Jump to content

Όνειρο


earendil
 Share

Recommended Posts

Ω ναι... Να σηκώνεσαι και μετά να κάνεις βουτιά προς τα κάτω, με το κεφάλι και να σταθεροποιείσαι γύρω στα 30 εκατοστά από το έδαφος και να πετάς γρήγορα.... Φανταστική αίσθηση!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Παιδιά, εγώ δεν έχω δει τέτοιου είδους όνειρο, αλλά μες στο μυαλό μου φτίχνω πολλές ιστοριούλες που πετάω και δεν υπάρχουν καθόλου όρια... :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

Ε,εσύ είσαι της χαμηλής πτήσης.Το να πετάς ψηλά είναι ακόμα πιο τέλειο.Zak ,όσο και να το φανταστείς δεν είναι το ίδιο , με τίποτα!Αν δεις όνειρο θα το καταλάβεις.Όταν ήμουν μικρός είχα ονειρευτεί μια φορά οτι ανέβαινα σε ένα σταυρό ξύλινο σαν αυτό του Χριστού ας πούμε και πετούσα πάνω απο την πόλη...εξίσου φανταστικό και με μεταφυσικές προεκτάσεις.Wash and go ,2 σε 1!

Link to comment
Share on other sites

*Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να ελέγχει τα όνειρά του εδώ? Εννοώ να ξέρει να κατευθύνει το μυαλό του έτσι, ώστε να βλέπει το όνειρο στο θέμα της αρεσκείας του?

11130[/snapback]

 

 

Ναι το είχα πετύχει μικρότερος όταν είχα πολύ λιγότερο άγχος, λιγότερα προβλήματα, περισσότερο χρόνο για να ασχοληθώ. Προσπαθείς να αυτοσυγκεντρωθείς λίγο πριν κοιμηθείς στο να έχεις δικιά σου βούληση μέσα στο όνειρο. Μπορούσα λοιπόν να πετάξω όσο ήθελα, να μείνω κάτω από το νερό όσο θέλω, να πειδήξω από ψηλά, από γκρεμούς, να κλείσω τα μάτια μου και να βρεθώ αλλού και μία φορά είχα κάνει και κάτι άπρεπο(δεν το λέω). Οταν παράτησα την προσπάθεια με παράτησε και αυτό αλλά κάποιες φορές είμαι σε όνειρο και το ξέρω και απλά κλείνω τα μάτια μου και ξυπνάω ή αν ξυπνήσω απότομα πριν ανοίξω τα μάτια προσπαθώ να ξανακοιμηθώ και το συνεχίζω.

 

Ποτέ όμως δεν κατάλαβα αν είχα πραγματική βούληση στο όνειρο ή και αυτό το ονείρευόμουν. Χμ..

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όποτε βλέπω πως πετάω, αυτό είναι το μοτίβο

 

Μου θύμησες τις βουτιές του Harry Potter, γι'αυτό στο είπα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι συνηθως ονειρευομαι να ειμαι στο βυθο της θαλασσας.... Εξισου αψογο συναισθημα, απιστευτη αισθηση ελευθερειας και οι ηχοι μαγευτηκοι.....

:cloud9:

Namiarlda

Link to comment
Share on other sites

Earendil exw dei to idio oneiro (na metamorfwnomai se zwo trexontas) otan hmoyn peripoy 8-9 xronwn... Mporw na pw oti isws na eixa epirreastei apo mia ksenh seira sthn thleorash opoy synebaine to idio. Akomh kai etsi na htan to oneiro synexisa na to blepw gia poly kairo!

Apo ta 4-5 xronwn 8ymamai oti otan h8ela na dw kati sygkekrimeno ston ypno moy, to eblepa! H diadikasia einai ayth poy perigrafei h Saginie.

