Jump to content

Του Σατανά η ΡΟΚ!


johnny
 Share

Recommended Posts

Αρχικα εμφανιστηκε ο ορος ποπ-ροκ.Ποπ σημαινει ξηρος κροτος.Ροκ σημαινει κουνιεμαι περα δωθε.

Λιγο αργοτερα ακουγεται ο ορος ροκ-εντ-ρολ ......... εξαλλου στην καθομιλουμενη αμερικανικη γλωσσα ροκ-εντ-ρολ σημαινει πορνεια.

Ο ρυθμος της χαρντ ροκ σφυροκοπα με επιμονη ολες τις συγκινησιακες

δονησεις,σωματικες και ψυχολογικες,με τετοιο τροπο ωστε να διεγειρει το νευρικο συστημα των ακροατων και κυριως να παραλυει τη διανοητικη διαδικασια της συνειδησης.Ο ρυθμος της χαρντ ροκ επινοηθηκε ετσι ωστε να ερεθιζει τα σεξουαλικα ενστικτα.

Πανκ σημαινει σαθροτητα,σαπιλα.Σκοπος του νεου αυτου κυματος ειναι να οδηγησουν τους νεους στην αυτοκτονια,στην ομαδικη βια και στους συστηματικους φονους.

ΠΑΡΑΚΛΑΔΙΑ ΤΗΣ ΡΟΚ

...........

Η ρέγγε.Ειναι αμερικανικο ειδος και θυμιζει γεωργο που χτυπα αδειους ντενεκεδες για να φυγουν τα πουλια απο τα σπαρτα του.

Η ραπ .Πολυ ατεχνο,αφρικανικο ειδος που σε μεταφερει στη χωρα των Ζουλου και της ζουγκλας.

Η χεβυ μεταλ......εχει εισχωρησει βαθεια στη μαγεια και στο σατανισμο.

Η ψυχεδελεια.Λεγεταιετσι γιατι βγαινει μεσα απο την ψυχη των τραγουδιστων μετα απο μια γερη δοση LSD που ειναι ναρκωτικο παραισθησιογονο.

Τελος αναφερουμε και την θραζ μεταλ που ειναι ενα ειδος χεβυ μεταλ.Θραζ σημαινει σκουπιδια.

Η μουσικη (ροκ) σε γενικες γραμμες ειναι ενα ηχητικο πανδαιμονιο απο νοτες,υστερικες τσιριδες,αναρθρες κραυγες,ουρλιαχτα.Ειναι χωρις αξια,αξεστη και βρωμικη.

Ψυχολογικα αποτελεσματα :

Αλλαγη των συγκινησιακων αντιδρασεων που κυμαινονται απο ελλειψη μεχρι την ανεξελεγκτη βια.

............

Αξιοσημειωτη μειωση του ελεγχου διανοησης και θελησης στις υποσυνειδητες ωθησεις.

Υπερδιεγερση νευρο-φρενικη που προκαλει ευφορια,ταση για υπνωτιστικη

υποβολη,υστερια και παραισθηση.

Υπνωτικη κατασταση,που μεταβαλλει το ατομο σε ενα ειδος ρομποτ.

............

Αυτο-ακρωτηριασμος,αυτο-σφαγιαση και αυτο-τιμωρια κυριως σε μεγαλες συγκεντρωσεις.

Ακομα...μισος,θυμο,ζηλια,εκδικηση και σεξουαλικοτητα.

 

Αναστροφη καλυψη των δισκων

Σε δισκο του συγκροτηματος "Λεντ Ζεπελιν" στην αντιστροφη ακροαση ακουγεται:"Πρεπει να ζησω για το Σατανα".

...........

Σε δισκο των "Κουιν" στην αντιστροφη ακροαση ακουγεται:"Αρχισε να καπνισεις μαριχουανα".Δεν ηταν και μικρη η επιδραση αυτου του υποσυνειδητου μηνυματος.Οι φοιτητες της Αμερικης επεφταν με τα μουτρα στη γη και βοσκουσαν σαν τα ζωα μαριχουανα.

............

