Jump to content

Με τι ασχολείστε....


Guest cryogenesi
 Share

Recommended Posts

Και εγώ νομίζω ότι όπως το έθεσε ο cryogenesi δεν ήθελε να θίξει κάποιον. Ισως η έκφραση μορφωτικό επίπεδο δεν ήταν και πολύ κομψή γιατί όπως είπαν και οι προλαλήσαντες ένα πτυχείο και ένα μάστερ δεν λέει πολύ συχνά τίποτα. Θα μπορούσε να ζητήσει απλά ποιές είναι οι σπουδές η μέχρι τί βαθμό εκπαίδευσης έχει λάβει ο καθένας.

Πάντως από ότι είπε και δεν έχω κάποιο λόγο να μην τον πιστέψω το κάνει απλά για προσωπικούς στατιστικούς λόγους που δεν ξέρει ακόμα αν θα τον οδηγήσουν σε κάποιο συμπέρασμα. Για αυτό έσπευσα άμεσα να τον ρωτήσω για ποιό σκοπό τα μαζεύει.

 

Ειρήνη αγαπητοί μου. it was just a misunderstanding

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δεν καταλαβαίνω προς τι αυτή η επίθεση LITHOS με επιθετικούς χαρακτηρισμούς

 

..............

 

Με εκτίμηση σε αυτούς που με σέβονται.

 

 

Νομίζω πως ήμουν αρκετά σαφής! Και για να απαντήσω σε ερώτησή σου ... μιλώ πάντα για λογαριασμό μου και ποτέ για λογαρισμό άλλων.

 

Ο SeaHawk κατάλαβε αμέσως το περιεχόμενο του γραπτού μου.

 

Οπως είπα και στο προηγούμενο σχόλιό μου, θα έβρισκα λογική μία τέτοιου είδους βολιδοσκόπιση εκ μέρους των δημιουργών του φόρουμ. Πράγμα που προσπέρασες, μόνο και μόνο για να δείξεις πως σε έθιξα ...

 

Το να δηλώνεις πως κάνεις βολιδοσκόπηση για προσωπικούς λόγους, αυτόματα βάζεις εαυτόν στην θέση του παρατηρητή και τους υπόλοιπους στην θέση του ... αντικειμένου, αν θέλεις. Μπορεί εσύ να μην δίνεις σε κανέναν "ΔΙΚΑΙΩΜΑ" ... εσένα ποιος σε έχρισε "παρατηρητή"; Αν κατάλαβα λάθος ... εξηγήσου και διόρθωσέ με!

 

Είσαι απόφοιτος του Πολυτεχνείου, ένα Σχολειό που σέβομαι περισσότερο και από την Ιατρική και δε κατάλαβες πως δημιούργησες "εικόνες" και παραξένεψες ένα μέλος της Αγοράς; Αντί να διορθώσεις την παρεξήγηση (εάν πρόκειται για τέτοια) γίνεσαι μάλλον επιθετικός. Εσύ και όχι εγώ! Πράγμα που με βάζεις σε σκέψεις για τις προθέσεις σου (οι οποίες στην πραγματικότητα δεν με αγγίζουν - όπως και δεν σε αγγίζουν οι δικές μου προθέσεις ... έτσι κουβέντα να γίνεται). Και εδώ δεν συζητάμε περί του "ποιος θέλει να ασχολείται με ποιον" αλλά υποτίθεται πως είμαστε νοήμονες άνθρωποι, θέλουμε να συμμετέχουμε σε ηλεκτρονικές συζητήσεις και όταν τα γραφόμενά μας παρερμηνεύονται από την ίδια τους την σύνταξη, φροντίζουμε να τα διευκρινίζουμε!

 

Τα υπόλοιπα είναι απλά λέξεις χωρίς νόημα!

 

Η Ουσία λοιπόν είναι πως δημιούργησες μία εντύπωση σε εμένα, και δεν έκανες τον κόπο να την ακυρώσεις (τώρα θα μου πεις ποια είμαι εγώ ... μία από όλες).

 

Υ.Γ.: Το καλοσώρισμα μου ήταν αληθινό .... δεν έχω κανέναν απολύτως λόγο να υποκριθώ. Ελπίζω να το καταλαβαίνεις αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ψυχραιμία! (Και πάει για όλους αυτό... και για τον εαυτό μου ^_^ )

 

Νομίζω ότι ο SeaHawk έδωσε την καλύτερη λύση για να έχουμε ?και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο?. Εάν ο cryogenesi θέλει να κάνει στατιστική έρευνα, τότε:

1. Παρακαλώ θερμά να μας εξηγήσει ακριβώς γιατί την χρειάζεται.

