Jump to content

Η Συνεχεια της Περι Ζωης Προσωπικης μου Θεωριας


 Share

Recommended Posts

(Φυσικα επηρεασμενη απο διαφορα,οπως αλλωστε κ οι περισσοτερες θεωριες...)

 

Κατευθιαν στο Θεμα Λοιπον:

 

Η ζωη ειναι σαν Ονειρο,καθαρα προγραμματισμενο.

Οταν σκεφτομαστε κατι το οποιο πλησιαζει ή απειλει την αληθεια, αυτοματως εεργοποιηται μια αντιδραση, με αποτελεσμα το in-time(εκεινης της ωρας) περιβαλλον να στρεφεται εναντιων μας (!!!) με ποικιλους τροπους!!!

 

πχ.

1) Απο την εμφανιση μιας μικρης~μεγαλης φαγουρας, σε σημεια κλειδια (μαλλον) για καποιες λειτουργειες του εγκεφαλου (related to brain's functions), :kitty:

 

2) Απο τη Παρανοια [ ΟΛΟΙ οι ανθρωποι γυρω μου αναφερονται κρυφα (ομως με τροπο που να το αντιλαμβανομαι) στις κινησεις και τα συναισθηματα μου, με ασχημο τροπο ΟΜΩΣ χωρις κακια->δηλαδη αναγκαζονται να φερθουν ετσι χωρις να το θελουν (μαλλον) επειδη φοβουνται τα αντιποινα...

:wacko::wacko::insane::insane:

3)Ειτε με πραγματικα επικινδυνους τροπους (που πρεπει να αρχησω να φοβαμαι μη μου τυχει τιποτα τετοιο,

{ :063laugh: απο τη μια γουσταρω γιατι θα ειναι η επιβεβαιωση της αποψης μου!!!!}

λογω της σημειωσης αυτης!!!) :001construction:

 

Τελικα εμμενω στην αποψη πως οι ανθρωποι εχουν καταντησει Υποδουλοι μιας ακατανομαστης δυναμης(!!!)->Ο ΛΟΓΟΣ αυτης της καταστασης(;;;;;;;;)

 

α) Ειναι για την αποροφηση βιοενεργειας παραγωμενης μεσω των αλληλεπιδρασεων(ψυχικων/υλικων). I call also "Soul Gathering".(απο δαιμονες, εσω/εξω-γηινους, κλπ κλπ κλπ) :shedevil: :shedevil:

 

β) Ειναι για την απλη παρακολουθηση μας;;;;->ενα πειραμα;;;;;(γιατι ομως;;;;) :3_7_3v[1]:

 

γ) Ειναι ισως μια Δοκιμασια για να εξακριβωθει ο βαθμος της ψυχικης ικανοτητας του καθε ανθρωπου σαν ξεχωριστο ατομο;;; :angel:

 

δ) Ειναι (ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ!!!) η υποδουλωση αυτη πετυχημενη απο ανθρωπους πολυ προχωρημενου σταδιου (ΨΙΟΝΙΚΟΥΣ) με σκοπο την Οικονομικη εκμεταλλευση;;;(ξερεταi Brain washing->promoting products, ideas, fake-Services etc etc etc)

 

ε) Και για τελος ( πιθανο & πολυσυζητημενο κ αυτο), Ειναι μηπως ενας συνδιασμος του (α) και του (δ) με σκοπο την ικανοποιηση και των δυο μελων του Corporation!!!!( :cheerful: :cheerful: )

 

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ πολυ χρειαζομαι σχολια, φυσικα το βλεπω πιθανοτατο να βουλιαξει χωρις το αναμενουν responce, αν διαβασεται καλα θα καταλαβεται το γιατι..

 

Κ θα ηθελα να με πληροφορησετε, περα του αν σας αρεσε ή οχι κλπ΄΄

σχετικα με μια δικη σας προσεγγιση ωστε να ασχοληθουμε λιγο καιρο με αυτο το εξαιρετικα ενδιαφερων θεμα!!!

