Jump to content

Ξερει κανεις?


 Share

Recommended Posts

sevando, τα βιώματα δεν είναι σωστά ή λάθος, ούτε μετρώνται "με το κιλό" για να 'ναι λειψά ή γεμάτα...

Σωστά ή λάθος μπορεί να είναι τα συμπεράσματα, αλλά αυτά δε μειώνουν την αξία των βιωμάτων. Και δεν υπάρχουν "δυνάμεις" που σε οδηγούν σε συμπεράσματα, αλλά τα "φίλτρα" που χρησιμοποιείς για να αφομοιώσεις τις πληροφορίες που εξάγονται από τις εμπειρίες.

 

Για παράδειγμα, μπορεί να έχω διαβάσει 5 βιβλία για το Νεπάλ αλλά να μην έχω πάει ποτέ, ενώ εσύ από την άλλη να έχεις πάει για 10 μέρες χωρίς να 'χεις διαβάσει κάτι το ιδιαίτερο. Ο,τι και να πω εγώ, δεν θα 'χει την ίδια αξία μ' αυτά που θα πεις εσύ που πήγες, ακόμα κι αν βγάλεις "περίεργα" συμπεράσματα απ' αυτό το ταξίδι. :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 38
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

οκ δεν το έθεσα σωστά. πώς ξέρεις πως δεν έβγαλες λάθος συμπεράσματα;;; αν πάς στο νεπάλ και το πετύχεις σε κατάσταση πολέμου η εικόνα που θα σχηματίσεις θα είναι πιο ζωντανή αλλά όχι πιο ρεαλιστική

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο χρειάζονται. Αλλά η γνώση είναι βασικότερη από την εμπειρία για να αποφύγεις τυχόν λάθη και να ερμηνεύσεις και αναλόγως τα βιώματα..

Link to comment
Share on other sites

:clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping: αιδιά μου αρέσουν τα συμπεράσματα που βγάζουμε. ΄μια θυελλώδης συζήτηση και ένα χρήσιμο συμπέρασμα
Link to comment
Share on other sites

Σιγά το κρατικό μυστικό μωρέ

 

θα σκασω αμα δεν το πω...

 

Κρατικα τι?????????? εμχ.. τις υποκλοπες τις ξεχασαμε?

Παω στοιχημα πιο καλα κρυβει η Sabrina τα μυστικα της παρα το κρατος "μας"...

Link to comment
Share on other sites

θα σκασω αμα δεν το πω...

 

Κρατικα τι?????????? εμχ.. τις υποκλοπες τις ξεχασαμε?

Παω στοιχημα πιο καλα κρυβει η Sabrina τα μυστικα της παρα το κρατος "μας"...

 

εδώ δεν έχεις και άδικο... Ειδικά στον ιστό, όλα βγαίνουν στην φορά... Μέχρι και την Βουτιά του (Πως τον λέγανε ρε γμτ αυτόν τον πολιτικό...) μπορείς να βρεις...

 

Παντος αυτό το εκκρεμές που λέτε το ήξερα (σαν υπάρχων) αλλά δεν ήξερα καν σε τι μπορεί να χρησιμεύσει. Το μόνο που ήξερα είναι ότι μπορείς να υπνωτίσεις με αυτό... (Αλήθεια,, μπορείς?)

 

Αστειάτορες... :P

Φεγγαρολουσμένε, ρώτησες "τί είναι αυτό το εκκρεμές", όχι "τί είναι αυτό το pendulum", συνεπώς μάθε πρώτα την ελληνική γλώσσα και μετά θα περάσουμε και στην αγγλική...

 

Όσο για τα δωρεάν "ε-βιβλία" που έχεις φαγωθεί, υπάρχουν πολλά και έχουμε δώσει links σε διάφορα τόπικς... Ψάξε και λίγο!

 

Μάλλον δεν κατάλαβες τι ρώτησα...

 

<<Ε-βιβλία Στα ΕΛΛΗΝΙΚΆ..>>

 

Ξέρω το εκκρεμές το ρολόι... Μετράει???

Link to comment
Share on other sites

Βρε Fegarolousmene όταν απαντάς μην κάνεις διαφορετικά ποστ για να απαντήσεις ξεχωριστά στον καθέτα. Κάνε quote σε όποιους θες στο ίδιο ποστ. (ζαλίστηκα μέχρι να τα διαβάσω..)

 

(το εκκρεμές ρολόι ναι μετράει.. τις ώρες..)

Link to comment
Share on other sites

Βρε Fegarolousmene όταν απαντάς μην κάνεις διαφορετικά ποστ για να απαντήσεις ξεχωριστά στον καθέτα. Κάνε quote σε όποιους θες στο ίδιο ποστ. (ζαλίστηκα μέχρι να τα διαβάσω..)

 

(το εκκρεμές ρολόι ναι μετράει.. τις ώρες..)

 

Sorry Sabrina,

αλλα βιαζομουνα εκεινη την στιγμη και ολα ερχοταν αυτοματα στο ποντικι μου... :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

Guest GILRAEN_ORONAR

Υπάρχει ένα βιβλίο που λέγεται "Η δύναμη του Εκκρεμούς", εκδόσεις Κονιδάρη πρέπει να είναι. Τσέκαρέ το, αν και έχω να το διαβάσω χρόνια και δεν θυμάμαι αν "έλεγε" ή όχι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...