Jump to content

Και λιγο σκοταδι δεν βλαπτει!!


Recommended Posts

ΟΚ Η φυση εχει δυο πλευρες, την καλη και την κακη..

 

Μερα και Νυχτα λοιπον...

τη μερα ολα μια χαρα, μελισουλες λουλουδακια, χαρουμενα μικρα ζωακια, δυσκολα θα δουμε να γινεται κατι το βιαιο..

 

Τη Νυχτα ομως αυτα αλλαζουν..Η χαρα παει για υπνο και δεινει την θεση της στη αγωνια...Τα νυκτοβια ζωα βγαινουν εξω απο τις φωλιες τους, και τα περισσοτερα ειναι πεινασμενα(αν και ακακα τα δικα μας)

 

Κι εμεις?TV!!!

Ακομα ομως και να μη κολλαμε εκει σιγουρα δε μπορουμε χωρις λιγο φως, βλεπετε εχουμε μαθει μονο τη μια πλευρα, την "φλωρικη" επιτρεψτε μου τον χαρακτηρισμο!

Ωντας λοιπον "Φλωροι" ειναι απολυτως λογικο να τρεφουμε καποες επιφυλλαξεις για το σκοταδι, αφου δε βλεπουμε τιποτα θα μου πειτε...>Ναι μεν η οραση μπορει να χανει μεγαλο ποσοστο λειτουργικοτητας ΟΜΩΣ εχουμε 5 ακομα αισθησεις(μαζι με την 6)που περιμενουν να τις οξυνουμε!! ,

Αντ'αυτου με το ζορι της χρησιμοποιουμε...

 

προσωπικα εχω εκταισθησεις(χεχε) και απο οτι εχω διαβασει εδω μεσα οι περισσοτεροι..

γιατι λοιπον φοβομαστε τα πλασματα του σκοτους και δεν προβαινουμε σε "επαφη" μαζι τους??

 

Τελευταια με "επισκεπτονται" σκιεροι(κουκουλοφοροι κλπ) αρκετα συχνα...θα τους πω να αραξουν για καφε την επομενη(συνβολικα) να δουμε τι θα κανει...καιρος να αλλαξει λιγο το τροπαριο και σειρα μου να παιξω...

 

 

πλακα πλακα σε οσες αναφορες που εχω διαβασει κανεις ποτε δεν εδωσε διαφορετικη περιγραφη...κανεις ποτε δηλ δε σκεφτηκε να "μιλησει" ας πουμε μαζι τους? να μαθει τα μυστικα τους? Τι :censored: θελουν απο εμας επιτελους και μας κοψοχωλιαζουν??

 

Ειναι κατι απολυτως φυσικο (κοινωνιολογικο συμπληρωνω μιας και τα "φυσιολογικα" δεν ειναι ανεκτα απο τη κοινωνια) αφου το μεγαλυτερο % εχει ΙΔΙΑ συμπτωματα. Γιατι να αντιδρουμε ετσι? ενταξει εχουμε χασει εδω και καιρο το κομματι του εαυτου μας που ειχε τη νυχτα για φιλη!

ομως ειναι αναγκη να συμπεριφερομαστε τοσο κατηγορηματικα εναντιων ( με τον "φλωρικο" τροπο) σε οτι κινειται εκει μεσα??

 

Αφου μπορει και ερχεται σε επαφη μαζι μας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!!!

 

Μαλλον απο ενα που εχουμε ξεχασει πως να επικοινωνουμε μαζι του...

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Η φυση εχει δυο πλευρες, την καλη και την κακη..

 

Μερα και Νυχτα λοιπον...

τη μερα ολα μια χαρα, μελισουλες λουλουδακια, χαρουμενα μικρα ζωακια, δυσκολα θα δουμε να γινεται κατι το βιαιο..