(Φυσικα εχω μια αλλη θεωρια,περισσοτερο προβλεψη...)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Η ζωη ειναι σαν Ονειρο,καθαρα προγραμματισμενο.

 

Καθαρά προγραμματισμένο... Είσαι σίγουρος πως τα όνειρα είναι καθαρά προγραμματισμένα? Εγώ όχι, πιστεύω πως εμείς φτιάχνουμε τα όνειρά μας...

Οταν σκεφτομαστε κατι το οποιο πλησιαζει ή απειλει την αληθεια, αυτοματως ενεργοποιηται μια αντιδραση, με αποτελεσμα το in-time(εκεινης της ωρας) περιβαλλον να στρεφεται εναντιων μας (!!!) με ποικιλους τροπους!!!

 

Σ' αυτό έχεις δίκιο, αλλά και πάλι "φταίμε" εμείς, εμείς δημιουργούμε το περιβάλλον, εμείς το στρέφουμε εναντίον μας και αν δεν το φοβόμασταν, δεν θα στρεφόταν ούτε αυτό....

πχ.

1) Απο την εμφανιση μιας μικρης~μεγαλης φαγουρας, σε σημεια κλειδια (μαλλον) για καποιες λειτουργειες του εγκεφαλου (related to brain's functions), :kitty:

 

2) Απο τη Παρανοια [ ΟΛΟΙ οι ανθρωποι γυρω μου αναφερονται κρυφα (ομως με τροπο που να το αντιλαμβανομαι) στις κινησεις και τα συναισθηματα μου, με ασχημο τροπο ΟΜΩΣ χωρις κακια->δηλαδη αναγκαζονται να φερθουν ετσι χωρις να το θελουν (μαλλον) επειδη φοβουνται τα αντιποινα...

:wacko::wacko::insane::insane:

3)Ειτε με πραγματικα επικινδυνους τροπους (που πρεπει να αρχησω να φοβαμαι μη μου τυχει τιποτα τετοιο,

{ :063laugh: απο τη μια γουσταρω γιατι θα ειναι η επιβεβαιωση της αποψης μου!!!!}

λογω της σημειωσης αυτης!!!) :001construction:

 

Τελικα εμμενω στην αποψη πως οι ανθρωποι εχουν καταντησει Υποδουλοι μιας ακατανομαστης δυναμης(!!!)->Ο ΛΟΓΟΣ αυτης της καταστασης(;;;;;;;;)

 

Μόνο που τη χαρακτηρίζεις "ακατανόμαστη" σημαίνει ότι την φοβάσαι, τι φοβάσαι;;;

α) Ειναι για την αποροφηση βιοενεργειας παραγωμενης μεσω των αλληλεπιδρασεων(ψυχικων/υλικων). I call also "Soul Gathering".(απο δαιμονες, εσω/εξω-γηινους, κλπ κλπ κλπ) :shedevil: :shedevil:

 

β) Ειναι για την απλη παρακολουθηση μας;;;;->ενα πειραμα;;;;;(γιατι ομως;;;;) :3_7_3v[1]:

Μια εποχή και εγώ αυτό πίστευα... ότι δεν είμαστε τίποτα άλλο παρα πειραματόζωα εγκλωβισμένα σ' ένα θαλαμίσκο που λέγεται γη... Λάθος μου! Είμαστε ελεύθερα όντα και έχουμε το δικαίωμα να ζήσουμε το δώρο αυτό της φύσης μέχρι το τέλος :8_1_208[1]: (ή την αρχή;;;;)

γ) Ειναι ισως μια Δοκιμασια για να εξακριβωθει ο βαθμος της ψυχικης ικανοτητας του καθε ανθρωπου σαν ξεχωριστο ατομο;;; :angel:

 

Ωραία θεωρία... Ανατρέπει τον θαλαμίσκο και θέτει όπου γη ένα ψυχιατρείο...

