Jump to content

Όταν Η Ψυχή Δεν Συμβαδίζει Με Το Σώμα...


dimulator
 Share

Recommended Posts

Ντοπή και αίσχος, διαβάζοντας οσο άντεξα από τα παραπάνω εχω μείνει με μια έκφραση απόλυτης αηδίας
σεξουαλική διαστροφη;
προπαγάνδα και αποδιοργάνωση της κοινωνίας σε συνάρτηση με την ομοφυλοφιλία...
σεξουαλική παιδία;........
γκέι γεννίεσαι δεν γίνεσαι και γκέι =/= θυληπρέπεια, οι γκέι άντρες δεν νιώθουν γυναίκες ούτε θέλουν να γίνουν, αυτό παραπέμπει σε trans  καταστάσεις
ελευθερία λόγου, βεβαίως, απλά νιώθω προσβεβλημένος απο τα παραπάνω και θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος, αν είναι εύκολο, WHY SO MUCH HATE?!
δεν καταλαβαίνω γιατί η ομοφυλοφιλία παρουσιάζεται ως κάποια ΑΣΘΕΝΕΙΑ ή ΨΥΧΙΚΟ ΝΟΣΗΜΑ ή ΕΛΑΤΤΩΜΑ . το μόνο ελάττωμα που έχουμε είναι οτι η ζωή μας είναι προγραμματισμένη να είναι δύσκολη και γεμάτη συμφορές εξαιτίας όλων των φτωχών στο νου και το πνεύμα που δεν αποδέχονται οτι τους αρέσει το σουβλάκι αλλά εμένα μου αρέσει η πίτσα, ΠΑΡ' ΌΛΑ ΑΥΤΆ εν ανάγκη, μπορώ να φάω και απο το δικό τους φαγητο, και να αναπαραχθώ μια χαρά δηλαδή, γιατί αν η ''ΣΤΕΙΡΟΤΗΤΑ'' δεν ειναι η προβληματικη φυση για την οποια κατηγορουμαστε τοτε ποια ειναι;
οσο για τον γάμο, προσωπικα ειμαι κατα του γαμου απο πολλες αποψεις , αλλα η γνωμη μου ειναι οτι αφου αυτο το χριστιανικο νταλαβερι ειναι εκ παραδοσης αντρας-γυναικα μπορουν οσοι θελουν να ''παντρευονται'' και να επισιμοποιουν θεσμικα κλπ την σχεση τους με ενα αλλο ειδος γαμου με ΙΣΑ βεβαιως δικαιωματα με τα ετεροφυλοφιλα ζευγαρια
οσο για την πνευματικη στειρότητα κα δεν ξέρω τι, η τι σχεση ομοφυλοφιλίας-μαγίας, θεωρώ οτι ο γκέι που εχει αποδεχθει τον εαυτο του και εχει αψηφισει τις μα-βλακ-ίες που τον τα-ι-ζει η κοινωνια απο οταν γεννηθηκε ειναι πολυ πιο δεκτικος σε τετοια ''πραγματα'' μιας και εχει καταφέρει να σκέφτει έξω, παραπάνω,πιο βαθυά και έχει ακολουθήσει τις φυσικες του τασεις/ενστικτα, οπως ειναι η περιεργεια και αυτη η ταση προς το ''κατι παραπανω'', κατα την γνωμη μου+

Ψυχική Ασθένεια;.......................η μικρότητα του νου και ο μη σεβασμός του διαφορετικού

Edited by BloodanDecay
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Βασικά κανείς δεν απαγορεύει σε κανέναν να ασχοληθεί με τον εαυτό του και το Πνεύμα του.

 

Αυτό είναι το καλό της μαγείας ότι είναι ελεύθερη για όλους.

 

Αλλά ανεξαρτήτως αν έχει δεχτεί τον εαυτό του ή όχι κάποιος γκέι κάποια στιγμή μπορεί να διερωτηθεί.....