Σε δισκο της Μαντονα ακουμε το μηνυμα στο αντιστροφο γυρισμα:"Ακουσε με Σατανα" και κατι αλλο εντελως ακατανοητο "ουκ νουκ".Το ουκ νουκ δεν σημαινει τιποτα.Εχει ομως την ικανοτητα σε συνδυασμο με την πνιχτη μουσικη που ακουγεται συγχρονως,να υποβαλλει τοσο τον ακροατη,ωστε να τον καθηλωνει στην καρεκλα του.

.........

Στο τραγουδι του Παπακωνσταντινου "Ασε με να κανω λαθος" ακουγεται αντιστροφως "Ω,θα μιλησω με το νεκρο...η ψυχη μου καλω εσας".

Στο τραγουδι του Χατζη "Παλια Εδεμ" ακουγεται αντιστροφως "ζω εγω...θα γινουμε αθεοι".

Ακομα στο τραγουδι της Μαρινελλας "κι υστερα μα δεν υπαρχει υστερα" ακουγεται ολοκαθαρα "Σατανας μας ζει,Σατανας μας ζει...".

Ροκ και sex.

Ολα τα συγκροτηματα και ολοι οι τραγουδιστες,ως κυριο περιεχομενο τους εχουν το sex.Εξ αλου και η ιδια η λεξη ροκ σημαινει πορνεια.

............

Σκοπος του "Λαμπάντα" ειναι να ξυπνησει στο παιδι των 10 και 12 ετων,το σεξ και τον ερωτισμο.

Το "Λαμπαντα" δε συμβολιζει απλως το σεξ,αλλα ειναι η σεξουαλικη πραξη υπο τυπον χορου.Γι'αυτο το μονο που δεν μπορει να σου εγγυηθει ειναι η ηθικη σου ακεραιοτητα.

...............

Ροκ και ναρκωτικα.

Οι στιχοι της ροκ μιλουν για τι αλλο ;Για ναρκωτικα.Και δεν κανουν απλα καποιες αναφορες στα ναρκωτικα,αλλα με παραδειγμα τους μας διδασκουν να δοκιμασουμε και εμεις.

...........

Τα συγκροτηματα στην πλειοψηφια τους καθως και μεμονωμενοι τραγουδιστες ειναι μελη της σατανικης εκκλησιας.Οταν παραγουν ενα δισκο,κανουν ολοκληρες τελετουργιες που περιλαμβανουν και ανθρωποθυσιες.....

οταν κουβαλατε στο σπιτι σας ενα δισκο που εχει υποστει μαγια φερνετε

στο σπιτι σας αναποφευκτα και το δαιμονα.....

Γι'αυτο μην εκπληττεσθε,οταν δητε κατι να αλλαζει στον εαυτο σας με την ακροαση καποιων δισκων.Τα αποτελεσματα της δαιμονικης επηρειας ειναι:

1)η οξυθυμια

2)το πνευμα επαναστασης

3)το ασεμνο λεξιλογιο

4)οι βλασφημιες

5)τασεις βιας,ανθρωποκτονιας και αυτοκτονιας

...........

Ο Καρλος Καστεναντα ειναι ειδικος των αποκρυφων επιστημων και δημιουργος του ροκ συγκροτηματος "Eagles".

 

Σε εκφραζουν ;

Μολις αρχισαν οι ροκαδες να φορουν μαυρα,αμεσως κι εδω μαυρισε ο τοπος.Και καλα αυτοι εχουν τους λογους τους και φορανε μαυρα.Τους διαταζει το αφεντικο τους,ο Διαβολος για να μοιαζουν στο χρωμα.Εσυ

γιατι το φορας ; Εκτος κι αν θελγεσαι απο το μαυρο χρωμα του Σατανα.

.........

Οσοι ακουνε ροκ ακουνε για να "μαστουρωνονται" και οχι για να διασκεδαζουν. Θα μου πειτε κανουν συναυλιες εναντιον του Ειτζ.Μαλιστα.Καλα που μας εισηγαγαν το Ειτζ για να το διωξουν τωρα με τις ερωτικες συναυλιες τους.

 

Ανελαβε τις ευθυνες σου

Η ροκ ειναι σατανικο κατασκευασμα.Διαλεξε τωρα τον αφεντη που θελεις να λατρεψεις.

.......

