Jump to content

Όνειρο


earendil
 Share

Recommended Posts

...καλώς τον ξανά τόν φίλο Flier,

 

Καιρό είχα νά σέ δώ από τά μέρη μας... ιπτάμενε ταξιδευτή!

 

Τό φθινόπωρο είναι η ωραιότερη εποχή γιά αλεξίπτωτο πλαγιάς (para_5) αλλά όπως πάντα, προσοχή στά ατμοσφαιρικά δεδομένα.

 

 

ΥΓ: ...απ΄ότι καταλαβαίνετε, μόλις επέστρεψα στήν στρούγκα καί τό μυαλό μου είναι κιόλας ... αλλού!

 

:001almostcry:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ΥΓ: ...απ΄ότι καταλαβαίνετε, μόλις επέστρεψα στήν στρούγκα καί τό μυαλό μου είναι κιόλας ... αλλού!

ΩΩΩ! Επιτέλους επέστρεψε η λογική του φόρουμ! :lol::clapping:

WELCOME BACK φιλαράκο! :D

Link to comment
Share on other sites

...καλώς σάς βρήκα αγαπημένοι μου συνταξιδιώτες!

 

Μύρισε φθινόπωρο, σκουραίνουν τά χρώματα, ρυτιδιάζει η θάλασσα, σύννεφα μαζεύονται στίς βουνοκορφές. Ωρα νά τελειώνουμε μέ τήν συγκομιδή τών καρπών τής χρονιάς. Άς ετοιμαστούμε γιά τό χειμώνα πού θά θρέψουμε τό ΟΝΕΙΡΟ καί θά ετοιμάσουμε τήν σπορά τής Ανοιξης.

 

Γεμίστε τίς αποθήκες μέ μνήμες ζεστών καί μεστών χρωμάτων, αρωμάτων καί αισθήσεων γιά νάχουμε υλικό...

 

Καλό Χειμώνα!

 

:063laugh:

Link to comment
Share on other sites

...καλώς τον ξανά τόν φίλο Flier,

 

Καιρό είχα νά σέ δώ από τά μέρη μας... ιπτάμενε ταξιδευτή!

 

Τό φθινόπωρο είναι η ωραιότερη εποχή γιά αλεξίπτωτο πλαγιάς (para_5) αλλά όπως πάντα, προσοχή στά ατμοσφαιρικά δεδομένα.

 

 

ΥΓ: ...απ΄ότι καταλαβαίνετε, μόλις επέστρεψα στήν στρούγκα καί τό μυαλό μου είναι κιόλας ... αλλού!

 

:001almostcry:

11557[/snapback]

 

 

Γειά σου παλιόφιλε!

Χάρηκα που σε άκουσα ξανά!! Εχουμε καιρό να τα πούμε...

Να είσαι γερός και ο χειμώνας να σου φέρει τις δικές του ξεχωριστές αποχρώσεις...ξέρεις εσυ!

Link to comment
Share on other sites

Ας γυρίσουμε λίγο όμως και στο αρχικό όνειρο, ναι? :)

 

Χτες το βράδυ είδα ένα υπέροχο όνειρο και ήταν εξαιρετικά ζωντανό. Ήμουν με τους φίλους μου σε ένα γνωστό μου μέρος (φυσικά αλλαγμένο κάπως) και εγώ και μερικοί είχαμε αποκτήσει την ικανότητα να μεταμορφωνόμαστε σε ζώα.Ένα παιδί ήταν τίγρης, ένα άλλο αετός και εγώ ένα περίεργο ζώο το οποίο ήξερα οτι άρχιζε από "μ" ήταν καφέ και κάπως κοντό.Ωστόσο δε κατάφερα να το θυμηθώ ούτε μέσα στο όνειρο ούτε αφού ξύπνησα. Για να πραγματοποιηθεί λοιπόν η μεταμόρφωση έπρεπε να αρχίσουμε να τρέχουμε και κατά τη διάρκεια του τρεξίματος να μεταμορφωθούμε. Εγώ όμως έτρεχα, ένοιωθα κάτι μέσα μου να αλλάζει αλλά εν τέλει δε κατάφερνα να αλλάξω καθόλου.

 

Πρέπει να πω ότι ενώ δε θυμάμαι να έχω ξαναδεί όνειρο με μεταμόρφωση, ένοιωθα σα να ήξερα από το πολύ μακρινό παρελθόν ότι μπορούσα να το κάνω γιατί το είχα ξανακάνει.

 

Your comments please ,και αν έχετε και εσείς κανένα καλό όνειρο ,άντε πείτε το.

11109[/snapback]

 

Μμμμ.... Πραγματικά ένα όνειρο που θα πρέπει να δημιούργησε ανάμυκτα συνεσθήματα... Να πω την αλήθεια έχω καιρό να ακούσω (διαβάσω) ένα τόσο ενδιαφέρον όνειρο...

 

Ας πάρουμε τα πράγματα με την σειρά. Η μεταμόρφωση... Η απελευθέρωση από τα δεσμά της καθημερινότητας και των προβλημάτων που σηματοδοτεί. Και γιατί κτηνομορφία? Διότι υποσυνήδιτα ισοδυναμεί με την "πραγματική" ελευθερία.

