Jump to content

Εσείς τι είσασταν σε προηγούμενη ζωή?


Recommended Posts

Σε αυτη την διευθυνση http://users.forthnet.gr/ath/faiza/atelier/ στο δευτερο λεει για την τελευταια μετανσαρκωση...

 

ειναι απο την διευθυσνη http://www.astro.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

έχω την εντύπωση ότι κάποια περίοδο στη Λατινική Αμερική πρέπει να την έχω ζήσει.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Η διαίσθηση μου βγήκε....

 

Πρόβλεψη:

--------------------------------------------------------------------------------

Ανεξάρτητα το πώς νοιώθεις, ήσουν ΓΥΝΑΙΚΑ στην τελευταία σου ενσάρκωση.

Νότια Λατινική Αμερική. Αυτή είναι η περιοχή όπου είχες γεννηθεί, κατά προσέγγιση το έτος 000.

Το επάγγελμά σου ήταν: χορευτής, τραγουδιστής, ηθοποιός.

Link to comment
Share on other sites

"Το μάθημα το οποίο μεταφέρθηκε στην τωρινή σου ζωή, από την προηγούμενη:

Υπάρχει μια αόρατη επικοινωνία ανάμεσα στον υλικό και στον πνευματικό κόσμο. Το μάθημά σου -- να ψάξεις να βρεις και να χρησιμοποιήσεις αυτή τη γέφυρα."

 

Εγω πάλι με μονο σε αυτο συμφωνω με όσα γράφει για εμενα!

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλεψη:

--------------------------------------------------------------------------------

Ανεξάρτητα το πώς νοιώθεις, ήσουν ΓΥΝΑΙΚΑ στην τελευταία σου ενσάρκωση.

Ταϊλάνδη. Αυτή είναι η περιοχή όπου είχες γεννηθεί, κατά προσέγγιση το έτος 1750.

Το επάγγελμά σου ήταν: ναυτικός, υποδηματοποιός.

--------------------------------------------------------------------------------

Το σύντομο ψυχολογικό σου προφίλ, σε αυτή τη ζωή:

Άτομο περίεργο, ερευνητικό, αδιάκριτο. Σου άρεσε να εξετάζεις τα πράγματα σε βάθος και να ψάχνεις ερευνητικά τα βιβλία. Ταλέντο στο δράμα, φυσικά γεννημένος ηθοποιός.

--------------------------------------------------------------------------------

Το μάθημα το οποίο μεταφέρθηκε στην τωρινή σου ζωή, από την προηγούμενη:

Το μάθημά σου -- να μάθεις την περίσκεψη και τη λογική αιτία και μετά να διδάξεις τους άλλους τι να κάνουν. Η ζωή σου θα γίνει πιο ευτυχισμένη, όταν θα βοηθάς αυτούς που έχουν έλλειψη λογικής.

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ουπς! την κάτσαμε την βάρκα..

 

Ακου γυναίκα, ηθοποιός και Ταϊλάνδη..

 

Ασχετο τελειως δηλαδη.. :blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Mην σου φαινεται τόσο παράξενο που ίσουν γυναικα κ εγω άντρας ημουν και νομίζω πως ειναι το πιο φυσιολογικό....

Που το στηριζω αυτο;

Για να φτάσουμε στην ολοκληρωση της ψυχής μας θα πρέπει να εχουμε περάσει απο όλα τα στάδια ανθρωπινης ύπαρξης.

Να δουμε τον κόμσο μεσα απο τα μάτια και των γυναικων αλλα και των αντρων, να σκεφτόμαστε με διαφορετικό τρόπο, να ζούμε υπο διαφορετικές συνθηκες και να μαθαινουμε διαφορετικά πραγματα ώστε να ολοκληρωθουμε....

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλεψη:

--------------------------------------------------------------------------------

Ανεξάρτητα το πώς νοιώθεις, ήσουν ΓΥΝΑΙΚΑ στην τελευταία σου ενσάρκωση.

Νέα Γουινέα. Αυτή είναι η περιοχή όπου είχες γεννηθεί, κατά προσέγγιση το έτος 1050.

Το επάγγελμά σου ήταν: θεραπευτής, χειρούργος, βοτανολόγος.

--------------------------------------------------------------------------------

Το σύντομο ψυχολογικό σου προφίλ, σε αυτή τη ζωή:

Είχες μυαλό επιστήμονα. Πάντα αναζητούσες νέες εξηγήσεις. Το περιβάλλον συχνά σε παρεξηγούσε αλλά παράλληλα σεβόταν τις γνώσεις σου.

--------------------------------------------------------------------------------

Το μάθημα το οποίο μεταφέρθηκε στην τωρινή σου ζωή, από την προηγούμενη:

Το μάθημά σου -- να σπουδάσεις, να εξασκηθείς και να χρησιμοποιήσεις τη σοφία, περιβάλλοντας και εσωκλείοντας με ψυχολογικές επιστήμες και με αρχαία χειρόγραφα. Με ισχυρή πίστη και σκληρή δουλειά θα φτάσεις στον αληθινό προορισμό σου στην παρούσα ζωή. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα έχει ξανασυζητηθεί στην ενότητα "το γέλιο κάνει καλό", εδώ... http://www.artofwise.gr/forum/index.php?showtopic=758

Συνεπώς, εδώ μπορούμε να εξετάσουμε την πιό σοβαρή πτυχή των ενσαρκώσεων και των προηγούμενων ζωών, καθώς και τους τρόπους ή τις μεθόδους που μπορεί να μάθει κανείς γι'αυτές... :)

Link to comment
Share on other sites

Τι πρωτότυπο για θέμα να έχει ξαναμπεί.. :blink::blink:

Αυτό που έβαλες johnny είναι άλλο site αλλά βγάζει ακριβώς τα ίδια..

