Jump to content

Ερώτηση...


Marilena
 Share

Recommended Posts

Δεν πειραζει να βγουμε λιγακι εκτος θεματος.Απλα αυτο που εχω ακουσει ειναι οτι τρυπας τα φυλα οπως ειναι στα σπιραλ τα τετραδια και παιρνεις χλωρο φλυο και το περνας ετσι ωστε να ειναι πιο ανθεκτικο.

Αυτα εχω ακουσει

 

 

που το περνας το φλυο μεσα απο τις τρύπες???

 

Eτσι εχω ακουσει

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Replies 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Μία ερώτηση...

Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί στη Θεσ/νίκη που να πουλάει ξυλάκια Μυριόφυλλου ή νομίσματα για το I Ching;;;

:smilewink: :cheerful:

Edited by Fever
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι καλυτερα να τα φτιαχνεις μόνη σου ???? :whistling:

 

Ακριβώς. Όπως έκανα κι εγώ.

Ασφαλώς,εδώ χρειάζεται να "πιάνουν τα χέρια σου"...χιχιχιχι :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό, εάν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε πως έχω μια πολύ ιδιαίτερη σχέση με τα ζώα και θεωρώ άθλιο να γίνετε χρήση ζων για τη διασκέδαση μας, στην τελική τόσα ζώα χρησιμοποιούμε για τροφή, καλύτερα να κάνουμε χρήση και στο δέρμα τους και όχι να προσπαθούμε να βρούμε νέες γεύσεις και «νέα» δέρματα. Μην ανοίξουμε θέμα για το ότι ζώο είναι και η αγελάδα, ζώο και το άλογο και η δε χρησιμοποιείς τίποτα η όλα γιατί όσο αφορά εμένα δε πιάνει και στο τέλος θα γίνει μεγάλη κουβέντα που δε θέλω.

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

και γω συμφωνώ για το δέρμα αλόγου...freakαρα όταν διάβασα την πρόταση του Αρχάγγελου...πρώτον γιατί λατρεύω τα ζώα και δεν πρέπει να τα σκοτώνουμε για παιχνίδι και δεύτερον έκανα τόσα χρόνια ιππασία...είναι τα πιο έξυπνα ζώα...δεν θα σκότωνες το φίλο σου για να φας ή να ντυθείς....γιατί να τον κάνεις τετράδιο λοιπόν???

Link to comment
Share on other sites

και γω συμφωνώ για το δέρμα αλόγου...freakαρα όταν διάβασα την πρόταση του Αρχάγγελου...πρώτον γιατί λατρεύω τα ζώα και δεν πρέπει να τα σκοτώνουμε για παιχνίδι και δεύτερον έκανα τόσα χρόνια ιππασία...είναι τα πιο έξυπνα ζώα...δεν θα σκότωνες το φίλο σου για να φας ή να ντυθείς....γιατί να τον κάνεις τετράδιο λοιπόν???
Γιατί το δέρμα δράκου να είναι ΟΚ και όχι του αλόγου;
Link to comment
Share on other sites

γιατί βρήκες ποτέ σου δράκου??κανενός ζώου δέρμα δεν είναι ΟΚ...τα δέντρα τουλάχιστον δε τα σκοτώνεις αν πάρεις φλοιό...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. μήπως ασχολούμαστε υπερβολικά με τα ζώα?? Υπάρχουν παιδιά σε αυτόν τον πλανήτη που γέννιουνται με τον ίο του AIDS και πεθαίνουν από μια απλή γρίπη επειδή δεν έχουν φάρμακα κ σωστή ιατροφαρμακευτική περίθαλψη..μήπως είναι προτιμότερο να ασχοληθούμε με αυτά κ όχι με αλόγα κ τους δράκους..? Ίσως κάποιοι να έχουν ιδιαίτερο δέσιμο με τα αλόγα.. ε οκ.. ίσως να έχω κ εγώ με τις αγελάδες. Θέλω να πω ότι καλό θα ήταν να μη σκοτώνουμε όλα τα ζώα γενικά, αν δεν υπάρχει σοβαρή ανάγκη.. αλλά οκ γίνεται. κ στην τελική γιατι είναι οκ να σκοτώνουμε την αγελάδα για να την φάμε αλλά όχι ένα άλογο? Ξερώ θα μου πείτε άλλο είναι να σκοτώνεις για να επιβιώσεις κ άλλο για να φτιάξεις ένα τετράδιο.. αλλά οκ κ στις 2 περιπτώσεις κίνητρο είναι η ικανοποίηση των ανθρωπίνων αναγκών.

Link to comment
Share on other sites

To ότι είναι ζωόφιλοι και δε τους κάθεται καλά η κατάσταση με το άλογο, δε σημαίνει ότι δεν ενδιαφέρονται για τους ανθρώπους! Δε νομίζω ότι κολλάει έτσι κι αλλιώς να ασχοληθούμε στο συγκεκριμένο τόπικ με τα προβλήματα που αναφέρεις..

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα να έχεις δίκιο.. τι να πω.. η αλήθεια είναι πως έχω ένα «θέμα» με τους φιλόζωους.. απλά αυτό που ήθελα να πω (καθαρά προσωπική/υποκειμενική άποψη) είναι ότι υπάρχουν πιο κρίσιμα θέματα να μας απασχολούν..

 

Και οντως ηταν :offtopic:

 

Sorry...

Link to comment
Share on other sites

δεν πειράζει άποψη σου ήταν πάντως για έτσι για τα κατάστιχα σπάνια έως ποτέ τρώω κρέας(μόνο όταν είναι ιδιαίτερη ανάγκη και όσο το δυνατόν σε λιγλοτερες ποσότητες),όσο για τα παιδιά που πεθαίνουν από aids και πείνα εξίσου κάνω ο,τι μπορώ μέσω οργανώσεων....ήταν λίγο off the topic...τέλος πάντων...εμένα θα μου άρεσε και το ξύλο εβενου σαν προοπτική.....διακοσμέίται πάρα πολύ όμορφα με φύλλα χρυσού και ημιπολίτιμων λίθων...εξάλλου άλλη η αξία του να κατασκευάσεις κάτι μόνος σου και δεν θέλει και ιδιαίτερη τέχνη...

Edited by Anele
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...