 

 

Εγώ είμαι μια ύπαρξη αρσενική που θέλω αρσενική ενέργεια στο Μουλαντάρα μου ή ικανοποιούμε όταν δίνω την ενέργεια μου στο Μουλαντάρα ενός άλλου άντρα.

 

Γιατί;

 

Να ξέρεις το Μουλαντάρα είναι το τσάκρα που σχετίζεται με το πόσο άνετα νιώθει κανείς τις ενέργειες από την γη.

 

Δλδ αν κάτσεις σε διαλογισμό σε ασανα και ενώσεις τον κόκκυγα σου με την γη εκεί βλέπεις αν νιώθεις εντάξει ή όχι.

Επομένως αν θέλει να το δει ο γκέι μεταφυσικά θα πρέπει να εξετάσει γιατί θέλει αρσενική ενέργεια ενώ είναι άντρας αφού την ενέργεια του θα την ήθελε ένα θηλυκό.

 

Και για να το εξετάσει αυτό δεν θα το δει ψυχολογικά ότι στην παιδική μου ηλικία έγινε αυτό και διάλεξα αυτόν τον δρόμο, πρέπει να το δει ενεργειακά πρώτα και μετά καρμικά διότι αυτά είναι πολύ παλιές ιστορίες....

 

και δεν υπάρχει κανένα μίσος ... 

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Βασικά κανείς δεν απαγορεύει σε κανέναν να ασχοληθεί με τον εαυτό του και το Πνεύμα του.

 

Αυτό είναι το καλό της μαγείας ότι είναι ελεύθερη για όλους.

 

Αλλά ανεξαρτήτως αν έχει δεχτεί τον εαυτό του ή όχι κάποιος γκέι κάποια στιγμή μπορεί να διερωτηθεί.....

 

 

Γιατί;

 

Να ξέρεις το Μουλαντάρα είναι το τσάκρα που σχετίζεται με το πόσο άνετα νιώθει κανείς τις ενέργειες από την γη.

 

Δλδ αν κάτσεις σε διαλογισμό σε ασανα και ενώσεις τον κόκκυγα σου με την γη εκεί βλέπεις αν νιώθεις εντάξει ή όχι.

Επομένως αν θέλει να το δει ο γκέι μεταφυσικά θα πρέπει να εξετάσει γιατί θέλει αρσενική ενέργεια ενώ είναι άντρας αφού την ενέργεια του θα την ήθελε ένα θηλυκό.

 

Και για να το εξετάσει αυτό δεν θα το δει ψυχολογικά ότι στην παιδική μου ηλικία έγινε αυτό και διάλεξα αυτόν τον δρόμο, πρέπει να το δει ενεργειακά πρώτα και μετά καρμικά διότι αυτά είναι πολύ παλιές ιστορίες....

 

και δεν υπάρχει κανένα μίσος ... 

Παιδική ηλικία; Διάλεξα;.....ουτε καν......ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ....γιατι ειναι τοσο δυσκολο να το καταλαβετε;

Εσένα οι ενεργειακές σου έρευνες τι δείχνουν;

Edited by BloodanDecay
Link to comment
Share on other sites

Dimulator.
Επειδή γενικά παρακολουθώ τις απαντήσεις σου τον τελευταίο καιρό έχω να κάνω ένα και μόνο σχόλιο.
Προδίδεις την μαιευτική.
Άσε για λίγο τα τσάκρα,τις ενέργειες,το κάρμα,την μοίρα,τα Πνεύματα,τις εσωτερικές ροές,τα μπλοκαρίσματα.
Ξέχασε τα.Σαν να μην τα άκουσες ποτέ.Σαν να μην τα σκέφτηκες ποτέ.
Και μετά δες τι γράφεις..Σε καλύπτουν οι απαντήσεις σου?Θεωρείς οτι είναι σφαιρικές?