δ) Ειναι (ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ!!!) η υποδουλωση αυτη πετυχημενη απο ανθρωπους πολυ προχωρημενου σταδιου (ΨΙΟΝΙΚΟΥΣ) με σκοπο την Οικονομικη εκμεταλλευση;;;(ξερεταi Brain washing->promoting products, ideas, fake-Services etc etc etc)

 

Εμένα μου φαίνεται πως είσαι επηρασμένος (αρκετά) από τον Πόλεμο των Κόσμων... :002stopthewar: 'Η από το "Μυστικό όλων των εποχών" του David Icke...

ε) Και για τελος ( πιθανο & πολυσυζητημενο κ αυτο), Ειναι μηπως ενας συνδιασμος του (α) και του (δ) με σκοπο την ικανοποιηση και των δυο μελων του Corporation!!!!( :cheerful: :cheerful: )

... David Icke!! Έλα να δεις ένα μαθητή σου...

σχετικα με μια δικη σας προσεγγιση ωστε να ασχοληθουμε λιγο καιρο με αυτο το εξαιρετικα ενδιαφερων θεμα!!!

Η δική μου προσέγγιση είναι απλούστατη!! Ζήσε το τώρα! Αγάπα τον εαυτό σου την ζωή και την φύση.

Ερεύνα γιατί είσαι περίεργος από τη φύση σου.

Να τα βλέπεις ΟΛΑ γύρω σου με αισιοδοξία!!

Ότι περίεργο και να ακούσεις, κράτα το και αν πραγματικά είναι άξιο να σου κινήσει την περιέργεια (αυτό εσύ το κρίνεις) ακολούθα το ένστικτό σου.

(Φυσικα εχω μια αλλη θεωρια,περισσοτερο προβλεψη...)

 

[b]Για πες, η περίεργη φύση μου συνεργάστηκε με το ένστικτό μου και με υποχρεώνουν να ακούσω τα πάντα για αυτό το θέμα... (Μην νομίζεις... επηρεασμένη απ'τον κύριο Icke είμαι... :smilewink:

[/b]

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα...

 

Καταρχας με προσβαλεις με αυτο περι πολεμο των κοσμων

κ δευτερον δεν τον ξερω τον icke...

 

 

Τωρα τι να ζησω μου λες;;;

Δυστυχως εχω καποιες πνευματικες ικανοτητες,ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ ας πουμε, και ΩΩΩΩΩΩΩΩ....καταλαβα πως ΟΛΟΙ γυρω μου επικοινωνουν με αυτον τον τροπο!!!!!

Μετα ουπς!!!Κταλαβαβα πως μονο τηλεπαθεια δεν ηταν...υποσυνειδητη επικοινωνια των σωματων τους ειναι!!!!και εγω να καθομαι σαν θυμα αναμεσα σε "μωρα" που μπουσουλανε....αυτο μου λες να ζησω...

 

 

Ναι το εχω χασει...εδω και παρα πολυ καιρο!!!

Τα μωρακια αυτα να δεις...μεσα στη διαστροφη...αλλαζουν γνωμη καθε 3λεπτο...δε φανταζεσαι τι "ακουω" καθε μερα....

 

 

Επισης αυτα περι σκετων θεωριων(χωρις αντικτυπο/φαινομενα) στην υλικη ζωη τα σκεφτομαι εδω και 7 χρονια!!

 

ολα τα παραπανω(το ανοιγμα του θεματος)ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ την κατα τα αλλα ανοητη κ αδικαιολογητη συμπεριφορα των ανθρωπων...

 

Δε φοβαμαι καρδια μου..απλα και στα πρασα μου τους εω πιασει ΦΕΥΓΟΥΝ με καταβασμενο το κεφαλι ψιθυριζοντας "τρελαθηκα-με τρελανε" και αφηνοντας μου ενα "evil" χαμογελο στα χειλη...