2. Να εφαρμοστεί η πρόταση του SeaHawk:

Τώρα η δική μου πρόταση στο θέμα είναι να γίνει κάτι τύπου ψηφοφορίας όπως π.χ. στις συναντήσεις μελών, έτσι θα υπάρχουν χρήσιμα και ανώνυμα στοιχεία και προπαντός για όλους και όχι για ένα μεμονωμένο άτομο.

Νομίζω ότι αυτό είναι το καλύτερο, ώστε να διατηρηθεί η ανωνυμία των όσων απαντούν.

 

Cryogenesi, εάν συμφωνείς με τα παραπάνω, άνοιξε νέο thread με δημοσκόπηση, εξηγώντας γιατί ακριβώς την χρειάζεσαι, κι όποιος θέλει ας ψηφίζει.

 

 

Επίσης, παρακαλώ να κατανοήσεις ότι οι περισσότεροι από εμάς εδώ σ? αυτόν τον χώρο, είμαστε άκρως επιφυλακτικοί στο να δίνουμε προσωπικά δεδομένα, ακόμα κι όταν πρόκειται για φαινομενικά αθώες πληροφορίες. Κι αυτή η επιφυλακτικότητά μας δεν είναι αδικαιολόγητη μιας και έχουμε δει πολλά κι έχουμε ακούσει περισσότερα... Δεν είναι κάτι που θα πρέπει να πάρεις προσωπικά cryogenesi.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια φορά είδα την λίθος αλλα δεν την αναγνωρίζω σε αυτό το θρεντ.

Που πήγε η καλοσύνη και ηρεμία σου?

 

Το θέμα δεν είναι τι λες αλλα πώς το λες και νομιζω πως όντως είσουν επιθετική.

 

Συνφωνώ οτι δεν είναι σωστό να μπαίνει ο καθένας και να ζητάει στοιχεία για προσωπική ερευνα.

Κρυογένεση οταν αρχισες το θρεντ έπρεπε να γράψεις τους λόγους που το κάνεις και θα σου πώ το λογο.

Δες εδω πρωτο θρεντ του τυπου: http://www.artofwise.gr/forum/index.php?showtopic=1593

 

Επρεπε να πείς και εσυ τι κάνεις πριν καποιος να σε ρωτήσει δεν νομίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη θα συμφωνήσω με τη Λίθο, παρ'όλη την επιθετικότητα, γιατί ο cryogenesi ερωτήθηκε από την αρχή σχεδόν για τον σκοπό των σταστιστικών του μελετών αλλά δεν απάντησε, κάτι που φυσικά είναι απαράδεκτο. Και εννοείται ότι η απάντηση "για προσωπικούς λόγους" δεν είναι αποδεκτή, γιατί πέρα από αόριστη, ισχύει αυτό που είπε η Νεφέλη: "είμαστε άκρως επιφυλακτικοί στο να δίνουμε προσωπικά δεδομένα, ακόμα κι όταν πρόκειται για φαινομενικά αθώες πληροφορίες."

Link to comment
Share on other sites

Guest cryogenesi

Ελεος ελεος ελεος ελεος ελεος ελεος ελεος ελεος ελεος ελεος ελεος

Μην με ρίξετε στην πυρά!!!!!!

 

Μετάνιωσα την ώρα και την στιγμή που έγραφα αυτό το θέμα, και παίσατε πάνω μου να με κατασπαράξετε ωσάν να είμαι ο χειρότερος εχθρός σας.

 

 

Τα καταφέρατε δεν αντέχω άλλο! έδωσα όσες εξήγησής έπρεπε να δοθούν, μην με πετροβολάτε άλλο άλλη μία πρόκληση και νιώθω πια σαν να είμαι "εξοστρακισμένος" Ευχαριστώ τα παιδιά που ανταποκρίθηκαν και αυτόυς που μου έστειλαν μυνήματα συμπαράστασης, δεν θέλω όμως ούτε μηνύματα προσωπικά ούτε συμπαράστασης ούτε μηνύματα "πρόκλησις”.

 

Ελεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

 

Σταματηστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Ελεεεεεεεεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

 

έδωσα όσες εξήγησής έπρεπε να δοθούν, μην με πετροβολάτε άλλο. ελεεεεεεεεεεεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

 

Δεν θέλω τα προσωπικά στοιχεία κανενός μην μου στείλει κανένας τίποτα άλλο ελλεεεεεεεεεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι και οι δύο πλευρές έδωσαν τις εξηγήσεις τους και τους λόγους και από εδώ και πέρα θα ανακυκλωθούν τα ίδια πράγματα.

