Jump to content

WALL - E


Sucore
 Share

Recommended Posts

Η Νεότερη ταινία της Pixar WALL-E πραγματεύεται το υπερ-μέλλον της ανθρωπότητας σε μια εποχή όπου πραγματικά έχει περάσει η εποχή όπου ήμαστε σκλάβοι των παθών μας, και απλά αυτό έχει γίνει κάτι παραπάνω απο τρόπος ζωής και καθημερινότητα.

Η Ανθρωπότητα (εντελώς αχρηστευμένη πια) "απολαμβάνει" οτιδήποτε διαλλέγουν τα ρομπότ για την διευκόλυνση της "επιβίωσης" της...

 

Μέχρι που (ύστερα απο μια φαινομενικά ποταπή αναβίωση του πνεύματος της ζωής μέσω ενός βλαστού) 2 διαφορετικών προδιαγραφών ρομπότ μπλέκουν σε μια περιπέτεια με σκοπό να σταματήσουν οι υπερ-υπολογιστές διατήρησης της ανθρωπότητας την αποστολή τους...

 

Πραγματικά ο τρόπος παρουσίασης ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ ΚΑΙ πολυ ευχαριστος...και πάνω απο αυτό, παρουσιάζει ένα αρκετά δυσοίωνο μέλλον για τον πλανήτη μας που ΟΜΩΣ τελικά νικάει η πνευματικότητα και η ομορφία της εργασίας! :D

 

Το είδα εχθες και μου άρεσε πάρα πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είδα το trailer και δεν ενθουσιάστηκα... Θα τη δω όμως μιας και ειπώνονται τόσο θετικά λόγια γι' αυτήν!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Την είδα αρκετά καλή ταινία συμφωνώ με αυτά που είπε ο Sucore και επιπλέον έχω να προσθέσω ότι είχε αρκετό γέλιο σε κάποια σημεία!!!

Συνδιάζοντας χιούμορ,ευαισθησία και ηθικά διδάγματα.

Link to comment
Share on other sites

...αν και δε με εμπνέουν καθόλου τα ρομποτάκια, σκέφτομαι να καθήσω να τη δω κι εγώ..

Έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια για την ταινία -μάλιστα σήμερα τη συζητούσαμε με συναδέλφους που την είδαν και τη συνιστούν ανεπιφύλαχτα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...