Jump to content

UFOλογία.....


 Share

Recommended Posts

μου λειπουν οι εποχες που οτι καναν το καναν για να γινει και οχι για τα φραγκα, ολα ηταν καλυτερα και πιο αληθινα τοτε..Οσο προλαβα τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Το μπάχαλο δημιουργείται επειδή τέτοιες υποθέσεις καλύπτονται από ένα μεγάλο πέπλο μυστηρίου και συνομωσιολογίας... Δεν ξέρεις τί να πιστέψεις επειδή ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του (τί πρωτότυπο  ).

Αν πάντως θέλεις γενικά μια εξήγηση για τους έσω/έξω.... Εσωγήινοι είναι αυτοί που έρχονται από "έσω", βλέπε τη θεωρία της κούφιας γης. 

Εξωγήινοι είναι αυτοί που έρχονται απ'έξω, που τόσα και τόσα έχουν γραφτεί και συνεχώς γράφονται... Τώρα, όσο για το τελευταίο ("μέχρι και γήινοι είναι τώρα..."), αυτά είναι κάποια σενάρια που λένε ότι έχουν ήδη έρθοι εξωγήινοι στη γη και μας μελετούν ή τους μελετάμε ή και τα δύο, ή πιο συνομωσιολογικά ότι έχουν κάνει μυστικές συμφωνίες με κυβερνήσεις κτλ κτλ κτλ.... βλέπε area 51, roswell κτλ. Μερικές φορές αυτή η λεπτή γραμμή μεταξύ αλήθειας και φαντασίας, δε φαίνεται καθόλου ξεκάθαρα σε αυτού του είδους τις έρευνες. Γι'αυτό και όσοι τα ψάχνουν ή τρελλαίνονται τελικά ή "τους τρελλαίνουν".

...γιατί όπως είπε και η Eirianwen σε ένα άλλο τόπικ: "Ο καλύτερος τρόπος να κρύψεις μιαν αλήθεια είναι να τη θάψεις σε ένα σωρό από παρόμοια ψέματα."

(παλιά Ιησουίτικη τεχνική θα μπορούσα να προσθέσω...  :whistling: )

 

Θα παραθεσω τα λογια σου απο ενα αλλο thread, τα οποια με καλυπτουν πληρως. Αυτο που εγω λεω ειναι οτι πρεπει να διατηρουμε μια κριτικη σταση απεναντι στα οσα μας πλασαρουν και οι μεν και οι δε. Το να ειμαστε οι μονοι στο συμπαν ειναι μαλλον απιθανο. Στατιστικα υπαρχουν παρα πολλοι γαλαξιες οπου εχουν παρομοιες κλιματολογικες συνθηκες ωστε να ανπτυξουν ζωη. Απλα επειδη ο καλύτερος τρόπος να κρύψεις μιαν αλήθεια είναι να τη θάψεις σε ένα σωρό από παρόμοια ψέματα και πλεον η αληθεια εχει χαθει μεσα στα ψεματα διατηρω σταση κριτικη απεναντι στα συγκεκριμενα γεγονοτα που αναφερεσε

Link to comment
Share on other sites

Ασε τους αλλους Γαλαξιες

Προσωπικα θεωρω πολυ πιθανο να εχει γεμισει ο τοπος απο δαυτους..μεσα, εξω, στο φεγγαρι, στον Αρη...Ολες αυτες ηταν παλιες φημες που θαφτηκαν...Πολλα απο τα τωρινα θα θαφτουν με τον Καιρο...