Η ροκ λατρευει το Σατανα.Το ιδιο κάνεις και συ οταν ακους ροκ.

 

Πηγή: Χριστιανικες Ομαδες Θεσσαλονικης "Οι σκυμνοι" 1991

Η προφήτις: Ελ. Δαδη (...είχε ανταγωνίστρια η Λουκά τότε!)

 

Εγώ δεν έχω παρά να δηλώσω ότι μετά απ'αυτό... οι Black Sabbath και η Μαρινέλλα δεν θα είναι ποτέ ίδιοι...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Σε δισκο της Μαντονα ακουμε το μηνυμα στο αντιστροφο γυρισμα:"Ακουσε με Σατανα" και κατι αλλο εντελως ακατανοητο "ουκ νουκ".Το ουκ νουκ δεν σημαινει τιποτα.Εχει ομως την ικανοτητα σε συνδυασμο με την πνιχτη μουσικη που ακουγεται συγχρονως,να υποβαλλει τοσο τον ακροατη,ωστε να τον καθηλωνει στην καρεκλα του.

 

Όπως επίσης καθηλωτικό είναι το ούγκα ούγκα και το μούμπλε μούμπλε και το κρα κρα ....

Ρε ποιος τα γράφει αυτά!! Έλεος πια... εκεί που υπάρχουν να τα λέμε αλλά όχι και εκεί που δεν υπάρχουν...

 

Σκοπος του "Λαμπάντα" ειναι να ξυπνησει στο παιδι των 10 και 12 ετων,το σεξ και τον ερωτισμο.

Το "Λαμπαντα" δε συμβολιζει απλως το σεξ,αλλα ειναι η σεξουαλικη πραξη υπο τυπον χορου.Γι'αυτο το μονο που δεν μπορει να σου εγγυηθει ειναι η ηθικη σου ακεραιοτητα.

 

Ώπα και τα κόλπα... σεξ με χορό? Καλε πείτε μας και εμάς......

 

Τα συγκροτηματα στην πλειοψηφια τους καθως και μεμονωμενοι τραγουδιστες ειναι μελη της σατανικης εκκλησιας.

 

ΟΛΟΙ??? Αλήθεια? Αμάν... Τώρα τρέμω....

 

Οταν παραγουν ενα δισκο,κανουν ολοκληρες τελετουργιες που περιλαμβανουν και ανθρωποθυσιες.....

οταν κουβαλατε στο σπιτι σας ενα δισκο που εχει υποστει μαγια φερνετε

στο σπιτι σας αναποφευκτα και το δαιμονα.....

 

Ανθρωποθυσίες ε?

 

Καλά ρε παιδιά έρχεται ο δαίμονας στο σπίτι μας και δεν θα τον φιλέψουμε κάτι...

 

Γι'αυτο μην εκπληττεσθε,οταν δητε κατι να αλλαζει στον εαυτο σας με την ακροαση καποιων δισκων.Τα αποτελεσματα της δαιμονικης επηρειας ειναι:

1)η οξυθυμια

 

ΝΑΙ ΕΧΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ...

 

2)το πνευμα επαναστασης

 

ΚΡΥΒΩ ΕΝΑΝ ERNESTO ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΜΕΝ...

 

3)το ασεμνο λεξιλογιο

 

ΒΛΑΚΑ, ΗΛΙΘΙΕ, ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ, ΧΛΙΜΙΤΖΟΥΡΑ κ.λ.π.

 

4)οι βλασφημιες

 

το ίδιο με το 3... μην ξαναγράφω...

 

5)τασεις βιας,ανθρωποκτονιας και αυτοκτονιας

 

"Δεν έχω τάσεις αυτοκτονίας όμως η έλλειψη επικοινωνίας μου 'χει κάνει κακόόόόόόόό......" (και σε όσους με ακούνε να τραγουδάω....)

 

Σε εκφραζουν ;

Μολις αρχισαν οι ροκαδες να φορουν μαυρα,αμεσως κι εδω μαυρισε ο τοπος.Και καλα αυτοι εχουν τους λογους τους και φορανε μαυρα.Τους διαταζει το αφεντικο τους,ο Διαβολος για να μοιαζουν στο χρωμα.Εσυ

γιατι το φορας ; Εκτος κι αν θελγεσαι απο το μαυρο χρωμα του Σατανα.