 

Ο σκοπός του κειμένου σου δηλαδή είναι δούμε και να αναφέρουμε κάτι το βίαιο;

 

Τη Νυχτα ομως αυτα αλλαζουν..Η χαρα παει για υπνο και δεινει την θεση της στη αγωνια...Τα νυκτοβια ζωα βγαινουν εξω απο τις φωλιες τους, και τα περισσοτερα ειναι πεινασμενα(αν και ακακα τα δικα μας)

Νομιζω πως δεν παει καμία "χαρά" για υπνο... Την ημέρα ο κόσμος εργάζεται, αγωνιά για να βγάλει τα προς το ζην. Ιδρώνει και κοπιάζει να δουλεψει για να ζήσει. Καθε πράγμα έχει 2 πλευρές! Ετσι και η ημέρα και η νυχτα

έχουν θετική και αρνητική πλευρά. Αλλά προτιμάς να αναδείξεις την θετική πλευρά της ημέρας και την αρνητική πλευρά της νυχτας. Την νυχτα, την ωρα των ερωτευμένων που αναζητουν το αστέρι τους και το άλλο τους μισό. Γιατι η νυχτα να ειναι τόσο αρνητικη δε το καταλαβαινω;

 

Κι εμεις?TV!!!

Ακομα ομως και να μη κολλαμε εκει σιγουρα δε μπορουμε χωρις λιγο φως, βλεπετε εχουμε μαθει μονο τη μια πλευρα, την "φλωρικη" επιτρεψτε μου τον χαρακτηρισμο!

Ωντας λοιπον "Φλωροι" ειναι απολυτως λογικο να τρεφουμε καποες επιφυλλαξεις για το σκοταδι, αφου δε βλεπουμε τιποτα θα μου πειτε...>Ναι μεν η οραση μπορει να χανει μεγαλο ποσοστο λειτουργικοτητας ΟΜΩΣ εχουμε 5 ακομα αισθησεις(μαζι με την 6)που περιμενουν να τις οξυνουμε!! ,

Αντ'αυτου με το ζορι της χρησιμοποιουμε...

 

Αναφέρεις την μια πλευρά ως φλωρικη και τους χρήστες της φλώρους; Και σε ρωτώ τι ειναι φλώρικο; Μηπως να φοράς τα μαυράκια, τις πενταλφίτσες, να βαζεις το make up, να ντινεσαι gothαδικα και αρα να εισαι βαμπιράκι ή γκοθάκι και να γυρνας τα βραδυα για να κανεις το μπαμπουλα στις γιαγιάδες;; ΛΟΛ ! Η εχεις δει και τις δύο πλευρές πληρως, και μπορεις να κρινεις για το αν η μια πλευρα γνωρίζει την άλλη ή οχι;

 

γιατι λοιπον φοβομαστε τα πλασματα του σκοτους και δεν προβαινουμε σε "επαφη" μαζι τους??

 

Τελευταια με "επισκεπτονται" σκιεροι(κουκουλοφοροι κλπ) αρκετα συχνα...θα τους πω να αραξουν για καφε την επομενη(συνβολικα) να δουμε τι θα κανει...καιρος να αλλαξει λιγο το τροπαριο και σειρα μου να παιξω...

Θα ηθελα πολύ να μάθω τι ειπατε τελικά με αυτους τους σκιερούς...

 

πλακα πλακα σε οσες αναφορες που εχω διαβασει κανεις ποτε δεν εδωσε διαφορετικη περιγραφη...κανεις ποτε δηλ δε σκεφτηκε να "μιλησει" ας πουμε μαζι τους? να μαθει τα μυστικα τους? Τι :censored: θελουν απο εμας επιτελους και μας κοψοχωλιαζουν??

 

Ποίων τις αναφορές αναφέρεις και τι λέγανε αυτές.. γίνε πιο συγκεκριμένος.

 

 

Ωραιο post.. συνεχισε να δουμε που το πας...

Link to comment
Share on other sites

Κινείσαι σε δύο άξονες.. τη δυαδικότητα φως-σκοτάδι και τους..... σκιερούς!