Εχω βιβλιο του Carl Sagan που υποστηριζει οτι οι δορυφοροι του Αρη ειναι Τεχνητοι!!! θα λεει κι αλλα μεσα αλλα δεν το εχω διαβασει ακομη και τοσο πολυ... :019blush::019blush::019blush:

Link to comment
Share on other sites

Μην πας μακριά, εδώ μερικοί "ερευνητές" υποστηρίζουν ότι η σελήνη δεν είναι τίποτα άλλο από.... ένα διαστημόπλοιο! :blink:

Υποστηρίζουν ότι μέσα της έχει τεράστια κουφώματα που προφανώς θα χρησίμευαν ως αποθήκες καυσίμων, και κάπως έτσι έφτασε μέχρι τη γη, τέλειωσαν τα καύσιμα και από τότε βρίσκεται σε τροχιά γύρω της... (Βρε, μπας και ήρθαμε από τη σελήνη τελικά και όχι από τον Σείριο?) :018bleh:

Πάντως, θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω με το ότι θα ξεχαστούν με τον καιρό... η ιστορία με το Roswell για παράδειγμα (αναφερω αυτή γιατί είναι η πιό γνωστή) έγινε το 1947! Ακόμη όμως βρίσκεται στο προσκήνιο, χάρη στις διαστάσεις που πήρε ως γεγονός. :smilewink:

 

Namiarlda, ευχαριστώ για το quote, κολλούσε τέλεια εδώ! :019blush:

Πάντα πρέπει να έχουμε κριτική στάση απέναντι σε αυτά για λόγους που προαναφέρθηκαν, ωστόσο, καλό είναι να τα ψάχνουμε σε βάθος προκειμένου να οδηγηθούμε σε μια πιο ασφαλή θέση, ως προς το αν στηρίζονται ή όχι οι αμφιβολίες μας... :)

Link to comment
Share on other sites

Μην πας μακριά, εδώ μερικοί "ερευνητές" υποστηρίζουν ότι η σελήνη δεν είναι τίποτα άλλο από.... ένα διαστημόπλοιο! :blink:

Υποστηρίζουν ότι μέσα της έχει τεράστια κουφώματα που προφανώς θα χρησίμευαν ως αποθήκες καυσίμων, και κάπως έτσι έφτασε μέχρι τη γη, τέλειωσαν τα καύσιμα και από τότε βρίσκεται σε τροχιά γύρω της... (Βρε, μπας και ήρθαμε από τη σελήνη τελικά και όχι από τον Σείριο?) :018bleh:

Πάντως, θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω με το ότι θα ξεχαστούν με τον καιρό... η ιστορία με το Roswell για παράδειγμα (αναφερω αυτή γιατί είναι η πιό γνωστή) έγινε το 1947! Ακόμη όμως βρίσκεται στο προσκήνιο, χάρη στις διαστάσεις που πήρε ως γεγονός. :smilewink:

 

Namiarlda, ευχαριστώ για το quote, κολλούσε τέλεια εδώ! :019blush:

Πάντα πρέπει να έχουμε κριτική στάση απέναντι σε αυτά για λόγους που προαναφέρθηκαν, ωστόσο, καλό είναι να τα ψάχνουμε σε βάθος προκειμένου να οδηγηθούμε σε μια πιο ασφαλή θέση, ως προς το αν στηρίζονται ή όχι οι αμφιβολίες μας... :)

16670[/snapback]

 

Κατα τη γνώμη μου και συμφωνα με την έρευνα που έχω κάνει η σεληνη ήρθε στη Γη πολύ αργότερα απο τον ανθρωπο.. γυρω στο 12.000 με 9.600 Πχ.. (Στο κατακλεισμό του δευκαλίονος γνωστό και ως κατακλησμό του ΝΩΕ)

 

Ισως η Σελήνη να ειναι διαστημόπλοιο και να περιέχει τους ΕΣΩΣΕΛΗΝΙΟΥΣ !! Παντος εγκαταλελημένη δε πρεπει να ειναι στο εσωτερικό της :)

 

Μονο Εσωγήινοι θα υπαρχουν?? Δε καταλαβα ;)

 

 

Καμια αλλη φορα θα σας μιλήσω και για τους Κρονιους και τους ΕΣΩΚρονιους :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε, μπας και ήρθαμε από τη σελήνη τελικά και όχι από τον Σείριο?) 