 

Συμπέρασμα: Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά... (έχει δει κανένας ροζ ράσα.... απορία....)

 

Οσοι ακουνε ροκ ακουνε για να "μαστουρωνονται" και οχι για να διασκεδαζουν. Θα μου πειτε κανουν συναυλιες εναντιον του Ειτζ.Μαλιστα.Καλα που μας εισηγαγαν το Ειτζ για να το διωξουν τωρα με τις ερωτικες συναυλιες τους.

 

Κάποιος παρακαλώ να μας πει τι εισήγαγε η Εκκλησία για να το διώξει μετά με τον τρόπο της... Δεν είμαι η κατάλληλη... Κάποιος παρακάλω... ακούω προσφορές....

 

Εγώ δεν έχω παρά να δηλώσω ότι μετά απ'αυτό... οι Black Sabbath και η Μαρινέλλα δεν θα είναι ποτέ ίδιοι...

 

:063laugh::063laugh::063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Και καλα αυτοι εχουν τους λογους τους και φορανε μαυρα.Τους διαταζει το αφεντικο τους,ο Διαβολος για να μοιαζουν στο χρωμα.Εσυ

γιατι το φορας ; Εκτος κι αν θελγεσαι απο το μαυρο χρωμα του Σατανα.

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα εμφανιστηκε ο ορος ποπ-ροκ.Ποπ σημαινει ξηρος κροτος.Ροκ σημαινει κουνιεμαι περα δωθε.

Λιγο αργοτερα ακουγεται ο ορος ροκ-εντ-ρολ ......... εξαλλου στην καθομιλουμενη αμερικανικη γλωσσα ροκ-εντ-ρολ σημαινει πορνεια.

Ο ρυθμος της χαρντ ροκ σφυροκοπα με επιμονη ολες τις συγκινησιακες

δονησεις,σωματικες και ψυχολογικες,με τετοιο τροπο ωστε να διεγειρει το νευρικο συστημα των ακροατων και κυριως να παραλυει τη διανοητικη διαδικασια της συνειδησης.Ο ρυθμος της χαρντ ροκ επινοηθηκε ετσι ωστε να ερεθιζει τα σεξουαλικα ενστικτα.

Πανκ σημαινει σαθροτητα,σαπιλα.Σκοπος του νεου αυτου κυματος ειναι να οδηγησουν τους νεους στην αυτοκτονια,στην ομαδικη βια και στους συστηματικους φονους.

ΠΑΡΑΚΛΑΔΙΑ ΤΗΣ ΡΟΚ

...........

Η ρέγγε.Ειναι αμερικανικο ειδος και θυμιζει γεωργο που χτυπα αδειους ντενεκεδες για να φυγουν τα πουλια απο τα σπαρτα του.

Η ραπ .Πολυ ατεχνο,αφρικανικο ειδος που σε μεταφερει στη χωρα των Ζουλου και της ζουγκλας.

Η χεβυ μεταλ......εχει εισχωρησει βαθεια στη μαγεια και στο σατανισμο.

Η ψυχεδελεια.Λεγεταιετσι γιατι βγαινει μεσα απο την ψυχη των τραγουδιστων μετα απο μια γερη δοση LSD που ειναι ναρκωτικο παραισθησιογονο.

Τελος αναφερουμε και την θραζ μεταλ που ειναι ενα ειδος χεβυ μεταλ.Θραζ σημαινει σκουπιδια.

Η μουσικη (ροκ) σε γενικες γραμμες ειναι ενα ηχητικο πανδαιμονιο απο νοτες,υστερικες τσιριδες,αναρθρες κραυγες,ουρλιαχτα.Ειναι χωρις αξια,αξεστη και βρωμικη.

Ψυχολογικα αποτελεσματα :

Αλλαγη των συγκινησιακων αντιδρασεων που κυμαινονται απο ελλειψη μεχρι την ανεξελεγκτη βια.

............

Αξιοσημειωτη μειωση του ελεγχου διανοησης και θελησης στις υποσυνειδητες ωθησεις.

