Jump to content

Το Αποκαλυπτικό Γέλιο


Recommended Posts

δεν τίθεται θέμα θετικής-αρνητικής αύρας παρά μόνο ενεργειακής φόρτισης. Και εδώ δεν εννοώ μόνο την ποσότητα αλλά και την ποιότητα της ενέργειας με την έννοια της φοράς των δινών των ενεργειακών κέντρων του σώματός μας.

Μα... αυτά είναι αλληλένδετα! Μιλώντας για το ένα, αναφερόμαστε και στο άλλο.

 

Νεφέλη μου, οι λέξεις και οι υποκατηγορίες είναι μόνο για να μας μπερδεύουν. Όταν αρχίζουμε και "καθαρίζουμε" (νοητικά και σε όλα τα επίπεδα) το μόνο που μένει να δούμε είναι η ατόφια καθαρή ενέργεια. Με όλα τα άλλα ταΐζουμε τη λογική μας και μεγαλώνουμε τη Σκιά μας.

Η ενέργειά μας επηρρεάζεται από τις σκέψεις και τα συναισθήματά μας. Άρα, εξέτάζοντας τα συναισθήματα του άλλου, μπορούμε να φτάσουμε στην ενέργειά του... αλλά και το αντίστροφο (δλδ εξετάζοντας την ενέργεια, φτάνουμε/συμπεραίνουμε τα συναισθήματα).

 

...Εκτός εάν δεν κατάλαβα καλά τι εννοείς και μιλάμε για διαφορετικά πράγματα... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου είναι ότι τα συναισθήματα μας και οι σκέψεις μας ΕΙΝΑΙ η ενέργεια μας. Δηλαδή, δεν τα διαχωρίζω για κανέναν λόγο.

 

Αυτή είναι και η μόνη διαφορά μας Νεφέλη. Απλά θεωρώ ότι είναι ζωτικής σημασίας.

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου είναι ότι τα συναισθήματα μας και οι σκέψεις μας ΕΙΝΑΙ η ενέργεια μας.

Συμφωνώ, αλλά εν μέρει... είναι πράγματι μέρος της ενέργειάς μας, αλλά όχι Η ενέργειά μας. Έχουμε κι άλλες πηγές.

 

...ή τουλάχιστον αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη :)

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου είναι ότι τα συναισθήματα μας και οι σκέψεις μας ΕΙΝΑΙ η ενέργεια μας.

Συμφωνώ, αλλά εν μέρει... είναι πράγματι μέρος της ενέργειάς μας, αλλά όχι Η ενέργειά μας. Έχουμε κι άλλες πηγές.

 

...ή τουλάχιστον αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη :)

11754[/snapback]

 

Ε, βασικά και εγώ θα συμφωνίσω με τη Νεφέλη... Γιατί τα συναισθήματα μας είναι και η ενέργεια μας; Εγώ ξέρω, από ότι έχω διαβάσει σε γενικό επίπεδο, ότι από τα συναισθήματά μας αλλάζει και η ενέργειά μας και αυτό μπορούμε να το καταλάβουμε μέσω της αύρας μας... Για να πω την αλήθεια, πρώτη φορά ακούω ότι τα σθυναισθήματά μας είναι και η ενέργειά μας... Βέβαια, δεν ξέρω, απλώς για να μάθω προσπαθώ... :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...