Jump to content

ΓΕΝΗΘΗΚΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ


 Share

Recommended Posts

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΗΘΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ

 

ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΧΕΔΟΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΕΙ

 

ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ

 

ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ

 

ΝΑ ΛΕΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΝΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΘΟΥΝ ΠΕΡΙΤΟ ΔΙΟΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΝ

 

ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΗΘΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ

 

ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΧΕΔΟΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΕΙ

 

ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ

 

ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ

 

ΝΑ ΛΕΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΝΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΘΟΥΝ ΠΕΡΙΤΟ ΔΙΟΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΝ

 

ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ

 

το παραπάνω μπορεί ωραιότατα να συμβεί και σε άτομα που δεν έχουν καμιά ημερομηνία κοινή....

Link to comment
Share on other sites

Eχτες μολις εμαθα πως γεννηθηκα την ιδια μερα με τον θανατο του Καρυωτακη...τι σημενει αυτο;

Μαλλον τιποτε

Link to comment
Share on other sites

kiko μην εξιδανικεύεις μια internetική γνωριμία. Οι απόψεις (έστω ίδιες) δεν αντιπροσωπεύουν τον χαρακτήρα.

 

 

δεν εκσιδανικευο μια ιντερνετικι γνοριμια

 

δεν ειναι δικια μου

 

στην καταληψη απλα με δυο ατομα παιζει αυτο το σκηνικο και εχουμε μεινει ολοι μαλακεσ εδω και μερικες μερες

 

ενταξει γενιακ ακυρο αυτο που ειπα στο θεμα

 

μαλλον καμια ακυρη φλασια θα εφαγα λογο καταστασησ κουρασησ

Link to comment
Share on other sites

Kiko αυτό που περιγράφεις στο topic μου έχει συμβεί.Αλληλογραφούσα με μια κοπέλα στην Σουηδία που γεννηθήκαμε οχι μόνο ίδια ημέρα αλλά και σχεδόν ίδια ώρα.

Σας πληροφορώ λοιπόν πως με την κοπέλα αυτή ταιριάζαμε στα πάντα.Είχαμε την ίδια αντίληψη για την ζωή τους ίδιους θρησκευτικούς προβληματισμούς.

Γενικότερα σκεφτόμασταν το ίδιο.

Δεν ξέρω εάν έχει να κάνει με την ημερομηνία πάντως είναι τρομερό να βρίσκεις κάποιον που να έχει τον ίδιο τρόπο σκέψης με σένα.

 

Όσο για την ημερομηνία της γέννησης σου Sucore δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι γενικά αλλά για μένα σημαίνει πολλά.

Ο Καρυωτάκης είναι ο αγαπημένος μου ποιητής...

Edited by Serena
Link to comment
Share on other sites

[...]

Όσο για την ημερομηνία της γέννησης σου Sucore δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι γενικά αλλά για μένα σημαίνει πολλά.

Ο Καρυωτάκης είναι ο αγαπημένος μου ποιητής...

Κοιτα κ εμενα μου αρεσει πολυ!! Αλλα το τιποτα το ειπα σε γενικοτερη βαση..

Η Αληθεια ειναι πως υιθετω μερικα πραγματα απο το προσωπο του οσο πιο πολυ ασχολουμαι με αυτον!!

Σιγουρα καποιες βλεψεις του (προς το παρον) ειναι 100% σαν δικες μου!!

αλλα μη με ρωτησεις..δν μπορω να εκφραστω καλα..πρεπει να τον μελετησω καλα..κ τωρα αρχισα κ μαθηματα οποτε το αναβαλω

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Τι σημαίνει το εξής: Γεννηθήκαμε την ίδια μέρα/ώρα/χρόνο/σαιζόν που έπαιζαν τα φιλαράκια/whatever και ταιριάζουμε σαν άνθρωποι.

 

Απάντηση:

Ότι ταιριάζετε σαν άνθρωποι.

 

~cynic

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Τι σημαίνει το εξής: Γεννηθήκαμε την ίδια μέρα/ώρα/χρόνο/σαιζόν που έπαιζαν τα φιλαράκια/whatever και ταιριάζουμε σαν άνθρωποι.

 

Απάντηση:

Ότι ταιριάζετε σαν άνθρωποι.

 

~cynic

:clapping: :clapping: :clapping:

mister cynic..plz may i have a more ANALIZED opinion?

(μτφ. Κυριε Κυνικιε, παρακαλω μπορω να εχω μια πιο ΑΝΕΛΗΜΕΝΗ γνωμη;)

Παρολο που Συνφωνω :P

~FireStarter~BoneCrasher 00 :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...