Το πρώτο σκέλος όμως το χρησιμοποιείς θέλοντας να κατηγορήσεις το φως ως "φλώρικο" για να προσεγγίσεις αλλιώς το σκοτάδι. Εκτός κι αν δεν κατάλαβα καλά... :unsure:

Πάντως, σε στιγμές ανασφάλειας και απομόνωσης από το οικείο περιβάλλον, είναι δυνατόν να μπαίνουμε σε περίεργες σκέψεις προκειμένου να δούμε τον εαυτό μας ως θύμα για να αποδώσουμε ευθύνες σε κάποιους θήτες (που θα τους βρούμε και αυτούς αργά η γρήγορα). Τί σχέση έχει αυτό? Μου δίνεις την εντύπωση ότι κάποιος προσπαθεί να σε τυφλώσει με το φως και συνεπώς του αποδίδεις την έννοια "φλώρικο" σαν άμυνα... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Sucore το να μιλήσεις με τους σκιερούς ή να τους κάνεις να σου μίλήσουν δεν πάιζει.....

Αντε το πολύ πολύ να σου δείκσουν κάτι.

Πώς τι και γιατι δεν μπορώ να σου πώ :018bleh:

Εγώ πάντως το μόνο που κατάφερα είναι να σταματήσουν να με επισκέπτονται(για το ιδιο λογο που θες να ξεκινίσεις εσυ)

Δοκίμασα αρκετές φορές να μιλήσω να τους πείσω να μου δείξουν κάτι ακομα και να τους απειλήσω (λολ τι :censored: εκανα να ξερες) τωρα ποια κοιμαμαι κανονικά τα βραδυα :crying:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Η φυση εχει δυο πλευρες, την καλη και την κακη..

 

Μερα και Νυχτα λοιπον...

τη μερα ολα μια χαρα, μελισουλες λουλουδακια, χαρουμενα μικρα ζωακια, δυσκολα θα δουμε να γινεται κατι το βιαιο..

 

Τη Νυχτα ομως αυτα αλλαζουν..Η χαρα παει για υπνο και δεινει την θεση της στη αγωνια...Τα νυκτοβια ζωα βγαινουν εξω απο τις φωλιες τους, και τα περισσοτερα ειναι πεινασμενα(αν και ακακα τα δικα μας)

 

Εννοείται πως λίγο σκοτάδι δε βλάπτει... Άλλωστε χωρις τη νυχτα δε θα μπορούσαμε να εκτιμήσουμε την ημέρα και το αντίθετο.

Αλλά ότι τη νύχτα η χαρά πάει για ύπνο διαφωνώ.. Εγώ πιστεύω πως το βράδυ έρχονται οι περισσότερες χαρές.. οι έγνοιες της ημέρας πάνε για ύπνο...

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Η φυση εχει δυο πλευρες, την καλη και την κακη..

 

Μερα και Νυχτα λοιπον...

τη μερα ολα μια χαρα, μελισουλες λουλουδακια, χαρουμενα μικρα ζωακια, δυσκολα θα δουμε να γινεται κατι το βιαιο..

 

Τη Νυχτα ομως αυτα αλλαζουν..Η χαρα παει για υπνο και δεινει την θεση της στη αγωνια...Τα νυκτοβια ζωα βγαινουν εξω απο τις φωλιες τους, και τα περισσοτερα ειναι πεινασμενα(αν και ακακα τα δικα μας)

 

Εννοείται πως λίγο σκοτάδι δε βλάπτει... Άλλωστε χωρις τη νυχτα δε θα μπορούσαμε να εκτιμήσουμε την ημέρα και το αντίθετο.

Αλλά ότι τη νύχτα η χαρά πάει για ύπνο διαφωνώ.. Εγώ πιστεύω πως το βράδυ έρχονται οι περισσότερες χαρές.. οι έγνοιες της ημέρας πάνε για ύπνο...

και οι δυο εχετε δικιο. Εξαλλου δεν μπορουμε να πουμε οτι η μερα ειναι καλη και η νυχτα κακη η το αντιθετο. Και οι δυο εχουν και τις καλες τους και τις ασχημες πλευρες, πραγμα που δεν χρειαζεται αναλυση πιστευω, ο καθενας μπορει να σκεφτει δεκαδες παραδειγματα..