Οποτε εχω μιλησει για αυτο το θεμα ΚΑΝΕΙΣ δε το παραδεχεται..εκτος απο ενα παλικαρι (που εχει το ιδιο προβλημα σχετικα με τη ΑΔΙΦΟΡΙΑ&την συμπεριφορα των αυτοαποκαλουμενων ανθρωπων γυρω μας).Το οποιο δεν μπορει να βρει λεξεις να περιγραψει αυτη τη κατασταση κ με αποκαλει ΤΥΧΕΡΟ που μπορω και τα λεω...φαντασου ελευθερια λογου...

 

Επισης αν κοιταξεις λιγο γυρω σου θα καταλαβεις οτι ο κοσμος εχει ΦΤΑΣΕΙ στο διαολο, δε παει κατα κει...

Τρανη αποδειξη>

Το να ξεπουλιεσαι κανονικα για λιγα $ ειναι μαγκια...και εισαι ΜΕΓΑΛΟ θυμα αν δεν το κανεις...

 

Ασε που εχω και γερο χαρτι...

Δουλοι του ακατανομαστου>"εχουν παραδωσει τα δικαιωματα εκμεταλλευσης της ΨΥΧΗΣ τους, ΜΟΝΟ για ποταπη αλλαζονια και ψυχικη ηδονη..."

Σου θυμιζει τιποτα;;...

 

 

Σχετικα με το τι δημιουργουμε εμεις ΔΙΑΦΩΝΩ, απο την "εισοδο" μου σε αυτη τη κατασταση(4-5χρονια τωρα) οποτε "σκεφτομαι"=ΔΗΛΩΝΩ τη γνωμη μου βλεπω προσωπα να με κοιτανε με σκοτεινο βλεμα..σαν να μου λενε οτι "ειναι κομματακι επικινδυνο αυτο που κανεις"!!Αλλα ακριβως αυτος ο λογος με εκανε να αφιερωσω ΟΛΗ μου τη πνευματικη ενεργεια στο να βγαλω συμπερασματα σε αυτο το επιπεδο(οχι το υλικο...το πνευματικο/αορατο)

 

Με εχει επηρεασει ΑΠΟΛΥΤΑ...τις 3-4 τελευταιες μερες το 30%-40% της "ζωης" μου ειναι ενα συνεχομενο Ντεζαβου... το οποιο το βρισκω αρκετα διασκεδαστικο ΚΑΙ ακρως ενδιαφερων(λογω του οτι υφισταται ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ μεταξυ εμου&του περιβαλλοντος μου..)

 

Αν σε προσεβαλλα το καταλαβαινω, ομως με αυτα που λες δε βγαζεις τον εαυτο σου εξω απο το (τοσο στοργικο) συνολο...που το μονο που δηλωνει ειναι

"Ειμαστε ολοι μαζι στο να κοιταει ο καθενας τη παρτη του!!"

 

τα λογια σε ".." ειναι δικης μου εμπνευσης

 

Su.Co.Re.

...

..

.

Link to comment
Share on other sites

Ο Πόλεμος των Κόσμων είναι ταινία βρε!!

 

Ταπεινά συγνώμη αν σε προσέβαλα!!

 

Έχεις απόλυτο δίκιο, και συμφωνώ απόλυτα μ' αυτά που λες!!

 

Δεν μπορείς όμως να ζεις συνεχώς μ' αυτό το βάρος!!! Το λες και εσύ ο ίδιος ότι βρίσκεσαι σε αδιέξοδο!!!

Link to comment
Share on other sites

...Το βιβλιο νομιζα που δεν ειχε κ καμια σχεση με τη ταινια...

Τωρα με αποτελειωσες...

 

 

Δεκτη!!!(αυτο ελειπε)

 

Κοιτα βαρος δεν ειναι ακριβως...κουραστικο ομως ναι..

ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ, δε με αφηνουν ομως...

 

μακαριοι οι πτωχοι τω πνευματι...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως εχετε δικιο και οι δυο , γιατι η αληθεια βρισκεται καπου αναμεσα σε αυτα που λετε.. :)

 

Αλλα δεν θα απαντησω γιατι νομιζω πως η ολη εικονα ειναι "ασαφης"..