 

 

 

Να ξέρεις το Μουλαντάρα είναι το τσάκρα που σχετίζεται με το πόσο άνετα νιώθει κανείς τις ενέργειες από την γη.

Δλδ αν κάτσεις σε διαλογισμό σε ασανα και ενώσεις τον κόκκυγα σου με την γη εκεί βλέπεις αν νιώθεις εντάξει ή όχι.


Εγώ όχι.Ξέρεις γιατί?
Γιατί εγώ και άλλα πέντε άτομα ίσως αν τα συγκρίνουμε με άλλα πράγματα που ξέρουμε να
καταλάβουμε τι θέλεις να πεις.Αλλά κάποιος που δεν έχει ακούσει ποτέ για όλα αυτά δεν θα
καταλάβει.Και δεν θα καταλάβει επειδή αγνοείς επιμελώς την σταθερότερη βάση της σοφίας,
της μεταδοτικότητας και της υγιούς σκέψης.Την απλότητα.Και δεν λέω να απλουστεύσεις το
σκεπτικό σου.Λέω οτι είναι κακό να το περιπλέκεις χρησιμοποιώντας τυφλά τις οπτικές της τάντρα,
των τσάκρα και του κάρμα.

Καταλαβαίνεις τι προσπαθώ να σου πω?Τα τσάκρα και το κάρμα είναι έννοιες εισαγωγικές,για να
ανοίξει το μυαλό σου.Είναι σε τεράστιο βαθμό αλληγορίες ώστε όταν μπεις στην διαδικασία να βιώσεις
κάποια πράγματα να είσαι πιο έτοιμος.Δεν είναι σταθερές αξίες/έννοιες και σίγουρα δεν είναι μπούσουλες.

Υ.Γ.Συμφωνώ με τον bloodydecay για έναν απλό λόγο.Επειδή νιώθω οτι αυτή η συγκεκριμένη οπτική
είναι ειλικρινής,σωστή και γενικά την βλέπω στους περισσότερους γκέυ με τους οποίους έχω/είχα την
ευκαιρία να μιλήσω.
Τώρα αν η συγκεκριμένη κατηγορία δεν μπορεί να εργαστεί τόσο καλά σε σχέση με τα τσάκρα ή αν στις
επόμενες ζωές τους(πρόσεξε το οτι μιλάμε για επόμενες ζωές λες και είναι καραμελίτσες)θα έχουν πρόβλημα
με το κάρμα τους,δική τους η ζωή,δικό τους και η διαχείριση.Όπως και στον καθένα μας.Προσωπικά.Αδιαφορώ.
Με ενδιαφέρουν πιο σημαντικά θέματα.Όπως η συνύπαρξη και η συνεννόηση.Και από ό,τι βλέπω.Όλα καλά =)

Edited by Βηλφεγώρ
Link to comment
Share on other sites

ειρωνία;

 

όχι δεν είναι ειρωνεία

 

αν διαβάσεις πιο πίσω νομίζω το λέω.

 

Απλά ξέρω ότι για μερικούς είναι δύσκολο να συγκρατήσουν έννοιες και πληροφορίες.

 

Το ζήτημα λοιπόν αν με ρωτάς αν είναι ειρωνεία σου λέω δεν είναι.

 

Διότι αυτοί που δεν έχουν επιλογή όπως λες και δεν ήταν κάτι ψυχολογικό έχουν βιολογική ευαισθησία στις ορμόνες με τις οποίες έτσι γεννήθηκαν.

 

Επομένως όταν ο άλλος γεννιέται με χημεία βιολογικά πειραγμένη του λέω σε καταλαβαίνω όπως καταλαβαίνω και κάποιον που έχει ένα μόνιμο πρόβλημα υγίειας.