Γιατι νομιζεις οτι μας επηρεαζει τοσο ψυχικα, και γιατι δεν αφηνει κανεναν ασυγκινητο??

 

 

Κατα τη γνώμη μου και συμφωνα με την έρευνα που έχω κάνει η σεληνη ήρθε στη Γη πολύ αργότερα απο τον ανθρωπο.. γυρω στο 12.000 με 9.600 Πχ.. (Στο κατακλεισμό του δευκαλίονος γνωστό και ως κατακλησμό του ΝΩΕ)

 

Τωρα ειμαστε στην εποχη της Τριτης σεληνης, του τριτου κυκλου ας τα λεμε καλυτερα...

Τσεκαρε αυτο>>

 

Πολυ υποστηριζουν οτι οι αντιστροφη των πολων οφειλεται στα φεγγαρια που εχουν πεσει πανω στον Πλανητη μας...Θα ψαξω για περισσοτερες info, αναμενετε...

 

 

επισης φοβερο ογκο πληροφοριων μπορειτε να βρειτε εδω που υποστηριζεται σαν το αυθεντικο site της Ομαδος Ε -)-Ι-(-

post-422-1132069044_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο πλανήτης Άρης είναι αναμφισβήτητα ο πιο μυστηριώδης πλανήτης του Ηλιακού μας συστηματος. Γνωρίζουμε ελάχιστα γι? αυτόν και όμως οι μύθοι και οι αλλόκοτες ιστορίες που τον συνοδεύουν είναι αμέτρητες. Όλοι έχετε δει το περίφημο πρόσωπο του Άρη ενώ, σίγουρα θα έχετε ακούσει θεωρίες για πιθανή ζωή στο κόκκινο πλανήτη ενώ ακόμα και στενές επαφές τετάρτου τύπου Γήινων με Αρειανούς!

Όλα αυτά με το πρώτο άκουσμα φαντάζουν χαζά εφόσον οι επιστημονικές κοινότητες όλου του κόσμου διαρκώς διαψεύδουν κάθε τέτοια πιθανότητα όμως συνέχεια έρχονται στο φως νέα στοιχεία που αμφισβητούν τα λεγόμενα των αστρονόμων και προσπαθούν να αποδείξουν το αντίθετο. Μέσα από αυτό το άρθρο θα προσπαθήσω να ξετιλήξω τον μύτο του μυστηρίου και όπως θα αντιληφθείτε θα καταλήξουμε πάλι σε μυστήριο αφού οι φωτογραφίες που θα παρατεθούν είναι από μόνες τους ικανές να αποδείξουν το αναπόδεικτο... Υπάρχει ή υπήρξε στο παρελθόν νοήμων ζωή που ανέπτυξε πολιτισμό και σε τουλάχιστον άλλο ένα ουράνιο σώμα του Ηλιακού μας συστήματος εκτός από τη Γη!!

 

Άρης και... Γη

Ξεφεύγοντας όμως λίγο από τον πρόλογο πιστεύω θα ήταν καλό να πούμε μερικά λόγια για τον διάσημο Άρη... Λέγεται ότι ο πλανήτης πήρε το όνομά του από τον θεό Άρη, τον θεό του πολέμου διότι ο πλανήτης έχει έντονο κόκκινο χρώμα σχεδόν το χρώμα του αίματος και οι Αρχαίοι Έλληνες συσχέτισαν το αίμα με τον πόλεμο... Ο Άρης είναι ο τέταρτος κατά σειρά πλανήτης που περιστρέφεται γύρω από τον Ήλιο, ενώ η Γη είναι ο τρίτος, και έχει τις περισσότερες ομοιότητες με την Γη από τους υπόλοιπους πλανήτες του Ηλιακού μας συστήματος. Εχει την μισή περίπου έκτασή της και μόνο το ένα δέκατο του όγκου της, έχει ατμόσφαιρα, η οποία όμως έχει περίπου 100 φορές μικρότερη πυκνότητα απο της Γης και βαρύτητα που υπολογίζεται στα 2/5 του δικού μας πλανήτη (η Σελήνη έχει το 1/6). Περιστρέφεται μια φορά κάθε 24 ½ ώρες και ο άξονας του έχει τέτοια κλίση ώστε οι εποχές του να μοιάζουν με τις γήινες. Είναι όμως ψυχρότερος λόγω της απόστασής του από τον Ήλιο. Στους πόλους του έχουν ανιχνευτεί πάγοι, ενώ τελευταίες επιστημονικές μελέτες δείχνουν ότι πιθανότατα στο πρόσφατο παρελθόν μεγάλο τμήμα του πλανήτη σκεπαζόταν από πάγο. Επιπλέον, εικόνες από δύο οχήματα σε τροχιά αποκαλύπτουν υπολείμματα χιονιού και παγετώνες...

