Jump to content

Τηλε-2,


Recommended Posts

Φυσικά η πραγματικότητα ειναι τελειως διαφορετική διότι οι Ιταλοι δεν ειχανε το κουράγιο να πολεμήσουν σε τέτοιες συνθήκες και ηταν καθόλα αντίθετοι σε αυτον τον πόλεμο και γιαυτό τα παρατούσαν συνέχεια στο πεδίο της μάχης παρόλο που είχανε υπεροπλία. Σε αντίθεση με τους Γερμανους που είχανε τον φανατισμό να κυριεύσουν το κόσμο.
Ωστόσο οι άνθρωποι που πολεμούσαν "βλέπανε" πράγματα. Έχω ακούσει από άνθρωπο - εντελώς προσγειωμένο και μορφωμένο - μαρτυρία από πρώτο χέρι: Βλέπανε "κάτι" (κάποια) που θεωρούσαν ότι είναι η Παναγία, άκουγαν βοές από τη γη που ήταν προσωρινά παραχωμένοι οι νεκροί κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά η πραγματικότητα ειναι τελειως διαφορετική διότι οι Ιταλοι δεν ειχανε το κουράγιο να πολεμήσουν σε τέτοιες συνθήκες και ηταν καθόλα αντίθετοι σε αυτον τον πόλεμο και γιαυτό τα παρατούσαν συνέχεια στο πεδίο της μάχης παρόλο που είχανε υπεροπλία. Σε αντίθεση με τους Γερμανους που είχανε τον φανατισμό να κυριεύσουν το κόσμο.

Ωστόσο οι άνθρωποι που πολεμούσαν "βλέπανε" πράγματα. Έχω ακούσει από άνθρωπο - εντελώς προσγειωμένο και μορφωμένο - μαρτυρία από πρώτο χέρι: Βλέπανε "κάτι" (κάποια) που θεωρούσαν ότι είναι η Παναγία, άκουγαν βοές από τη γη που ήταν προσωρινά παραχωμένοι οι νεκροί κτλ.

???

Για συνέχισε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσωπικα ΔΕΝ πιστευω πως οι Γερμανοι ηθελαν να κυριαρχησουν τον κοσμο...

Μαλλον να λυτρωσουν τη Γαια ηθελαν...

Τα εβαλαν με δυναμεις που ηλεγχαν το 85% της παγκοσμιας οικονομιας, ενω αυτοι ειχαν γυρω στο 5-10%!!!

(δε θυμαμαι που το διαβασα αυτο...μπορει κ απο εδω μεσα... :019blush: )

Στηριζομενοι σε αυτο το γεγονος μπορουμε να βγαλουμε το συνπερασμα πως τα κινητρα τους ηταν διαφορετικα...

 

Απλα οι αμερικανοι(βλ. Builderberg των οποιων ιδρυτικα μελη ηταν κ απο στρατηγους των SS) αντιγραψαν τον εθνικισμο(~~) κ τον χρησιμοποιησαν ΤΟΟΟΣΟΟΟ επιτυχημενα..

 

δε μπορω να συνεχισω μιας και ειναι αρκετα αργα κ ειμαι ζομπι...ημουν πτωμα πριν λιγεσ ωρες

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ΔΕΝ πιστευω πως οι Γερμανοι ηθελαν να κυριαρχησουν τον κοσμο...

[...]

Τα εβαλαν με δυναμεις που ηλεγχαν το 85% της παγκοσμιας οικονομιας, ενω αυτοι ειχαν γυρω στο 5-10%!!!

Η Πολωνία (που ήταν η πρώτη χώρα στην οποία επιτέθηκαν) και η Ελλαδίτσα μας (μεταξύ άλλων), ήλεγχαν το 85% της παγκόσμιας οικονομίας;;; :blink:

 

Τι λες καλό μου;; :headb:

 

...Και τα πειράματα για την "παραγωγή" της τέλειας, άριας φυλής (επίσης μεταξύ άλλων)... τι ήτανε;; Τι σκοπό είχε;; ...την οικονομική κυριαρχία;; :headb:

 

Φιλαράκο μου, μάλλον δεν τα ξέρεις καλά τα πράματα...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ΔΕΝ πιστευω πως οι Γερμανοι ηθελαν να κυριαρχησουν τον κοσμο...

[...]

Τα εβαλαν με δυναμεις που ηλεγχαν το 85% της παγκοσμιας οικονομιας, ενω αυτοι ειχαν γυρω στο 5-10%!!!

Η Πολωνία (που ήταν η πρώτη χώρα στην οποία επιτέθηκαν) και η Ελλαδίτσα μας (μεταξύ άλλων), ήλεγχαν το 85% της παγκόσμιας οικονομίας;;; :blink:

 

Τι λες καλό μου;; :headb:

 

...Και τα πειράματα για την "παραγωγή" της τέλειας, άριας φυλής (επίσης μεταξύ άλλων)... τι ήτανε;; Τι σκοπό είχε;; ...την οικονομική κυριαρχία;; :headb:

 

Φιλαράκο μου, μάλλον δεν τα ξέρεις καλά τα πράματα...