 

Αλλά δεν θέλω να αναφερθώ άλλο στο θέμα μην με ερεθίζεις άλλο διότι ή θα πρέπει να πω την γνώμη μου όπως την πιστεύω και πίστεψε με είναι αρκετά σκληρή η αλήθεια ή θα πρέπει να μην ασχοληθώ για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

 

Οπότε για καλό όλων επιλέγω το δεύτερο για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

όσο αφορά για την συνύπαρξη δεν τίθεται θέμα.

 

για αυτήν την συνύπαρξη συζητάμε αλλά σε όλους τους τομείς.

 

στο να έχουμε φίλους γκέι, φίλες λεσβίες, εργοδότη, υπάλληλο, αδερφό, ανιψιό, θεία, κτλ

 

αλλά συζητάμε και το αν ένα τέτοιο άτομο με τέτοια ένταση μπορεί να υιοθετήσει παιδί και αν πρέπει η κοινωνία να το επιτρέψει.

 

Οπότε αν θέλετε να δείτε το θέμα της συνύπαρξης πρέπει να σκεφτείτε όλες τις παραμέτρους όχι μόνο τις φιλιές ή την σχέση εργοδότη κτλ κτλ.

 

Πάνω σε αυτό το πλαίσιο ορίζονται από την πολιτεία τα δικαιώματα για γάμους, εργασία και υιοθεσίες.

 

Και μην εξάπτεστε όταν σας λένε ότι έχετε πρόβλημα από την στιγμή που και σεις οι ίδιοι παραδεχεστε ότι έτσι γεννιέται κάποιος με πρόβλημα βιολογικό στην χημεία του.

 

Για αυτό είπα το κατανοώ και σας υποστηρίζω αλλά όχι μεμονωμένα.

 

Αν μου ζητήσουν την γνώμη μου για την υγίεια ενός βρέφους σε σχέση με έναν γκεη θα πάρω άλλη θέση.

 

Είμαι ξεκάθαρος σε αυτό.

 

Μην περιμένετε να υποστηρίξω την θέση του ενός εις βάρος του άλλου, όποια και αν είναι τα δύο μέρη.

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ακούσω την πλήρη και σκληρή σου οπτική
και για να είμαι ειλικρινείς αμφιβάλλω για το πόσο σκληρή θα είναι συγριτικά με ό,τι άλλο ακούω χρόνια τώρα
αλλα πριν παραθέσεις την οπτική σου, αν το κάνεις εν τέλει, πως μπορείς να βάζεις στο ίδιο τσουβάλι την ομοφυλοφιλία με τα ''βιολογικά προβλήματα στην χημεία'', την θεωρείς πρόβλημα; Κάποιος που δεν έχει ασχοληθεί με Tantra η δεν ξέρω τι, που ακριβώς ειναι προβληματικός;
Η ομοφυλοφιλία σαν αποτέλεσμα πιστεύω οτι ειναι πολυπαραγοντική και πέρα απο το φυσικό ένσικτο πρέπει να υπάρχει και το κατάλληλο περιβάλλον ανατροφής ή μυαλό το οποίο θα ''ενδώσει'' στην φυσική αυτη τάση παρά τον κατακλυσμό που θα ακολουθήσει μετα. Απο όσο ξέρω δεν έχουμε καμία ορμονική βλάβη ειδικά οσον αφορά την τεστοστερόνη και άλλες αυξητικές/σχετικές με το σεξ ορμόνες εκτός αν εννοείς ''ΠΡΟΒΛΗΜΑ'' *oh god* στην χημεία του εγκεφάλου
Όσο για τις οικογένειες, θεωρώ οτι θα έπρεπε οι ομοφυλόφιλοι να έχουν δικαίωμα υιοθεσίας. Δεν καταλαβαίνω τι φοβάστε, μην βγει γκέι το παιδί που θα μεγαλώσουν; Αν είναι θέμα ανατροφής εγώ μεγάλωσα σε ενα ομοφοβικό και γεμάτο ρατσισμό περιβάλλον χωρίς καμία γκέι επιρροή, και όμως ''βγήκα'' έτσι. Αν δεν αναφέρεσαι καν στην καραμελίτσα του ''μιμιτισμού'' τότε σε τι επίπεδο το θέτεις; Γιατί η μονογονική οικογένεια είναι αποδεκτή όταν σαφώς λείπει ο ένας απο τους δυο ''ρόλους - πρώτυπα'' της κοινωνίας; Τα παιδία που μεγαλώνουν έτσι ειναι μισά; Γιατί είναι αποδεκτή η οικογένεα μητέρα - γιαγιά; Ποια ακριβώς είναι η αρνητική επίπτωση στην κοινωνία , ΠΕΡΑ απο το ενεργειακό επίπεδο που δεν εχω γνωση να μελετησω, πέρα απο την αλλαγή-το καινούριο που θα αναγκαστούν να καταπιούν όσοι νιώθουν ασφαλείς και βολεμένοι στα κλουβία ασφαλείας τους;