Link to comment
Share on other sites

Για προσδιορίστε λίγο τους σκιερούς ρε παιδια να μαθουμε κι εμεις οι ασχετοι! :063laugh::063laugh::063laugh:

 

Σαν τα σκιουράκια μου ακούγονται!! :blblbl: :blblbl: :blblbl: :063laugh::063laugh:

 

 

Πολύ γενικολογία αυτή οι λέξη μου ακουγεται.. τις καναμε ολες τις σκιες κακές τωρα... :nono:

Link to comment
Share on other sites

Για προσδιορίστε λίγο τους σκιερούς ρε παιδια να μαθουμε κι εμεις οι ασχετοι! :063laugh::063laugh::063laugh:

 

Σαν τα σκιουράκια μου ακούγονται!! :blblbl: :blblbl: :blblbl: :063laugh::063laugh:

 

 

Πολύ γενικολογία αυτή οι λέξη μου ακουγεται.. τις καναμε ολες τις σκιες κακές τωρα... :nono:

 

 

Θα συμφωνισω απολυτα με τον Speedy....

 

Σιγουρα λιγο σκοταδι κακο δεν κανει αλλωστε οπως ειπαμε και η μερα και η νυχτα εχουν τα θετικα και τα αρνητικα τους. Οποτε ολα εμπειριες ειναι που σκοπο εχουν να μας βοηθησουν να αναπτυχθουμε .

Link to comment
Share on other sites

Για προσδιορίστε λίγο τους σκιερούς ρε παιδια να μαθουμε κι εμεις οι ασχετοι! :063laugh::063laugh::063laugh:

 

Σαν τα σκιουράκια μου ακούγονται!! :blblbl: :blblbl: :blblbl: :063laugh::063laugh:

 

 

Πολύ γενικολογία αυτή οι λέξη μου ακουγεται.. τις καναμε ολες τις σκιες κακές τωρα... :nono:

 

Χμμμμμ....

Θα σου πώ τι εγινε με εμένα και τι εννοώ σκιερούς.

Την πέφτω για ύπνο και όλα καλά.

Μετά απο 30-50 λεπτά νιώθω σαν να ξυπνάω και δεν μπορώ να κουνηθώ(μόρα,incubi,succubi....etc..)

Νιώθω την παρουσία καποιανού αλλα δεν βλέπω τιποτα παρά μια μαυρη σκιά.

Δεν έχει μορφη που μπορείς να πείς α να ειναι μελαχρινο η ξάνθό απλα κατι σαν μάζα με ανθρώπινες εκτάσεις(χέρια,ποδια) πολυ απλα ομως, οχι δάκτυλα πχ.

 

Ακολυω κατι να λέγεται σαν ψαλμός (καλό, κακό δεν ξέρω)

Οσπου λέω κατι και την κάνει λούις.....

 

 

Αυτάαααα. :)

Link to comment
Share on other sites

ειχα διακοπη ρευματος μεχρι τωρα.

 

ΧΑ!!!τελικα επεσε κινηση εδω μεσα!

 

Το ποστ μου βγηκε τελειως αυθορμητα, σκεφτομουν αλλα και αλλα εγραψα, το "φλωρικο" το εβαλα σε "" γιατι δεν το εννοουσα ετσι, απλα δε μπορεσα να βρω καποιον αλλον χαρακτηρισμο(μη μου αρχισεται να μου πετατε συνωνημα τωρα!!!)

 

ΚΜΜμμΚμμμ, ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ στην εποχη μας!!! οταν λεω η χαρα παει για υπνο εννοω ολα τα ακακα και γλυκουλικα ζωακια

 

Φιλε gojetassj4 οι τυποι μου ερχονται καθε βραδυ και χωρις να ειμαι ξαπλα, δεν με εχουν πλησιασει, απλα παρακολουθουν.

 

Δεν ακουω τιποτα παραξενο, ομως με πιανει μια ριγη...ανεφερες οτι τους προκαλεσες>>για πες κι αλλα

 

Αγαπητε Speedy >Σκιερους ονομαζω τυπους φαση ιλλουμινατι( ιδιο στυλακι μονο που αχνοφαινεται μια 3Δ σκια αντι για ανθρωπος).

 

 

Γενικα δηλωνω πως εχουμε απομακρυνθει παρα πολυ(χρονικα-τοπικα)απο το "σκοτος"..

