Jump to content

είναι θέμα πίστης???


gothic angel
 Share

Recommended Posts

έχω μία απορία ρε παιδιά. Είναι ποτέ δυνατον κάτι που θέλεις πάρα πολύ να μην μπορέσει να γίνει και κάτι άλλο που να μην το θέλεις τόσο πολύ και υλοποιείται? για να γίνω πιο συγκεκριμένος εδώ και δύο χρόνια θέλω κάτι πάρα πολύ αλλά αυτό από ότι δείχνει δεν με θέλει καθόλου, και είναι και κάτι άλλο (που στην κυριολεξία ήταν ιδέα τησ στιγμήσ που αργότερα έγεινε επιθυμία), να πραγματοποιείται?? δεν μπορώ να το καταλάβω?? :headb:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρωτάς Johnny. Δεν υπαρχει καμία διαφορά.

 

Ίσως να το δουλέυεις περισσότερο στο υποσυνείδητό σου.

Από την άλλη, ίσως, για να υλοποιηθεί αυτό που επιθυμείς, να πρέπει να κάνεις μια στάση στο άλλο...

Εσύ όμως ξέρεις καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως όταν θελεις κατι παρα πολυ ασχολείσαι μαζί του περισσότερο απόσο θα έπρεπε. Και όταν ασχολείσαι υπερβολικά με κάτι κάνεις πράξεις εξίσου υπερβολικες. Οποτε καλό ειναι να αφηνεις το μυαλό σου ελευθερο και χαλαρο, να μη κυνηγας με το ζόρι καταστάσεις.. Πάντως αυτο που λένε "όταν θέλεις κάτι πολυ όλο το συμπαν συνωμοτει για να γίνει" δε το ασπάζομαι καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως όταν θελεις κατι παρα πολυ ασχολείσαι μαζί του περισσότερο απόσο θα έπρεπε. Και όταν ασχολείσαι υπερβολικά με κάτι κάνεις πράξεις εξίσου υπερβολικες. Οποτε καλό ειναι να αφηνεις το μυαλό σου ελευθερο και χαλαρο, να μη κυνηγας με το ζόρι καταστάσεις.. Πάντως αυτο που λένε "όταν θέλεις κάτι πολυ όλο το συμπαν συνωμοτει για να γίνει" δε το ασπάζομαι καθόλου...

 

 

Όχι μονό όλο το σύμπαν άλλα και όλα τα στοιχεία τις φύσεως συνωμοτούν για να γίνει

 

Πάντα γίνετε αυτό που θέλεις πραγματικά να γίνει !!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτο που λένε "όταν θέλεις κάτι πολυ όλο το συμπαν συνωμοτει για να γίνει" δε το ασπάζομαι καθόλου...

Μπορώ να ρωτήσω γιατί? :angel:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί? Επειδή σε εμενα δεν εχει συνομωτησει κανενα συμπαν...! Σε όποιαδηποτε κατασταση... Ενταξει ισως συνομωτησε να κανει πραγματα που τελικα ήταν πολυ καλυτερα από αυτά που ήθελα... αλλά δεν ήταν αυτό που ήθελα τότε υπερβολικα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί? Επειδή σε εμενα δεν εχει συνομωτησει κανενα συμπαν...! Σε όποιαδηποτε κατασταση... Ενταξει ισως συνομωτησε να κανει πραγματα που τελικα ήταν πολυ καλυτερα από αυτά που ήθελα... αλλά δεν ήταν αυτό που ήθελα τότε υπερβολικα

Το πώς ερμηνεύεις εσύ κάποιες καταστάσεις, πιθανόν να έχει μεγάλη διαφορά με το πώς κατευθύνονται αυτές από αυτό που αποκαλούμε "σύμπαν" στην προκειμένη περίπτωση... Συνεπώς, δε θα συμφωνήσω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί? Επειδή σε εμενα δεν εχει συνομωτησει κανενα συμπαν...! Σε όποιαδηποτε κατασταση... Ενταξει ισως συνομωτησε να κανει πραγματα που τελικα ήταν πολυ καλυτερα από αυτά που ήθελα... αλλά δεν ήταν αυτό που ήθελα τότε υπερβολικα

συμφωνω με την σαμπρινα... για αυτα που ηθελα υπερβολικα δεν συνομωτησε κανενα συμπαν..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την Σαμπρίνα. Και για να προλάβω τις απαντήσεις τύπου "δεν το ήθελε πραγματικά" θα τονίσω οτι τέτοιου είδους απαντήσεις κάνουν προτάσεις όπως "Ο θεός έφτιαξε τον άνθρωπο. Ο άνθρωπος υπάρχει. Άρα υπάρχει ο Θεός" να είναι λογικές.

Δεν φτάνει η θέληση σε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και για να προλάβω τις απαντήσεις τύπου "δεν το ήθελε πραγματικά" θα τονίσω οτι τέτοιου είδους απαντήσεις κάνουν προτάσεις όπως "Ο θεός έφτιαξε τον άνθρωπο. Ο άνθρωπος υπάρχει. Άρα υπάρχει ο Θεός" να είναι λογικές.

Δεν φτάνει η θέληση σε τίποτα.

 

Για να προλάβω και εγω αύτου του τύπου τις απαντήσεις είπα ότι αυτό ήθελα αλλα απ'ότι αποδείχτηκε αργότερα δεν ήταν και ότι καλύτερο. Τουλάχιστον η καρδια μου όποτε θέλει κάτι έντονα στο θέλει πραγματικά. Με τη λογική έχω ένα πρόβλημα :angel:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με την sabrina. αυτήν την θεωρία την έχω ακούσει πάρα πολλές φορές και δεν μου αρέσει. δηλαδεί για μια κατάσταση του σήμερα το σύμπαν την έχει δημιουργήσει έτσι. συγνώμη αλλά εγώ πιστεύω περισσότερο στον εαυτό μου πάρα στον σύμπαν.... :)

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαστικε να φτασω παντος μεχρι στιγμης ως το συμπαν για να γινει κατι που θέλω! Ευτυχώς ολα ψιλο κυριλέ!! ;)

 

Η μηχανη με παιδεψε λιγο ομως.. ...

 

Το συμπαν συνομοτεί αρκει να του "μιλάς" ωραία και να εχεις υπομονη! !! !!

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά εγώ πιστεύω περισσότερο στον εαυτό μου πάρα στον σύμπαν.... :)

 

Μα και εσυ μερος του συμπαντος εισαι αρα εχεις κι εσυ το συμπαν μεσα σου ! ;)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...