Jump to content

Το πείραμα της Φιλαδέλφειας


Recommended Posts

OK, οι τύποι προσπαθούν να αναπαράγουν το πείραμα, χρησιμοποιώντας την ενοποιημένη θεωρία πεδίων του Τέσλα.

Η ιστοσελίδα του νέου αυτού πειράματος βρίσκεται εδώ. (μαζί με το νεότερο update εδώ)

Ωστόσο, η συνέντευξη που παραθέτεις Anor έχει γίνει πριν το πείραμα και παρ'όλο που είναι σχετικά ενδιαφέρουσα, τελικά δεν μάθαμε τί απέγινε το πείραμα (αφού ξεκίνησε μέσα Αυγούστου, λογικά θα έχει τελειώσει εδώ και καιρό). Μυρίζομαι αποτυχία... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

OK, οι τύποι προσπαθούν να αναπαράγουν το πείραμα, χρησιμοποιώντας την ενοποιημένη θεωρία πεδίων του Τέσλα.

Η ιστοσελίδα του νέου αυτού πειράματος βρίσκεται εδώ. (μαζί με το νεότερο update εδώ)

Ωστόσο, η συνέντευξη που παραθέτεις Anor έχει γίνει πριν το πείραμα και παρ'όλο που είναι σχετικά ενδιαφέρουσα, τελικά δεν μάθαμε τί απέγινε το πείραμα (αφού ξεκίνησε μέσα Αυγούστου, λογικά θα έχει τελειώσει εδώ και καιρό). Μυρίζομαι αποτυχία... :whistling:

 

 

Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι ειτε είχε επιτυχία είτε αποτυχία το πειραμα θα μας το ελεγαν???

 

Θα επιβεβαιωναν τις φημες????

 

Δε νομίζω

 

 

ΦΛΑΦΛΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω 'γω??! :huh:

Οι τύποι έκαναν τόσο θόρυβο για την περιβόητη "αναπαραγωγή του πειράματος της Φιλαδέλφειας" με τις συνθήκες που έγινε και πριν μισό αιώνα, ώστε να δούμε αν έστεκε σαν πράξη ή όχι.

Και τώρα που το έκαναν, θα το αποκρύψουν? Προς τί τόσος θόρυβος τότε?

 

ε? ε babuska??! :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

E καλε δεν ξερω, απλα μου κανει εντυπωση και δε εγινε και τοσος μεγαλος θορυβος πια,απλα αυτο που λεω ειναι οτι μηπως ακομα και αυτος ο ντορος ηταν υποκεινουμενος απο καποιους...για να εξυπηρετηθουν καποιοι αλλοι σκοποί???? Πως εξηγείς εσυ οτ γεγονος οτι δεν υπαρχει καμια ενημερωση και αν ητνα αποτυχια γιατι δε το λενε απλα...???

 

* :offtopic: και μη μου βγαζεις τη γλωσσα εξω εμενα βλε!!!! :063laugh:

 

ΦΛΑΦΛΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Υποκεινούμενος από ποιούς? Κάποιους άλλους πέρα από τους συντελεστές του πειράματος? Ποιοί άλλοι σκοποί θα μπορούσαν να εξυπηρετηθούν από κάτι τέτοιο?

Πως εξηγείς εσυ οτ γεγονος οτι δεν υπαρχει καμια ενημερωση και αν ητνα αποτυχια γιατι δε το λενε απλα...???

Γιατί "καμία ενημέρωση"? Δεν είδες τα links που παρέθεσα?

Το αν πέτυχε ή απέτυχε, νομίζω πως αργά ή γρήγορα θα αναγκαστούν να το πουν, ακριβώς επειδή "έκαναν πολύ θόρυβο" πριν κάνουν το πείραμα.

* :offtopic: και μη μου βγαζεις τη γλωσσα εξω εμενα βλε!!!! :063laugh:

:blblbl: :018bleh::P :evilbl: :4_14_202[1]:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα πλοία είχαν μερικές πόρτες σφραγισμένες και κάθε μερικούς μήνες ερχόταν κλιμάκιο και κάτι έλεγχε στις πόρτες αυτές. Επίσης το πλοίο απ ότι λέγεται οδηγήθηκε στην Κύπρο για διάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...