Jump to content

Υπνωτισμός


Ai_Shifu
 Share

Recommended Posts

Μια ερώτηση για τους έμπειρους του forum, έχει κανείς σας υποβληθεί σε υπνωτισμό?

 

Η ερώτηση είναι γιατί έχω ακούσει ότι πάντα υπάρχει μια πιθανότητα να πάει κάτι στραβά π.χ. ο υπνωτιστής να πάθει καμιά καρδιακή προσβολή και πως επανέρχεται ο υπνωτισόμενος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει, αλλά από όσα έχω ακούσει πάντα υπάρχει ένας φίλος (φίλη) παρόν (παρούσα) στον υπνωτισμό για λόγους ασφαλείας ... καρδιακές πορσβολές, καταγραφή των απαντήσεων του υπνωτιζόμενου, πιθανή εκμετάλλευση του υπνωτιζόμενου από τον υπνωτιστή ... τέτοια!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει, αλλά από όσα έχω ακούσει πάντα υπάρχει ένας φίλος (φίλη) παρόν (παρούσα) στον υπνωτισμό για λόγους ασφαλείας ... καρδιακές πορσβολές, καταγραφή των απαντήσεων του υπνωτιζόμενου, πιθανή εκμετάλλευση του υπνωτιζόμενου από τον υπνωτιστή ... τέτοια!

 

 

H Dion Fortune απαγορευε τον υπνωτισμο στο ταγμα της ενας απο τους ορκους που εδινες ηταν οτι δε θα αφησεις κανεναν να σε υποβάλλει!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ο υπνωτισμός είναι ένα πανίσχυρο εργαλείο στα σωστά χέρια. Μην ξεχνάμε ότι στην μαγεία αυτό που κάνεις πολλές φορές είναι να υπνωτίζεις τον εαυτό σου.

 

Τηνείδα και εγώ την ταινία με την καρδιακή προσβολή! :018bleh::018bleh: Ναι όντως είναι μια πιθανότητα που δέν την είχα σκεφτεί!

Link to comment
Share on other sites

...

H Dion Fortune απαγορευε τον υπνωτισμο στο ταγμα της ενας απο τους ορκους που εδινες ηταν οτι δε θα αφησεις κανεναν να σε υποβάλλει!!! :)

Μάλλον ζούσαν σε κόσμο χωρίς τηλεόραση.

Κάθε φορά που επιτρέπουμε στον εαυτό μας να δει για "τρίτη φορά" το ίδιο βίντεο στις ειδήσεις (για παράδειγμα) ή την ίδια διαφήμηση μας υποβάλλουμε σε μίνι-υπνωτισμό. Αν ζούσαν λοιπόν σήμερα η απλή πραξη (ή μήπως "απραξία;") του να βλέπουν τηλεόραση θα τους έκανε να παραβιάσουν τον όρκο τους.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά ταινία είδατε ρε παιδιά? Εγώ τη μόνη ταινία που έχω δει πάνω σε υπνωτισμό είναι αυτή με τον Woody Allen (ΘΕΟΣ) "Ο Πράσινος Σκορπιός" (κάτι τέτοιο).

Link to comment
Share on other sites

Ο υπνωτισμός είναι ένα πανίσχυρο εργαλείο στα σωστά χέρια. Μην ξεχνάμε ότι στην μαγεία αυτό που κάνεις πολλές φορές είναι να υπνωτίζεις τον εαυτό σου.

 

Σωστός!!!! :clapping:

 

 

 

Σε κατάσταση υπνωτισμου εχω ακουσει οτι το σωμα φθάνει σε κατάσταση απολυτης ηρεμιας,εχοντας ως αποτέλεσμα πολλές φορές να μειώνεται υπερβολικα ο σφυγμός

Link to comment
Share on other sites

...

H Dion Fortune απαγορευε τον υπνωτισμο στο ταγμα της ενας απο τους ορκους που εδινες ηταν οτι δε θα αφησεις κανεναν να σε υποβάλλει!!! :)

Μάλλον ζούσαν σε κόσμο χωρίς τηλεόραση.

Κάθε φορά που επιτρέπουμε στον εαυτό μας να δει για "τρίτη φορά" το ίδιο βίντεο στις ειδήσεις (για παράδειγμα) ή την ίδια διαφήμηση μας υποβάλλουμε σε μίνι-υπνωτισμό. Αν ζούσαν λοιπόν σήμερα η απλή πραξη (ή μήπως "απραξία;") του να βλέπουν τηλεόραση θα τους έκανε να παραβιάσουν τον όρκο τους.

εκεινη εννοουσε ισως τον υπνωτισμο με σκοπο την αρνητικη υποβολη!!!αλλωστε ειχε υποστει απο την προισταμενη της υπνωτικη υποβολη με σκοπο την ψυχικη επιθεση!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...