Υπερδιεγερση νευρο-φρενικη που προκαλει ευφορια,ταση για υπνωτιστικη

υποβολη,υστερια και παραισθηση.

Υπνωτικη κατασταση,που μεταβαλλει το ατομο σε ενα ειδος ρομποτ.

............

Αυτο-ακρωτηριασμος,αυτο-σφαγιαση και αυτο-τιμωρια κυριως σε μεγαλες συγκεντρωσεις.

Ακομα...μισος,θυμο,ζηλια,εκδικηση και σεξουαλικοτητα.

 

καλά οι μεταφράσεις που έχουν δώσει είναι για τα πανηγύρια

 

Αναστροφη καλυψη των δισκων

Σε δισκο του συγκροτηματος "Λεντ Ζεπελιν" στην αντιστροφη ακροαση ακουγεται:"Πρεπει να ζησω για το Σατανα".

...........

Σε δισκο των "Κουιν" στην αντιστροφη ακροαση ακουγεται:"Αρχισε να καπνισεις μαριχουανα".Δεν ηταν και μικρη η επιδραση αυτου του υποσυνειδητου μηνυματος.Οι φοιτητες της Αμερικης επεφταν με τα μουτρα στη γη και βοσκουσαν σαν τα ζωα μαριχουανα.

............

Σε δισκο της Μαντονα ακουμε το μηνυμα στο αντιστροφο γυρισμα:"Ακουσε με Σατανα" και κατι αλλο εντελως ακατανοητο "ουκ νουκ".Το ουκ νουκ δεν σημαινει τιποτα.Εχει ομως την ικανοτητα σε συνδυασμο με την πνιχτη μουσικη που ακουγεται συγχρονως,να υποβαλλει τοσο τον ακροατη,ωστε να τον καθηλωνει στην καρεκλα του.

.........

Στο τραγουδι του Παπακωνσταντινου "Ασε με να κανω λαθος" ακουγεται αντιστροφως "Ω,θα μιλησω με το νεκρο...η ψυχη μου καλω εσας".

Στο τραγουδι του Χατζη "Παλια Εδεμ" ακουγεται αντιστροφως "ζω εγω...θα γινουμε αθεοι".

Ακομα στο τραγουδι της Μαρινελλας "κι υστερα μα δεν υπαρχει υστερα" ακουγεται ολοκαθαρα "Σατανας μας ζει,Σατανας μας ζει...".

Ροκ και sex.

Ολα τα συγκροτηματα και ολοι οι τραγουδιστες,ως κυριο περιεχομενο τους εχουν το sex.Εξ αλου και η ιδια η λεξη ροκ σημαινει πορνεια.

............

 

σε τραγούδι της Βανδή συμβαίνει ακριβώς το ίδιο....τι σημαίνει αυτό; έλεος κάποιοι νομίζουν ότι ακούν φωνές και την πληρώνουμε όλοι(επειδή καθόμαστε και τον προσέχουμε-την προφήτη εννοώ)...

Αν δει Almost Famous θα δει πως το τραγούδι των Zeppelin που κατηγορεί δεν είναι άλλο από το Stairway to Heaven που στην ουσία είναι ύμνος στη ζωή

 

Σκοπος του "Λαμπάντα" ειναι να ξυπνησει στο παιδι των 10 και 12 ετων,το σεξ και τον ερωτισμο.

Το "Λαμπαντα" δε συμβολιζει απλως το σεξ,αλλα ειναι η σεξουαλικη πραξη υπο τυπον χορου.Γι'αυτο το μονο που δεν μπορει να σου εγγυηθει ειναι η ηθικη σου ακεραιοτητα.

...............

 

σκοπός του Λαμπάντα ήταν να αντισταθεί στο καθεστώς της εποχής απαγορεύοντας τέτοια τραγούδια και χορούς. έχει επαναστατικούς στίχους

 

Ροκ και ναρκωτικα.

Οι στιχοι της ροκ μιλουν για τι αλλο ;Για ναρκωτικα.Και δεν κανουν απλα καποιες αναφορες στα ναρκωτικα,αλλα με παραδειγμα τους μας διδασκουν να δοκιμασουμε και εμεις.

...........