 

Όποιος θέλει μπορεί να απαντήσει στον cryogenesi. Όποιος δεν θέλει δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι και οι δύο πλευρές έδωσαν τις εξηγήσεις τους και τους λόγους και από εδώ και πέρα θα ανακυκλωθούν τα ίδια πράγματα.

 

Όποιος θέλει μπορεί να απαντήσει στον cryogenesi. Όποιος δεν θέλει δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει.

 

Ευχαριστώ

 

Αυτό ακριβώς λέμε, :clapping: δεν υπάρχει λόγος να συνεχίζεται το θέμα! :worthy:

Link to comment
Share on other sites

Cryogenesi...

 

Το Αβάπτιστο είναι ένα forum με 700 περίπου άτομα... Έκανες μια ερώτηση... Δεν θα κάτσω να σχολιάσω αν ήταν σωστή ή λάθος, καλή ή κακή... Ήταν ΜΙΑ ερώτηση... Γι'αυτό υπάρχουν τα fora...

Κάποιοι σου απάντησαν θετικά και κάποιοι σου απάντησαν αρνητικά...

Οι υπόλοιποι (κι εγώ μαζί) κάναμε αυτό που μας ζητάς στο προφίλ σου (κοινώς, ούτε που ασχοληθήκαμε...)

ΠΟΙΟΣ ακριβώς σε κατασπάραξε και σε "εξοστράκισε"? 2-3 άτομα που είπαν την γνώμη τους?

Έλεος δηλαδή.....

 

<_< <_<

Link to comment
Share on other sites

Ελεος ελεος ελεος ελεος ελεος ελεος ελεος ελεος ελεος ελεος ελεος

Μην με ρίξετε στην πυρά!!!!!!

 

Μετάνιωσα την ώρα και την στιγμή που έγραφα αυτό το θέμα, και παίσατε πάνω μου να με κατασπαράξετε ωσάν να είμαι ο χειρότερος εχθρός σας.

 

 

Τα καταφέρατε δεν αντέχω άλλο! έδωσα όσες εξήγησής έπρεπε να δοθούν, μην με πετροβολάτε άλλο άλλη μία πρόκληση και νιώθω πια σαν να είμαι "εξοστρακισμένος" Ευχαριστώ τα παιδιά που ανταποκρίθηκαν και αυτόυς που μου έστειλαν μυνήματα συμπαράστασης, δεν θέλω όμως ούτε μηνύματα προσωπικά ούτε συμπαράστασης ούτε μηνύματα "πρόκλησις?.

 

Ελεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

 

Σταματηστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Ελεεεεεεεεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

 

έδωσα όσες εξήγησής έπρεπε να δοθούν, μην με πετροβολάτε άλλο. ελεεεεεεεεεεεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

 

Δεν θέλω τα προσωπικά στοιχεία κανενός μην μου στείλει κανένας τίποτα άλλο ελλεεεεεεεεεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

 

 

Νομίζω πως υπερβάλεις , απλά συζήτηση κάναμε..

 

Το είπε Morgainne και η οποίος ήθελε, απλά σου έστειλε μήνυμα..

Link to comment
Share on other sites

Μία φιλική συμβουλή.

Κοίτα να μην λάβεις υπόψην σου τα αποτελέσματα της στατιστικής ανάλυσης. Θα είναι λάθος.

Το δείγμα σου δεν είναι τυχαίο, άρα στατιστικά δεν είναι αντιπροσωπευτικό.

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι και οι δύο πλευρές έδωσαν τις εξηγήσεις τους και τους λόγους και από εδώ και πέρα θα ανακυκλωθούν τα ίδια πράγματα.

 

Όποιος θέλει μπορεί να απαντήσει στον cryogenesi. Όποιος δεν θέλει δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει.

 

Ευχαριστώ

 

Συμφωνώ με τον Dakkon

 

Ρέ παιδιά εχει γίνει ολόκληρο θέμα από το τίποτα.....

 

όποιος θέλει λέει όποιος δεν θέλει.....δεν λέει.....απλό είναι

 

γιατί τόσος χαμός?????????????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα πως το θέμα ήταν γενικό.

 

 

Τέλος πάντων ας βοηθήσουμε το παλικάρι..

 

 

Ασχολούμε με μουσική,μαγεία....και....

 

έχω τελειώσει Ενιαίο λύκειο θα πάω στρατό πρώτα και μετά σχολή πληροφορικής....

 

 

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

:headb: :headb: :headb: :headb:

 

Η μετάφραση είναι διαφορετική για τον καθένα... :headb:

 

Καλά μην κάνεις έτσι... :headb:

 

 

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...