Jump to content

Ζωή


Recommended Posts

Αυτό που είπε ο jimjim, έχει αρκετή αλήθεια (όχι απόλυτη όμως), για τους άνδρες. Για τις γυναίκες, ισχύει πολύ λιγότερο και πολύ περιορισμένα.

Το αρσενικό ζει, υπάρχει, αναπνέει, δρα, για να αρέσει στο θηλυκό. Αυτό του υποδεικνύει η φύση του.

 

(Όχι, δεν κάνω πλάκα!)

Πάνο που πήγα επιτέλους μια φορά να συμφωνήσω μαζί σου Νεφέλη ? μου τα χάλασες :015annoyed::015annoyed: ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!! :blblbl:

Νεφέλη, έχω την εντύπωση πως η παρένθεσή σου τα χάλασε όλα... :unsure:

jimjim, ΔΕΝ ισχύει για όλους. Και είναι κάπως επικίνδυνο να γενικεύεις τόσο αυθαίρετα... :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ίσως όχι και τόσο αυθαίρετα , πολλές φορές λειτουργούν οι εσωτερικές μας άμυνες και είναι δύσκολο να δούμε και να παραδεχτούμε την πραγματικότητα

Link to comment
Share on other sites

ναι,όμως αυτό ισχύει και για σένα! Ή μήπως εσύ δεν επηρεάζεσαι απ'το υποσυνείδητο, το συνειδητό σου ή τις απόψεις σου...? :huh:

Link to comment
Share on other sites

ναι,όμως αυτό ισχύει και για σένα! Ή μήπως εσύ δεν επηρεάζεσαι απ'το υποσυνείδητο, το συνειδητό σου ή τις απόψεις σου...? :huh:

11407[/snapback]

 

Αυτό ακριβός είπα! ??.. τώρα αν ισχύει για εμένα και κατά πόσο ισχύει για όλους είναι κάτι το διαφορετικό, κανείς δεν είναι ίδιος με έναν άλλον οσο και αν φαίνονται όμοιοι, αυτό μπορείς να το καταλάβεις και από τον εαυτό σου , πιστεύεις ότι τον γνωρίζεις? Ξέρεις σε κάθε στιγμή τις αντιδράσεις σου? Μπορεί ναι , μπορεί όχι, μπορείς να ξεχωρίσεις τι είναι αυτό που κατευθύνει τις επιθυμίες και τις αντιδράσεις σου? Ο ρόλος του υποσυνειδήτου είναι καταλυτικός εκτός και αν έχεις εκπαιδευτεί να το ξεγελάς

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Συμφωνούμε σε κάτι...

Ναι, όντως, αυτό ισχύει για όλους όσο αφορά την εσωτερική άμυνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

για να γυρίσω στο θέμα.............

 

επειδή η μοναξιά με σκοτώνει και δεν θέλω να φύγω μόνη θα προτιμούσα την γνώση....την εσωτερική....που θα με οδηγήσει εν καιρό στην σοφία....

ελπίζω :001almostcry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...