 

καλα καλα...

 

κοιτα Η Αρεια φυλη υπηρχε,υπαρχει και θα υπαρχει. Δεν θελαν να την παραγουν..

 

Δεν μιλαω για χωρες, μιλαω για τροπο ζωης..Δε γνωριζω για πολωνιες αλλα η greece ειχε υιοθετησει τον Δυτικο, Επισης ηταν κοντα στη Γερμανια(η πρωτη) και ΦΥΣΙΚΑ δεν την ηθελαν εναντιων τους.

 

Δε πιστευω κανεις να τα εβαζε πρωτα με τους μεγαλους αν δεν ειχε στη καβατζα αλλα εδαφη!!

 

Δε θελω να το παω τωρα οτι "Σκοτεινες Δυναμεις" μας ειχαν του χεριου τους κλπ..

 

Εδω ηρθαν για να κλεψουν ναους οι οποιοι ηταν ΦΙΣΚΑ με στοιχεια μετφυσικου περιεχομενου τα οποια τους ηταν ΠΟΛΥ χρησιμα...

ΑΣΕ που νικησαμε τους συμμαχους τους(Ιταλια) και μας επεβαλλαν ανιτποινα

 

 

Σωστος ο κερατος περι "ηπερηρωων"( :censored: Αμερικανοι τι μας εχετε κανει)

Link to comment
Share on other sites

[

 

κοιτα Η Αρεια φυλη υπηρχε,υπαρχει και θα υπαρχει. Δεν θελαν να την παραγουν..

Από ποιά άποψη :shocked: ...τη χιτλερική?

Link to comment
Share on other sites

[

 

κοιτα Η Αρεια φυλη υπηρχε,υπαρχει και θα υπαρχει. Δεν θελαν να την παραγουν..

Από ποιά άποψη :shocked: ...τη χιτλερική?

Πρέπει να είναι αρκετά φανατισμένος κάποιος για να στο δηλώσει ξεκάθαρα... Το πιθανότερο είναι να στο πει με άλλα λόγια, μάλλον προσπαθώντας να σε μπερδέψει, αλλά παράλληλα να σου περάσει αυτή την άποψη (και αυτή ΔΕΝ είναι μπηχτή για τον sucore, αλλά μια γενικότερη παρατήρηση...)

Και πάμε στο ψητό...

Link to comment
Share on other sites

[

 

κοιτα Η Αρεια φυλη υπηρχε,υπαρχει και θα υπαρχει. Δεν θελαν να την παραγουν..

Από ποιά άποψη :shocked: ...τη χιτλερική?

 

Απο την αποψη Ολων των θρησκειων οι οποιες ΔΕΝ θελουν τους υπηκοους τους ΥΠΟΔΟΥΛΩΜΕΝΑ ΟΝΤΑ(παργμα αρκετα δυσκολο,ειδικα στις μερες μας, μιας και η διψα για εξουσια ειναι ακορεστη και εχει προσβαλλει πολλους "ηγετες")

 

Φυσικα(οπως εχω δηλωσει κ αλλες φορες) λεγοντας Αρειοι ΔΕΝ εννοω αυτους με εξωτερικα χαρακτηριστικα ομοια της περιγραφης που τους εχει δωθει...

Ανωτεροι στο πνευμα...με αυτον τον τροπο μπορει να ειναι οποιασδηποτε Φυλης, αρκει να υπαρχουν οι καταληλες προϋποθεσεις ωστε να εξελιχθει(~ωριμασει) το πνευμα(~ψυχη) με τον σωστο τροπο>ωστε οι πνευματικες δυναμεις του ατομου αυτου πραγματικα να βρισκονται αρκετα εως πολυ πανω απο τον μεσο ορο!

 

Εννοειτε πως αυτα τα ατομα πολυ δυσκολα θα ειναι διεφθαρμενα(συνφωνα με την γνωμη μου) λογω της σωστης διαπαιδαγωγησης των

(εκτος κ αν εχουν παιδαγωγηθει με τετοιον τροπο ωστε να αποκτησουν ψυχικες δυναμεις κλπ. ΚΑΙ να τους εχουν μαθει να τις χρησιμοποιουν ετσι ωστε κανεις να μην τους αντιστεκεται...βεβαια οποιος το κανει αυτο πρεπει ή να ειναι δυνατοτερος απο το δημιουργημα του, ειτε να εχει βρει καποιον τροπο να τον εχει "δικο" του, αλλιως πολυ φοβαμαι πως ο "υιος" θα στραφει εναντιων του "πατερα")

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...