 

 

απλα και μονο θα πω..

 

Marilena ισως να "πηγαινεις" απο το ενα ακρο στο αλλο δεν ειναι οτι καλυτερο η αν το κανεις πρεπι να υπαρχει η σιγουρια και η βεβαιοτητα οτι ετσι πρεπει να γινει και οχι επιδη αυτο ταιριαζει στο χαρακτηρα μας..

 

Sucore οχι τοσος πεσιμισμος και σκεψη , αν νιωθεις κατι απο το πρωτο μερος της ψηφιακης σου υπογραφης τοτε θα γνωριζεις οτι η τουλαχιστον στην Ελληνικη Ιστορια και Μυθολογια υπηρξαν Ηρωες που βρηκαν λυση οταν οι αλλοι τα ειχαν παρατησει η βλεπαν μονο αδιεξοδα..

 

Διαβαζω Ιστορια γιατι δεν υπαρχει καμμια κατασταση που να μην εχει επαναληφθει..

Διαβαζω Φιλοσοφια γιατι δεν υπαρχει Αληθεια που να μην εχει ειπωθει..

 

Ειναι τα καλυτερα και τα ισχυροτερα "απολυμαντικα"...

 

Εντελως Φιλικα :):):)

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τις παραπάνω σκέψεις/απόψεις σου sucore, η πρώτη λέξη που μου έρχεται στο μυαλό είναι μια: ΜΑΤRIX!

Και δεν αναφέρομαι τόσο στην ομότιτλη ταινία, όσο στη γενικότερη φιλοσοφία που το διέπει.

Ζούμε σε έναν πλαστό κόσμο με 3 κατηγορίες ανθρώπων...

1)οι τύποι που φτιάχνουν την εικονική πραγματικότητα (πολύ μικρό μέρος της ανθρωπότητας)

2)οι τύποι που χρησιμοποιούν την εικονική πραγματικότητα (οι περισσότεροι!)

3)αυτοί που χαρακτηρίζουμε ως "άπορους" ή "τριτοκοσμικούς" κτλ

 

Οι τύποι λοιπόν της κατηγορίας 2, ζουν για να καταναλώνουν ("καταναλώνω άρα υπάρχω" όπως πολύ σωστά έχει πει και η Barbara Kruger) και για να υπακούνε στους νόμους που θέτουν οι τύποι της κατηγορίας 1. Αν κάποιος πάει να ξεφύγει από τα πρότυπα που με τα οποία έχουν κατακεραυνωθεί οι μάζες, τότε υπάρχουν αρκετοί τρόποι για να σβηστεί από το χάρτη αυτός ο κάποιος.

 

Μια άλλη παρόμοια ιδέα... Συνδυάστε το 1984 του Orwell με το Θαυμαστό Νέο Κόσμο του Huxley (όσο αντιθετικά και αν φαίνονται εκ πρώτης όψεως, διέπονται από την ίδια φιλοσοφία) και κατόπιν αυτά τα δύο με τη νεομυθολογία περί matrix...

Η εικόνα που δημιουργείται από τα παραπάνω, είναι αρκετά κοντά (αν όχι ταυτόσημη) με την εικόνα του sucore...

Link to comment
Share on other sites

Οπαδός των μαθηματικών και τον θετικών επιστημών (εγώ).

 

Οι τέχνες δημιουργήθηκαν για να ντύσουν αυτόν τον σωλήνα με χρώματα, ήχους, πόνο και χαρά.

Όταν τον απογυμνώνουμε, βλέπουμε την μεταλλική του υφή, και την αντανάκλασή μας.

Όμως η αλήθεια είναι μέσα στον σωλήνα....

Link to comment
Share on other sites

Οπαδός των μαθηματικών και τον θετικών επιστημών (εγώ).

 

Οι τέχνες δημιουργήθηκαν για να ντύσουν αυτόν τον σωλήνα με χρώματα, ήχους, πόνο και χαρά.

