Jump to content

Αντικειμενα που πεφτουν


Recommended Posts

Δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα καθε φορα που ακουω 2 συγκεκριμενα τραγουδια και ειμαι μονος μου στο δωματιο αρχιζουν να πεφτουν αντικειμενα, ακουω οτι χτυπαει το τηλεφωνο το κουδουνι και νιωθω και μια δευτερη παρουσια.Μολις πατησω το pause εχω αυτη την αισθεση για 3-5 λεπτα και μετα φευγει.Τα τραγουδια ειναι τα εξης : Funeral In Carpathia , & Heaven Torn Asunder.Μονο τότε τι λετε να ειναι?

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε σε καποιο στουντιο και βαλε να παιξουν τα τραγουδια αναποδα, δες αν λένε κάτι διαφορετικά γραψε τους στοιχους σε ενα χαρτι και προσπαθησε να δεις αν ειναι κρυπτογραφημενοι...

Link to comment
Share on other sites

Οι cradle of filth είναι περισσότερο του "φαίνεσθαι", οπότε μάλλον δε χρειάζεται να το βάλεις να παίξει από την ανάποδη, αλλά να αναζητήσεις αλλού την αιτία... :smilewink:

Μήπως τα ακούς σε surround? προσπάθησε να απομονώσεις μερικά ηχεία και να δεις αν αλλάζει κάτι, ή γενικότερα τί ψάξε να βρεις τί ακριβώς προκαλεί την πτώση αντικειμένων που λες (κάποιο δυνατό μπάσο κτλ..).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα καθε φορα που ακουω 2 συγκεκριμενα τραγουδια και ειμαι μονος μου στο δωματιο αρχιζουν να πεφτουν αντικειμενα, ακουω οτι χτυπαει το τηλεφωνο το κουδουνι και νιωθω και μια δευτερη παρουσια.Μολις πατησω το pause εχω αυτη την αισθεση για 3-5 λεπτα και μετα φευγει.Τα τραγουδια ειναι τα εξης : Funeral In Carpathia , & Heaven Torn Asunder.Μονο τότε τι λετε να ειναι?

 

Δεν είναι τίποτα! Αυτό το παθαίνω κι εγώ όποτε ακούω In Flames τα πρώτα τραγούδια από το Colony

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα καθε φορα που ακουω 2 συγκεκριμενα τραγουδια και ειμαι μονος μου στο δωματιο αρχιζουν να πεφτουν αντικειμενα, ακουω οτι χτυπαει το τηλεφωνο το κουδουνι και νιωθω και μια δευτερη παρουσια.Μολις πατησω το pause εχω αυτη την αισθεση για 3-5 λεπτα και μετα φευγει.Τα τραγουδια ειναι τα εξης : Funeral In Carpathia , & Heaven Torn Asunder.Μονο τότε τι λετε να ειναι?

Χωρίς να ξέρω πολλά από αυτά ίσως είναι κάποια οντότητα που καλείται μέσω της μουσικής ή των στίχων σε συνδιασμό με εσένα, άθελά σου, επειδή γουστάρεις το κομμάτι. Μπορεί να είναι και σκεπτομορφή που αντλεί ενέργεια αυτοβούλως πάλι από τον ακροατή που του αρέσει η συγκεκριμένη μουσική.

Αλλα τις απορίες αυτές δύναται να τις λύσει αυτός που έγραψε και ερμήνευσε το τραγούδι.

Link to comment
Share on other sites

παλαιοτερα οταν ειχε πρωτοβγει το dusk and her embrace το ακουγα απο το πρωϊ ως το βράδυ,το cd ειχε λιώσει απο το παιξιμο ^_^ , ειλικρινα δεν παρατήρησα τιποτα ασυνήθιστο...

 

οσο για τους στίχους δεν νομιζω να έχουν κατι το ιδιαιτερο.......αν θυμάμαι καλα το heaven torn asunder μιλάει για για τον πολέμο καλου με κακο με τελικο αποτέλεσμα την καταστοφή του παραδεισου και το funeral in carpathia για μια γυναικα που πεθαινει και τελικα γίνεται βρυκολακας.....

Link to comment
Share on other sites

:(:(:(:(:(:(

 

LOVE PPL

(<<<XA!!!!ακου τι λεω κ εχω τον Θανατο για image!!!τεελος παντων)

:offtopic:

 

 

 

 

 

 

 

YΓ.πολλα κ διαφορα μπορει να συνβαινουν,το πιο πιθανο ειναι να ταυτιζεσαι με τη (Ηθελα να πω βιοενεργια αλλα αποφασιζω να μιλαω πιο "χα συνεθισμενα") ΨΥΧΗ της συγκεκριμενης ερμηνιας..και απλα να θελει να στο δηλωσει, chill out and enjoy the ride

(never did it...)

