Jump to content

Η Λυσιστράτη Ζεί


outis
 Share

Recommended Posts

Αν η αποχή από το σεξ για μια βδομάδα θεωρείται ως ένα ισχυρό μέτρο πολιτικής πίεσης εκεί... τότε είμαστε (για άλλη μια φορά) σε λάθος χώρα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω πως δε θα πιάσει, ακόμη και για μήνες αν είναι η αποχή. Δεν πέφτουν έτσι οι κυβερνήσεις 40 ετών (Εάν είναι δυνατόν...).

Από την άλλη, θα βρεθούν κάποιες που θα εκμεταλλευτούν την κατάσταση και θα βγάλουν πολύ χρήμα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω πως δε θα πιάσει, ακόμη και για μήνες αν είναι η αποχή. Δεν πέφτουν έτσι οι κυβερνήσεις 40 ετών (Εάν είναι δυνατόν...).

Από την άλλη, θα βρεθούν κάποιες που θα εκμεταλλευτούν την κατάσταση και θα βγάλουν πολύ χρήμα!!

Αν δεις όλο το άρθρο http://edition.cnn.com/2012/08/29/opinion/ghitis-sex-strikes/index.html?eref=edition&iref=obinsite θα δεις κι άλλα παρόμοια περιστατικά στην πρόσφατη ιστορία. Όσο για το δεδομένο, νομίζω ήδη έπιασε.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα ολόκληρο το κείμενο, αλλά, για τη συγκεκριμένη περίπτωση, κάτι μου λέει πως δε θα λειτουργήσει.

Δεν πρόκειται να αφήσουν μια αυτοκρατορία 40 ετών να πέσει για "ψύλλου' μη πήδημα. Είναι ντροπή (για τους ίδιους) και ο εγωισμός τους δεν θα το επιτρέψει.

Εάν τελικά ο ψύλλος διαμαρτυρηθεί, θα πέσει στο τραπέζι να δημιουργήσουν δημόσιους οίκους ανοχής (Τι φαντάζομαι πάλι! Όσο για το κόστος, θα καλύπτεται από τον τουρισμό!!).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...