Όταν τον απογυμνώνουμε, βλέπουμε την μεταλλική του υφή, και την αντανάκλασή μας.

Όμως η αλήθεια είναι μέσα στον σωλήνα....

 

αγαπητε...

Η αληθεια που αντιλαμβανομεθα βρισκεται εκει μεσα...

η πραγματικη βρισκεται στα ακρα του...Ναι βιωνουμε τη μεταβαση, αναλογως πως θα παιξουμε(αρετη/κακια) αυτο θα παρουμε...

 

Υστερα απο πολυ καιρο καταφερα να ΔΩ περα απο τον "σωληνα", καντηντησε διαφανης!!!τρομαξα λιγο στην αρχη, και τωρα ακομα παλευω να αντισταθω στις πιεσεις...δε θελω να καταληξω σε κανενα βοθρο...αν καταλαβαινεις τι λεω!

 

Οπαδος(και μαλιστα φανατικος!!!)των ιδιων κλαδων του λογου μου!!

 

Johnny φυσικα κ ειμαι επηρεασμενος απο αυτα που λες!!!

Μα πως μπορω να μην ειμαι αλλωστε;;;Αφου ειναι τοσο καταπληκτικα&ακρως ενδιαφεροντα...ασε που συνφωνουν με τη Μοντερνα Φυσιικη!!!

Link to comment
Share on other sites

(Φυσικα επηρεασμενη απο διαφορα,οπως αλλωστε κ οι περισσοτερες θεωριες...)

 

Κατευθιαν στο Θεμα Λοιπον:

 

Η ζωη ειναι σαν Ονειρο,καθαρα προγραμματισμενο.

Οταν σκεφτομαστε κατι το οποιο πλησιαζει ή απειλει την αληθεια, αυτοματως εεργοποιηται μια αντιδραση, με αποτελεσμα το in-time(εκεινης της ωρας) περιβαλλον να στρεφεται εναντιων μας (!!!) με ποικιλους τροπους!!!

 

πχ.

1) Απο την εμφανιση μιας μικρης~μεγαλης φαγουρας, σε σημεια κλειδια (μαλλον) για καποιες λειτουργειες του εγκεφαλου (related to brain's functions), :kitty:

 

2) Απο τη Παρανοια [ ΟΛΟΙ οι ανθρωποι γυρω μου αναφερονται κρυφα (ομως με τροπο που να το αντιλαμβανομαι) στις κινησεις και τα συναισθηματα μου, με ασχημο τροπο ΟΜΩΣ χωρις κακια->δηλαδη αναγκαζονται να φερθουν ετσι χωρις να το θελουν (μαλλον) επειδη φοβουνται τα αντιποινα...

:wacko::wacko::insane::insane:

3)Ειτε με πραγματικα επικινδυνους τροπους (που πρεπει να αρχησω να φοβαμαι μη μου τυχει τιποτα τετοιο,

{ :063laugh: απο τη μια γουσταρω γιατι θα ειναι η επιβεβαιωση της αποψης μου!!!!}

λογω της σημειωσης αυτης!!!) :001construction:

 

Τελικα εμμενω στην αποψη πως οι ανθρωποι εχουν καταντησει Υποδουλοι μιας ακατανομαστης δυναμης(!!!)->Ο ΛΟΓΟΣ αυτης της καταστασης(;;;;;;;;)

 

α) Ειναι για την αποροφηση βιοενεργειας παραγωμενης μεσω των αλληλεπιδρασεων(ψυχικων/υλικων). I call also "Soul Gathering".(απο δαιμονες, εσω/εξω-γηινους, κλπ κλπ κλπ) :shedevil: :shedevil:

 

β) Ειναι για την απλη παρακολουθηση μας;;;;->ενα πειραμα;;;;;(γιατι ομως;;;;) :3_7_3v[1]:

 

