Jump to content

H/Y


 Share

Recommended Posts

Λοίπον, πως μπορώ να διαγράψω το ιστορικό (ιστοσελίδες) του Ίντερνετ, που έχω μπει;

Link to comment
Share on other sites

Πας στα tools(εργαλεία νομίζω στα ελληνικά-τα έχω στα αγγλικά εγω γι'αυτό), μετά επιλογές Ιντερνετ και εκεί στη General "καρτέλα" (είναι η πρώτη που εμφανίζεται λογικά) έχει για το Ιστορικό (προς τα κάτω), όπου έχει κουμπί στα δεξια Clear History. Από εκεί ...

Ελπίζω να κατάλαβες γιατί απ'ότι βλέπω δε τα έγραψα και πολύ ξεκάθαρα...! :019blush:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ακολουθώ τη διαδικασία που πρότεινε η Σαμπρίνα, αλλά δε διαγράφεται το ιστιρικό!

Τι να κάνω??? ΣΟΣ :wow:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει δίκιο ο Nirnaeth. Εγώ όταν πάω στα internet options που αναφέρει η Sabrina κάνω και delete Temporary Internet Files (εκτός από delete History). Αυτό νομίζω τα τακτοποιεί όλα. Εντάξει ρε παιδιά, δε μας κυνηγάει και το FBI!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αλλά υπάρχει αδερφή! :headb:

Λύση παρακαλώ!!

Και ακόμα και αν διαγράψω τα cookies, δεν διαγράφονται από το ιστορικό... :015annoyed:

Link to comment
Share on other sites

Μμμ ναι αλλα το Firefox δεν τα παει καλά με τα PDF και μπλοκάρει όταν πας να ανοίξεις παρόμοιο αρχείο.. :headb: γενικά μιλώντας δεν το πολυσυμπαθώ..

 

Saginie δοκίμασε να σβήσεις ένα ένα τα folders sto "History", έννοώ αυτό στο οποίο πας από το εικονίδιο πάνω, στον internet explorer.

Link to comment
Share on other sites

Μμμ ναι αλλα το Firefox δεν τα παει καλά με τα PDF και μπλοκάρει όταν πας να ανοίξεις παρόμοιο αρχείο.. :headb: γενικά μιλώντας δεν το πολυσυμπαθώ..

12117[/snapback]

Εγώ πάντως έχω βρει το δάσκαλό μου με το firefox! :worthy:

Και ας μη ξεχνάμε πως δεν έχει ούτε στο ελάχιστο την εμπειρία του internet explorer (και αντιστοίχως της microsoft), αλλά αυτή τη στιγμή είναι ο Νο1 ανταγωνιστής του (όχι τυχαία)!

Firefox, you're my number one! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Μμμ ναι αλλα το Firefox δεν τα παει καλά με τα PDF και μπλοκάρει όταν πας να ανοίξεις παρόμοιο αρχείο.. :headb: γενικά μιλώντας δεν το πολυσυμπαθώ..

Και ας μη ξεχνάμε πως δεν έχει ούτε στο ελάχιστο την εμπειρία του internet explorer (και αντιστοίχως της microsoft), αλλά αυτή τη στιγμή είναι ο Νο1 ανταγωνιστής του (όχι τυχαία)!

Σωστό :D Γι αυτό έχε και τα δυό και καθάρισες! :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,έχουμε και λέμε...1ος τρόπος.Τα windows ειδικά τα xp κρατάνε αρχείο....με τις σελίδες που έχεις μπεί..(μπορείς όμως να κάνεις ρύθμιση στον internet explorer να μην κρατάει ιστορικό...αν θέλεις)Τώρα πώς διαγράφουμε το ιστορικό.Πας αρχικά (C:\Documents and Settings)δεδομένου οτι έχεις τα windows εγκατεστημένα στο c.Εδώ βλέπεις λογαριασμούς χρηστών...(μπορεί πχ να χρησιμοποιείται το pc σου και από άλλα άτομα).Επιλέγεις το δικό σου λογαριασμό κάνεις κλίκ μπαίνεις......μετά πας τέρμα πάνω στον explorer.Επιλέγεις Τools.Και μετά folder options.Μετά veiw.ΚΑΙ ΄show hidden files and foldiers.....(αυτό το κάνεις για να βλέπεις)τα κρυφά αρχεία...εμφανίζεται λοιπόν ένα από αυτά το οποίο λέγεται Local Settings.Μπαίνεις μέσα.Εδώ μάγκα κάνεις αυτό που ζητάς.Εχει δύο φακέλους......ο ένας είναι ο(Temporary Internet Files)που περιέχει όλα τα κούκις και....γενικά φακέλομα........ο άλλος είναι ο (History)που περιέχει αρχείο με όλες τις σελίδες που έχεις μπεί.........Οτι διγραφεις μέσα από αυτούς τους φεκέλους φεύγει και δεν ξαναγυρίζει.............κοινώς το ξεφορτώνεσαι.

Ο δεύτερος τρόπος είναι να βάλεις χέρι στήν registri,και να διαγράψεις τα κλειδιά....αλλά αυτό δε στο προτείνω γιατί είναι επικίνδυνο για τήν σταθερότητα του

συστήματος σου αν κάνεις κανά λαθάκι.....πάντος πληροφοριακά εκεί πας απο το run....ειναι πάνω απο την εναρξη(start)........αν γραψεις στο κουτάκι του run (regedit).....Aντε και καλή τύχη μάγκες.............!

Link to comment
Share on other sites

Ρίχνεις μπόλικη βενζίνη πάνω στο pc απομακρύνεσαι και ρίχνεις ένα σπίρτο. (Έχεις καβάτζα κι ένα πυροσβεστήρα μην αρπάξει καμιά κουρτίνα) και αντίο για πάντα μισητό ιστορικό! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ρίχνεις μπόλικη βενζίνη πάνω στο pc απομακρύνεσαι και ρίχνεις ένα σπίρτο. (Έχεις καβάτζα κι ένα πυροσβεστήρα μην αρπάξει καμιά κουρτίνα) και αντίο για πάντα μισητό ιστορικό! :wacko:

12478[/snapback]

Αυτή η απάντηση, όσο αφελής και αν φαίνεται εκ πρώτης όψεως, κρύβει πίσω της μια μεγάλη πείρα, όσον αφορά τους Ηλεκτρονικούς Υπολογιστές... Phevo, τα συγχαρητήριά μου! :worthy: Μετά απ'αυτό, ότι και να πει κανείς γι'αυτά τα μηχανήματα, είναι απλά σάλτσες... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...