Jump to content

Περι ηθικης


Sucore
 Share

Recommended Posts

Συζηταγα σημερα με την κοπελα μου και μου ανεφερε ενα γεγονος που ειχε λαβει χωρα στην κρητη εδω και αρκετο καιρο..(το συζηταγαν στη ταξη της με μια δικηγορο-καθηγητρια)

 

7 ανδρες ηταν να βιασουν μια νεαρη κοπελα, εκεινη(αφου δεν μπορουσε να κατι τιποτα αλλο) τους ζητησε τουλαχιστον να χρησιμοποιησουν προφυλαξη...

Εγινε οτι εγινε και η νεαρη το πηγε δικαστικως το θεμα...Αφου εξηγησε στο δικαστηριο την κατασταση, περιμενε την αποφαση>>

 

ΑΘΩΟΘΗΚΑΝ!!!!!!!!! καλα διαβασατε, οι βιαστες αθωοθηκαν γιατι η κοπελα τους ζητησε να βαλλουν προφυλλακτικο!!!!

 

παρακαλω Σχολια...

 

ΥΓ. Αυτα ειναι οσα ξερω...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς για την κοπέλα αλλά και για κάθε άλλη που θα βρεθεί στην ίδια θέση το ότι ζήτησε αν μή τι άλλο να προφυλάξη στο ελάχιστο τον εαυτό της (σωματικά και μόνο σωματικά) κατά τη διάρκεια του βιασμού της η νομοθεσία το αναγνωρίζει σαν συνέναιση. :censored:

Σου λέει μανταμ σε βιάζουν λες και ζητάς προφυλακτικό; Άρα τα θέλε ο (_)_) σου. Όοοοοοοοοχι κυρία μου όταν σε βιάζουν δεν πρέπει να κάθεσαι να σκέφτεσαι ότι μετά το βιασμό μπορεί να κολλήσεις κάνα παράσιμο (αφροδίσιο νόσημα) ή να φορτωθείς το παιδί ενός από τους βιαστές σου που θα σε αναγκάσει να μην μπορέσεις ποτέ ν αφήσεις πίσω σου το γεγονός. :censored: :censored: :censored:

Θα κάτσεις εκεί, να σε κακοποιήσουν να σε εκμηδενίσουν την ώρα του βιασμού αλλα θα ανεχτείς και τις συνέπειες για όλη σου τη ζωή :headb:

Για να ζητάς λοιπόν το προφυλακτικό αρα δεν υφίσταται βιασμός. Κάτσε λοιπόν τώρα και λούσου τα όλα.

Ένα μόνο θα πω....

Α Ι Σ Χ Ο Σ :offtopic:

 

Για ποια ηθική να μιλήσουμε μετά? :015annoyed:

Link to comment
Share on other sites

Ο απολυτος εξεφτελισμος.......

Χανεις που χανεις την αξιοπρεπεια σου ερχεται και ο νομος και το επικυρωνει. Σεξουλικη διαπαιδαγωγηση σου λενε μετα.....

Τα χαλια μας τα μαυρα......

Αναρωτιεμαι ομως πως ο δικηγορος (των κατηφορουμενων) πως μπορεσε να τους υπερασπιστει. Καταλαβαινω οτι δεσμευονται και αυτοι απο τον νομο να τους υπερασπισουν με τον καλυτερο δυνατον τροπο, αλλα να παιξει τετοιο παιχνιδι με τα λογια της κοπελας που ζητουσε τουλαχιστον να προστατευσει το σωμα της αφου η προσωπικοτητα της ειχε ηδη καταπατηθει.

Αισχος!!!

Θα επρεπε να ντρεπομαστε για καθε ειδους καταπατηση των διακαιωματων των αλλων!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για την κοπέλα αλλά και για κάθε άλλη που θα βρεθεί στην ίδια θέση το ότι ζήτησε αν μή τι άλλο να προφυλάξη στο ελάχιστο τον εαυτό της (σωματικά και μόνο σωματικά) κατά τη διάρκεια του βιασμού της η νομοθεσία το αναγνωρίζει σαν συνέναιση. :censored:

Σου λέει μανταμ σε βιάζουν λες και ζητάς προφυλακτικό; Άρα τα θέλε ο (_)_) σου. Όοοοοοοοοχι κυρία μου όταν σε βιάζουν δεν πρέπει να κάθεσαι να σκέφτεσαι ότι μετά το βιασμό μπορεί να κολλήσεις κάνα παράσιμο (αφροδίσιο νόσημα) ή να φορτωθείς το παιδί ενός από τους βιαστές σου που θα σε αναγκάσει να μην μπορέσεις ποτέ ν αφήσεις πίσω σου το γεγονός. :censored: :censored: :censored:

Θα κάτσεις εκεί, να σε κακοποιήσουν να σε εκμηδενίσουν την ώρα του βιασμού αλλα θα ανεχτείς και τις συνέπειες για όλη σου τη ζωή :headb:

Για να ζητάς λοιπόν το προφυλακτικό αρα δεν υφίσταται βιασμός. Κάτσε λοιπόν τώρα και λούσου τα όλα.

Ένα μόνο θα πω....

Α Ι Σ Χ Ο Σ :offtopic:

 

Για ποια ηθική να μιλήσουμε μετά? :015annoyed:

αυτο ακριβως... πρεπει δηλαδη να το υποστεις χωρις να σκεφτεις ουτε προφυλακτικα ουτε τιποτα...

:censored: :censored:

Αισχος και παλι αισχος και κριμα..

