Jump to content

Dune


 Share

Recommended Posts

Dune

 

 

Φαντασία, γενετικά προγράμματα, ανθρώπινοι υπολογιστές σε ένα κόσμο χωρίς μηχανές και πάνω από όλα δολοπλοκίες πάνω στίς δολοπλοκίες.

Ένας Μεσσίας έρχεται να αλλάξει τον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα αγαπημένα μου!!!

Έχω δει και την πρώτη ταινία , με τον Sting από την πλευρά των κακών και το remake που βγήκε πριν από 2-3 χρόνια (νομίζω δηλαδή) σε DVD..

 

?.και τα τεραστία σκουλήκια του πλανήτη Αρτάκης που τελικά αποτελούσαν ένα στάδιο μύησης και ο Μεσσίας που ξεπέρασε το φόβο που προκαλούσαν ,κατάλαβε το μυστικό που φύλαγαν..

 

έτσι κατόρθωσε να τα δαμάσει και να τα χρησιμοποιήσει ενάντια στον πόλεμο των σφετεριστών και τύραννων (δεν θυμάμαι τα ονόματα ούτε του κακού Κόμη ούτε της φυλής που πήρε βιαία τον θρόνο..)

 

Τελικά μετά από επική μάχη κατορθώνει ανακτήσει τον νόμιμο θρόνο..

 

Sorry παρασύρθηκα να μην πω άλλα?

 

Dakkon Χτύπησες μια από τις ευαίσθητες ?χορδές? μου.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Αυτή την εβδομάδα την κατέβασα. Πάντως θα σου πρότεινα πρώτα να το διαβάσεις το βιβλίο. Καλύτερα να έχεις τις περιγραφές του συγγραφέα στο μυαλό σου παρά τα πρόσωπα των ηθοποιών.

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

 

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΤΑΙΝΙΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΟΡΟΣΗΜΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΚΙΟΥΜΠΡΙΚ

ΤΟ 2001....

 

Η ΠΡΩΤΗ ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΛΙΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ.

 

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Dakkon Darkblade ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΗΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΙΑΚΟΠΩΝ.... :clapping::whistling:

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Δάκκον, αν έχεις την παλιά έκδοση (1984 νομίζω), τότε... ξέρεις τί πρέπει να κάνεις. :smilewink:

Φυσικά, τα βιβλία έχουν προτεραιότητα κι ελπίζω να τα παλέψω τα PDFs στα αγγλικά, αλλιώς... πάλι εσύ θα με σώσεις. :019blush:

Link to comment
Share on other sites

Τζόνη αυτή την έκδοση έχω. Όσο για τα βιβλία ότι πεις. Όσο για τα βιβλία δεν είναι ανάγκη να βγάζεις τα μάτια σου εκτός άμα δεν σε πηγάζουν τα ελληνικά(για να σου πώ την αλήθεια η μετάφραση του προτού δεν μου άρεσε ιδιαίτερα, αν και τα υπόλοιπα ήταν οκ). Τώρα άμα θέλεις να τα διαβάσεις στα αγγλικά ίσως μπορέσω να στα βρω από έναν φίλο μου :)

 

Φίλε AVATARGR δυστυχώς το θέμα το έχω ανοίξει από Mar 13 :(

Βέβαια θα μπορούσα να σου απαντήσω ότι το καλοκαίρι είναι πολύ καλή εποχή για να διαβάσεις ένα βιβλίο(κάνει και για παραλία και για βουνό!) :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει την ταινία πριν πολλά χρόνια. Δεν την θυμάμαι σχεδόν καθόλου, αλλά θυμάμαι ότι είχα βαρεθεί... :019blush: (μη βαράτε καλέ!)

 

Ίσως βέβαια βιάστηκα να την χαρακτηρίσω «βαρετή». Θα φροντίσω να την ξαναδώ και θα επανέλθω με πιο ολοκληρωμένη άποψη. :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...