 

Οι μορφές των ζώων που είχαν οι φίλοι σου είναι ουσιαστικά το πως τους βλέπεις... Η δική σου "ανεπάρκεια" για μεταμόρφωση μου λέει αρκετά πράγματα... Θες να τα ακούσεις? :smilewink:

 

Για τώρα απλά θα πω το εξής: Ο βασικός λόγος που νιώθεις μια εσωτερική "μοναξιά" είναι το ότι αισθάνεσαι πως δεν έχεις ή δεν μπορείς να βρεις τον πραγματικό εαυτό σου... Πιθανώς να είσαι σε περίοδο αλλαγών και αναθεώρισης...

 

Αυτά για τώρα... αλλά σε γενικές γραμμές είναι "ελπιδοφόρο" όνειρο... για εμένα "καλό".

 

ΥΓ. Το όνειρο του πετάγματος προσωπικά το "έκοψα" όταν από περιέργια, μέσω αυθυποβολής, άφησα τον εαυτό μου να πέσει στο κενό και δεν "άφησα" τον εαυτό μου να ξυπνήσει μέχρι να δω τι θα γίνει όταν χτυπήσω το έδαφος... Δεν μπορούσα να σηκωθώ μετά, και στο όνειρο και στο κρεβάτι... :063laugh: :angel:

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Το όνειρο του πετάγματος προσωπικά το "έκοψα" όταν από περιέργια, μέσω αυθυποβολής, άφησα τον εαυτό μου να πέσει στο κενό και δεν "άφησα" τον εαυτό μου να ξυπνήσει μέχρι να δω τι θα γίνει όταν χτυπήσω το έδαφος... Δεν μπορούσα να σηκωθώ μετά, και στο όνειρο και στο κρεβάτι...

 

:063laugh::063laugh:

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Το όνειρο του πετάγματος προσωπικά το "έκοψα" όταν από περιέργια, μέσω αυθυποβολής, άφησα τον εαυτό μου να πέσει στο κενό και δεν "άφησα" τον εαυτό μου να ξυπνήσει μέχρι να δω τι θα γίνει όταν χτυπήσω το έδαφος... Δεν μπορούσα να σηκωθώ μετά, και στο όνειρο και στο κρεβάτι...

 

Την επόμενη μπορείς να ανοίξεις το εφεδρικό σου αν το ξανα ζήσεις αυτό το όνειρο...θα είναι σίγουρα ποιό ανώδυνο!

:D :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Το όνειρο του πετάγματος προσωπικά το "έκοψα" όταν από περιέργια, μέσω αυθυποβολής, άφησα τον εαυτό μου να πέσει στο κενό και δεν "άφησα" τον εαυτό μου να ξυπνήσει μέχρι να δω τι θα γίνει όταν χτυπήσω το έδαφος... Δεν μπορούσα να σηκωθώ μετά, και στο όνειρο και στο κρεβάτι...

 

Την επόμενη μπορείς να ανοίξεις το εφεδρικό σου αν το ξανα ζήσεις αυτό το όνειρο...θα είναι σίγουρα ποιό ανώδυνο!

:D :cheerful:

11859[/snapback]

 

Ίσως και να'χεις δίκιο, αλλάαα...

 

Ah well, curiosity killed the ca(s)t! :getreal:

Link to comment
Share on other sites

Παλι'οτερα έβλεπα οτι πέταγα και εγώ.

Οχι πλέον :001almostcry:

Αλλά τελευταία οταν τύχει να θυμηθώ το όνειρο που βλέπω (δεν τα θύμάμαι καθολου αν καποιοςσ εχει λυση στο να μπορώ να τα ξαναβλέπω ας μου την πει :drooling2: )

αν λοιπον το θυμάμαι ειναι γιατί εχω ξυπνήσει μεσα σε αυτο και έχω καταφέρει να το ελέγξω.

Τώρα όσο για το πέταγμα εγω εχω καθιερώσει κατι αλλο.

Το hovering και αυτό γιατι οταν προσπαθούσα να πετάξω μετά απο τα 15 μετρα περίπου δημιουργούσα μεγάλη ταχυτητα στο πέταγμα με αποτέλεσμα να ξεφέυγω απο τα όρια της πολης η ακομα και της γης(θα πειτε καλα αντε γεια ειναι αυτος αλλα τι να κάνω αυτη ειναι η αλήθεια).

Με το hovering (αιωρισμός νομίζω λεγεται στα ελληνικα)

μπορώ να ελέξω το ποσο μακρια ή ψηλά θα πάω.

Επιπλέον όταν μου έχει τύχει να καταφέρω να ξυπνήσω μεσα στο όνειρο μου εχω προσέξει κάτι, πρώτον οτι αν εστιάσω την προσοχή μου καπου τότε αυτό θολώνει και δευτερον οτι αν κάνω απότομη στροφή 180 μοίρες βρίσκομαι σε αλλο μέρος.

Αν τώρα ξαναγυρίσω 180 μοιρες για να δώ αυτο που έβλεπα πριν βλέπω κατι αλλο και ου το καθε εξης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...