 

Edited by BloodanDecay
Link to comment
Share on other sites

το έχω πει πιο πριν, από παλιές ζωές και πράξεις κάποιος αλλάζει την ενέργεια του σε επίπεδο ψυχής και όταν ενσαρκώνεται αυτό βγαίνει βιολογικά την ώρα της σύλληψης

 

και έτσι κάποιος γεννιέται με αυτήν την ροπή.

 

Για αυτό δεν το επιλέγεις όπως λες.

 

Το θέμα όπως βλέπεις σε αυτό το επίπεδο ανάγεται όχι βιολογικά διότι το βιολογικό είναι μέχρι της παρούσας ζωής.

 

Ανάγεται σε μεταφυσικό επίπεδο.

 

 

Τώρα να σου πω και την λύση αν θέλεις.

 

Αν πάει κάποιος να λύσει ψυχολογικά ένα τέτοιο πρόβλημα θα κάνει τα πράγματα χειρότερα στο συνειδητό του γκέι. Διότι υπάρχει φοβερή άρνηση κανείς δεν δέχεται ότι αυτό είναι πρόβλημα.

 

Οπότε αυτή η μέθοδος εγκαταλείπεται.

 

Αν τώρα πάει να το λύσει μεταφυσικά πάλι δεν θα μπορεί να έχει συνειδητή πρόσβαση διότι πάλι συνειδητά ο άλλος αρνείται.

Οπότε ούτε έτσι γίνεται.

 

Αν πάει να το λύσει τηλεπαθητικά και υποσεινήδητα είναι πολύ κουραστικό για τον πνευματικό να σε ποιάσει στην πάρλα διότι η αλλαγή της ενέργειας στο σεξουαλικό δεν λύνεται με λογική, δεν είναι λογικό το λάθος που έγινε σε παλιά ζωή.

 

Οπότε ούτε έτσι.

 

Το μόνο που μένει λοιπόν είναι να γίνει κάτι τηλεπαθητικά αλλά όχι υποσεινηδήτα αλλά ενεργειακά.

Και αυτό μόνο οι Ταντρικοί Daka/Dakini μπορούν να το κάνουν που παίζουν την ζωτική ενέργεια που είναι και η ερωτική στα δάχτυλα.

Δλδ σκέψου ένας Ταντρικός πραγματικά Ταντρικός μπορεί να σου πετάξει από το χέρι του ή από το στέμα του στο Σαχασράρα ενέργεια

 

Και αυτό γίνεται μόνο εξ αποστάσεως μέχρι στιγμής στους περισσότερους.

 

Όμως στο εξωτερικό αρχίσαν να κάνουν και αυτό

 

 

που αυτό που βλέπεις είτε γίνεται για θεραπεία τέτοιων προβλημάτων για όσους καταλαβαίνουν τι παίζει και θέλουν μια άλλη ζωή χωρίς ρατσισμους με κανονική οικογένεια κτλ

 

ή γίνεται για να συνεχίσουν να ζουν χωρίς να λύνουν το πρόβλημα διότι δεν το επιθυμούν ακόμη και απλά λαμβάνουν ενέργεια αλλά καθαρή ενέργεια όχι από όποιον να ναι από μπαράκι πχ με γκει που δεν ξέρεις πως η σεξουαλική ενέργεια αλλάζει από την σκέψη του κάθε ένα!

