Jump to content

Ξερει κανεις?


 Share

Recommended Posts

Εψαχνα κατι βιβλια στον ιστο και βρηκα το Pendulum Magic for Beginners.

1) Ξερει κανεις ενα λινκ για τζαμπα ε-βιβλιο?

2) Ξερετε τον τιτλο στα Ελληνικα?

 

________________________________________________________________________________

 

penma4beg.jpg

Edited by fegarolousmenos
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 38
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2) Ξερετε τον τιτλο στα Ελληνικα?

Παίζει να μην έχει μεταφραστεί στα ελληνικά. Μη νομίζεις ότι υπάρχουν πολλές μεταφράσεις τέτοιων βιβλίων στη γλώσσα μας. Παλιά υπήρχαν περισσότερες, αλλά έχουν κλείσει οι εκδοτικοί.

 

Όσο για link για ξένα θα βρεις αρκετά αν ψάξεις, πχ http://www.sacred-texts.com

Στα ελληνικά δε ξέρω κατά πόσον θα βρεις (τουλάχιστον δεν έχω κανένα υπόψιν)

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να μην έχει μεταφραστεί στα ελληνικά. Μη νομίζεις ότι υπάρχουν πολλές μεταφράσεις τέτοιων βιβλίων στη γλώσσα μας. Παλιά υπήρχαν περισσότερες, αλλά έχουν κλείσει οι εκδοτικοί.

 

Όσο για link για ξένα θα βρεις αρκετά αν ψάξεις, πχ http://www.sacred-texts.com

Στα ελληνικά δε ξέρω κατά πόσον θα βρεις (τουλάχιστον δεν έχω κανένα υπόψιν)

Keep walking... εεεε, συνέχισε να ψάχνεις. :cheerful:
Link to comment
Share on other sites

fegarolousmene δεν μπορώ να σε βοηθήσω να βρεις το βιβλίο πάντως άν είσαι σχετικά καινούργιος στην μαγεία το εκκρεμές είναι must. όχι μόνο είναι χαμηλής δυσκολίας και επικινδυνότητας αλλά είναι και φοβερός τρόπος να εξασκήσεις τις μαντικές σου ικανότητες, την συγκέντρωση σου, τον οραματισμό σου και την συγκέντρωση ενέργειας. μάλιστα όταν θα μπορείς να χρησιμοποιείς με ευχέρια το είδος αυτός θα ανακαλύψεις πως είναι σημαντικό ατού και όπλο. keep going

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τσεκάρεις το "Ραδιαισθησία και εκκρεμές" από εκδ. Μακρή για αρχή, καθώς και κανα άλλο βιβλίο που να γράφει για το εκκρεμές.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την περίπτωση αγαπητέ μου προτείνω να αφήσεις κατά μέρος τα βιβλία περί μαγείας και αποκρυφισμού και να αρχίσεις από πιο βασικά πράγματα...

b104221.jpgb14858.jpg

Edited by johnny
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την περίπτωση αγαπητέ μου προτείνω να αφήσεις κατά μέρος τα βιβλία περί μαγείας και αποκρυφισμού και να αρχίσεις από πιο βασικά πράγματα...

b104221.jpgb14858.jpg

Ωπα και χιουμορ !!!!!!!!!!!!

Μη τους ακους αγαπητε, δεν ξερουν αυτοι εδω μεσα....τσττστστ

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την περίπτωση αγαπητέ μου προτείνω να αφήσεις κατά μέρος τα βιβλία περί μαγείας και αποκρυφισμού και να αρχίσεις από πιο βασικά πράγματα...

b104221.jpgb14858.jpg

 

Αμάν βρε Johnny... Καταρχάς τα βιβλία που προτείνεις είναι ελληνικά.. το pendulum εiναι αγγλική.. Δεν ξέρουμε όλοι όλες τις λέξεις της αγγλικής..

 

(κι εσύ fegarolousmene έψαχνες να δεις αν έχει μεταφραστεί το συγκεκριμένο βιβλίο, χωρίς να ξέρεις καν ποιο είναι το περιεχόμενό του;)

Link to comment
Share on other sites

Αστειάτορες... :P

Φεγγαρολουσμένε, ρώτησες "τί είναι αυτό το εκκρεμές", όχι "τί είναι αυτό το pendulum", συνεπώς μάθε πρώτα την ελληνική γλώσσα και μετά θα περάσουμε και στην αγγλική...

 

Όσο για τα δωρεάν "ε-βιβλία" που έχεις φαγωθεί, υπάρχουν πολλά και έχουμε δώσει links σε διάφορα τόπικς... Ψάξε και λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...