Link to comment
Share on other sites

Οι cradle of filth είναι περισσότερο του "φαίνεσθαι", οπότε μάλλον δε χρειάζεται να το βάλεις να παίξει από την ανάποδη, αλλά να αναζητήσεις αλλού την αιτία... :smilewink:

Μήπως τα ακούς σε surround? προσπάθησε να απομονώσεις μερικά ηχεία και να δεις αν αλλάζει κάτι, ή γενικότερα τί ψάξε να βρεις τί ακριβώς προκαλεί την πτώση αντικειμένων που λες (κάποιο δυνατό μπάσο κτλ..).

 

Συμφωνω οτι οι filth ειναι ποζερια του κερατα να παν να πνιγουν κιολας στη τελικη (:sorry: στο forum) και μ.....ς απλα με τα 2 απο τα 3 τραγουδια τους που μου αρεσουν συμβαινει αυτοδεν ειναι τα μπασα μαλλον θα ειναι ιδεα μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα καθε φορα που ακουω 2 συγκεκριμενα τραγουδια και ειμαι μονος μου στο δωματιο αρχιζουν να πεφτουν αντικειμενα, ακουω οτι χτυπαει το τηλεφωνο το κουδουνι και νιωθω και μια δευτερη παρουσια.Μολις πατησω το pause εχω αυτη την αισθεση για 3-5 λεπτα και μετα φευγει.Τα τραγουδια ειναι τα εξης : Funeral In Carpathia , & Heaven Torn Asunder.Μονο τότε τι λετε να ειναι?

 

Δεν είναι τίποτα! Αυτό το παθαίνω κι εγώ όποτε ακούω In Flames τα πρώτα τραγούδια από το Colony

 

Και εγω το παθαινω οταν ακουω το colony αλλα ειναι απο την ενταση .Απλα ισως ταυτιζομαι θα μου φυγει :8_1_208[1]:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα καθε φορα που ακουω 2 συγκεκριμενα τραγουδια και ειμαι μονος μου στο δωματιο αρχιζουν να πεφτουν αντικειμενα, ακουω οτι χτυπαει το τηλεφωνο το κουδουνι και νιωθω και μια δευτερη παρουσια.Μολις πατησω το pause εχω αυτη την αισθεση για 3-5 λεπτα και μετα φευγει.Τα τραγουδια ειναι τα εξης : Funeral In Carpathia , & Heaven Torn Asunder.Μονο τότε τι λετε να ειναι?

 

Και σε μένα συμβαίνει το ίδιο.Ακούγωνται διάφορα, νομίζεις ότι κάποιος περνάει από δίπλα σου ή από την μισο-σκότεινη πόρτα και τέτοια.Είναι η απορρόφησή σου από την μουσική και το "άγχος" που έχεις για το αν θα χτυπήσει κάποιο τηλέφωνο.Μην ξεχνάς ότι οι φοβίες μας από μόνες τους μπορούν να μας "σκοτώσουν"!!!!!

 

Τα πράγματα που πέφτουν μπορεί να πέφτουν από την "δεύτερη" παρουσία που είναι δίπλα σου και προσπαθεί να σε προσεγγίσει ή απλά αν είναι δυνατά η μουσική σε εξωτερικά ηχεία μάλλον οι συχνώτητες είναι τέτοιες που σπρώχνουν σιγά σιγά τα πράγματα και μετά πέφτουν(ταλαντώσεις Γ'Λυκειου Τεχν.Κ. :063laugh::063laugh: )!!!

 

Ελπίζω να κατάλαβες κάτι.....

 

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ναι αλλα μπορει να ειναι η συμβολη των ηχητικων κυματων με αποτελεσμα οι δεσμοι να μην εχουν κινιτικη ενεργεια και ολα τα αλλα σημεια του κυματος να εκτελουν αρμονικη ταλαντωση με μικρο πλατος αλλα τα σημεια που βρισκονται στην κορυφη της κοιλίας τα οποια μπορει να ειναι τα συγκεκριμενα αντικειμενα να εκτελουν ταλαντωση με μεγιστο πλατος.Ισως να συμβαινει αυτο. : :cheerful: :):blink::(:):063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh: :headb: :headb:

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι σκληρός μαζί μου...

 

Το ξέρω πως ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΦΥΣΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ....

 

Μην μου το θυμίζεις και γράφω την εεε;;; ααα ναι πέμπτη...

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι σκληρός μαζί μου...

 

Το ξέρω πως ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΦΥΣΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ....

 

Μην μου το θυμίζεις και γράφω την εεε;;; ααα ναι πέμπτη...

 

Angel Of Darkness

Και εγω ξερω πως δεν ξερεις φυσικη

Nαι θα παρουμε κατι βιονικο τη πεμπτη τωρα το ποσο μεγαλο θα ειναι δεν ξερω το τι χρωμα θα ειναι δεν ξερω και ποσους βαθμους και παλι δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

:crying::crying::crying::crying::crying::crying:

Μπουχαχαχαχάααααα!!!!!

 

Παρακαλείται η Luna,η Άρτεμις,ο Thor και ο Odin να με φωτίσουν...

 

Οποιαδήποτε άλλη θεότητα είναι ευπρόσδεκτη....!!!!!

 

Δεν κάνω πλάκα.

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...