 

Για αυτό ένας Ταντρικός δεν έχει καν κολλήματα σεξουαλικά τα κάνει όλα και ακόμη ότι δεν φαντάζεσαι αλλά έχει και τις δικές του επιλογές που για να μπορεί να εκπέμπει καθαρή ενέργεια πρέπει να κάνει τις επιλογές που ο ίδιος κρίνει με την ηθική του που καθορίζει πόσο καθαρή θα είναι η ενέργεια του.

 

για αυτό άλλωστε ένας Ταντρικός που ξέρει πως η σεξουαλική ενέργεια αλλάζει με την σκέψη αν ήταν στο χέρι του να ορίσει νομοθετικά τις υιοθεσίες βρεφών δεν θα σου επέτρεπε να έχεις αλληλεπίδραση με ένα βρέφος αν πρώτα δεν σε σταθεροποιούσε ενεργειακά.

 

Αυτή είναι η σκληρή αλήθεια.

Τώρα από την στιγμή που τα σεξουαλικά ενεργεικά βγήκαν τόσο έξω στην φόρα για όλους αν κάποιοι τα εκμεταλευτούν πχ κλάδος υγίειας για να δημιουργήσουν πρόβλημα και να σου πουλήσουν φάρμακα δεν ξέρω.

 

Και αυτό είναι πρόβλημα της κοινωνίας.

Οπότε ο κόσμος έχει δικαίωμα να ξέρει όλη την ιστορία και τις παραμέτρους.

 

Και ότι γίνεται θεραπεία ενεργειακή και ότι κάποιοι μπορεί να εκμεταλευτούν τους γκέι σε θέμα υγίειας και αν ποια πρέπει να είναι η σχέση ενός ενεργειακά ασταθή με ένα βρέφος και με τον θεσμό της οικογένειας που είναι ο πυρήνας της κοινωνίας.

 

Οπότε ναι εγώ είμαι μαζί με τους γκέι και τις λεσβίες και ότι άλλο φανταστείς αλλά σου λέω όλη την ιστορία δεν σου χαϊδεύω τα αυτιά.

 

Και την λέω όλη τη ιστορία και για τους γκέι που θέλουν να αλλάξουν και για τους γκέι που δεν θέλουν και για όσους σχετίζονται ενεργειακά μαζί τους, σε κάθε σχέση αλλά ειδικά για ένα παιδί που εκεί είναι καθαρό από ενέργειες και μπορεί να το αλλάξει κάποιος.

 

Οπότε μην εξάπτεστε όταν σας λέμε υπάρχει πρόβλημα.

 

 

Τις επιλογές στις είπα. Ή συνεχίζεις όπως ήσουν να παίρνεις ενέργεια από ό,τι βρεις και επιλέγεις με την κρίση σου ή έχεις και άλλες επιλογές πλέον αλλά όχι μόνο εσύ όλοι μας.

 

Το τι ερωτικό σύντροφο θα επιλέξεις είναι ακριβώς σαν να επιλέγεις 2 σουβλάκια με γύρο κάθε μέρα, ή fast food, ή χορτοφαγία και υγιεινή ζωή.

 

Όλες οι επιλογές υπάρχουν κανείς δεν ταϊζει τον άλλο με το ζόρι γύρο ... αλλά ούτε και με το ζόρι να τρώει φαγητά στον ατμό.

 

Εσύ επιλέγεις.