 

επίσης μιλάνε για αγάπη δίχως όρια, για το Θεό (Christian Rock / Metal), για το πως πέρασαν τη μέρα τους, αναλύουν μύθους....ποποπο!!!!τι μυαλά τα έγραψαν αυτά;

μήπως ξέχασαν ότι το Lucy in the Sky with Diamonds των Beatles είναι στην ουσία το LSD.....ουουου...

 

Σε εκφραζουν ;

Μολις αρχισαν οι ροκαδες να φορουν μαυρα,αμεσως κι εδω μαυρισε ο τοπος.Και καλα αυτοι εχουν τους λογους τους και φορανε μαυρα.Τους διαταζει το αφεντικο τους,ο Διαβολος για να μοιαζουν στο χρωμα.Εσυ

γιατι το φορας ; Εκτος κι αν θελγεσαι απο το μαυρο χρωμα του Σατανα.

.........

Οσοι ακουνε ροκ ακουνε για να "μαστουρωνονται" και οχι για να διασκεδαζουν. Θα μου πειτε κανουν συναυλιες εναντιον του Ειτζ.Μαλιστα.Καλα που μας εισηγαγαν το Ειτζ για να το διωξουν τωρα με τις ερωτικες συναυλιες τους.

 

επίσης κάποτε είχαν πει πως οι ροκάδες φοράνε μεγάλους σταυρούς για να προστατευτούν από το Σατανά...Ενώ ταυτόχρονα τον λατρεύουν..κι όμως....

 

Η προφήτις: Ελ. Δαδη (...είχε ανταγωνίστρια η Λουκά τότε!)

 

προφήτης...; και μετά λένε σε μας να μην εμπιστευόμαστε ψευδοπροφήτες....έλεος

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά είχα αρκετό καιρό να γελάσω τόσο!!!!!!

 

Πρώτα το κείμενο που παρέθεσε ο johny, και μετά τα σχόλια με αποτελείωσαν!

 

Ειδικά το:

 

Μολις αρχισαν οι ροκαδες να φορουν μαυρα,αμεσως κι εδω μαυρισε ο τοπος.Και καλα αυτοι εχουν τους λογους τους και φορανε μαυρα.Τους διαταζει το αφεντικο τους,ο Διαβολος για να μοιαζουν στο χρωμα.Εσυ

γιατι το φορας ; Εκτος κι αν θελγεσαι απο το μαυρο χρωμα του Σατανα.

 

Συμπέρασμα: Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά... (έχει δει κανένας ροζ ράσα.... απορία....)

 

Όντως δεν έχω δεί παπά που να μην φοράει μαύρα... τελικά τσιράκια του σατανά και αυτοί. Ούτε στην κόλαση δεν γλυτώνουμε το κύρηγμα λοιπόν! :headb: :015annoyed:

 

Πάντως όταν τα διαβάζω αυτά η μεγάλη μου απορία είναι: Πόσοι διαβάζουν άραγε ένα κείμενο σαν αυτό πιστευοντάς το; Εμείς όλοι σκάσαμε στα γέλια και το ρίξαμε στον χαβαλέ, αλλά πόσοι άραγε σκανδαλίστικαν και τρόμαξαν με τις ανακριβιές του; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

:063laugh::063laugh: XAXAXAXAXA :063laugh::063laugh:

Πράγματι κι εγώ είχα καιρό να γελάσω τόσο... :063laugh:

 

Σε δισκο των "Κουιν" στην αντιστροφη ακροαση ακουγεται:"Αρχισε να καπνισεις μαριχουανα".Δεν ηταν και μικρη η επιδραση αυτου του υποσυνειδητου μηνυματος.Οι φοιτητες της Αμερικης επεφταν με τα μουτρα στη γη και βοσκουσαν σαν τα ζωα μαριχουανα.

:063laugh: Νά ?βλεπα τέτοιο σκηνικό και τι στο κόσμο! :063laugh:

Μα που πάνε και τα βρίσκουνε;;

Κι επιτέλους ας τους εξηγήσει κάποιος ότι η μαριχουάνα καπνίζεται, δεν ?βοσκιέται? :063laugh:

 

Μολις αρχισαν οι ροκαδες να φορουν μαυρα,αμεσως κι εδω μαυρισε ο τοπος.Και καλα αυτοι εχουν τους λογους τους και φορανε μαυρα.Τους διαταζει το αφεντικο τους,ο Διαβολος για να μοιαζουν στο χρωμα.Εσυ

γιατι το φορας ; Εκτος κι αν θελγεσαι απο το μαυρο χρωμα του Σατανα.