Link to comment
Share on other sites

Από όσα ξέρω, σύμφωνα με το νόμο, για να τεκμηριωθεί ο βιασμός ιατροδικαστικώς, πρέπει να βρεθεί σπέρμα. Άρα, νομικά, βιασμός με προφυλακτικό δεν υπάρχει. :headb:

Link to comment
Share on other sites

Από όσα ξέρω, σύμφωνα με το νόμο, για να τεκμηριωθεί ο βιασμός ιατροδικαστικώς, πρέπει να βρεθεί σπέρμα. Άρα, νομικά, βιασμός με προφυλακτικό δεν υπάρχει. :headb:

Χωρις να ειμαι σιγουρη θεωρηται βιασμος ακομα και αν η περιοχη των γεννητικων οργανων βρεθει κακοποιημενη :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Από όσα ξέρω, σύμφωνα με το νόμο, για να τεκμηριωθεί ο βιασμός ιατροδικαστικώς, πρέπει να βρεθεί σπέρμα. Άρα, νομικά, βιασμός με προφυλακτικό δεν υπάρχει. :headb:

Χωρις να ειμαι σιγουρη θεωρηται βιασμος ακομα και αν η περιοχη των γεννητικων οργανων βρεθει κακοποιημενη :unsure:

 

Δυστυχώς όχι... πρέπει να υπάρχουν κι αλλα τεκμήρια ώστε να γινει δεκτός ο βιασμός. Ο τραγούλης εχει δίκιο αν και δεν ειναι το μοναδικό δεδομένο... αλλα εφόσον ζητήθηκε απο την ίδια το προφυλακτικο θεωρείται συνένεση :headb:

Link to comment
Share on other sites

Από όσα ξέρω, σύμφωνα με το νόμο, για να τεκμηριωθεί ο βιασμός ιατροδικαστικώς, πρέπει να βρεθεί σπέρμα. Άρα, νομικά, βιασμός με προφυλακτικό δεν υπάρχει. :headb:

Χωρις να ειμαι σιγουρη θεωρηται βιασμος ακομα και αν η περιοχη των γεννητικων οργανων βρεθει κακοποιημενη :unsure:

 

Δυστυχώς όχι... πρέπει να υπάρχουν κι αλλα τεκμήρια ώστε να γινει δεκτός ο βιασμός. Ο τραγούλης εχει δίκιο αν και δεν ειναι το μοναδικό δεδομένο... αλλα εφόσον ζητήθηκε απο την ίδια το προφυλακτικο θεωρείται συνένεση :headb:

 

Ποιοι :censored: :censored: νομοθετουν??????? Ειμαστε καλα??????? :015annoyed:

 

Δεν ξερω τι να πω.... :nocoment:

Link to comment
Share on other sites

Απο το παραπανω αρθρο:

Οι δικαστικές αρχές φέρονται με μεγάλη καχυποψία στις γυναίκες οι οποίες υπέστησαν βιασμό, ενώ ήταν "προκλητικά" ντυμένες, ενώ βρισκόταν κάτω από την επήρεια αλκοόλ είτε ενώ έκαναν οτοστόπ. Η ίδια καχυποψία υπάρχει και στις υποθέσεις βιασμού, κατά τις οποίες το θύμα δεν "αντιστάθηκε" και δεν έφερε σημάδια τραυματισμού

τι λετε ρε παιδια, δηλαδη αν ειμαι ντυμενη καλα για να παω στα μπουζουκια που λεει ο λογος, πιω και λιγο παραπανω κι οταν παω να βρω ταξι μου την πεφτουνε τι;;;

Η αν δεν αντισταθω για να μην παθω χειροτερα παλι τι;;

Ε δεν ειμαστε με τα καλα μας μου φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

:015annoyed::015annoyed:

τελείως!

και την προηγούμενη βδομάδα τσακώθηκα (ευτυχώς μέσω MSN γιατί αν τον είχα μπροστά μου θα είχε φάει μπουνιά) με κάποιον που θεώρει σωστό το έγκλημα του βιασμου αφού για αυτόν είμαστε όλες "που:censored:ς"

βέββαια αν ήταν η αδελφή του όπως του είπα θα είχε άλλη γνώμη αλλά φυσικά δεν είχε επιχειρήματα για να συνεχίσει...............

Δίκαιο σου λέει μετά! :015annoyed::015annoyed::015annoyed::015annoyed: :headb: :headb: :headb: :headb: :headb: :headb:

Edited by white_unicorn
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να το είπε σοβαρά, μάλλον έλεγε μπούρδες απλά για να στις πει ή γιατί νόμιζε ότι κάτι έκανε.

Ναι συμφωνώ ότι πλέον αν μια κοπέλα φοράει σούπερ μίνι και έχει ωραία πόδια και ωραίο σώμα και περάσει μέσα από ένα δασάκι το βράδι θα βιαστεί. Ναι συμφωνώ ότι ήταν ΚΑΙ θέμα πρόκλησης.

Αλλά αυτό δεν δείχνει τίποτε άλλο απ'τον περιορισμό της ελευθερίας των γυναικών στις υπάρχουσες συνθήκες.

Αυτό είναι κακό.

 

Βέβαια θα μου πείτε οτι και η πρόκληση είναι περιορισμός της ελευθερίας των αντρών καθ'ότι έχουμε πολύ περισσότερες ορμές. Όσοι τις συγκρατούν απλά μένουν με την απορία της κοινωνίας.

Όσοι δεν τις συγκρατούν γίνονται βιαστές, ευχαριστούν τις ορμές τους και κάνουν ένα από τα σοβαρότερα, κατ'εμέ, εγκλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...