας δεν έχω σκεφτεί κάτι ακόμα αλλά οι κύκλοι του καταβολισμού είναι ηλεκτροχημικές αντιδράσεις που δίνουν ενέργεια, πρέπει να ξαναπιάσω λίγο την κυταρική βιολογία γιατί δεν τα θυμάμαι καλά... Πάντως τρύπα δε θα υπήρχε...

Link to comment
Share on other sites

Τηλεπαθητικά??? Οκ ότι πεις, η τρύπα υπάρχει όμως...

 

 

 

 

 

 

Τηλεπαθητικά ναι, με διοχέτευση ενέργειας - πώς λέμε "είμαι ερωτευμένη και όταν βρίσκομαι με τον αγαπημένο μου ξεχνώ την κούραση και νιώθω αναζωογόνηση"; :wub::P

 

Η τρύπα μπορεί να έχει προκληθεί από την αδράνεια των εκεί μυών αφού δεν μασάει ούτε ταραμά...

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενδιαφέρον που μοιραζόμαστε αυτές τις ιδέες, αλλά προβληματίζομαι γιατί αυτή την πληροφόρηση την έχουμε έμμεσα και έχει περάσει πολλά μάτια και χέρια μέχρι να φτάσει σε εμάς.

Και στην τελική για τι τρύπα μιλάμε; ΤΙ μέγεθος; Γιατί θα μπορούσε να την έχει κάνει μόνος του προκειμένου να τον ταϊζει η θεά του!!!!! Γιατί αυτός έτσι ενδεχομένως οραματίζεται τον τρόπο που προσλαμβάνει την "πνευματική δύναμη".

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενδιαφέρον που μοιραζόμαστε αυτές τις ιδέες, αλλά προβληματίζομαι γιατί αυτή την πληροφόρηση την έχουμε έμμεσα και έχει περάσει πολλά μάτια και χέρια μέχρι να φτάσει σε εμάς.

 

Και εμένα μ' αρέσει πολυ η κουβεντούλα που ανοίξαμε, Δανάη μου. Έχεις απόλυτο δίκιο, μπορεί να μας κρύβουν ότι βρήκαν εμφύτευμα στην τρύπα ή γενετικές μεταλλάξεις στα κύτταρα του γέρου κλπ...

 

 

Τηλεπαθητικά ναι, με διοχέτευση ενέργειας - πώς λέμε "είμαι ερωτευμένη και όταν βρίσκομαι με τον αγαπημένο μου ξεχνώ την κούραση και νιώθω αναζωογόνηση";

 

Μινέρβα, χωρίς καθόλου πλάκα, αρχίζω να σε πιστεύω τώρα... Νομίζω ότι είμαστε σε καλό δρόμο και τουλάχιστον αυτό ίσως εξηγεί την επιλογή του φύλου από το πνευματάκι που πλησίασε το γέρο στην εκδοχή της "θεάς". Σημειώνω εδώ ότι δεν απορρίπτω καμμία εκδοχή απλά προσθέτω τους εξωγήινους... Πρέπει όμως να εξετάσουμε αν και πως η ενέργεια συναισθήματος θα μπορούσε να αντικαταστήσει τους κύκλους καταβολισμού... Σημειώνω ότι ήδη έχει βρεθεί το πεδίο L σε κάθε ζωντανό οργανισμό που είναι ηλεκτρομαγνητικό...

 

 

Η τρύπα μπορεί να έχει προκληθεί από την αδράνεια των εκεί μυών αφού δεν μασάει ούτε ταραμά...

Και στην τελική για τι τρύπα μιλάμε; ΤΙ μέγεθος; Γιατί θα μπορούσε να την έχει κάνει μόνος του προκειμένου να τον ταϊζει η θεά του!!!!! Γιατί αυτός έτσι ενδεχομένως οραματίζεται τον τρόπο που προσλαμβάνει την "πνευματική δύναμη".

 

Χμμ... δε θέλω να είμαι απόλυτος στο θέμα αυτό, έχω ήδη πει ότι δεν μπορούμε να ξέρουμε τι συμβαίνει, αλλά μου φαίνονται λάθος και οι δυο εκδοχές. Μινέρβα, ο γέρος αναπνέει και μιλάει... Δανάη, αν άνοιγε τέτοια τρύπα μόνος του, μάλλον δε θα ζούσε τώρα. Τέτοιες τρύπες on site ανοίγουν μόνο κάποιοι που κάνουν χειρουργική στο... νηπιαγωγείο!!! λολ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...