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

τώρα αν θέλεις να σου εξηγήσω τι κάνει στο βίντεο και πως το κάνει μπορώ να σου πω ακόμη και τι νιώθει η κοπέλα η οποία δεν νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα από όσο βλέπω την χένα στο πόδι που σημαίνει ότι είναι του μονοπατιού του διαλογισμού, yoga κτλ... μπορεί απλά να εξισορροπεί τις ενέργειες της ή απλά να της αρέσει αυτός ο τρόπος ανταλλαγής ενέργειας.

 

Οπότε βλέπεις πάμε αλλού ....

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσσα απάντηση και πολύ ενδιαφέρον βίντεο, ομολογώ οτι διάβασα αρκετές φορές αυτά που έγραψες για να προσπαθήσω να έρθω οσο πιο κοντά γίνεται σε αυτό που νομίζω οτι ενοείς
Και κατευθείαν στο ψητό, αν υποθέσουμε πως όλα οσα ανέφερες παραπάνω είναι αληθινά, εγώ που δεν θέλω, για κανένα λόγο να αλλάξω την σεξουαλικότητα μου, μπορώ να ισορροπίσω ενεργειακά και μακροπρόθεσμα να υιοθετήσω παιδί *ουτε καν,απλό παραδειγμα* χωρίς να του προκαλέσω προβλημα; Και πως ειναι το μωρό ''καθαρό'' οταν κουβαλαει τις προηγουμενες ζωες του, οπως εγω π.χ ;

Link to comment
Share on other sites

Μια παρέμβαση: 

http://tvxs.gr/news/%CE%BA%CF%8C%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82/%CE%BD-%CE%B1%CF%86%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%84%CF%81%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BD%CE%B5%CE%BA%CF%81%CE%BF%CE%AF-%CF%83%CE%B5-%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%84%CF%8C%CF%80%CE%B5%CE%B4%CE%BF-%CF%83%CF%85%CE%B3%CE%BA%CE%AD%CE%BD%CF%84%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%BF%CE%BC%CE%BF%CF%86%CF%85%CE%BB%CF%8C%CF%86%CE%B9%CE%BB%CF%89%CE%BD

 

Δεν ξέρω αν είναι συμπτωματικό, αλλά το ότι πριν μερικούς μήνες την "τιμητική" της βάρβαρης βίας είχαν οι ομαδικοί βιασμοί και η κατακρεούργηση γυναικών στην Ινδία, τη μέση ανατολή αλλά και ντόπια κρούσματα. Ενώ σιγά σιγά η "γκάμα' δείχνει να διευρύνεται.. στους ομοφυλόφυλους αλλά και άσχετους ("τυφλές" βόμβες στην Αμερική), τα πολιτικά άκρα , τα αδέσποτα ζωάκια στις πόλεις και τα απειλούμενα στο περιβάλλον κ.λ.π. το πρόβλημα δεν έχει να κάνει ντε και καλά με πολυ στοχοποιημένες κοινωνικές ομάδες, αλλά με το ότι όλο και περισσότεροι άνθρωποι δεν ανέχονται πλέον την ύπαρξη των συνανθρώπων τους με αιτία (ή και αφορμή) ότι δεν συμφωνούν με αυτούς, είναι εχθροί, είναι δείξε είναι κακοί, είναι χριστιανοί, γκέϊ, κατώτεροι πνευματικά, σαβουροφάγοι ή υγιεινοφάγοι, κατώτερες γυναίκες σαν φύλο κ.α. Απλά σαν πρώτη προτίμηση η βία (ψυχολογική, νοητική, σωματική) ως δυνάστης & σκιερό ρεύμα χτυπάει τους εύκολους, εμφανείς και ευαίσθητους στόχους χωρίς να είναι μόνο αυτό. Είναι πιο τυφλό απ ότι φαίνεται δηλαδή.

 

Αλλά αυτό θα μπορούσε να είναι και ένα άλλο θέμα καθώς οι προεκτάσεις του είναι αμέτρητες.

 

Κλείνει η παρένθεση.