ΔΕΝ πρεπει να μας τρομαζει η νυχτα, κι αυτη στο παιχνιδι ειναι.

 

 

ΥΓ. Δεν εχω καμια σχεση με goth stuff, και παροτι συωφωνω πως ο εωσφορος ηταν ο μοναδικος επαναστατης και ο πρωτος πραγματικα ελευθερος, τιποτα πανω μου ΔΕΝ φανερωνει τη συμπαθεια μου προς αυτον

(εκτος απο τις σβαστικες που εχω χαραγμενες...πλακιτσα)

Link to comment
Share on other sites

+++

μην ανησυχεις speedy, αν καταφερω και επικοινωνησω θα ποσταρω τι βγηκε απο εκει...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ....

Θα σου πώ τι εγινε με εμένα και τι εννοώ σκιερούς.

Την πέφτω για ύπνο και όλα καλά.

Μετά απο 30-50 λεπτά νιώθω σαν να ξυπνάω και δεν μπορώ να κουνηθώ(μόρα,incubi,succubi....etc..)

Νιώθω την παρουσία καποιανού αλλα δεν βλέπω τιποτα παρά μια μαυρη σκιά.

Δεν έχει μορφη που μπορείς να πείς α να ειναι μελαχρινο η ξάνθό απλα κατι σαν μάζα με ανθρώπινες εκτάσεις(χέρια,ποδια) πολυ απλα ομως, οχι δάκτυλα πχ.

 

Ακολυω κατι να λέγεται σαν ψαλμός (καλό, κακό δεν ξέρω)

Οσπου λέω κατι και την κάνει λούις.....

 

 

Αυτάαααα. smile.gif

Χαλαρά πραγματάκια ειναι αυτά! :) Να μη σε ανησυχουν καθόλου! :smilewink: Ακολουθησε τις μεθόδους προστασίας που έχει γράψει η Νεφελη στον Ιστό. Λιγο αλατόνερο και όλα κυριλέ! ^_^

Τωρα η μόρα ειναι λίγο δύσκολο .. Όλοι νομιζουν ότι τους εχει ερθει η μόρα επείδη ζουν ενα μεταβατικό σταδιο απο lucid dreaming στο ξύπνημα..

Ας μην ειμαστε τοσο υπερβολικοί ρε παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Speedy >Σκιερους ονομαζω τυπους φαση ιλλουμινατι( ιδιο στυλακι μονο που αχνοφαινεται μια 3Δ σκια αντι για ανθρωπος).

:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Μαλιστα.. Eξήγησέ μας λοιπον τι ειναι οι "ιλλουμινάτι", φίλε Sucore? Γιατι έχω την εντύπωση ότι άλλα λες κι άλλα ενοεις!! Δωσε μου εναν ορισμό σε παρακαλω για το τι ειναι οι "Ιλλουμινάτι" για εσενα..

:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

 

ΥΓ. Δεν εχω καμια σχεση με goth stuff, και παροτι συωφωνω πως ο εωσφορος ηταν ο μοναδικος επαναστατης και ο πρωτος πραγματικα ελευθερος, τιποτα πανω μου ΔΕΝ φανερωνει τη συμπαθεια μου προς αυτον

(εκτος απο τις σβαστικες που εχω χαραγμενες...πλακιτσα)

 

Η Ονομασία ΕΩΣΦΟΡΟΣ δεν έχει καμία σχέση με το χαρακτηρισμό που έδωσαν οι "ΓΕΡΟΝΤΕΣ" του "Λιακόπουλου" σε αυτό το όνομα, στο οποίο του έχουν αλλάξει τα φώτα. Η σβαστιγα ειναι αρχαίο σύμβολο, το οποίο το μεταχειρίστικαν ανθρωποι που προκαλέσαν εγκλήματα στην ανθρωπότητα. :(

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΡΡΡΡΓΓΓΚΚ!!!!!!!!!!!

 

 

ΣΑΝ ιλλουμινατι ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΕΣ ΦΟΡΕΣΙΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΕΝΑΝΤΙΩΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΟΝΑΡΧΗ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

SS και στην υπογραφη μου το εχω SS,SS,SS,SS,SS,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...