Kai to poio monimo oneiro apo ta TESSERA moy htan h pthsh...pantws typoy...xamhla me megalh taxythta, orizontia dipla se ktiria, psila sta synnefa...kai polles alles kataplhktikes diaforopoihseis oi opoies htan toso zwntanes poy otan ksypnoysa (to prwto dekalepto) den 8ymomoyn an to eixa kanei thn prohgoymenh mera sthn pragmatikothta h htan oneiro!

Stamathsa na blepw oti petaw gyrw sta 12 xronwn kai epeita parakoloy8oysa sto Eurosport aytoys poy petoysan me parapente kai aetoys...(eixa zalisei ton patera moy na me paei na ma8w ki egw na petaw san aytoys alla blepetai hmoyn nini akoma).

1999-2000 hmoyn 18 sta 19 kai prwtoarxisa ma8hmata parapente...petaw edw kai PENTE-MISH xronia kai epiteloys to oneiro egine pragmatikothta kai kati parapano!!!

Ton xeimwna poy mas perase agorasa kai diplo aleksiptwto gia na exw kai parea panw ston oyrano...pthsh me filoys kai pelates (dioti to doyleyw ki olas), koybentoyla kai parathrhsh apo allh optikh gwnia...Allagh tropoy skephs gia olh moy th zwh - kapoies apo tis parenergeies toy a8lhmatos.

 

Y.G : Yparxoyn oi dynatothtes na pragmatopoihsete thn epi8ymia sas! Arkei na moy to zhthsete kai 8a sas dwsw plhrofories gia opoiodhpote meros tis elladas opoy 8a mporoysate na ma8ete na petate h apla na parete thn ais8hsh kanontas mia diplh pthsh...elate sthn parea mas kai afhste ta logia "elate na petaksoyme" sta oneira mas...Den lew,kala einai alla mporei na ginei apisteyta omorfotera!!! :witch::witch::witch::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ok.Είμαι στο para pente για να αρχίσω parapente.Αν θες στείλε ένα pm ή βάλε εδώ καμια διεύθυνση! (καλά έκανα τελικά και έβαλα το όνειρο, να και ένα ακόμα freak της μεταμόρφωσης!) :)

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα-πλάκα και εγώ θέλω να κάνω παραπέντε γιατί θέλω να αισθανθώ πως πετάω!!

Λέτε να έχω επηρεαστεί....? :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά έχω κάνει αυτό στη θάλασσα,

που είσαι δεμένος σ' ένα είδος αλεξίπτωτου,

το οποίο με τη σειρά του είναι δεμένο σ' ένα

είδος ταχύπλοου, το οποίο κάνει ένα είδος

επιτάχυνσης (lol) και σηκώνεσαι. Παρόλο που

έχω τρομερή υψοφοβία, επιτέλους πήρα μια γεύση

του παραδείσου... (ή ένα είδους παραδείσου, lol ξανά)

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω άφοβα να δοκιμάσεις Αλεξίπτωτο Πλαγιάς (Παραπέντε)! Έχει τεράστια διαφορά έως καμία σχέση με το αλεξίπτωτο-σκάφος τις θάλασσας και πραγματικά βρίσκεσαι σε άλλη υπόσταση...

Η δικιά μου σελίδα (www.flier.gr) θα είναι έτοιμη σε 2 εβδομάδες περίπου...

Κάποιες που σας προτείνω για να πάρετε αρκετές πληροφορίες, να "μορφωθείτε" και να κατεβάσετε βιντεάκια είναι ....

 

http://mmk.thenet.gr (Φίλοι και πολύ καλοί πιλότοι - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)

www.sky.gr (Κεντρική σελίδα Ελλάδας με βάση στην Αθήνα.Αναφέρει τα πάντα σε σχέση με το άθλημα! Προτεινόμενες αερολέσχες, Εκδηλώσεις, Αγώνες, Μαθήματα, Εγκυκλοπαίδια για το παραπέντε, Εικόνες, Βίντεο, πολλά αλλα προτεινόμενα site, και ότι μπορείτε να φανταστείτε σε σχέση με την πτήση...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...