Link to comment
Share on other sites

η προσωπική μου γνώμη είναι ότι στα σεξουαλικά σου μπορείς να συνεχίσεις με ό,τι έκανες ούτως ή άλλως αυτό και μέχρι τώρα δεν πείραζε κανέναν.

 

για μένα όποιος είναι ρατσιστής σε αυτό είμαι μαζί σου και με τις λεσβίες και με ό,τι άλλο θέλεις.

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα σε αυτό! Εγώ όμως προσωπικά που ξέρω τον τρόπο να αλλάζω τις ενέργειες μου.

 

Αλλά και όλοι οι άλλοι, εργοδότες, φίλοι, συμφοιτητές κτλ πάλι δεν θα είχαν πρόβλημα από ότι φαντάζομαι.

Αλλά στο υπογράφω ό,τι θα επιρρεαστούν αυτοί και εσύ από αυτούς. Αυτό πάντα γίνεται από όλους.

Αλλά γίνεται πιο έντονα σε σεξουαλικά έντονους κάθε είδους!

 

Τώρα όταν πρόκειται για κάποιες ειδικές κοινωνικές ομάδες ανθρώπων όπως παιδιά σε ορφανοτροφείο δεν τους προσθέτεις + ακόμη κάτι ενεργειακά έντονο. Και το έντονο δεν είναι απλά σεξουαλικό είναι και τι απωθημένα κουβαλά κάποιος μέχρι να απελευθερωθεί σαν γκέι, λεσβία κτλ...

 

Πρόσεξε! Λέω έντονο δεν λέω κάτι άλλο.

Επιλέγεις λοιπόν για αυτά τα άτομα άλλες ποιότητες ανθρώπων για να συνυπάρξουν.

 

Οπότε η προσωπική μου άποψη είναι ΑΝ δεν θέλεις να αλλάξεις συνεχίζεις όπως παλιά, αλλά καλό θα ήταν να μην εμπλέξεις άλλα άτομα τέτοιων κοινωνικών ομάδων.

 

Άλλα άτομα όπως ενήλικες που ο κάθε ένας έχει την διάθεση ή όχι να αυτοεκπαιδευτεί σε οποιοδήποτε τομέα όλοι μας είμαστε ελεύθεροι να συναναστρεφόμαστε μεταξύ μας.

 

Τώρα αν κάποιοι ξέρουν ψυχολογία ή κάποιοι έχουν διαίσθηση και αντιλαμβάνονται σκέψεις, ή άλλοι αντιλαμβάνονται τις ενέργειες είναι υπέρ τους για να μην αλλάζουν και γίνονται έρμαια.

 

Ακόμη και οι γκέι, λεσβίες κτλ από τα ζόρια που έχουν όπως είπες ρατσιμούς, ψυχολγικές πιέσεις είναι σε πίεση να αλλάξουν και θα ήταν υπέρ σας αν σας μάθανε κάποιος πώς να αλλάζετε την ενέργεια σας όπως θέλετε.

 

Αν λοιπόν κάποιος γκέι, θέλει να παραμείνει γκέι αλλά μάθει Ταντρα και ελέγχει την ενέργεια του και την σκέψη του για μένα δεν υπάρχει πρόβλημα

να κάνει ότι θέλει.

 

Αλλά μέχρι τώρα αυτό δεν γίνεται στους άντρες.

Γίνεται πιο εύκολα στις λεσβίες διότι η γυναίκα δύσκολα χάνει το χαρακτηριστικό της δημιουργίας.

 

Οπότε αν θέλει κάποιος δεν αλλάζει και έχει περιορισμούς, ή παραμένει γκέι αλλά μαθαίνει να ελέγχει κάποια πράγματα ή αν θέλει μπορεί και να αλλάξει και από γκέι να γίνει στρέιτ.

 

Το τι θέλει κάποιος όμως είναι καθαρά προσωπική επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...