Ο Φόβος και ο Δείμος, οι δορυφόροι του Άρη, μπορούμε να πούμε ότι δεν έχουν ομοιότητες με αυτόν όμως ίσως αποτελούν βάση για την αναζήτηση ζωής στον πλανήτη. Ο Άρης έχει μια ανοιχτόχρωμη κοκκινωπή επιφάνεια, ενώ ο Φόβος και ο Δείμος έχουν σκοτεινή επιφάνεια. Αυτό λογικά οφείλεται στο ότι οι δορυφόροι αυτοί ήταν κάποτε αστεροειδής. Το αξιοπρόσεχτο στα ουράνια αυτά σώματα είναι ότι έχουν τόσο ποσότητες νερού όσο και ενώσεις που περιέχουν άνθρακα και μοιάζουν με αυτές που βρίσκονται σε έμβια όντα. Για τον Φόβο θα μιλήσουμε αναλυτικότερα παρακάτω.

 

ΠΗΓΗ

 

9.JPG

Αρχαια αιγυπτιακα σκουλαρικια οπου μας δειχνουν αεροπλανα

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα Sucore, θα μπορούσαμε να μιλήσουμε και για τα foo fighters του Χίτλερ αλλά νομίζω ότι ξεφεύγουμε κάπως... Νομίζω ότι είναι λάθος το να προσεγγίσουμε την ύπαρξη εξωγήινων (ή και εσωγήινων) συνομωσιολογικά, γιατί τότε το πιθανότερο είναι ότι θα μπερδευτούμε από τον μεγάλο όγκο των (παρα-)πληροφοριών και θα αρχίσουμε να ψάχνουμε για UFOs στο Αβέρωφ (ναι, το έχω ακούσει και αυτό! :lol: )

Τα τελευταία χρόνια όλο και περισσότεροι επιστήμονες παραδέχονται την ύπαρξη UFOs και μάλιστα πριν καιρό δημιουργήθηκε και μουσείο (εκτός από αυτό που ήδη υπάρχει στο roswell) στην Κωνσταντινούπολη με πλούσιο υλικό από πολυετείς έρευνες. Πέρα από το ότι ο τομέας των εξωγήινων είναι ιδιαίτερα προσοδοφόρος (και κυκλοφορούν πλέον και κούπες για καφέ με εξωγήινους πάνω, στα καφενεία κοντά στην Area 51), χρίζει ιδιαίτερης προσοχής το γεγονός ότι όσο περνούν τα χρόνια, όλο και περισσότερες πληροφορίες βγαίνουν στην επιφάνεια. Μόνο για το 2004 ας πούμε, μόνο εγώ έχω υπόψην μου πάνω από 60 αναφορές (δεν τις έχω επιβεβαιώσει όλες βέβαια) για θέαση Α.Τ.Ι.Α...

Φαντάσου τί γίνεται εκεί έξω... :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για το 2004 ας πούμε, μόνο εγώ έχω υπόψην μου πάνω από 60 αναφορές (δεν τις έχω επιβεβαιώσει όλες βέβαια) για θέαση Α.Τ.Ι.Α...