Άρα υπάρχει κοινή πηγή..

 

 

Φλογερή Δεν παραξενεύομαι με το γυναίκα αλλά με όλα γιατί δεν είχα ποτέ προτίμηση προς την συγκεκριμένη χώρα η επάγγελμα..

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλεψη:

--------------------------------------------------------------------------------

Το μάθημα το οποίο μεταφέρθηκε στην τωρινή σου ζωή, από την προηγούμενη:

Το μάθημά σου -- να μάθεις την περίσκεψη και τη λογική αιτία και μετά να διδάξεις τους άλλους τι να κάνουν. Η ζωή σου θα γίνει πιο ευτυχισμένη, όταν θα βοηθάς αυτούς που έχουν έλλειψη λογικής.

--------------------------------------------------------------------------------

 

Αυτό το τελευταίο όμως το βρίσκεις εξίσου άσχετο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ήμουν γατί. Και απ'ό,τι θυμάμαι ήταν την εποχή μιαου. ^_^

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλεψη:

--------------------------------------------------------------------------------

Το μάθημα το οποίο μεταφέρθηκε στην τωρινή σου ζωή, από την προηγούμενη:

Το μάθημά σου -- να μάθεις την περίσκεψη και τη λογική αιτία και μετά να διδάξεις τους άλλους τι να κάνουν. Η ζωή σου θα γίνει πιο ευτυχισμένη, όταν θα βοηθάς αυτούς που έχουν έλλειψη λογικής.

--------------------------------------------------------------------------------

 

Αυτό το τελευταίο όμως το βρίσκεις εξίσου άσχετο;

Αν και δε ρωτάς εμένα, σκέψου ότι είναι ένας generator προβλέψεων.... ένα απλό σκριπτάκι... και αυτό το κάνει λίγο άσχετο, αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον είναι "διασκεδαστικό"... :)

 

Αλήθεια, έχει μάθει κανείς τί πραγματικά ήταν στην προηγούμενή του ζωή??

Πείτε βρε, μην ντρέπεστε! ^_^

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω τι ημουν στην προηγουμεμη ζωή μου αλλα θα ηθελα να μαθω...

αν κ εψαξα (αν κ οχι πολυ) για καποιο ατομο που κανει υπνωση δεν βρηκα τπτ:/

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλεψη:

Ανεξάρτητα το πώς νοιώθεις, ήσουν ΑΝΔΡΑΣ στην τελευταία σου ενσάρκωση.

Οντάριο. Αυτή είναι η περιοχή όπου είχες γεννηθεί, κατά προσέγγιση το έτος 1300.

Το επάγγελμά σου ήταν: πολεμιστής, κυνηγός, ψαράς, εκτελεστής θυσιών.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Το σύντομο ψυχολογικό σου προφίλ, σε αυτή τη ζωή:

Πάντα σου άρεσε να ταξιδεύεις να ερευνάς. Μπορεί να ήσουν ντετέκτιβ ή κατάσκοπος.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Το μάθημα το οποίο μεταφέρθηκε στην τωρινή σου ζωή, από την προηγούμενη:

Θα πρέπει να αναπτύξεις το ταλέντο σου για αγάπη ευτυχία και ενθουσιασμό και να μεταδώσεις αυτά τα αισθήματα σε όλους τους ανθρώπους.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Τώρα, θυμάσαι;

 

 

 

Τι εκτελεστής θυσιών?!?! Ούτε κατσαρίδα δε μου πάει η καρδιά να σκοτώσω!!! :001almostcry:

Αχ είναι τελείως άκυρο στο σύνολο :unsure:

 

 

Και μία άλλη εκδοχή:

You're a Penguin!

 

Grab your tux ? in a past life you were an Emperor penguin of distinguished character and notable charm. Here's what we know about you: Adored by all, you looked particularly dashing in your top hat and tails. Quite the visionary, you brought popular theater to the ice-skating rink. "Cats...on Ice!" and "The Saturday Night Fever Ice Capades" were two of your best-received works and were especially big hits with your friends and neighbors. Your fame would have spread worldwide if not for the fact that you looked exactly like every other penguin on the ice cap. Frustrated, you made a brash attempt to assert your individuality: You threw away your penguin suit; purchased a racy, powder-blue number with frilly cuffs; and set sail for the mainland. International acclaim eluded you, but you were quite content spending the rest of your days in Tierra del Fuego, where your all-ice-skating production of "Hamlet" met with great praise and commercial success.

 

..αυτή νομίζω μου ταιριάζει περισσότερο... :019blush:

Link to comment
Share on other sites

 

Τι εκτελεστής θυσιών?!?! Ούτε κατσαρίδα δε μου πάει η καρδιά να σκοτώσω!!! :001almostcry:

 

 

 

Αχ εγω δεν ξερω τι εχω πάθει τωρα τελευταια κ εχω μια τάση να σκοτώνων ολη την ωρα οτι ζωιφιο βρω....

Βεβαια δεν το σκοτωνω πατωντας το, το περνω κ το κλεινω σε ενα βαζακι για την συλλογη μου...

Πρεπει να με δει γιατρος επιγόντως.... :headb: :headb: :headb: :headb: :headb: :headb: :headb: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...