Jump to content

Θεός για 1 Εβδομάδα


 Share

Recommended Posts

Εάν ήμουν θεός...εάν ήμουν θεός...

 

Εξαρτάται πως το εννούμε βρε παιδιά...σαν Τον Θεό της ταινίας ας πούμε; Σαν τον Δία ίσως;

 

Εάν ήμουν σαν τον Ιχώρ...θα έκανα ότι κάνω και τώρα, με πολύ μικρές αλλαγές βελτίωσης (του αυτοκινήτου μου ας πούμε, των Ελληνικών δρόμων).

 

Πραγματικά πιστέυεται ότι θα κάνατε κάτι διαφορετικό εκτός της καλοπέρασης σας;

Πολλα φιλε Ιχωρ...παρα πολλα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Το να είσαι θεός για μια εβδομάδα, είναι σα να είσαι πολιτικός στην Ελλάδα για 4 χρόνια, Sucore...

 

Όσο καλά και να τα έχεις με τον εαυτό σου...θα κοιτάξεις πρώτα από όλα τον εαυτό σου.

Εάν η ιδιότητα σου προσφερόταν για πάντα, τότε θα πρόσφερες κι εσύ.

Και κάτι για το οποίο δεν είμαι σίγουρος...Θα πρόσφερες, θα έχτιζες για αναγνώρση από τους πιστούς σου. Ως θεός, τα έχεις όλα...είσαι ικανός για τα πάντα..οπότε το μόνο που σου λείπει, είναι το χειροκρότημα.

Link to comment
Share on other sites

Το να είσαι θεός για μια εβδομάδα, είναι σα να είσαι πολιτικός στην Ελλάδα για 4 χρόνια, Sucore...

 

Όσο καλά και να τα έχεις με τον εαυτό σου...θα κοιτάξεις πρώτα από όλα τον εαυτό σου.

Εάν η ιδιότητα σου προσφερόταν για πάντα, τότε θα πρόσφερες κι εσύ.

Και κάτι για το οποίο δεν είμαι σίγουρος...Θα πρόσφερες, θα έχτιζες για αναγνώρση από τους πιστούς σου. Ως θεός, τα έχεις όλα...είσαι ικανός για τα πάντα..οπότε το μόνο που σου λείπει, είναι το χειροκρότημα.

 

Γιατι να μη κοιταζα το καλο μου για την υπολοιπη ζωη μου(μετα την εβδομαδα αυτη...)

Προσωπικα θα εκανα τον κοσμο καλυτερο(φυσικα με τα δικα μου μετρα κ σταθμα..οτι κ να κανει καποιος αν αρχισει να ακουει τις γνωμες των πολλων...ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!)

 

Ωραιο αυτο με τους πολιτικους!! :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Το να είσαι θεός για μια εβδομάδα, είναι σα να είσαι πολιτικός στην Ελλάδα για 4 χρόνια, Sucore...

 

Όσο καλά και να τα έχεις με τον εαυτό σου...θα κοιτάξεις πρώτα από όλα τον εαυτό σου.

Εάν η ιδιότητα σου προσφερόταν για πάντα, τότε θα πρόσφερες κι εσύ.

Και κάτι για το οποίο δεν είμαι σίγουρος...Θα πρόσφερες, θα έχτιζες για αναγνώρση από τους πιστούς σου. Ως θεός, τα έχεις όλα...είσαι ικανός για τα πάντα..οπότε το μόνο που σου λείπει, είναι το χειροκρότημα.

Οντως αυτο ισχυεια αν ηταν για παντα θα προσφερες και εσυ ενω μεσα σε μια εβδομαδα θα αρχισει ο αλλος να κανει καταχρηση

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: και μετά το πέρας της εβδομάδας ο καλός Θεός θα καταργούσε τις μικροαλλαγές μου?

 

όσο για την καλοπέραση, έρχεται περίοδος αδειών...το ραχάτι και η καλοπέραση θα κρατήσει περισσότερο της μιάς βδομάδας - εξαρτάται πόση άδεια έχει ο καθένας μας....

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: και μετά το πέρας της εβδομάδας ο καλός Θεός θα καταργούσε τις μικροαλλαγές μου?

 

όσο για την καλοπέραση, έρχεται περίοδος αδειών...το ραχάτι και η καλοπέραση θα κρατήσει περισσότερο της μιάς βδομάδας - εξαρτάται πόση άδεια έχει ο καθένας μας....

Ναι αλλα θα τελειωσει και αυτη η αδεια καποτε μαρτινα και μετα αντε παλι απο την αρχη αλλον ενα χρονο καπακι.

Γι' αυτο να χαρεις την αδεια σου με οσο κεφι μπορεις και να ξεχασεις οτι αφησεις πισω σου μεχρι να ξαναγυρισεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα θα τελειωσει και αυτη η αδεια καποτε μαρτινα και μετα αντε παλι απο την αρχη αλλον ενα χρονο καπακι.

Γι' αυτο να χαρεις την αδεια σου με οσο κεφι μπορεις και να ξεχασεις οτι αφησεις πισω σου μεχρι να ξαναγυρισεις

 

αγαπητέ Z_Tolerance (...με βάζεις στην διαδικασία να σου απαντήσω?)

 

ό,τι έγραψα το έγραψα για να δείξω το μάταιο παρόμοιων ονειροπολήσεων ?βέβαια δεν αντιλέγω ότι το μάταιο δεν καταργεί το ονειροπόλημα ?ίσα ίσα θα έλεγα το ενισχύει

 

σημ: είμαι φύσει και θέσει υπέρ της καθημερινής απόλαυσης?.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θεός για μια εβδομάδα ε? χμ...

 

Την 1η μέρα θα έβαζα 1.000.000Ε στον τραπεζικό μου λογαριασμό (και θα έβρισκα κατάλληλα δικαιολογητικά κ.λ.π.)

 

Την 2η μέρα θα έχτιζα δυο μονοκατοικίες... μια για μένα και μια για τους γονείς μου (πάλι ψάχνε δικαιολογητικά κ.λ.π.)

 

Την 3η μέρα θα σκότωνα την Γιαννάκου... (καρδιακό καλά είναι;)

 

Τη 4η μέρα θα κατέστρεφα την Αμερική... (σεισμός, τυφώνας, καταιγίδα, κομήτης... ολα μαζί)... με κέντρο φυσικά τον Λευκό Οίκο

 

Την 5η, 6η και 7η μέρα θα βοηθούσα τα παιδιά της unicef ξέρετε... πράξεις αλτρουϊσμού κ.λ.π. (άντε καιρός ήταν... 4 μέρες τώρα μόνο την πάρτη μου σκέφτομαι....)

Link to comment
Share on other sites

(άντε καιρός ήταν... 4 μέρες τώρα μόνο την πάρτη μου σκέφτομαι....)

 

Μα τή γουρούνα που είσαι μόνο τον εαυτό σου κοιτάς δεν βλέπεις εμένα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...