Φαντάσου τί γίνεται εκεί έξω... :smilewink:

16888[/snapback]

 

Θα ηθελες να μοιραστεις καποιες μαζι μας?

Link to comment
Share on other sites

30/7/2004 UFO Στην Τουρκία Κωνσταντινούπολη

Ένα απροσδιόριστο ιπτάμενο αντικείμενο διακρίθηκε για δεύτερη φορά μέσα σε δέκα ημέρες στην τουρκική επαρχία Mersin, ανέφερε εκπρόσωπος της τοπικής αστυνομίας.

28/7/2004 Σκελετός ανθρώπου γιγαντιαίων διαστάσεων βρέθηκε στην Σαουδική Αραβία.

Μύθος η πραγματικότητα; Στις ανασκαφές που έγιναν τον Απρίλιο για την εγκατάσταση αγωγών φυσικού αερίου στην έρημου της νοτιοανατολικής περιοχής της Σαουδικής Αραβίας , σε μια περιοχή που λέγετε Empty Quarter βρέθηκε ο σκελετός. Ο σκελετός βρέθηκε από την ερευνητική ομάδα ARAMCO. Η ανακάλυψη αυτή αποκαλύπτει αυτά που έλεγε ο Αλλάχ στο Κοράνι για τους ανθρώπους του έθνους των ΑΑD και του έθνους των HOOD. Η περιοχή αποκλείστηκε αμέσως από τον στρατό της Σαουδικής Αραβίας και δεν επιτράπηκε η είσοδος στην περιοχή άλλων πλην του προσωπικού της ARAMCO. Αν και η κυβέρνηση της Σαουδικής Αραβίας προσπάθησε να αποσιωπήσει το γεγονός διέρρευσε στο διαδύκτιο μια φωτογραφία.

Να αναφέρουμε ότι σε αμερικανικό πανεπιστήμιο υπάρχει στο μουσείο αρχαιολογικών ευρημάτων, σκελετός ενός κενταύρου, το έκθεμα περιλαμβάνει το πλαίσιο της ανασκαφής μαζί με τον σκελετό ενός μισού άλογου και μισού ανθρώπου!

26/7/2004 Στρατιωτικό βίντεο UFO

Πόλη του Μεξικού. Μεξικό (KRT) Ο Jaime Maussan έχει περάσει μια ολόκληρη δεκαετία συλλέγοντας απίθανα στοιχεία για την ύπαρξη αλλοδαπών επισκέψεων στη γη .Επίσης λέει ότι είχε και προσωπική επαφή με άλλες "οντότητες."

13/7/2004 UFO στον ουρανό του Μπακού

Ένα μη αναγνωρισμένο ιπτάμενο αντικείμενο (UFO) που έμοιαζε με τεράστιο αστέρι φάνηκε τη Δευτέρα επάνω από το Μπακού . Οι μάρτυρες είπαν ότι το UFO ήταν έντονα φωτεινό και δεν έχει ξανά εμφανιστεί στον ουρανό της περιοχής κάτι τέτοιο. Το UFO φαινόταν πιο έντονα στις επαρχίες Akhmadli και Bakikhanov .

2/7/2004 UFO βιντεοσκοπείται στο Durban (συνδρομή)

Το φως ήταν τόσο φωτεινό, που σκεφτικά ότι ήταν ένα ελικόπτερο της αστυνομίας αλλά δεν μπόρεσα να ακούσω τον ήχο του κινητήρα

26/6/2004 UFO στον ουρανό του Μπέλφαστ (συνδρομή)

24/6/2004 Παράξενα φώτα επισημαίνονται μετά από διακοπή ρεύματος

Αριζόνα. Πολλοίς κόσμος ισχυρίζεται ότι τα παράξενα φώτα στον ουρανό της περιοχής είναι η πιθανή αιτία της μεγάλης διακοπή ρεύματος . Η διαταραχή στην παροχή ενέργειας ήταν αρκετά μεγάλη ώστε να συντελέσει στο κλείσιμο 3 μονάδων στις εγκαταστάσεις πυρηνικής ενέργειας του Palo Verde. Στο ίδιο χρόνο με την πτώση ρεύματος στην δυτική κοιλάδα επισήμανθηκε κάτι να αιωρείται περίεργα στον ουρανό .

