Jump to content

Πετουνια (το λουλουδι) και αρνητικη ενεργεια


Nwish
 Share

Recommended Posts

Γεια σας!

 

λεγεται οτι το συγκεκριμενο λουλουδι ειναι πολυ ευαισθητο στην αρνητικη ενεργεια

και ως αποτελεσμα ξερενεται! ειναι ποτε δυνατον? εχει ακουσει κανεις τιποτα?

 

συνηθος τα λουλουδια ξερενονται απο ελλειψη φροντιδας, τι το ιδιαιτερο εχει αυτο

το φυτο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

λεγεται οτι το συγκεκριμενο λουλουδι ειναι πολυ ευαισθητο στην αρνητικη ενεργεια

και ως αποτελεσμα ξερενεται! ειναι ποτε δυνατον? εχει ακουσει κανεις τιποτα?

 

συνηθος τα λουλουδια ξερενονται απο ελλειψη φροντιδας, τι το ιδιαιτερο εχει αυτο

το φυτο?

 

Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ? ντάιν κού κου... κού κου...

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ? ντάιν κού κου... κού κου...

Το'καψες ηδη?

Εσυ δεν εισαι αυτος που ασχολειτε με εσωτερισμο;

Διαβαζοντας εξωφυλλα καταλαβα την σημασια την ενεργειας που εκπεμπουμε..

Τωρα αν εσυ με τους ΤΟΝΟΥΣ σοβαρων διατριβων περι ψυχολογιας κλπ ξεχασες καποια βασικα πραγματακια δεν σου φταιει κανεις, δεν χρειαζεται να ειρωνευεσαι ετσι;

-------------------------

Συγνωμη Nwish για το ασχετο ομως δεν γνωριζω καθολου απο βοτανικη, ισως η συχνοτητα εκπομπης της "αυρας" να ειναι πιο χαμηλη οποτε και πιο ευαισθητη ...

Στη φυση σιγουρα θα ευδοκιμει οπου ειναι καλυτερα για αυτο, ομως περιτρυγιρισμενο απο διαφορες ουσιες μη-ανακυλωσιμες (αεριες) και με ενα απολυτο μπερδεμα αρωματων και οχι μονο μεσα στα ανθοπωλεια, το φυτο καταντει σαν ενα αρωστο ζωο απο pet shop ....

Edited by Sucore
Link to comment
Share on other sites

ωχ..

 

Γιατι κατι μου λεει πως αυτο το τοπικ( ή εστω μερος αυτου) θα καταληξει στα poltergeist...?

Peace Αδερφια.... :P

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει προβλημα παιδια, κουβεντα κανουμε! :) κατι ακουσα και απλα το αναφερα για να δω πως το βλεπουν και ανθρωποι αν θελετε.. με διαφορετικα οπτικη γωνια!

Edited by Nwish
Link to comment
Share on other sites

Nwish μου θύμισες την παιδική μου ηλικία :)

Δεν έχω ακούσει κατί τέτοιο. Αυτό που ξέρω είναι ότι το φυτό συμβολίζει τη δυσανασχέτηση και το θυμό..

Link to comment
Share on other sites

συνηθος τα λουλουδια ξερενονται απο ελλειψη φροντιδας, τι το ιδιαιτερο εχει αυτο

το φυτο?

Οι τρόποι που φροντίζεις ένα φυτό δεν του προσφέρουν ενέργεια?

Άρα, αυτό το φυτό δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο πέρα από ενδεχομένως μια μεγαλύτερη ευαισθησία σε σχέση με άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο λουλούδι είναι πολύ ευαίσθητο, και σίγουρα χρειάζεται περισσότερη φροντίδα από άλλα! ίσως αυτό να είναι μόνο.. Δεν έχω ακούσει κάτι...

Διακρίνω μια έντασούλα????? :whistling: :whistling: :whistling: [

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

λεγεται οτι το συγκεκριμενο λουλουδι ειναι πολυ ευαισθητο στην αρνητικη ενεργεια

και ως αποτελεσμα ξερενεται! ειναι ποτε δυνατον? εχει ακουσει κανεις τιποτα?

 

συνηθος τα λουλουδια ξερενονται απο ελλειψη φροντιδας, τι το ιδιαιτερο εχει αυτο

το φυτο?

 

Κι όμως είναι δυνατόν!! Το΄χω ακούσει και διαπιστώσει! ¨Οχι με το συγκεκριμένο φυτό,αλλά με κρίνο που λέγεται ότι είναι ανθεκτικό προς την αρνητική ενέργεια, ξεράθηκε γιατί στο δωμάτιο ήταν άτομα που δεν χώνευε το ένα το άλλο!!!

Γιατί το απορίπτεται; Δεν εχετέ ακουσει ότι τα φυτά είναι ζωντανά και ακούν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...