Μα καλά, δεν βρέθηκε κανένας να τους απαντήσει «γιατί φοράω μαύρα;;... Γιατί θέλω να γίνω παπάς! ...Ή έστω μοναχός... βολεύομαι και με τα δύο»

Ή (πιο σκληρή απάντηση, ειδικά εάν δίδεται με αθώο βλέμμα απορίας) : «δηλαδή, και οι παπάδες που φορούν μαύρα, θέλγονται από τον Σατανά...;»

 

Αχ... τελικά είχαν απόλυτο δίκιο οι γνήσιοι πρωτο-Χριστιανοί όταν αποκαλούσαν τους σχολαστικούς Χριστιανούς (αυτούς δηλαδή που έχουμε και σήμερα πάνω από τα κεφάλια μας) «εκκλησία του Σατανά»... :whistling:

 

 

Όσο για τα υπόλοιπα... zoso, χαρά στο κουράγιο σου να κάτσεις να διορθώνεις τις ανακρίβειες! Εγώ δεν ξέρω από που ν' αρχίσω και πότε θα τελειώσω!! :lol: :headb: :lol: (Εντελώς τραγελαφικό το όλο πράμα... δίκιο είχε ο Αϊνστάιν όταν έλεγε για την απεραντοσύνη της βλακείας...)

Link to comment
Share on other sites

Η ρέγγε.Ειναι αμερικανικο ειδος και θυμιζει γεωργο που χτυπα αδειους ντενεκεδες για να φυγουν τα πουλια απο τα σπαρτα του.

:5_1_119v[1]:

Α :blink: ? να που 33 χρόνια μετά μου κάνει λογική γιατί μου άρεσε πάντοτε η ρέγγε! Φέτος που φύτεψα και ντοματάκια :irule:, επιτέλους βρήκα το δρόμο μου και τον ορισμό μου!

(Όξω αρχαγγελόπουλο από το μποστάνι! :8_3_37[1]:)

Link to comment
Share on other sites

προφήτης...; και μετά λένε σε μας να μην εμπιστευόμαστε ψευδοπροφήτες....έλεος

Όχι, βασικά η λέξη "προφήτις" ήταν δική μου προσθήκη... :angel:

Ώπα και τα κόλπα... σεξ με χορό? Καλε πείτε μας και εμάς......
Να μεγαλώσεις λίγο ακόμα και βλέπουμε... :whistling: :blblbl:
(Όξω αρχαγγελόπουλο από το μποστάνι! :8_3_37[1]:)
:blink: Μα παντού τον κυνηγάς πιά?! :lol:

 

Πάντως είναι ένα λυπηρό δείγμα του πόσο μπορεί να φανατιστεί κανείς και του πόσο μπορεί να παραπληροφορήσει. Δείχνει πόσο επικίνδυνη μπορεί να γίνει η ημιμάθεια...

 

Παρ'ολ'αυτά, εγώ θέλω να αφιερώσω ένα κομματάκι στην προφήτη, από killswitch engage... :cheerful:

 

 

edit: το attachement αφαιρέθηκε για εξοικονόμηση χώρου. :angel:

Edited by johnny
Link to comment
Share on other sites

:blink: Μα παντού τον κυνηγάς πιά?! :lol:

 

Παρ'ολ'αυτά, εγώ θέλω να αφιερώσω ένα κομματάκι στην προφήτη, από killswitch engage... :cheerful:

 

ΑΦΟΥ έχει κάνει κρυφή συμφωνία με τη χελώνα και πάει και μου τρώει τα βλασταράκια μου :crying: !!!!!!! Άμα δεν είναι αυτό του σατανά τότε ποιανού είναι :015annoyed: ;;;;

 

Το κομματάκι mater peace έτσι :harp: ; Δεν ξέρω γιατί αλλά όποτε ακούω τέτοια τραγουδάκια με πιάνει γέλιο? :063laugh::018bleh::018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Να μεγαλώσεις λίγο ακόμα και βλέπουμε... :whistling: :blblbl:

 

:019blush::019blush::019blush:

 

καλάάάάάάάάάάάάάάάάά............................. :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ κάτι άλλο...