22/6/2004 Η αλήθεια είναι εκεί έξω

Η Debra και ο Russell είναι ερευνητές στο αυστραλιανό ερευνητικό κέντρο UFO και συγκεντρώνουν αυτήν την περίοδο στοιχεία για διάφορες αναγνωρίσεις UFO.

20/6/2004 UFO στη Ολλανδία Ερασιτεχνική τηλεοπτική κάμερα "συνέλαβε" έξι ιπτάμενα αντικείμενα που πετούσαν με απίστευτη ταχύτητα σε σχηματισμό επάνω από το Μάντσεστερ.

16/6/2004 Πέντε UFOs στον ουρανό επάνω από το Emley Παράξενα ιπτάμενα αντικείμενα έχουν επισημανθεί στον ουρανό επάνω από το Emley .

14/6/2004 Σημάδια από ίχνη UFO εκθέτονται στην Σλοβακία Το Σλοβάκικο εθνικό μουσείο στη Βρατισλάβα άνοιξε πρόσφατα μια έκθεση που τιτλοφορήθηκε "κύκλοι συγκομιδών" που επιδεικνύουν τα εικονογράμματα και τα αγρό-σύμβολα που έγιναν από υποτιθέμενα UFO στο σλοβάκικο έδαφος. Σύμφωνα με τους διοργανωτές της έκθεσης, οι μάρτυρες έχουν δει αντικείμενα UFO κοντά στα αγρό-σύμβολα .Η έκθεση επιδεικνύει όλα τα εικονογράμματα από τη Σλοβακία που έχουν καταχωρηθεί από τη λέσχη Trnava UFO.

6/6/2004 Πολεμική Αεροπορία σε επιφυλακή για UFO Λισσαβώνα .Η πορτογαλική πολεμική αεροπορία ήταν σε επιφυλακή από αργά της Τρίτης, όταν διάφοροι μάρτυρες είδαν ένα φωτεινό μη αναγνωρισμένο ιπτάμενο αντικείμενο.

5/6/2004 CIA και KGB "πάλευαν" για νεκρό σώμα ξένου Και η πρώην σοβιετική ένωση δημιούργησε ένα βίντεο νεκροτομής ξένου.

27/5/2004 UFO στην Αγγλία Πυρετός Ufo έχει δημιουργηθεί στο νότιο Ντέβον απο έναν ερασιτέχνη φωτογράφο που φωτογράφησε "ιπτάμενο πιατάκι" κοντά στο Brixham.Το τηλεφωνικό κέντρο του Herald κατακλύστηκε από κλήσεις που ανέφεραν παράξενα ιπτάμενα αντικείμενα στο Torbay. Μερικοί είπαν ότι τι είδαν ένα τεράστιο "μπαλόνι" ενώ άλλοι το ανέφεραν ως UFO.

21/5/2004 Kινηματογράφηση UFO Woodard, ένας βιβλιοθηκάριος πήρε μια φωτογραφία UFO από τα φαράγγια Utah ,και θεωρεί ότι αντιπροσωπεύει ένα μη αναγνωρισμένο ιπτάμενο αντικείμενο.

21/5/2004 Φωτογράφος λαμβάνει πιθανή εικόνα UFO;UFO πέρα από το Utah;

13/5/2004 UFO στο Μεξικό Πιλότοι της πολεμικής αεροπορίας του Μεξικού, εντόπισαν άγνωστα φώτα στον ουρανό νότια της campeche . Στα στοιχεία υπάρχει μια μαγνητοταινία που είναι στη διάθεση των μέσων ενημέρωσης .Η ταινία παρουσιάζει φωτεινά αντικείμενα.