γ) Ειναι ισως μια Δοκιμασια για να εξακριβωθει ο βαθμος της ψυχικης ικανοτητας του καθε ανθρωπου σαν ξεχωριστο ατομο;;; :angel:

 

δ) Ειναι (ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ!!!) η υποδουλωση αυτη πετυχημενη απο ανθρωπους πολυ προχωρημενου σταδιου (ΨΙΟΝΙΚΟΥΣ) με σκοπο την Οικονομικη εκμεταλλευση;;;(ξερεταi Brain washing->promoting products, ideas, fake-Services etc etc etc)

 

ε) Και για τελος ( πιθανο & πολυσυζητημενο κ αυτο), Ειναι μηπως ενας συνδιασμος του (α) και του (δ) με σκοπο την ικανοποιηση και των δυο μελων του Corporation!!!!( :cheerful: :cheerful: )

 

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ πολυ χρειαζομαι σχολια, φυσικα το βλεπω πιθανοτατο να βουλιαξει χωρις το αναμενουν responce, αν διαβασεται καλα θα καταλαβεται το γιατι..

 

Κ θα ηθελα να με πληροφορησετε, περα του αν σας αρεσε ή οχι κλπ΄΄

σχετικα με μια δικη σας προσεγγιση ωστε να ασχοληθουμε λιγο καιρο με αυτο το εξαιρετικα ενδιαφερων θεμα!!!

(Φυσικα εχω μια αλλη θεωρια,περισσοτερο προβλεψη...)

 

Φίλε Sucore έχω περάσει κι εγώ από αυτές παρόμοιες διαπιστώσεις και την πλήρη απογοήτευση (φυσικά κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και τα βλέπει από το δικό του πρίσμα).

Κάποια στιγμή συνειδητοποίησα ότι απλώς αυτή ειναι η φύση των ανθρώπων. Δεν χρειάζονται υψηλά τεχνολογικά ή πνευματικά ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο τεχνουργήματα για να δημιουργήσουν αυτές τις καταστάσεις. Δεν χρειάζονται επιβολές "από έξω". Απλά αυτός είναι ο άνθρωπος.

 

Πολλές φορές όταν με ρωτούν αν πιστεύω στην ύπαρξη του Σατανά, λέω "Ναι, είναι ο ίδιος ο άνθρωπος και το κακό που κουβαλάει".

 

Ωστόσο καταφέρνω και ζω μέσα στην κοινωνία, μαζί με αυτούς τους ανθρώπους, τους συμπαθώ, τους βοηθώ, τους παλεύω, τους απεχθάνομαι, προστατεύω τον εαυτό μου από αυτού, όλα αυτά ταυτόχρονα! .... αυτή είναι η ζωή. Σταθμό στη ζωή μου πάνω σ' αυτό αποτέλεσε το διάβασμα του Ζορμπά του Καζατζάκη κάπου στην εφηβεία μου. Παλιομοδίτικο βιβλιο, δε λέω, αλλά για μένα ήταν αυτό που χρειαζόμουν για να συνεχίσω τη ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites

U Suck κατά συρροή και κατ' εξακολούθηση...

(i:suck)

 

math magic

Ναι αυτοι ειναι οι ανθρωποι, και εγω τα ιδια με εσενα κανω, το θεμα ειναι οτι θελω παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο καταφέρνω και ζω μέσα στην κοινωνία, μαζί με αυτούς τους ανθρώπους, τους συμπαθώ, τους βοηθώ, τους παλεύω, τους απεχθάνομαι, προστατεύω τον εαυτό μου από αυτού, όλα αυτά ταυτόχρονα! .... αυτή είναι η ζωή. Σταθμό στη ζωή μου πάνω σ' αυτό αποτέλεσε το διάβασμα του Ζορμπά του Καζατζάκη κάπου στην εφηβεία μου. Παλιομοδίτικο βιβλιο, δε λέω, αλλά για μένα ήταν αυτό που χρειαζόμουν για να συνεχίσω τη ζωή μου.

 

 

ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ Sucore

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...