 

Όχι μόνο το Ροκ είναι του Σατανά...αλλά και το χρήμα!!!

Γι αυτό μας ζητούν οι εκκλησίες συνέχεια χρήματα...για να δοκιμάσουν τη πίστη μας σε αυτό!!!! Να δουν εάν μπορούμε να το δώσουμε απλόχερα...χωρίς δισταγμό....όποιος διστάζει λατρέυει το Σατανά!!!

 

Γι αυτό άλλωστε τα μαζεύουν οι εκκλησίες...και μετά τα καίνε. Μάλιστα τα καίνε!!! Το έχω δει!!! χαχαχαχαχα :063laugh:

Κρατάνε όμως μερικά για να κάνουν εξορκισμούς...δελέαζουν το δαίμονα μα αυτά!! "Πάρε τόσα και φύγε από το σώμα του δύστυχου!!!

 

Και επειδή η Δευτέρα Παρουσία πλησιάζει...και εξορκισμούς θα έχουμε αρκετούς μέχρι τότε...μαζέυουν λεφτά για κάθε ενδεχόμενο και δαίμονα!!!

 

:063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh:

 

Όσον αφορά τη Ρόκ τώρα...μην ξεχνάμε και τους παπαροκάδες. :063laugh::063laugh:

 

Πραγματικά πίστεψαν ότι θα δελεάσουν το κοινό με κάτι τέτοιο; Ότι θα εισχωρήσουν;

Link to comment
Share on other sites

:23_30_106[1]: Επιτέλους, βγήκε κάποιος χριστιανός να τα πει! Εκκλησία :23_30_109[1]::15_8_200v[1]: !! Ουπς :oops: ....σατανικά λόγια! Φτού γμτ!

:063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh:

 

ΕΛΕΟΣ!!! :002imwithstupid: (αχ...πάντα ήθελα να χρησιμοποιήσω αυτό το εικονίδιο, και να (!) η ευκαιρία!!)

 

Και θυμάμαι, πέρσυ, ο θρησκευτικός μας μάς είχε φέρει μια κασέτα που είχε όλα τα προαναφερθέντα τραγούδια παιγμένα από την ανάποδη! Και εννοείται συγκαταλέγεται σε αυτά και το Hotel California είτε ευθέως είτε αντιστρόφως! :4_2_200v[1]: :4_14_202[1]:

 

Ευτυχώς πάντως που μας ξύπνησε κάποιος απ'τον ύπνο του...δικαίου... :7_11_1[1]:

Link to comment
Share on other sites

Και θυμάμαι, πέρσυ, ο θρησκευτικός μας μάς είχε φέρει μια κασέτα που είχε όλα τα προαναφερθέντα τραγούδια παιγμένα από την ανάποδη! Και εννοείται συγκαταλέγεται σε αυτά και το Hotel California είτε ευθέως είτε αντιστρόφως! :4_2_200v[1]: :4_14_202[1]:

 

Χεχε! Έχω εδώ μια μαρτυρία από έναν τύπο που είχε πάθει το ίδιο από έναν αμερικανό ιεροκήρυκα. Στις ταινίες του ιεροκήρυκα, τα σατανικά μηνύματα ακούγονταν πεντακάθαρα. Επειδή όμως ο συγκεκριμένος δούλευε σε στούντιο, αποφάσισε να ελέγξει ο ίδιος το τι συμβαίνει, κι έτσι, δοκίμασε να αναστρέψει μόνος του τα τραγούδια.

 

Τίποτα.

 

Τι στην ευχή είχε συμβεί;

 

Ο ιεροκήρυκας είχε χρησιμοποιήσει μια μηχανή για εφφέ ονόματι Vocoder η οποία συνδυάζει τον ήχο ενός οργάνου (π.χ. κιθάρα) με ομιλία, με αποτέλεσμα να "βοηθήσει" τα σατανικά μηνύματα να φανούν. :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...