16/4/2004 UFOs στο Ιράν Από ανταποκριτές στην Τεχεράνη. Κάτοικοι του βόρειου Ιράν έχουν αναφέρει μια σειρά unidentified φαινομένων (UFOs) που κινούνταν σε χαμηλά ύψη και που εκπέμπανε διάφορα χρώματα. Η αντιπροσωπεία κρατικών ειδήσεων IRNA αναφέρει σήμερα. Ένας κάτοικος της βορειοδυτικής πόλης του Ταμπρίζ, Saina Haghkish, ανάφερε ότι είδε ένα κόκκινο, πράσινο -μπλε αντικείμενο που έλαμπε και που πήγαινε, αργά από την ανατολή προς τη δύση αργά χθες. Οι ίδιες αναγνωρίσεις αναφέρθηκαν επίσης τη Δευτέρα, την Τρίτη και την Τετάρτη πέρα από τη πόλη Kavous, κοντά στην Κασπία θάλασσα . Ο καθηγητής Ajab Shirizadeh ανέφερε στο IRNA ότι δεν αποκλείει το αντικείμενο να προέρχεται από κάτι "ξένο".

15/4/2004 Άγνωστο αντικείμενο χτύπησε Cessna Ομοσπονδιακοί ανακριτές ανέφεραν ότι ένα μονοκινητήριο αεροπλάνο χτύπησε ένα "άγνωστο αντικείμενο" σε ύψος 3.000 ποδιών προτού να συντρίβει σε μια βαλτώδη περιοχή στης 23 Οκτωβρίου του 2002.

8/4/2004 UFO στο Ενωμένο Βασίλειο Πριν μερικές εβδομάδες στην πόλη Bonnybridge, ένα μη αναγνωρισμένο ιπτάμενο αντικείμενο φάνηκε στο έδαφος σε περιοχή μαθημάτων του γκολφ

7/4/2004 U.F.O επάνω από την Οττάβα Διάφοροι κάτοικοι της περιοχής της Οττάβας ανέφεραν ένα μη αναγνωρισμένο ιπτάμενο αντικείμενο την νύχτα της δευτέρας .

2/4/2004 Ξένοι στη νύχτα 1966 Ένα αντικείμενο που έμοιαζε με δύο πιατάκια τσαγιού αιωρείται κοντά σε ένα ναυπηγείο . Ένα φως προέρχεται από το παράξενο αντικείμενο , αλλά δεν κάνει κανέναν ήχο. Κατόπιν κινείται αργά και προς την ανατολή.

1/4/2004 UFO στην πόλη Winton Οι κάτοικοι της πόλης Winton είδαν ένα παράξενο φωτεινό αντικείμενο να πέφτει στη γη κάπου στο Queensland αργά χθες.Οι αρχές ανέφεραν (εκπρόσωπος για την αυστραλιανή οργάνωση αναζήτησης και διάσωσης) ότι "Ξέρουμε μόνο ότι δεν ήταν αεροσκάφος"

1/4/2004 Συντρίμμια UFO δίνουν συγκλονιστικά αποτελέσματα Ένα μη αναγνωρισμένο ιπτάμενο αντικείμενο έχει συντρίβει στην Άπω Ανατολή. Εκατοντάδες άνθρωποι βεβαίωσαν το γεγονός. Το UFO έπεσε στα δυσπρόσιτα βουνά κοντά στην πόλη Dalnegorsk.Ένα παράξενο σφαιρικό αντικείμενο έπεσε στης 29 Ιανουαρίου του 1986. Οι μάρτυρες ανέφεραν ότι είδαν μια φωτεινή λάμψη αλλά δεν άκουσαν τίποτα. Η φωτιά από την πυρκαγιά εμφανίστηκε μάλλον παράξενη: ήταν μπλε και διάρκεσε για αρκετή ώρα. Οι ντόπιοι σκέφτηκαν ότι ήταν ένας πύραυλος από την κοντινή στρατιωτική βάση. Σε μερικές ημέρες μετά από το γεγονός, μια ομάδα εργαζομένων και ερευνητών διάσωσης που διευθύνθηκαν από τον καθηγητή Dvuzhilin αναρριχήθηκε επάνω στα βουνά κατορθώνοντας να συλλέξουν τα υαλοποιημένα κομμάτια του άγνωστου σκάφους . Τα αποτελέσματα ήταν εντυπωσιακά

25/3/2004 Μια επιβεβαίωση Κυριακή βράδυ .ο Pfeiffer και η Darlene Korhonen έβγαιναν από τα διαμερίσματα τους στης 6:15 μ.μ. όταν είδαν κάτι στον ουρανό που δεν ήταν ούτε ένα αστέρι ούτε ένα αεροπλάνο. "Ήταν απολύτως τρομερό," ανέφερε ο Pfeiffer . "Δεν είδα ποτέ τόσο φωτεινό αντικείμενο . Δεν μπορούσαμε να υπολογίσουμε τι ήταν τα 12 φωτεινά φώτα πέρα από το σπίτι μας. Τα φώτα έγιναν πορτοκαλιά και απογειώθηκαν πέρα από μια σιταποθήκη.

www.e-telescope.gr/forum

(να επαναλάβω... δεν τις έχω επιβεβαιώσει όλες! :unsure: )

Link to comment
Share on other sites

Απλα να ενημερωθω ηθελα δεν ειχα σκοπο να σου την πω..... :angel:

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα Sucore, θα μπορούσαμε να μιλήσουμε και για τα foo fighters του Χίτλερ αλλά νομίζω ότι ξεφεύγουμε κάπως... Νομίζω ότι είναι λάθος το να προσεγγίσουμε την ύπαρξη εξωγήινων (ή και εσωγήινων) συνομωσιολογικά, γιατί τότε το πιθανότερο είναι ότι θα μπερδευτούμε από τον μεγάλο όγκο των (παρα-)πληροφοριών και θα αρχίσουμε να ψάχνουμε για UFOs στο Αβέρωφ (ναι, το έχω ακούσει και αυτό! :lol: )

Τα τελευταία χρόνια όλο και περισσότεροι επιστήμονες παραδέχονται την ύπαρξη UFOs και μάλιστα πριν καιρό δημιουργήθηκε και μουσείο (εκτός από αυτό που ήδη υπάρχει στο roswell) στην Κωνσταντινούπολη με πλούσιο υλικό από πολυετείς έρευνες. Πέρα από το ότι ο τομέας των εξωγήινων είναι ιδιαίτερα προσοδοφόρος (και κυκλοφορούν πλέον και κούπες για καφέ με εξωγήινους πάνω, στα καφενεία κοντά στην Area 51), χρίζει ιδιαίτερης προσοχής το γεγονός ότι όσο περνούν τα χρόνια, όλο και περισσότερες πληροφορίες βγαίνουν στην επιφάνεια. Μόνο για το 2004 ας πούμε, μόνο εγώ έχω υπόψην μου πάνω από 60 αναφορές (δεν τις έχω επιβεβαιώσει όλες βέβαια) για θέαση Α.Τ.Ι.Α...

Φαντάσου τί γίνεται εκεί έξω... :smilewink:

16888[/snapback]

 

Μαλλον μιλας για τα τεχνητα αγαπητε μου...για οτι ετοιμαζεται να ερθει εδω και τοοοσα χρονια...καλα λοιπον θα επικεντρωθω περισσοτερο γυρω απο συγκεκριμενα θεματα

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Σε μια σοκαριστική αναγγελία του, το Βρετανικό Υπουργείο Άμυνας, προέβη σε μια ανέλπιστη αποκάλυψη:Επιβεβαίωσε επίσημα την ύπαρξη των UFOs!

 

http://news.pathfinder.gr/misc/ufos-exist-mod.html

 

και δεν είναι οι πρώτοι, ούτε οι τελευταίοι που το παραδέχονται επισήμως... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...